Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 09:06   #61
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Ja u frci da neću skužit ak mi pukne vodenjak, jer se to dogodilo jednoj mojoj poznanici. Ipak bilo joj je sumnjivo, pa je ipak otišla do bolnice ( a nije bilo nikakvih kontrakcija uopće), a kad ono 5 prsti otvorena. Rodila za dva sata.
Sada već imam lažnjake jake, kontrakcije znaju biti ono da se nemrem pokrenut, samo stajati, ali brzo prođu i nepravilne su, a i najčešće nestaju ak malo prošećem.
Joj, jedva čekam da rodim, ovo isčekivanje me izluđuje. Svaki si dan mislim hoće li danas možda moj sin odlučiti doći na svijet? Ali inače sam ja takva, nestrpljiva i sve moram znati i isplanirati unaprijed. A u ovoj trudnoći ništa nisam mogla planirati unaprijed i sve je bilo neizvjesno do samog kraja.
ja nemam nikakve kontrakcije i zato se i bojim da mozda necu skuziti kad treba ic u bolnicu,al u petak idem na kontrolu i nadam se da cu bit otvorena vise od jednog prsta... nemrem vise!!! a bebac me mlati sve u 16! imam osjecaj da bu izletio van, ili da bum se popisala kad ti je termin?
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 09:44   #62
Quote:
dalia123 kaže: Pogledaj post
ja nemam nikakve kontrakcije i zato se i bojim da mozda necu skuziti kad treba ic u bolnicu,al u petak idem na kontrolu i nadam se da cu bit otvorena vise od jednog prsta... nemrem vise!!! a bebac me mlati sve u 16! imam osjecaj da bu izletio van, ili da bum se popisala kad ti je termin?
Meni termin po zadnjoj m. 22.3., a po UZV 17.3. I ja nemrem više, toliko je jak da me bole svi unutarnji organi. Pravo malo muško, više uopće nije nježan prema mamici, nego se migolji neprekidno cijele dane i mislim da je i njemu već pomalo dosta, pa ne može se ni ispružiti, zbog toga se nadam da neću prenijeti.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 10:49   #63
Meni je 2.3. po uzv i 8.3. ovak(odnosno 7.3. ali gin krivo upisao,racuna po 7. a gore pise 8. No dobro dan sim tam). No jos uvijek nece vani
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:16   #64
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Meni je 2.3. po uzv i 8.3. ovak(odnosno 7.3. ali gin krivo upisao,racuna po 7. a gore pise 8. No dobro dan sim tam). No jos uvijek nece vani
joj, ja imam neki osjecaj da cu i ja presisat termin
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:36   #65
Ej cure, meni je danas SUPER!!
Nakon svih onih tegoba u zadnjih 15 dana, a pogotovo u zadnja dva dana kad nisam znala što me ne boli, danas sam ko avion. Kao da nisam trudna i mislim da bi sve mogla napraviti i počistit ali se suzdržavam jer kad mi dođe MM doma i ako vidi da sam nešto čistila bit će svega. Još 9 dana do termina i nadam se da me više neće onako bolit i probadat.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:10   #66
Prvi porod nije imao nikakve simptome. Došla sam na pregled u bolnicu jer mi je prošao termin i dr rekao da sam spremna za radaonu i da sam otvorena 5cm, Šokirala sam se jer sam se osjećala potpuno normalno.
Drugi put su me ujutro oko 6 ulovili lagani trudovi, ali nisam se obazirala previše. Oko 9 navečer sam mamu vozila doma i putem natrag me gadno streslo, toliko da sam morala stat i čekat da prode. Kad sam došla doma evo ga opet, tad sam mm poslala nazad po mamu da dode čuvat stariju curu a on je mene vozio u rodilište. Rodila sam 2 sata poslije toga i bilo je savršeno. Porod kakav bi svima poželjela. Nit sam popucala, nit sam se mučila ( kao da sam išla na wc). Ipak se farbanje dva dana prije isplatilo hahahaha
cool baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 15:09   #67
Quote:
cool baby kaže: Pogledaj post
Prvi porod nije imao nikakve simptome. Došla sam na pregled u bolnicu jer mi je prošao termin i dr rekao da sam spremna za radaonu i da sam otvorena 5cm, Šokirala sam se jer sam se osjećala potpuno normalno.
Drugi put su me ujutro oko 6 ulovili lagani trudovi, ali nisam se obazirala previše. Oko 9 navečer sam mamu vozila doma i putem natrag me gadno streslo, toliko da sam morala stat i čekat da prode. Kad sam došla doma evo ga opet, tad sam mm poslala nazad po mamu da dode čuvat stariju curu a on je mene vozio u rodilište. Rodila sam 2 sata poslije toga i bilo je savršeno. Porod kakav bi svima poželjela. Nit sam popucala, nit sam se mučila ( kao da sam išla na wc). Ipak se farbanje dva dana prije isplatilo hahahaha
ovakve porode želim svima pa i sebi
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:59   #68
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
A BH kontrakcije me stišću i stišću... Od 15tj...
Ja sam totalni laik u svemu tom. Recite mi kako izgledaju te BH kontrakcije. Mene svako toliko stegne nešto slično kao da se beba isteže i imam osjećaj da će izaći van. Ponekad se dogodi u pola sata i po deset puta, a ponekad se pojavi jednom u dva sata. Da li su to te kontrakcije ili se stvarno beba isteže. Čula sam da se kod kontrakcije obično malo trbuh stvrdne, e ja to baš i nisam primjetila.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 23:30   #69
Ja

Ja sam u 35. tjednu i pocela sam osjecati jak pritisak dolje kao da ce mi bebea ispasti, a i usput me zna jako stisnuti kao za vrijeme menge...a o bebeinim udarcima da ne govorim. Loše spavam jer se ne mogu namjestiti...nikako.
Jesu li to pripreme, pitam one s iskustvom, ili je lazna uzbuna?
Znači li to da ću prije roditi?
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 23:32   #70
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Ja sam u 35. tjednu i pocela sam osjecati jak pritisak dolje kao da ce mi bebea ispasti, a i usput me zna jako stisnuti kao za vrijeme menge...a o bebeinim udarcima da ne govorim. Loše spavam jer se ne mogu namjestiti...nikako.
Jesu li to pripreme, pitam one s iskustvom, ili je lazna uzbuna?
Znači li to da ću prije roditi?
ja isto taaakoo...
i kad idem na wc imam osjecaj da ce bebe ispasti...a to nije nimalo ugodno
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 08:12   #71
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
ja isto taaakoo...
i kad idem na wc imam osjecaj da ce bebe ispasti...a to nije nimalo ugodno
Al ti ipak imaš gužvu pred golom

__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 08:24   #72
Quote:
lipica kaže: Pogledaj post
Ja sam u 35. tjednu i pocela sam osjecati jak pritisak dolje kao da ce mi bebea ispasti, a i usput me zna jako stisnuti kao za vrijeme menge...a o bebeinim udarcima da ne govorim. Loše spavam jer se ne mogu namjestiti...nikako.
Jesu li to pripreme, pitam one s iskustvom, ili je lazna uzbuna?
Znači li to da ću prije roditi?

tak je i meni bilo, i sad mi zna tak biti a jos sam citava tak da mislim da to nema veze dal ces prije roditi ili ne... jednostavno, bebac pritisce mjehur pa nije ugodno. meni je bilo najgore hodati, stalno sam mislila da ce ispasti, a onda sam skuzila da je to normalno
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 09:20   #73
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Ja sam totalni laik u svemu tom. Recite mi kako izgledaju te BH kontrakcije. Mene svako toliko stegne nešto slično kao da se beba isteže i imam osjećaj da će izaći van. Ponekad se dogodi u pola sata i po deset puta, a ponekad se pojavi jednom u dva sata. Da li su to te kontrakcije ili se stvarno beba isteže. Čula sam da se kod kontrakcije obično malo trbuh stvrdne, e ja to baš i nisam primjetila.
Veronalona, ne znam u kojem si ti tjednu, ali ja sam u 34. i tako mi je unazad tri dana. Do tad sam imala tu i tamo koju BH kontrakciju, onu koju sam ja primjetila, da mi se trbuh stvrdnuo. Unazad tri dana stvar je kao kod tebe.
Beba kao da je ojačala u ta tri dana nevjerojatno, poslije "premještanja" me sve živo boli, svaki mišić u trbuhu, dok je premještanje zapravo neugodno, ne bolno. Da me boli već bi bila na hitnoj koliki sam paničar.

Frekvencija je kao i kod tebe, ponekad se rasteže po 10 minuta, ponekad samo okret-dva i mir. Ne znam jel mi tad trbuh tvrd jer imam osjećaj da je sve napeto, jel od njezinih ruku, nogu ili od BH kontrakcije.

Malo me frka jer je beba jako nisko i već mi je doktorica rekla da bi mogla prije rodit, pa sad ne znam jel da paničarim ili ne. Na prvi pregled u bolnicu bi trebala ići tek poslije Uskrsa.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 10:52   #74
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Malo me frka jer je beba jako nisko i već mi je doktorica rekla da bi mogla prije rodit, pa sad ne znam jel da paničarim ili ne. Na prvi pregled u bolnicu bi trebala ići tek poslije Uskrsa.
Ja sam sada u 40-tom tjednu i beba mi je jako nisko već 2-3 tjedna i već skoro 20 dana slušam "OOOOO pa ti ćeš rodit svaki čas". A ja nikako. Mislim da to nema veze jer ako neće trudovi ili plodna voda, onda neće, bez obzira koliko nisko bila beba. U biti meni je doktor cijelu trudnoću govorio da je beba dosta nisko i uvijek je na UZV tražio glavicu dosta dole nisko.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 10:57   #75
Ja u 40. tjednu, cijelu trudnoću nosim izrazito visoko, a dr. mi je već prije 3 tjedna rekao da je beba potpuno namještena za porod, otvorena sam 1 prst već 3 tjedna, a trbuh mi uopće nije nisko i svi mi govore nećeš ti još. Ali dr. kaže da je sve spremno i da moj visoki trbuh ne igra nikakvu ulogu. Jednostavno tako nosim.
Inače kontrakcije imam isto već tamo od 34., 35. tjedna, a danas je bebo prilično miran. I da, u zadnja dva dana spava mi se da to nije normalno, spavam i po 10-12 sati dnevno, kao da sam ja beba... i uopće mi trbuh ne smeta.
Inače po UZV dobi mi je termin danas, a po zadnjoj m. 22.3.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:00   #76
Znači, to još nije to
Ja nosim jako nisko od početka, ne znam ni kako bi trebalo izgledati kad se beba spusti jer je moja već pri izlazu od početka .
Inače danas je sasvim ok, nema komešanja, pretjeranih udaranja i rastezanja da me sve boli poslije. Jesu li ono Bh kontrakcije i dalje ne znam

A ništa, mirovat ću još tih 10 dana pa na pregled i vidjet ću što će reći.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:05   #77
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Inače kontrakcije imam isto već tamo od 34., 35. tjedna, a danas je bebo prilično miran. I da, u zadnja dva dana spava mi se da to nije normalno, spavam i po 10-12 sati dnevno, kao da sam ja beba... i uopće mi trbuh ne smeta.
Zgodno, ja gotovo ni nemam trubuha . Ok, imam, ali daleko je to od toga koliki vidim da imaju trudnice u "finalu". Ok, znam da je to individualno, ja vjerojatno nosim "u guzi". Ni meni truh ne smeta, štoviše do nedavno da nisam imala užasne žgaravice i normalno osjetila bebačicu ne bi se ni sjetila da sam trudna .
Zato mi je i popričično čudno ovo što se događa zadnjih par dana jer mi je veliki preokret za koji ne znam jel ok ili ne.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 23:14   #78
kad pomislite da se više nema kam spustit iznenadit će vas...

ja sam mislila kako cijelu trudnoću beba dosta nisko leži a tjedan dana prije poroda mi je trbuh došao među noge.......

a trudove lako skužit..samo pratite razmak između boli...ako je konstantan to je to...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:32   #79
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kad pomislite da se više nema kam spustit iznenadit će vas...
Eee, da me bar iznenadi....
Htjela bih da me što prije...
lipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 10:55   #80
Evo i mene. Sutra krećemo u 41 tjedan, a nadala sam se kako ću rodit još u 38., obzirom da je i meni trbuh već jako nisko. Otvorena sam prst i pol i to samo na ušću, a ne kroz cijeli kanal i to je tako već tjednima. Na CTG-u se još ne vide nikakvi trudovi iako povremeno osjetim lagano stezanje i tvrd trbuh. A od svih onih PMS bolova više ništa. Imam osjećaj kao da nikad neću rodit.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.