Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 16:09   #1
smoljenje peći na kruta goriva

kupio sam prošle jeseni gusenu plamenovu peć na kruta goriva verzija kamina i primjetio sam tokom zime da mi smoli dimnjak. stavio sam i štedišu u odvod.
jel ima kakva kemikalija da se razbije smola ili neki drugi fizički način? dimnjak je prosto zidani.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 17:48   #2
Ako ubdeš za sljedeču sezonu pripremio suha drva ta smola ne bi trebala stvarati neki ozbiljni problem .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:24   #3
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
....jel ima kakva kemikalija da se razbije smola ili neki drugi fizički način? dimnjak je prosto zidani.
Da si listao Forum našao bi što uzrokuje smolu u dimnjaku! i to ne ovisi o suhim drvima, o suhim drvima ovisi voda u dimnjaku!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:36   #4
jesam neštonašao na temi za centralna. kao uzrok je prigušivanje gorenja. jel tu kriv "štediša" ili je peć sama po sebi takva? i kako tu smolu sada iz dimnjaka maknuti? a neznam kakva su joj svojstva zapaljenja
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 09:04   #5
Prestani zatvarat dovod kisika u loziste,nek vatra gori s max. otvorenim dovodom kisika u loziste i smola kako je god nastala tako ce se i sasusit.
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:20   #6
onda ne trebaju posebne intervencije u dimnjaku? pokušavam doć do lokalnog dimnjačara al ne uspijevam
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:10   #7
Quote:
Zego kaže: Pogledaj post
... jel tu kriv "štediša" ili je peć sama po sebi takva? i kako tu smolu sada iz dimnjaka maknuti? a neznam kakva su joj svojstva zapaljenja
Da kriv je štediša!, a vrlo lako se zapali pa čuo si "sosed gori ti rafung"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:24   #8
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Da kriv je štediša!, a vrlo lako se zapali pa čuo si "sosed gori ti rafung"
mi smo si blizu pa mi dojdi u stručnu procjenu

kako je energon rekao, nije to više ona smola kakva je bila zimus
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 12:50   #9
da ne otvaram novu temu ,a ima slicnosti sa ovom.....
imam kombiniranu thermofluxovu pec na pelete/drva. ove sezone sam kupio drva pa rekoh da probam. znam da ova pec nije bas predvidjena za drva iako je kombinirana ali eto..
uglavnom, unutar peci mi se po stjenkama svorio tanak sjajni film katrana. dimovodima isto samo sta tamo ima i neke grublje garezi. e sad, pec radi sa ventilatorom. zanima me da li ta garez i taj katran mogu nekako naskodit tom ventilatoru? posto cujem da mi nesto susti u njemu od kad sam na drvima. i da li je moguce da se taj ventilator ugasi pa da stalno drzim otvorena najdonja vratica da si sama uzima zraka koliko treba? potrosnja drva mi stvarno nije bitna jer dolazim sa peleta pa mi ta drva djeluju djabe . al bojim se da bez ventilatora pec nece moc prigusit vatru kad bude blizu stotke pa da mi nesto ne explodira jos. inace temp vode sam namjestio na 70c. posto sam prvi put na drvima zanima me koliko cesto se treba cistit dimnjak, pec.... dimnjak je od inoxa i ako se n evaram vanjski je 200mm sirine. unutrasji promjer n eznam ali mislim da ne bi smio bit manji od 150mm. kakav savjet?
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.