Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film iz serijala Alien ?
Alien (1979) 97 41.10%
Aliens (1986) 95 40.25%
Alien 3 (1992) 24 10.17%
Alien Resurrection (1997) 13 5.51%
Prometheus (2012) 5 2.12%
Alien: Covenant (2017) 2 0.85%
Glasovatelji: 236. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2013., 22:24   #61
Alien naravno, zašto je poll zatvoren?
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 22:51   #62
već i sama glazba iz aliena je dovoljna da potuče konkurenciju a gdje je tek ovo ostalo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 00:02   #63
Quote:
ultraoptimizam kaže: Pogledaj post
Alien naravno, zašto je poll zatvoren?
Zato sto sam ja bio bio budala smatravsi da ce biti uzbudljivo ako anketa ima rok trajanja umesto da je ucinim vecnom kao sto je trebalo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 09:21   #64
e moj jakobe jakobe, još jedan kiks u nizu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 16:58   #65
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
već i sama glazba iz aliena je dovoljna da potuče konkurenciju a gdje je tek ovo ostalo
Meni su Alien i Aliens kao kruške i jabuke. Svaki odličan na svoj način.

Alien je remek-djelo u horror žanru, a Aliens u žanru akcije.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 18:21   #66
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Meni su Alien i Aliens kao kruške i jabuke. Svaki odličan na svoj način.

Alien je remek-djelo u horror žanru, a Aliens u žanru akcije.
Da razlikuju se to je ocigledno jer Aliens ima elemenata akcije (Alien je sf/horror a Aliens sf/horror/akcija).

Meni su oba filma sf remek-dela. Alien mi je najbolji sf ikada a Aliens odmah iza drugi najbolji sf film ikada.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:32   #67
Moje ocjene:
Alien - 9.5, film koji je pomaknuo granice u dva žanra - horor i sf
Aliens - 9.0, uz T2 najbolji nastavak serijala ikada. Izvanredan spoj akcije, sf i horora
Alien 3 - 7.0 - da ga nekako mogu gledati kao zaseban film dobio bi veću ocjenu jer mi se čini podcjenjen zbog usporedbi sa prethodna dva. Atmosfera je prejebena. Fincher nije podbacio!
Alien 4 - 5.5 - objektivno najslabiji nastavak iako ima nekoliko dobrih trenutaka
Biggus Dickus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:40   #68
Nepobitno je najbolji Alien. Aliens je isto solidan, mada drukčiji, trojka jednostavno nije ni do koljeni prvom i drugom.

Čudi me tolika količina negativnih reakcija općenito prema Resurrectionu, koji je kao film zapravo jako dobro napravljen. Možda malo njonjav i too much u nekim momentima, ali tko je zaista očekivao da bi se mogao mjeriti s originalom? Uostalom kada je Alien prvi došao bio je prije svega iznenađenje.

Resurrection nije mogao donijeti toliko količinu novina da ne ubije srž, a isto tako nije mogao biti napravljen na istu foru jer bi bio jednostavno dosadan.

Čini mi se da nam je četvorka pružila taman dio informacija koje su nedostajale u cijelom Universeu (ako smo već željeli vidjeti nastavak) o samim ksenomorfima, a tako i ljudima (barem kroz oči Ripley)..

Ono što mu doista nedostaje je dubina svih likova osim same Ripley, i to je šteta.. Kao da fali dubine i napetosti jer su likovi kojima prijeti smrt samo sporedni bezveznjaci za koje gledatelja nije uopće briga..

O prva tri Aliena se pak stvarno nema puno za reći, govore sami za sebe..
__________________
It's an ancient and honorable term for the final step in any engineering project. Turn it on, see if it smokes.
ChemTrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:48   #69
Quote:
Biggus Dickus kaže: Pogledaj post
Moje ocjene:
Alien - 9.5, film koji je pomaknuo granice u dva žanra - horor i sf
Aliens - 9.0, uz T2 najbolji nastavak serijala ikada. Izvanredan spoj akcije, sf i horora
Alien 3 - 7.0 - da ga nekako mogu gledati kao zaseban film dobio bi veću ocjenu jer mi se čini podcjenjen zbog usporedbi sa prethodna dva. Atmosfera je prejebena. Fincher nije podbacio!
Alien 4 - 5.5 - objektivno najslabiji nastavak iako ima nekoliko dobrih trenutaka
Definitivno. Trojka je prilično OK. Atmosfera u filmu je dobra. Meni vuče na jedinicu. Ovaj nastavak je pre-podcjenjen.

Dvojku, nikad nisam svario do kraja. Nekako, zvučat' ću čudno, previše akcije.

Daklem, da se izjasnim, kratko:

Jedinica.
Trojka.
Prometheus.
Dvojka.
Četvorka ( nije mi dobra,.... ne valja. Jedino što valja je Ripley, i daljna "evolucija" Ripley. ).

Očekujem da će nastavak Prometheusa biti približno dobar Jedinici ( Alien ). I mislim da nemam prevelika očekivanja. Film s obzirom na svoj završetak, nudi stvarno dobru, obećavajuću fabulu u nastavku. Naravno, "nastavak" Prometheusa više nema nikakve izravne veze sa Alien kvadrologijom.
Pozz,
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:49   #70
Quote:
Biggus Dickus kaže: Pogledaj post
Moje ocjene:
Alien - 9.5,
brzo na 10 prepravit
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:25   #71
Apsolutno jedinica.
Jedinica je pravi, cistokrvni sf s elementima horrora, a ostalo su horror i akcijske nebuloze.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:37   #72
Inače, sjećam se da sam još kao klinac htio gledati "taj Alien", što bi uglavnom rezultiralo zabranom od strane roditelja ili činjenicom da bi film bio prekasno za ostati budan.
I kasnije, sve unazad 2-3 godine nikako nisam mogao pogledati taj film; bio mi je spor, dosadan, blesav, nisam kužio koji vrag ljudi u tome vide. Ne sjećam se da li sam ga ikad do kraja uspio pogledati.

Onda sam prije godinu dana odlučio pogledati sve Aliene prije premijere Prometheusa.
Skinuo s neta prvi alien, bilo je popodne oko 4 sata, taman prije nego je trebalo krenuti kod rođaka na nekakvu večeru povodom krštenja male kćeri
Stao, počeo gledati i ono... bože isuse, ovo je nešto najbolje ikad
Valjda nisam prije kužio film; ne samo Alien kao film, nego film općenito. Alien je wow - tenzija, tempo, dizajn i dodir HR Gigera, simbolika - i ono što me najviše impresioniralo, identitet likova, pogotovo neljudskih.

Uglavnom, osobno jedan od najdražih filmova ev4r

Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 02:20   #73
Alien : Osmi putnik; analogna antologija. SF masterpiece.
Xenomorph je apsolutno ispoljavanje Giger-ove perfekcionističke hipersexualnosti; koja nije mogla rezultirati "odvratnijim bićem", u čiju jednostavnost [čistoću] funkcioniranja se - hoćeš/nećeš - moraš zaljubiti. Scott/Hill-ova atmosfera je vizualno/osjetilno daleko ispred svojeg vremena.

O´Bannon/Shusett-ov "starbeast..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 09:13   #74
Svašta ću ovdje pročitat. Ako je ovo čistokrvni sf s elementima horora i to još prvi dio. Pa prvi dio je 90% horor i ostatak sf. I dan danas se userem kad gledam. Glavna radnja je preživljavanje od osmog putnika (Aliena) na zatvorenom brodu. Scena na večeri ili zadnja scena s Ripley su alfa i omega horora.

Prvi dio Aliena komotno može uz bok Psihu, Isijavanju i ostalim velikim hororima. Drugi dio je dobar iako ne dijelim oduševljenje s tim nastavkom kao neki. Treći mi je isto dobar, a četvrti mi i nije baš nešto.
Tomi000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 09:42   #75
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
Stao, počeo gledati i ono... bože isuse, ovo je nešto najbolje ikad
Valjda nisam prije kužio film; ne samo Alien kao film, nego film općenito. Alien je wow - tenzija, tempo, dizajn i dodir HR Gigera, simbolika - i ono što me najviše impresioniralo, identitet likova, pogotovo neljudskih.

Uglavnom, osobno jedan od najdražih filmova ev4r
Lijepo rečeno.

Atmosfera mu je neprocjenjiva, meni je prejak film.
Sigourney je briljirala, ma sve u kompletu mi štima.
Alien... suprotstavljanje njezine sile njegovoj, ta čista koncentracija moći i volje s obje strane je... wow.

Koliko se uspjelo zagrebati jednim filmom je nevjerojatno.

Quote:


Što se tiče ostalih dijelova, drugi je isto ok, treći meni nikako nije sjeo, a resurrection mi je super s obzirom na to koji je nastavak.
Winonu bih recimo šupirala u svemir s onim mutant-jadničkom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:01   #76
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Alien : Osmi putnik; analogna antologija. SF masterpiece.
Xenomorph je apsolutno ispoljavanje Giger-ove perfekcionističke hipersexualnosti; koja nije mogla rezultirati "odvratnijim bićem", u čiju jednostavnost [čistoću] funkcioniranja se - hoćeš/nećeš - moraš zaljubiti. Scott/Hill-ova atmosfera je vizualno/osjetilno daleko ispred svojeg vremena.

O´Bannon/Shusett-ov "starbeast..
Može li kratko pojašnjenje, smisla i pojma da je Alien izraz Gigerove ( hiper )seksualnosti?
Čuo sam za to, ali mi nije jasno kako nešto takvo odvratno može biti izraz spolnosti/seksualnosti?
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:18   #77
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Meni su Alien i Aliens kao kruške i jabuke. Svaki odličan na svoj način.

Alien je remek-djelo u horror žanru, a Aliens u žanru akcije.
cameron je bog akcije.

alien...............remek djelo
aliens..............remek djelo
alien3..............9
ressurection.....8.8

bez obzira na sve, to je jedna od najkvalitetnijih franšiza, i meni najdraža.

prometheus je opet pak nešto posebno,
ridley s njim potvrđuje da je bog SF.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:43   #78
Quote:
Tomi000 kaže: Pogledaj post
Svašta ću ovdje pročitat. Ako je ovo čistokrvni sf s elementima horora i to još prvi dio. Pa prvi dio je 90% horor i ostatak sf. I dan danas se userem kad gledam. Glavna radnja je preživljavanje od osmog putnika (Aliena) na zatvorenom brodu. Scena na večeri ili zadnja scena s Ripley su alfa i omega horora.

Prvi dio Aliena komotno može uz bok Psihu, Isijavanju i ostalim velikim hororima. Drugi dio je dobar iako ne dijelim oduševljenje s tim nastavkom kao neki. Treći mi je isto dobar, a četvrti mi i nije baš nešto.
Isto i ja kazem. Alien - daleka buducnost, svemirski brod, cudoviste iz svemira... to je sf a zbog atmosfere i strasnog cudovista imamo te elemente horrora.
Psiho - ludak, hotel bogu iza nogu... jednako horror. Isijavanje - ludak, sam sa zenom i sinom u hotelu pokusava da ih ubije... jednako horror.
Valjda ti je sada jasnije i uvidjas razliku.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:28   #79
Alien i Aliens, dva remek-djela.

Trica loša. Četvorke se i ne sjećam.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:37   #80
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Može li kratko pojašnjenje, smisla i pojma da je Alien izraz Gigerove ( hiper )seksualnosti?
Čuo sam za to, ali mi nije jasno kako nešto takvo odvratno može biti izraz spolnosti/seksualnosti?
Sam nastanak aliena - facehugger (koji izlazi iz predimenzioniranog jajeta) polaže aliena (hence penetracija) koji iscrpi domaćina i eksplozijom izlazi van formirajući se kao odrasla jedinka (porod).

Jedinka koja ima falusoidnu glavu u glavi. ()
Btw, i onaj rep je zgođušan.

Ljudsko tijelo je primatelj, a on je penetrant i parazit, u svojoj biti dehumaniziran i, reklo bi se, kurčevit. Savršena alfa.

Sličnim ponašanjem mu se suprotstavlja ženska ljudska jedinka koja to njegovo nabadanje ne šljivi dva posto i kontinuirano mu vraća generirajući snagu iz svoje ljudskosti.
Koja se na kraju predivno očituje kad ostaje sama. S mačkom.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.