Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji film iz serijala Alien ?
Alien (1979) 97 41.10%
Aliens (1986) 95 40.25%
Alien 3 (1992) 24 10.17%
Alien Resurrection (1997) 13 5.51%
Prometheus (2012) 5 2.12%
Alien: Covenant (2017) 2 0.85%
Glasovatelji: 236. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 18:50   #81
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post


Skinuo s neta prvi alien, bilo je popodne oko 4 sata, taman prije nego je trebalo krenuti kod rođaka na nekakvu večeru povodom krštenja male kćeri
OMFG!!!
takav film (i sličnih tematika) se ne gleda u 4 popodne!!!

treba bit adekvatna atmosfera sa adekvatnim zvukom...

zato se ni ne čudim kad ljudi komentiraju da je neki hortror film "sranje i nema scary scena "
pa normalno da nema kad se gleda u 11 dopodne na 17" monitoru dok ostali ukućani tumaraju okolo
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 01:51   #82
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
OMFG!!!
takav film (i sličnih tematika) se ne gleda u 4 popodne!!!

treba bit adekvatna atmosfera sa adekvatnim zvukom...

zato se ni ne čudim kad ljudi komentiraju da je neki hortror film "sranje i nema scary scena "
pa normalno da nema kad se gleda u 11 dopodne na 17" monitoru dok ostali ukućani tumaraju okolo
Istina!
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:20   #83
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
OMFG!!!
takav film (i sličnih tematika) se ne gleda u 4 popodne!!!

treba bit adekvatna atmosfera sa adekvatnim zvukom...

zato se ni ne čudim kad ljudi komentiraju da je neki hortror film "sranje i nema scary scena "
pa normalno da nema kad se gleda u 11 dopodne na 17" monitoru dok ostali ukućani tumaraju okolo
Potpis

Greh je gledati Alien u 16h.

I jos je bio u zurbi za veceru kod rodjaka uh strahote kakvo nepostovanje jednog remek-dela
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 18:15   #84
Jel gledao tko onog Australca na youtubeu (voli i Terminatora i Predatora) koji je sve nastavke recenzirao i to odlično odradio, ja sam četvorku gledao samo jednom, jako davno, ali brate, sada kada sam vidio pad kvalitete, možda je i bolje da se odreknu tog dijela
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 13:50   #85
eo pogledao sam ponovo aliena u sklopu halloween maratona (jakob ) i sve je već x puta rečeno u vezi ovog ultimativnog masterpisa, ja bi još nadodao da je to jedan od najutjecajnijih filmova u povijesti, film prekretnica.
ovaj film je i vrhovni totem feminizma, nakon ovog filma više ništa nije bilo isto.

ridley scott je definitivno genije, a ono zumiranje space jockeyevog oka je nešto najmoćnije što sam vidio

bacam se na aliense
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 14:26   #86
Ja volim sve Alien filmove.

Za prvi Alien me vežu sjećanja iz djetinjstva.

Sjećam se da sam crkla od straha kad sam ga gledala prvi put kao mala.
( Mislim da sam imala nekih 8-9 godina, i ja lijepo preko VHS-a gledam u tim godinama film bez da su mi roditelji znali, sama po noći u sobi, imala sam se tada upiškiti od straha. U svakom kutu sam nekoliko dana vidila Aliene ).

Ali svi su mi filmovi jako dragi. Teško mi je izdvojit najdražeg. Svaki je poseban i ima malo drugačiju Atmosferu.
Jedino znam da mi je Alien 3 najmanje drag od svih ( nije mi se sviđalo što su pobili sve likove osim Ripley koji su preživjeli Alien 2 odmah u introu filma, a onda na kraju i samu Ripley. Skroz nepotrebno. )
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 16:58   #87
bilo je to nezaboravno gledanje u kinu, s burajzom i još jednim legom iz naselja.
prije se išlo čoporativno u kino.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 17:34   #88
Ja ih baš ponovno sve gledam na blu rayu. Ako nekog zanimaju Alien originali na dvd-u nek mi se javi na pp.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 17:43   #89
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
eo pogledao sam ponovo aliena u sklopu halloween maratona (jakob ) i sve je već x puta rečeno u vezi ovog ultimativnog masterpisa, ja bi još nadodao da je to jedan od najutjecajnijih filmova u povijesti, film prekretnica.
ovaj film je i vrhovni totem feminizma, nakon ovog filma više ništa nije bilo isto.

ridley scott je definitivno genije, a ono zumiranje space jockeyevog oka je nešto najmoćnije što sam vidio

bacam se na aliense
Samo si nemoj pokvariti dojam s 4, to je kao da s prve dvije sezone Rome, kreneš na Xenu
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 18:44   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Samo si nemoj pokvariti dojam s 4, to je kao da s prve dvije sezone Rome, kreneš na Xenu
jooj lega moj kad sam ja to sve gledao ajooj
još je bog hodao zemljom

dobra je i četvorka meni

samo ne AVP
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:01   #91
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Samo si nemoj pokvariti dojam s 4, to je kao da s prve dvije sezone Rome, kreneš na Xenu
Meni je i četvorka čisto ok.
Nikad nisam shvaćala te kritike na četvorku.

Razumijem donekle amere, na njihovim forumima negativni komentari su tipa '' francuz radio film'', ''Glupi francuzi'', '' to je francuski film'', ''Zašto je stranac radio film'' itd..

Pa se dobije dojam da oni zamjeraju zapravo to što je njihov film radio francuz koji ne govori engleski.

Ali općenito meni je film kao film dobar.


Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jooj lega moj kad sam ja to sve gledao ajooj
još je bog hodao zemljom

dobra je i četvorka meni

samo ne AVP
AvsP ni nema smisla gledati. Ti filmovi i nisu dio alien filmske serije.
Nego ekranizacija jednog bezveznog stripa ( tipa što bi bilo kad bi bilo ). Tako postoji i Supermen, Batman protiv Aliena također.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:27   #92
Jel mislite da bi mozda trebala nova anketa da moze i Prometheus biti ukljucen, meni je to sasvim logicno da bude ukljucen?
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:49   #93
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jel mislite da bi mozda trebala nova anketa da moze i Prometheus biti ukljucen, meni je to sasvim logicno da bude ukljucen?
Ne bi trebala. Prometheus nema veze o originalnim Alienima.

Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Razumijem donekle amere, na njihovim forumima negativni komentari su tipa '' francuz radio film'', ''Glupi francuzi'', '' to je francuski film'', ''Zašto je stranac radio film'' itd..
Onda su to malo pametniji Ameri jer je samo Fincher Amerikanca dok su Scott i Cameron stranci, odnosno Englez i Kanađanin.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:53   #94
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Jel mislite da bi mozda trebala nova anketa da moze i Prometheus biti ukljucen, meni je to sasvim logicno da bude ukljucen?
Da to bi bilo lijepo.
Te da se može opet glasati.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:58   #95
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ne bi trebala. Prometheus nema veze o originalnim Alienima.
Prometheus je prednastavak Aliena. Tehnički peti film u alien filmskoj seriji.
Izašli su i Blu-Ray, DVD box setovi u kojima je svih 5 filmova.

Quote:
Onda su to malo pametniji Ameri jer je samo Fincher Amerikanca dok su Scott i Cameron stranci, odnosno Englez i Kanađanin.
Oni im čini se ne smetaju. Možda jer govore engleski.

Ali ono 90 posto komentara na forumima, francusko ono, francuz ovo.
Izgleda kao da je to neka američka stvar, ne vole baš francuze.

Ne kažu ništa konkretno o filmu već samo šprdaju francuze.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:02   #96
Vidim losih kritika na AvP film, no on je meni za par koplja i bolji od Prometheusa (prvi AvP, drugi je osrednji).
Od quadrologije Aliens i Alien 4, trojka i original mi vise nisu nesto.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:08   #97
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Vidim losih kritika na AvP film, no on je meni za par koplja i bolji od Prometheusa.
Od quadrologije Aliens i Alien 4, trojka i original mi vise nisu nesto.
Meni su oba AvsP katastrofalni.
Samo su ljudima pokvarili sliku o alienima i Predatorima.

Prometheus je daleko puno bolji. Pa i po profesionalnim kritikama.

Oba ta filma imala su jako loše, negativne ocjene kritičara.


Ma meni je drago da je nastavljen Alien serijal napokon nakon toliko godina sa Prometheusom ( istina u smislu prednastavka, ali što je tu je ).

Ali voljela bi vidit i nastavak Aliena sa Ripley opet. Možda kad Prometheus trilogija završi ( samo što Sigourney ne postaje ništa mlađa )
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:14   #98
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Prometheus je prednastavak Aliena. Tehnički peti film u alien filmskoj seriji.
Izašli su i Blu-Ray, DVD box setovi u kojima je svih 5 filmova.
Whatever. Kao film nema veze s prva 4. Nema Sigourney, nema čak ni aliena kakvog znamo. Možda jest praquel, ali u tom smislu se onda moraju spomenuti i AVP filmovi jer dijele neke od karakteristika. Stoga - njet. I ta anketa bi se svela na opetovano prepucavanje o Prometheusu, za što već ima jedna tema. Primjera radi, onaj koji bi išao otvoriti anketu o Indiani Jonesu morao bi nabrojati sve dodatne filmove jer su svi praqueli, što nema smisla.

Quote:
Ali ono 90 posto komentara na forumima, francusko ono, francuz ovo.
Izgleda kao da je to neka američka stvar, ne vole baš francuze.

Ne kažu ništa konkretno o filmu već samo šprdaju francuze.
Najveća ironija je u tome što je baš Amerikanac napravio gotovo najslabiji film iz serijala. Trojka nije loš film, da se razumijemo, ali je nepotrebno zarcnjena temama koje nemaju smisla u Alien svijetu. Zato valjda ni ne vole frenčija koji je, ako ništa drugo, napravio stvarno fer nastavak.


Oh, i samo da naglasim, ovdje nećemo o Prometheusu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:19   #99
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Meni su oba AvsP katastrofalni.
Samo su ljudima pokvarili sliku o alienima i Predatorima.

Prometheus je daleko puno bolji. Pa i po profesionalnim kritikama.

Oba ta filma imala su jako loše, negativne ocjene kritičara.


Ma meni je drago da je nastavljen Alien serijal napokon nakon toliko godina sa Prometheusom ( istina u smislu prednastavka, ali što je tu je ).

Ali voljela bi vidit i nastavak Aliena sa Ripley opet. Možda kad Prometheus trilogija završi ( samo što Sigourney ne postaje ništa mlađa )
Zasto bi pokvarili sliku o njima? Ne vidim zasto je lose spajati dva identicna svijeta u jedan kada postoji taj zajednicki univerzum.
Kao i ko DC-a The Justice League gdje su spajali Batmana, Supermana i ekipu, ili kod Marvela X-Meni.

Sta se tice profesionalnih kritika i kriticara, zna se kaj mislim o njima...

Nebi se cudio da Riddley odluci ubacit i Ripley opet u sagu, jednom je od nje vec napravio klona (Alien 4), nebi se cudio da se ponovo odluci na to, ipak je SF ono sta preferira.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:25   #100
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Whatever. Kao film nema veze s prva 4. Nema Sigourney, nema čak ni aliena kakvog znamo. Možda jest praquel, ali u tom smislu se onda moraju spomenuti i AVP filmovi jer dijele neke od karakteristika. Stoga - njet. I ta anketa bi se svela na opetovano prepucavanje o Prometheusu, za što već ima jedna tema. Primjera radi, onaj koji bi išao otvoriti anketu o Indiani Jonesu morao bi nabrojati sve dodatne filmove jer su svi praqueli, što nema smisla.
AvsP nisu dio Alien filmske serije. Sam Ridley je izjavio da ti filmovi kao ni Predator nemaju nikakve veze sa njegovim svemirom.

Oni su ekranizacija stripa koji koristi elemente Alien i Predator svemira.
Odnosno radi se o seriji stripova koji su nastali na foru tipa što bi bilo kad bi se potukao Superman i Robocop, ili Batman i Obi-wan Kenobi.

Odnosno ono što djeca vole raditi. Spajati nespojivo. Tako postoji cijela serija tih stripova. Ne samo AvsP. Već postoje i drugi koji spajaju Aliena sa drugim popularnim franshize.





Oni se ne računaju kao prednastavci Aliena. Ne računaju se ni kao nastavci Predatora.

Prometheus je službeno prednastavak.

Quote:
Najveća ironija je u tome što je baš Amerikanac napravio gotovo najslabiji film iz serijala. Trojka nije loš film, da se razumijemo, ali je nepotrebno zarcnjena temama koje nemaju smisla u Alien svijetu. Zato valjda ni ne vole frenčija koji je, ako ništa drugo, napravio stvarno fer nastavak.


Oh, i samo da naglasim, ovdje nećemo o Prometheusu.
Ma Amerikanci se diče nešto tom svojom ''liberalnošću'' a zapravo su veliki ksenofobi.
Ali baš imaju pik na francuze.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.