Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2016., 18:47   #81
meni je to najstrašniji horor ikad
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 21:59   #82
Film je klasik sviđao se on nekome ili ne ! Polanski ima boljih filmova ali ovo je jedan od onih kult horroraca uz Omen i Egzorcista ! Prije nekog vremena pokušali su s nekom tv serijom napraviti remake ali je ispala blaga dijareja od serije ! Dobar film ne treba kasapiti i nadograđivati !
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 22:31   #83
sam kraj je možda i najneugodniji finiš jednog filma.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 00:07   #84
Quote:
Lego-las kaže: Pogledaj post
Film je klasik sviđao se on nekome ili ne ! Polanski ima boljih filmova ali ovo je jedan od onih kult horroraca uz Omen i Egzorcista ! Prije nekog vremena pokušali su s nekom tv serijom napraviti remake ali je ispala blaga dijareja od serije ! Dobar film ne treba kasapiti i nadograđivati !
Nisam baš siguran dal je horror. Više thriller sa primjesama horrora.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 16:13   #85
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Nisam baš siguran dal je horror. Više thriller sa primjesama horrora.
Dobro sad, ima više elemenata nadnaravnog uključujući i samog gospodina nečastivog tako da mu težište stavljam na horror !
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:15   #86
Quote:
Lego-las kaže: Pogledaj post
Dobro sad, ima više elemenata nadnaravnog uključujući i samog gospodina nečastivog tako da mu težište stavljam na horror !
Ovisno sa koje strane gledaš. Činjenica je da se 95% filma dešava na psiho razini gdje bi se prije radilo o paranoji nego o nadnaravnom s obzirom da ona stalno nešto sumnja a ništa se natprirodnog ne dešava.

Isti film bi se mogao napraviti bez takvog završetka pa da ispadne kao čista paranoja sa istim efektom.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:23   #87
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ovisno sa koje strane gledaš. Činjenica je da se 95% filma dešava na psiho razini gdje bi se prije radilo o paranoji nego o nadnaravnom s obzirom da ona stalno nešto sumnja a ništa se natprirodnog ne dešava.

Isti film bi se mogao napraviti bez takvog završetka pa da ispadne kao čista paranoja sa istim efektom.
Meni bi čak bio i bolji bez tog završetka, nekako mi je suvišan. Volim kad je kraj otvoren, kad nema objašnjenja, to mi baš daje ono nešto filmu.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 18:36   #88
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Meni bi čak bio i bolji bez tog završetka, nekako mi je suvišan. Volim kad je kraj otvoren, kad nema objašnjenja, to mi baš daje ono nešto filmu.
I meni bi bilo bolje da taj dio nije bio.
Bilo bi zanimljivo da su na kraju samog ludila u njezinoj glavi ubacili samo nakratko (par sekundi) scenu prikaza sotone, čisto da zapapre maštu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:23   #89
Dobro sad, svatko bi ovo ili ono modificirao po osobnom ukusu već postojećeg djela koje je bezvremeno ! Ja bih osobno blijedu i anoreksičnu Miu Farrow zamijenio nekom privlačnijom glumicom ali hej, što je tu je !
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:37   #90
Quote:
Lego-las kaže: Pogledaj post
Dobro sad, svatko bi ovo ili ono modificirao po osobnom ukusu već postojećeg djela koje je bezvremeno ! Ja bih osobno blijedu i anoreksičnu Miu Farrow zamijenio nekom privlačnijom glumicom ali hej, što je tu je !
Blijeda anoreksična Mia je upravo to što film čini to što jeste. Ne samo da ju ne bih mijenjao nego bih ju oženio.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 20:47   #91
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Meni bi čak bio i bolji bez tog završetka, nekako mi je suvišan. Volim kad je kraj otvoren, kad nema objašnjenja, to mi baš daje ono nešto filmu.
pa zapravo ni nema objasnjenja. sotona je dosao iz pakla i imao sa smrtnom zenskom sina, kud ces otvoreniji kraj?
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:04   #92
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ovisno sa koje strane gledaš. Činjenica je da se 95% filma dešava na psiho razini gdje bi se prije radilo o paranoji nego o nadnaravnom s obzirom da ona stalno nešto sumnja a ništa se natprirodnog ne dešava.

Isti film bi se mogao napraviti bez takvog završetka pa da ispadne kao čista paranoja sa istim efektom.
Rosemary je horor u pravom smislu te riječi. Kao i Psiho. Stvarno ne vidim po čemu je onda Petak 13. više horor od Rosemary ali nikad se ne govori za Petak 13. da nije horor dok se sad odjednom za Rosemary počelo govoriti kako je tu malo horora bla bla. Gle, Rosemary ima napetost, paranoju, jezu i nekoliko čistih horor scena i sve to zajedno je horor. Petak 13. nema napetost, nema jezu, nema ništa. Ima body count i Jasona koji hoda okolo i ubija teenegere. Mislim, ja sam ljubitelj slashera, ali ne vidim po čemu su razno razni slasher tipa The Burning, Petak 13., Madman veći horori od Rosemary.

Kriva vam je percepcija. Nitko se ne žali za slashere da nisu horori jer tamo ima puno krvi i ubijanja dok u Rosemary nema, ali realno ne vidim što je to strašnije u slasherima od Rosemary. Od slashera jedino spomenuti Psiho i Black Christmas su u pravom smislu te riječi horori.

Poanta je da i slasheri i filmovi poput Rosemary spadaju u horor žanr.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:14   #93
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Blijeda anoreksična Mia je upravo to što film čini to što jeste. Ne samo da ju ne bih mijenjao nego bih ju oženio.
E vidiš meni je ona najslabija karika u filmu i vizualno i glumački ali hej, ženi je, tek je sad u najboljim godinama
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:18   #94
Evo da vam malo razjasnim.

lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:29   #95
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Evo da vam malo razjasnim.







__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 21:55   #96
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
pa zapravo ni nema objasnjenja. sotona je dosao iz pakla i imao sa smrtnom zenskom sina, kud ces otvoreniji kraj?
Objašnjenje je u tome što ipak doznajemo da ona nije bila paranoična.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 23:26   #97
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Objašnjenje je u tome što ipak doznajemo da ona nije bila paranoična.
da je ona paranoicna film bi se svrsio na posjetu njezinu ginekologu koji ju, takvu bolesnu, predaje u ruke ruke briznom muzu i prijateljima. no nije to ta prica..
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 01:50   #98
klasik. Polanski zna kako zbuniti i zaintrigirati gledatelja... čak i u kasnijim, manje opskurnim izdanjima...

makar bi rosemary's baby stavio više u triler, ima sve potrebne predispozicije koje čine hororski žanr. horori uvijek moraju u sebi sadržavat neke primarne emocije i instinkte, konkretnu akciju pred strepnjom za vlastitu egzistenciju, osjećaj straha i patnje od nečeg neobjašnjivog i neljudskog porijekla...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 00:40   #99
cuj triler..heheh ova je dobra pozz
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 18:29   #100
precijenjen film,od horora nema ni h,atmosfera slaba,gluma užasna,pogotovo mia,svi likovi u filmu su iritantni do bola,predugo traje,polanski ima stvarno genijalne filmove ali ovo je slabo
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.