Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 12:35   #41
definitivno jedan od najboljih horora u posljednje vrijeme!

Babadook je film o ljudima, a ne o čudovištima ili o nadnaravnom. Prikazan je silazak u ludilo koji je prikazan na dirljiv način, a same scene su tmurne, tužne i teške.

evo moj kratki osvrt na Babadooka!

LINK - recenzija
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:56   #42
Babadook (2014.)
Australia


Odmah moram reći nisam ljubitelj (h)ororaca i zapravo ih izbjegavam gdje stignem. No čitajući o novim filmovima naišla sam na pozitivni odjek te sam odlučila žrtvovati svoje vrijeme i pogledati ga. Nisam pogriješila jer ono što u njemu velikim slovima odzvanja to je odlična režija i atmosfera koja se postepeno gradi. Zanimljiva priča većinom se odvija u prostorijama obiteljskog doma gdje prevladavaju tamni tonovi (plava i siva). Scenografija je minimalistička a unutrašnjost kuće gdje se radnja odvija sablasana je i to je ono što svakom gledatelju na prvi pogled odmah upada u oko. Ono drugo daleko važnije, skriveno je u psihi glavnih likova i postepeno se otkriva. Dobro izabrani casting glavnih likova majke i sina, pomogao je da Babadook vješto balansira na granici psihološkog trilera i čistokrvnog filma stravice i užasa. Film je vizualno dobro odrađen, ima zanimljivih rješenja, mada je kamera u interijeru uvijek ograničena prostorom. Možda će neki ljubitelji horor filmova biti nezadovoljni krajem no Babadook je dokaz da se može napraviti film strave bez tone krvi, pričajući priču „jezikom“ filmski građene atmosfere uz veliku pomoć glumaca.

Ukratko; Bez okolišanja svakako pogledati!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:03   #43
složiti ću se sa tobom! apsolutno svaka preporuka

s obzirom da nisam ljubitelj krvi, zombija, paranormalnog, čudovišta itd, ovaj film mi je bio pravo osvježenje i pun pogodak!
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:06   #44
Bas sam ga sad pogledala. I... blago receno; bezveze.
Inace, uzasavam se horora, sve me uplasi i ne treba mi puno da palim svjetlo u kuci al ovaj me film tri puta nasmijao. Imala sam dojam da gledam nekakvu parodiju.
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:31   #45
Alegoriju bolje rečeno.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:33   #46
apsolutna preporuka
osvjezenje uz dozu referenci...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 13:13   #47
Quote:
Free M. kaže: Pogledaj post
Bas sam ga sad pogledala. I... blago receno; bezveze.
Inace, uzasavam se horora, sve me uplasi i ne treba mi puno da palim svjetlo u kuci al ovaj me film tri puta nasmijao. Imala sam dojam da gledam nekakvu parodiju.
Hm, a ja ga bas izbjegavam jer se bojim da me ne isprepada, pogotovo jer sam cesto sama doma sa sinom sad se malo premisljam, inace volim horore ali u zadnje vrijeme me bas nekako uznemiravaju oni koji djeluju na psihu pa ih zaobilazim u sirokom luku. Tako da mi sad vise nije jasno kakav je ovo tip horora jer vidim podijeljena misljenja
Paloma28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 13:25   #48
paloma film nije gotovo uoće strašan nema nikakvih ružnih scena... više je kao psihološki horor/drama sa dubljom porukom

pogledaj, nećeš zažaliti! jedan od boljih filmova takvog žanrova u posljednje vrijeme
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 19:50   #49
Quote:
MovieLand kaže: Pogledaj post
paloma film nije gotovo uoće strašan nema nikakvih ružnih scena... više je kao psihološki horor/drama sa dubljom porukom

pogledaj, nećeš zažaliti! jedan od boljih filmova takvog žanrova u posljednje vrijeme
Da,tako sam i ja shvatio film.
Nijednom se nisam trznuo ni uznemirio,no film je zanimljiv.

Mali je prekucao
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 01:52   #50
Ok ljudi, hvala na preporuci! Zaintrigirao me taj film otkad je izasao ali eto nikako da se odvazim da ga pogledam. Iduci tjedan je na repertoaru pa javim dojmove
Paloma28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 23:53   #51
Evo da kopiram ovdje svoj tekst kojeg napisah na temi "Horror filmovi" o ovome filmu da ne pišem ponovno:

Evo i ja sam napokon pogledao The Babadook...

SPOILER...

A ne znam što bi rekao , mislim ono..., aj ok je film, ovo je onaj tip horora kojeg ja volim (tj. horori gdje su "igrači" Bog, Sotona, Demon, Duh i slična ekipa) ALI ovaj film iskreno i nije me nešto naročito impresionirao, nije loš... ali mislio sam koliko ga ovdje hvale da ću zateći sad ono...ko zna šta.

Nije loš, nema psihodelije (što je OGROMNI plus s moje strane JER MRZIM PSIHODELIJU kod Horora), dao mi je jeze u par navrata ali... nije mi dao "ono nešto" u zraku što npr. CONJURING 2013 jest (ne morate se složiti, sto ljudi sto ćudi).

Priča je dobra da se razumjemo, nego... ma ne znam...ne znam iskreno točno što me smeta u ovom filmu jer me iskreno ni ne smeta puno toga naprosto mi se ne sviđa toliko eto, stoga mu dajem relativno skromnu ocjenu: 7/10.

Kažem "skromnu" obzirom koliko pročitah ovdje hvale za njega, ja mislio da ne gine osmica od mene kad ga pogledam ali... ne ne, ipak ne, ni blizu što se mene tiče.

Pokreti Babadooka su ok, jezivi, ali... Podsjeća me dosta na RINGU, igraju znači na kartu onog "ubrzanja" neprirodnog, i to je ok, ali eto...

I ipak ono što me ajd smeta jest na kraju ta prozirnost sa ZAPOSJEDANJEM TIJELA MAJKE, mislim ono WTF... Dosadno jebote.

Ok, sad mi netko može ovdje reći: "ali to je bilo i u Conjuringu", ok jest da, ali Conjuring je film o Exorcizmu WTF ste očekivali?

Ovdje imamo nekog tamo Babadooka, šta je ko je samo vrag zna, mislim da bi i Sotona da je pogledao ovaj film napisao: "LAMEEEEE...."


Gluma odlična u filmu, sve u svemu moja ocjena: 7/10.

Preporučam ga drugima za pogledati, definitivno vrijedi... definitivno iznad prosječan Horor, i to je to.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 19:10   #52
Ovaj film je najmanje u rangu "The Shining". Mislim da je i bolji.
Shining ima veliki prostor Hotela gdje se dinamika dodjelila specifičnim lokacijama. Likovi imaju veliki prostor manevriranja.

Babadook je klaustrofobičan prostor u kojem nema predaha. Intimni odnos majke i djeteta u tako izoliranom prostoru je već sam po sebi snažan materijal.
Još kad vješto stvoriš tanku granicu između lude stvarnosti i luđačke fikcije, moliš boga da nesposobnost glumaca ne pokvari priliku.
Gluma je baš to što treba biti. Glumci su kao rođeni za taj film.

Onima koji vole filmove tipa "Rosemary's baby" i "The Shining" će prepoznat film.

Svrstavam ovaj film u top horrore isvih vremena.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 00:32   #53
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ovaj film je najmanje u rangu "The Shining". Mislim da je i bolji.
Shining ima veliki prostor Hotela gdje se dinamika dodjelila specifičnim lokacijama. Likovi imaju veliki prostor manevriranja.

Babadook je klaustrofobičan prostor u kojem nema predaha. Intimni odnos majke i djeteta u tako izoliranom prostoru je već sam po sebi snažan materijal.
Još kad vješto stvoriš tanku granicu između lude stvarnosti i luđačke fikcije, moliš boga da nesposobnost glumaca ne pokvari priliku.
Gluma je baš to što treba biti. Glumci su kao rođeni za taj film.

Onima koji vole filmove tipa "Rosemary's baby" i "The Shining" će prepoznat film.

Svrstavam ovaj film u top horrore isvih vremena.
Frende vjerojatno si dobio ban za neku sasvim stotu stvar, ali brate ne bi se čudio da si ga popio i zbog ovoga
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:28   #54
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Frende vjerojatno si dobio ban za neku sasvim stotu stvar, ali brate ne bi se čudio da si ga popio i zbog ovoga

Pomozi mi da shvatim tvoje čuđenje preporukom horrora.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:04   #55
od svega što sam gledao prošle godine,film spada u top 3 definitivno
ono što je najbitnije u ovoj filmu je to da morate biti svjesni da vecina ljudi ima neki prag,nakon kojeg se prekidač okrene i svakom se može dogoditi,staviti se u ulogu da ste vi glavni lik je zastrašujuće...
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:08   #56
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ovdje imamo nekog tamo Babadooka, šta je ko je samo vrag zna,"
Babadook uopce ne postoji,i nemamo ga,on je kreacija u glavi psihički bolesne osobe
bonbon88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:44   #57
Quote:
bonbon88 kaže: Pogledaj post
Babadook uopce ne postoji,i nemamo ga,on je kreacija u glavi psihički bolesne osobe
Babadook je proces postepenog raspada psihe, izolacije i grčevitog otpora gušenju života.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 01:20   #58
Dobra ideja,ali bas ocajno razradjena.Ima i previse kliseja,predvidljivih stvari.

slabo,slabo..
Mighty Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 10:20   #59
SPOILER!

Ne vjerujem da nisam skonta da je ona napisala tu pricu
A istina , sigurno nije rekla da je pisala djecje romane bezveze
__________________
Bolje živit 1 minutu časno nego 100 godina kao fukara.
casioedifice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 15:16   #60
Dobar mi je bio film, najvise zbog atmosfere i ne previse kliseja. E, sad, je li samo stvorenje alegorija, metafora, simbol...tu bi se vjerojatno dalo raspravljati. Ali film mi se svidio.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.