Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 14:41   #1
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016) - Harry Potter spinoff trilogy


Čudesne zvijeri i gdje ih naći!

Quote:
"I have visited lairs, burrows and nests across five continents, observed the curious habits of magical beasts in a hundred countries, witnessed their powers, gained their trust and, on occasion, beaten them off with my travelling kettle." - by Newt Scamander
IMDb

RT

Spin-off film o omiljenom čarobnjaku Harry Potteru gledat ćemo u tri dijela.

Quote:
Warner Bros. has dated J.K. Rowling’s first installment in the Harry Potter spinoff trilogy “Fantastic Beasts and Where to Find Them” for Nov. 18, 2016.
Quote:
The second and third “Fantastic Beasts” films are scheduled for release on November 16, 2018 and November 20, 2020.
J.K. Rowling:

Quote:
“It all started when Warner Bros. came to me with the suggestion of turning ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ into a film. I thought it was a fun idea, but the idea of seeing Newt Scamander, the supposed author of ‘Fantastic Beasts’, realized by another writer was difficult. Having lived for so long in my fictional universe, I feel very protective of it and I already knew a lot about Newt. As hard-core Harry Potter fans will know, I liked him so much that I even married his grandson, Rolf, to one of my favourite characters from the Harry Potter series, Luna Lovegood.

As I considered Warners’ proposal, an idea took shape that I couldn’t dislodge. That is how I ended up pitching my own idea for a film to Warner Bros.

Although it will be set in the worldwide community of witches and wizards where I was so happy for seventeen years, ‘Fantastic Beasts and Where to Find Them’ is neither a prequel nor a sequel to the Harry Potter series, but an extension of the wizarding world. The laws and customs of the hidden magical society will be familiar to anyone who has read the Harry Potter books or seen the films, but Newt’s story will start in New York, seventy years before Harry’s gets underway.

I particularly want to thank Kevin Tsujihara of Warner Bros. for his support in this project, which would not have happened without him. I always said that I would only revisit the wizarding world if I had an idea that I was really excited about and this is it.”
Radnja se događa 70 godina prije nego što su Harry Potter i njegovi prijatelji stigli u Hogwarts, a glavni lik u filmu bit će Newt Scamander te ćemo pratiti njegova putovanja, avanture i istraživanja u pet kontinenata u potrazi za zvijerima...

STUDIO: Warner Bros. Pictures
DIRECTOR: David Yates
SCREENWRITER: J.K. Rowling
STARRING: Eddie Redmayne ...

Danas je službeno objavljeno da će Newt Scamander biti oskarovac Eddie Redmayne.

Za ostale uloge:

Quote:
Attention has now turned to other roles in Fantastic Beasts And Where To Find Them.

Long-time Harry Potter collaborator David Yates is working with J.K. Rowling on the Warner Bros adaption of the fictional Hogwarts textbook and Saoirse Ronan and Dakota Fanning are amongst early names being discussed for roles.

Empire reports the actresses are being considered for Tina, along with True Detective's Lili Simmons and Transparent's Alison Sudol.

Meanwhile Kate Upton, Katherine Waterston and The Great Gatsby's Elizabeth Debicki are possibilities for Tina's older sister Queenie.

Zadnje uređivanje Meron : 02.06.2015. at 15:40.
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:54   #2
mene ovo jako veseli. Nece biti HP-a, ali svejedno .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:48   #3
Ček, ček... Yates je opet uključen?
I Heyman i S. Kloves producenti?
Mda...
Ekipa koja je uspjela od fenomenalnih sastojaka koji čine HP napraviti gotovo bezukusnu zobenu kašu je opet u pogonu, vidim.

Fuj.

JKR bi trebala nać bolje društvo. Ovi je motaju oko malog prsta i dalje.
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 10:54   #4
Quote:
Caron kaže: Pogledaj post
Ček, ček... Yates je opet uključen?
I Heyman i S. Kloves producenti?
Mda...
Ekipa koja je uspjela od fenomenalnih sastojaka koji čine HP napraviti gotovo bezukusnu zobenu kašu je opet u pogonu, vidim.

Fuj.

JKR bi trebala nać bolje društvo. Ovi je motaju oko malog prsta i dalje.
Napomenimo još da je ta ista ekipa u svoja zadnja dva filma ubacivala scene kojih u knjigama nema i da je do zadnjega gurala H&H odnos.

Nije ni JKR baš pametna, meni bi osobno draže bilo da su išli s prequelima, tu ima jako puno potencijala mogli smo vidjeti cijelo školovanje Jamesa Pottera i ekipe da smo htjeli. Nema veze što konkretno knjige ne postoje, Yates je pokazao da mu to uopće nije problem kad treba ubacit nešto što nije u knjizi. U tom razdoblju između Jamesovog djetinjstva i Harryevog rođenja ima prostora za sigurno 10 filmova.

Ali, i ovo će se naravno pogledati.
Glavni glumac sasvim solidan, pokazao je prošle godine da zna glumiti.
Doma184 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 01:20   #5
‘Harry Potter’ Spinoff ‘Fantastic Beasts’ Casts Colin Farrell

THR is reporting that Colin Farrell has joined the cast of Fantastic Beasts and Where to Find Them. The actor will play a wizard named Graves who Newt (Redmayne) encounters in New York, though no further character details have been released.
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 22:23   #6
Official Logo revealed



Službena Facebook stranica
Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:13   #7
first look
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 17:39   #8
dobar cover! nadam se da film nece bit bez veze, naravno i ja sam malo skeptican jer druga polovica filmova je bila stvarno slaba (bas ove koje je yates rezirao). ali stvarno se nadam jednom zanimljivom uratku. ipak rowling piše scenarijj, jel'.

proletio sam glumce koji će glumiti (imdb), čine mi se dosta zanimljivi. pogotovo mi je drago za eddiea redmaynea i za ovu ovdje (nikad cuo za nju, ljubav na prvi pogled, haha).. stariji glumci isto mi se čine karizmatični. uglavnom mislim da je casting dobro odrađen.

i ono sta stvarno zelim filmu je da bude likeable i pristupacan svima a ne samo fanovima (npr. kao prva 4 HP-a), mislim da bi im to trebao bit cilj.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 16:12   #9








Meron is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 20:28   #10
Inace jako mi se svida vrijeme i mjesto radnje. New York 1920.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 20:53   #11
Ne znam što da mislim o ovome. S jedne strane, kao veliki Potter fan, naravno da namjeravam pogledati. S druge strane sam skeptična, djeluje mi kao nešto što upravo računa na to da će veliki Potter fanovi pojuriti u kino bez obzira na stvarnu kvalitetu filma. Nemam ni neku predodžbu kako bi to sve trebalo izgledati.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 00:36   #12
moram priznati da je prvo sto sam pomislila kad sam vidjela da će biti trilogija, a ne jedan film, mužnja para. al iskreno se nadam da sam u krivu i da jk ima dovoljno materijala da učini trilogiju zanimljivom i kvalitetnom prve slike sa seta su mi odlične
voldie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:58   #13

Može, sve može što je iz ovog svijeta. Nadam se da će biti magično, iako su me zadnji filmovi razočarali. Zapravo nijedan nije bio toliko magičan kao prvi.
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 20:50   #14
ma meni su sva 4 prva bila odlična
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 21:27   #15
PA dobro i prve četiri knjige su, po meni bar, puno bolje. Više su zabavne, dječije, magičnije. Kasnije stvari postaju odraslije, mračnije, što opet sve ima smisla.
Ali nikad, nikad neću zaboraviti taj prvi film. Već sam bila tinejdžerka i povela sam u kino mlađeg brata koji je u tom vremenu bio dječak, a ja kao starija i ozbiljnija. Znala sam za Pottera, ali bila sam kao prerasla dječiju književnost. I onda počnu da se otvaraju zidovi, snježne sove postaju rođendanski pokloni, svijeće lebde po tavanici i umjesto časova fizičkog postoji kvidič/metloboj. Još na sve to, bilo je vrijeme božićno-novogodišnjih praznika. Najljepši kino doživljaj ikad. Najveća muka je poslije bila pronaći knjige. Prvo što nisu bile sve objavljene, kako smo ih čekali, a i ono što jeste bilo objavljeno, nije bilo prevedeno.
Kovrdžava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 14:48   #16
negdje sam procitao clanak da je producent izjavio da ce stil filma biti najblizi Plamenom peharu...sto je meni osobno najlosiji HP film,tako da nisam bas odusevljen, ali naravno kao veliki HP fan ide se gledati
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 22:02   #17
plameni pehar mi je odlican film ja sam se bas obradovao kad sam to čuo. red feniksa mi je najgori (film naravno)
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 22:20   #18
Od HP filmova, Plameni pehar je još najbolje ispao. Barem ima najmanje nebuloza. I odličnu režiju, i vrlo dobro baratanje velikim brojem likova, a priča nije previše osakaćena. Ali to je toliko daleko od Yatesovog stila režiranja da im ovo niš ne vjerujem.

Slikice sa seta zgodno izgledaju. Ko neki Sherlock Holmes.
__________________
Gram primjene vrijedi više od tone maštarija.
Caron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:24   #19
da.cudno...vecini je red feniksa najlosiji film a meni je osobno jako drag. ne kvalitetom, ali jednostavno mi je bas drag, i ima mi odlicnih scena...a plameni pehar se sjecam da sam bio uzasno razocaran kada sam ga pogledao s obzirom na knjigu...ali kako je vrijeme proslo, postao mi dobar, ali i dalje ostao taj gorak okus u ustima...
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:29   #20
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Ne znam što da mislim o ovome. S jedne strane, kao veliki Potter fan, naravno da namjeravam pogledati. S druge strane sam skeptična, djeluje mi kao nešto što upravo računa na to da će veliki Potter fanovi pojuriti u kino bez obzira na stvarnu kvalitetu filma. Nemam ni neku predodžbu kako bi to sve trebalo izgledati.
+1

Svida mi se vrijeme i mjesto radnje no ipak vise bi me zanimalo da npr. naprave filmove o Jamesu Potteru ili pak o Lily.
Em sto bi onda dobili uvid u njihovo djetinjstvo i Snapea takoder bi nam mogli prikazati Tom Riddlea i njegov razvoj u to doba do mracnog Voldemorta.
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.