Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 19:16   #21
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Fala bogu, pa nikad nisam morala stanovat u domu, iako bi ga ziher dobila, a da sam morala, ne znam kak bi to završilo...
Totalni sam bakteriofob i mislim da bi se prije cijelu raskomadala nego djelila kupaonu s 20 drugih ljudi. Ok kad djeliš samo s još troje ljudi, al budimo realni - većina ljudi u domovima dijeli kupaonu s jednim cijelim katom i još ponekim posjetiocem ko zaluta na kat ili dođe frendu/frendici u posjetu.
Mislim da bi po kupaoni i wc-ima hodala u radijacijskom odjelu s četkama i Domestosom svako veče (vikendom i svako jutro i svako veče).
kod nas kupaonica po sobi (2 stanara/cimera po sobi) tako da je to OK. kod nas je cijan zapravo isključujuć faktor lol previsoka za bilo koji dom u hr, nikako posebno opremljen, udaljen od svega.. kao što sam i reko, naš je sranje. dok ne srede nešto drastično, budućim studentima u Šibeniku toplo preporučam NE u dom
Dylan_DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:02   #22
Quote:
Dylan_DM kaže: Pogledaj post
kod nas kupaonica po sobi (2 stanara/cimera po sobi) tako da je to OK. kod nas je cijan zapravo isključujuć faktor lol previsoka za bilo koji dom u hr, nikako posebno opremljen, udaljen od svega.. kao što sam i reko, naš je sranje. dok ne srede nešto drastično, budućim studentima u Šibeniku toplo preporučam NE u dom
Jesi bio kad u nekom domu u Zg? Npr. stari paviljoni na Savi i Lašćina imaju katna kupatila i wc. Kolika je cijena tog doma u Šibeniku, šta imate?
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:09   #23
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Jesi bio kad u nekom domu u Zg? Npr. stari paviljoni na Savi i Lašćina imaju katna kupatila i wc. Kolika je cijena tog doma u Šibeniku, šta imate?
Nisam bio u Zg-u u domovima.. kod nas svaka soba ima kupatilo (2 stanara u sobi). osim toga imas (ovo sad ide x2) krevet, radni stol, kvazi policu za knjige, noćni ormarić i ono što nije x2 je veći ormar, zavjese i tak

ma bedasto, nema ništ posebno a cijenu su kad su otvorili dom naprčili za jebenih 800kn, onda ih pol ošlo iz doma, pa su spustili na 600kn, i opet ošlo ljudi (među njima i cimer i ja) tako da je taj dom sada od 3 kata popunjen jedva prvi i par soba na drugom.. ako ne promjene nešto drastično, smanje cijenu i opravdaju je, taj dom će propast do kraja ove ili do kraja zimskog semestra iduće studijske godine...

mala soba 3 sa 3, a u sobi ja i ti, srca vrela glave lude, šta će biti neka bude
Dylan_DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 02:40   #24
Pa sad, ovisi kako izgledaju sobe, ako su dosta prostrane, onda zvuči čak i ok, iako je da, prilično skupo.
Na savi u starim paviljonima imaš 2 ormara, 2 radna stola, 2 stolice, jednu neku šugavu policu i to je to. Ajd, zavjese , ali npr. 3 od 4 sijalica nije radilo kad smo tek došli. Jao da, i dvije stolne lampe. Kupatilo i WC su katni, sobe su sitne, ali hej, 200kn mjesečno, samo zato se i isplati.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:27   #25
u domu mi je ok. naravno da bi radije voljela biti u stanu, ali financijski si ovo jedino mogu priuštiti.
istina je da se rijetko kad možeš buditi kad želiš, nego kad ti se cimer budi.
vrlo često će se dogoditi da ne pospremaju, ne drže se pravila koje ste odredili...
isto tako, ono što je meni najgore u domu jest što svi dijelimo kupaonicu koju čistačice napola čiste, pa je većinom prljavo i neuredno.
ako imaš menzu u domu, to će ti biti veliki plus jer nećeš morati putovati radi hrane.
isto tako, mislim da je od trenutnih domova najbolja/prihvatljiva šara jer dvije sobe dijele kupaonicu, namještaj je relativno nov, za razliku od npr. lašćine i starih paviljona na savi.
no, opet, ako si nađeš super cimericu, postoji mogućnost da će ti biti još udobnije u domu. sve ovisi od osobe do osobe.
Rebel Yell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:22   #26
definitivno glasam za dom, bila sam jedne godine u stanu i već sam dvije godine u domu...
istina u stanu imaš svoj mir, više prostora isl... ali u domu si vječito okružen ljudima, stalno upoznaješ nove, na eventualnu buku se navikneš, lakše ti je što se tiče izlazaka jer je sve blizu (barrem sa Save), imaš sve šta ti triba - pošta, menza, bankomati, kafići, klubovi... navikneš se i na zajedničke kupaone i na malenu sobu, barem sam ja bez problema jer u toj sobi ionako ne provodim previše vremena...ali naravno, to sve ovisi od osobe do osobe, ako nisi baš neki društveni tip onda ne znam koliko će ti bit zanimljivo ne bi minjala savu za ništa
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:09   #27
ajme koje ste vi princezice.

ja sam trenutno maturant, upisat ću Fer i samo molim Boga da upadnem u dom.
Iako imam dosta visok prosjek (4.7) nemam 2-3 braće niti mi je otac branitelj pa mi to otežava upad.

Što se tiče stanovanja, nisam izbirljiv. samo da imam di spavati, učiti i menzu.
Dom upravo zbog blizine menze i svega bi mi bio najbolji izbor.
A najvažniji razlog je naravno cijena.. sa stipendijom grada bi si mogao sam pokriti troškove stanovanja + prehrana.
Sve ostalo bi si plaćao od toga što sam zaradio radeći ljeti.

to mi je san da se snađem sam u Zagrebu i da mi roditelji više ne trebaju davati ni lipe.
valjda sam tako odgojen.
__________________
Everything Will Be Okay In The End, If It's Not Okay Then It's Not The End.
rey619mysterio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:11   #28
kako mi je smješna ta ekipa koja diže tu savu u nebesa...

po meni je sava odgovarajuća za brucoše i studente nižih godina, kada im je studentski život oko save zanimljiv i pruža ono šta im treba, mene su zbilja već pomalo nervirali ljudi oko mene na toj savi, cure koje se pijane deru, loša glazba koja se drečila iz roka, konstantne gužve u menzi, dućan u kojem je sve skuplje, male sobice di nemaš privatnosti i iščekivanje da cimerica ode itd.. pohvala ljudima koji rade u upravi

sada sam na cvjetnom i puno mi je bolje, soba je veća, imam kuhinjicu, dijelim wc sa curama preko, nema zaštitara koji se stalo šeću okolo, mirnije je, gužve u menzi nema.. i ono što mi se posebno sviđa je činjenica kako je dom na cvjetnom integriran u kvart i nije tako odvojen poput s.radić..

što sam starija to mi je sve više dojadio taj domski život, jedva čekam da nađem neki stan i živim ko čovjek, budem sama u sobi konačno, kad mi se da odem u menzu, kad mi se neda skuham nešto ili stavim u frižider, operem robu u veš mašini i ne moram seljakat robu doma konstantno... i uvedem se polako u 'odrasli' život
_matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 22:42   #29
Quote:
_matilda kaže: Pogledaj post
što sam starija to mi je sve više dojadio taj domski život, jedva čekam da nađem neki stan i živim ko čovjek, budem sama u sobi konačno, kad mi se da odem u menzu, kad mi se neda skuham nešto ili stavim u frižider, operem robu u veš mašini i ne moram seljakat robu doma konstantno... i uvedem se polako u 'odrasli' život
Da, pa to je jasno... Čim smo stariji, tim smo izbirljiviji. Ne svi, ali velika većina. Kad tad poželiš svoj mir i tišinu, svoja 4 zida i tak to...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 20:03   #30
Quote:
*firefly* kaže: Pogledaj post
definitivno glasam za dom, bila sam jedne godine u stanu i već sam dvije godine u domu...
istina u stanu imaš svoj mir, više prostora isl... ali u domu si vječito okružen ljudima, stalno upoznaješ nove, na eventualnu buku se navikneš, lakše ti je što se tiče izlazaka jer je sve blizu (barrem sa Save), imaš sve šta ti triba - pošta, menza, bankomati, kafići, klubovi... navikneš se i na zajedničke kupaone i na malenu sobu, barem sam ja bez problema jer u toj sobi ionako ne provodim previše vremena...ali naravno, to sve ovisi od osobe do osobe, ako nisi baš neki društveni tip onda ne znam koliko će ti bit zanimljivo ne bi minjala savu za ništa
Mene ubija samoca u stanu, a na faxu nisam upoznala jos ono stvarno ljude vec vise smo si poznanici. Vjerojatno je problem u meni xD. Zanima me koliko je tesko upast u dom poslje zavrsene 1. ili 2. ili bilo koje god faxa? Potrebni su ects bodovi i koji prosjek ocjena?
zoso9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.