Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 00:28   #1
Broj izlazaka na ispit

Rano jutarnja ideja

Na mome faksu je moguće 8 puta izaći na ispit (4. i 8. komisijski), e sad da li to znači da iz jednog predmeta mogu izaći osam puta ili kulmunativno iz svih?
Npr. imam 2 ispita iz različitih predmeta i kad izađem na njih da li imam još 6 izlazaka ili još 7 iz svakog?
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 00:40   #2
Quote:
Kokice Euunija kaže: Pogledaj post
Rano jutarnja ideja

Na mome faksu je moguće 8 puta izaći na ispit (4. i 8. komisijski), e sad da li to znači da iz jednog predmeta mogu izaći osam puta ili kulmunativno iz svih?
Npr. imam 2 ispita iz različitih predmeta i kad izađem na njih da li imam još 6 izlazaka ili još 7 iz svakog?
Za svaki se posebno računa
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 11:58   #3
Quote:
Querencia kaže:
Za svaki se posebno računa
Ima Boga
Hvala.
Kokice Euunija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:03   #4
Također imam pitanje oko broja izlazaka na ispit pa da ne otvaram novu temu...

Ako sam u akademskoj godini 2015/2016 iz predmeta xyz potrošio 5/6 rokova, a nisam uspio položiti predmet i moram ga prebaciti u sljedeću akademsku godinu (2016/2017) - s time da ne ponavljam godinu nego idem dalje jer imam pravo prebaciti 2 predmeta, da li ja dobivam novih 6 rokova ili mi ostaje samo 1 iz prethodne?

Dio kolega tvrdi jedno, a dio kolega drugo. Sad na kraju nisam siguran što je točno, a ta informacija će mi biti bitna ako ne prođem 19.9. na 5-om pokušaju.

btw. Informacija da ako potrošim svih 6/6 rokova u jednoj akademskoj godini, a ne uspujem položiti predmet nego ga prebacim u drugu godinu pa moram ponovo prisustvovati predavanjima, mi je poznata.

Hvala unaprijed
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:09   #5
Quote:
Bruner kaže: Pogledaj post
Također imam pitanje oko broja izlazaka na ispit pa da ne otvaram novu temu...

Ako sam u akademskoj godini 2015/2016 iz predmeta xyz potrošio 5/6 rokova, a nisam uspio položiti predmet i moram ga prebaciti u sljedeću akademsku godinu (2016/2017) - s time da ne ponavljam godinu nego idem dalje jer imam pravo prebaciti 2 predmeta, da li ja dobivam novih 6 rokova ili mi ostaje samo 1 iz prethodne?

Dio kolega tvrdi jedno, a dio kolega drugo. Sad na kraju nisam siguran što je točno, a ta informacija će mi biti bitna ako ne prođem 19.9. na 5-om pokušaju.

btw. Informacija da ako potrošim svih 6/6 rokova u jednoj akademskoj godini, a ne uspujem položiti predmet nego ga prebacim u drugu godinu pa moram ponovo prisustvovati predavanjima, mi je poznata.

Hvala unaprijed
Imaš pravo na ukupno 8 rokova iz jednog kolegija u životu Ne znam odakle brojka 6?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:10   #6
Na mojem fakultetu iz svakog predmeta(kolegija) imamo 6 rokova po akademskoj godini. Tako piše na studomatu.
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:12   #7
Quote:
Bruner kaže: Pogledaj post
Na mojem fakultetu iz svakog predmeta(kolegija) imamo 6 rokova po akademskoj godini. Tako piše na studomatu.
Je, al to se ne odnosi na broj puta koliko ti smiješ izići, nego na to koliko fakultet raspisuje rokova (dakle, 2 zimska, 2 ljetna, 2 jesenska). Ti smiješ izići 8 puta (ukupno u životu) nakon čega gubiš pravo studiranja.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:15   #8
U redu, shvaćam razliku. Ali ima kolega sa 2. godine koji taj xyz predmet polažu već 12. put (doslovno). I navodno im je to zadnji. Postoji onda kakva mogućnost da moj fakultet jednostavno ima drugačija pravila?
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:18   #9
Quote:
Bruner kaže: Pogledaj post
U redu, shvaćam razliku. Ali ima kolega sa 2. godine koji taj xyz predmet polažu već 12. put (doslovno). I navodno im je to zadnji. Postoji onda kakva mogućnost da moj fakultet jednostavno ima drugačija pravila?
Iskreno sumnjam. Osim ako fakultet nije po bolonji, a za takav ne znam, ili profesori dopuštaju da ljudi idu na ispit bez da prijave rok (za takve slučajeve sam čula).
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 21:23   #10
U redu, nećemo onda u to ulaziti budući da nije važno.

Ali da rezimiramo. Ja sam u ovoj akademskoj godini ispucao 5 izlazaka (u slučaju da ne položim ispit 19.9.) i onda mi u sljedećoj ostaju još samo 3 izlaska koji se mogu prijavit na bilo koji od onih 6 rokova (2 zimska, 2 ljetna, 2 jesenska)?
__________________
~Being quiet is fine, most people don’t listen anyways.~
Bruner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 23:10   #11
Quote:
Bruner kaže: Pogledaj post
U redu, nećemo onda u to ulaziti budući da nije važno.

Ali da rezimiramo. Ja sam u ovoj akademskoj godini ispucao 5 izlazaka (u slučaju da ne položim ispit 19.9.) i onda mi u sljedećoj ostaju još samo 3 izlaska koji se mogu prijavit na bilo koji od onih 6 rokova (2 zimska, 2 ljetna, 2 jesenska)?
Tako je
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 15:28   #12
Hej.. Uskoro izlazim na jedan ispit 8. put i sad mi ne da mira misao da ukoliko padnem, neću moći studirati u Zagrebu, jel, trenutno sam na pravnom fakultetu Zg. Taj gubitak prava studiranja se odnosi samo na pravni fakultet zg, lii na svaki drugi fakultet unutar sveučilišta Zg? Čitala sam po forumu i nailazim na razna mišljenja, pa ako netko zna sa sigurnošću, molim da podijeli i sa mnom. Hvala unaprijed.
Miniion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 10:48   #13
Quote:
Miniion kaže: Pogledaj post
Hej.. Uskoro izlazim na jedan ispit 8. put i sad mi ne da mira misao da ukoliko padnem, neću moći studirati u Zagrebu, jel, trenutno sam na pravnom fakultetu Zg. Taj gubitak prava studiranja se odnosi samo na pravni fakultet zg, lii na svaki drugi fakultet unutar sveučilišta Zg? Čitala sam po forumu i nailazim na razna mišljenja, pa ako netko zna sa sigurnošću, molim da podijeli i sa mnom. Hvala unaprijed.
Samo na pravni fakultet zg
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.