Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2016., 17:38   #1
Smile Moć Rektorove nagrade :)

Zanima me, koja je direktna korist Rektorove nagrade... tj. kada je student osvoji, kako mu ona pomaže u studiranju i daljnjoj karijeri?
Pomaže li mu u ičem kasnije... ili je to tak... nagrada za "okačit na zid" i malo se hvaliti?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:10   #2
Po mom iskustvu iz druge ruke, pomaže ti kod prijave za posao ili nastavak studiranja. Jedan plus u CV-u.

Pogotovo je korisno ako studiraš humanističke studije. Ako studiraš matematiku za tebe nema problema ovako i onako...
Škutor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 18:23   #3
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Zanima me, koja je direktna korist Rektorove nagrade... tj. kada je student osvoji, kako mu ona pomaže u studiranju i daljnjoj karijeri?
Pomaže li mu u ičem kasnije... ili je to tak... nagrada za "okačit na zid" i malo se hvaliti?
Nije samo za okaciti o zid. Kao sto Skutor kaze, to je veliki plus u zivotopisu, pogotovo ako stremis nekoj akademskoj karijeri. Govorim iz prve ruke.
-Svizac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:34   #4
Quote:
-Svizac- kaže: Pogledaj post
Nije samo za okaciti o zid. Kao sto Skutor kaze, to je veliki plus u zivotopisu, pogotovo ako stremis nekoj akademskoj karijeri. Govorim iz prve ruke.
OK, lijepo je pročitati kako ta nagrada ima svoj konkretni smisao

Smijem li zamoliti pokoji detalj?
Kako je tebi Rektorova pomogla?
Kad si je spomenuo, je li netko prethodno pitao za nju i što se zatim događalo?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 19:37   #5
Quote:
Škutor kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu iz druge ruke, pomaže ti kod prijave za posao ili nastavak studiranja. Jedan plus u CV-u.

Pogotovo je korisno ako studiraš humanističke studije. Ako studiraš matematiku za tebe nema problema ovako i onako...
Znaš li vrijedi li to podjednako u realnom i javnom sektoru ?
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 23:38   #6
Završio Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije u Zagrebu, dobio Rektorovu nagradu i još kojekakve nagrade, poslao 100+ zamolbi, dobio 5 odgovora natrag, 0 posla. Slanjem mailova ne postižeš baš nešto. "Hvatanje poslodavca na prepad" tako da dođeš licem u lice nešto čini. Po onome što sam do sada vidio, poslodavci se i ne osvrću previše na Rektorovu nagradu (NA ŽALOST - ali mi se čini da je to tako SAMO u našoj državi), premda, ipak smatram da je to vrlo važan dokument i za CV, a ipak je to neki vjetar u leđa. Na žalost, kad živiš u državi iskrivljenih vrijednosti, moraš biti MUDRICA i uzdati se U SEBE više nego i u kakve papire, i ostalo heh.

Sretno.
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 12:37   #7
Medicinari koji imaju Rektorovu nagradu dobivaju 1 bod na natječajima za specijalizaciju. To je puno kad se usporedi da se za svaki mjesec rada u hitnoj ili općoj praksi dobiva 0,1 bod (0,2 za mjesec dana rada u područjima posebne državne skrbi).

Medicinarima se isplati imati Rektorovu ili Dekanovu. Najbolje oboje jer to su već 2 boda za specku.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 23:58   #8
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Medicinari koji imaju Rektorovu nagradu dobivaju 1 bod na natječajima za specijalizaciju. To je puno kad se usporedi da se za svaki mjesec rada u hitnoj ili općoj praksi dobiva 0,1 bod (0,2 za mjesec dana rada u područjima posebne državne skrbi).

Medicinarima se isplati imati Rektorovu ili Dekanovu. Najbolje oboje jer to su već 2 boda za specku.
Hmmmm, vidiš vidiš... To je jako konkretan benefit!
Fala za ovaj info!
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 23:15   #9
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
OK, lijepo je pročitati kako ta nagrada ima svoj konkretni smisao

Smijem li zamoliti pokoji detalj?
Kako je tebi Rektorova pomogla?
Kad si je spomenuo, je li netko prethodno pitao za nju i što se zatim događalo?
Na natjecaju za posao znacilo je da sam bolji kandidat. I nije mi problem dobiti preporuku.
-Svizac- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.