Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2016., 22:11   #1621
zapravo Koprivnica, pod SC Varaždin to spada. stranica na kojoj vidiš popis poslodavaca koji traže studente i ostale stvari vezane uz studentske poslove, tak i stanje na iksici i pregled ugovora.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 10:38   #1622
Quote:
mateaffzg kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s pakiranjem poštanskih pošiljaka u skladištu na Zagrebačkom Velesajmu? Svaka informacija je dobrodošla.
Neke info o ovom..?
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 23:57   #1623
Pozdrav,
jedno pitanje koje je moguće postavljeno ali nisam našao odgovor, ako sam se prijavio u Zagrebu podružnica SS Sisak, mogu li tražiti poslove preko stranica studentskog centra? Ima li uopće razlike što se tiče ugovora?
Čomskibrate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 17:38   #1624
pa ja, koji sam isto van Zagreba u lokalnom SC-u, mogu raditi s ugovorom s bilokojom firmom na području cijele hrvatske. samo uzmeš podatke od firme i podigneš ugovor tamo gdje inače podižeš. ne znam postoje li restrikcije, al ne bi ih trebalo bit, s obzirom na lokalitet.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 12:23   #1625
Da li je netko radio za Mediku d.d.? Što se podrazumijeva kad napišu da trebaju nekog za rad u skladištu, kakvi poslovi? Znam da to ovisi od tvrtke do tvrtke, ali me zanima što ste trebali raditi kad ste se javili na takav oglas?
mateaffzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 11:20   #1626
Kako dobiti neki pristojan posao preko studentskog servisa u Zagrebu, a da nije neka prodaja ili fizikalija. Bezuspješno se prijavljujem na razne poslove već neko vrijeme. Većina niti ne odgovori na prijavu. Šta ta gamad očekuje od studenta?
Šta da onda očekujem od zapošljavanja nakon fakulteta.
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 11:31   #1627
Kako se ponistava ugovor?
Naime uzela sam dva ugovora za razlicite tvrtke, u jednoj sam dobila posao pa mi i treba, u jednoj sam jos na cekanju..
Uzela sam za ovu drugu tako da ne idem onda opet po ugovor, lijenost eto..
Nije mi palo na pamet kako vode evidenciju vracenih ugovora

Kako da ga ponistim ako posao ne dobijem?
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 11:35   #1628
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Kako se ponistava ugovor?
Naime uzela sam dva ugovora za razlicite tvrtke, u jednoj sam dobila posao pa mi i treba, u jednoj sam jos na cekanju..
Uzela sam za ovu drugu tako da ne idem onda opet po ugovor, lijenost eto..
Nije mi palo na pamet kako vode evidenciju vracenih ugovora

Kako da ga ponistim ako posao ne dobijem?
s obzirom da sc ništa ni ne može napravit čak i u slučaju da ti pojedini poslodavac "zagubi" ugovor dok ti ne želi platit, ja se ne bih opterećivao s ugovorom koji ni neće biti u opticaju... ali odi slobodno u sc pitaj da ti ponište ugovor koji ti ne treba.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 17:12   #1629
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
s obzirom da sc ništa ni ne može napravit čak i u slučaju da ti pojedini poslodavac "zagubi" ugovor dok ti ne želi platit, ja se ne bih opterećivao s ugovorom koji ni neće biti u opticaju... ali odi slobodno u sc pitaj da ti ponište ugovor koji ti ne treba.
Hvala
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 22:33   #1630
Opet ja

Nesto sam racunala i shvatila kako bih s potencijalnim poslovima debelo prelazila onu granicu za porezne olaksice od 13000 kn godisnje..
Onu od 50000 jos manje kuzim.. Tj. razumijem da nakon 13k nisam olaksica, a nakon 50k sama placam porez od 25%, ali i dalje mi nije jasno sto to znaci tocno za place roditelja? Gdje mogu vidjeti za koliko bi manje dobivali placu?

Jos me zanima postoje li neke cake kod takvog rada? Tipa da se izdogovara s poslodavcem da ti uplacuje nekim drugim ugovorom, o djelu ili ne znam vec.. Da li i za takve ugovore vrijede ti propisi, neovisno o tome sto nije preko sc-a?
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 23:26   #1631
Može li se raditi preko SC-a sa pauziranom godinom?
__________________
my ignorance amuses me.
bubblegum_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 11:06   #1632
Mogu li se raditi 2 posla istovremeno, dakle s 2 različita ugovora?
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:30   #1633
Quote:
bubblegum_lina kaže: Pogledaj post
Može li se raditi preko SC-a sa pauziranom godinom?
mislim da ne može jer zamrzavanjem godine se gube sva studentska prava, pa prema tome i sc.

Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Mogu li se raditi 2 posla istovremeno, dakle s 2 različita ugovora?
naravno da može.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:29   #1634
Bok svima. Dao sam prošle godine jednoj curi studentski ugovor (točnije 2 ugovora) za koje je zaradila 10 tisuća kuna. S obzirom da je meni limit viši jer su mi roditelji nezaposleni, mislio sam da neće biti problem, ali s obzirom da mi majka prima pomoć od socijalnog tih 10 tisuća kuna sad na neki način ona (majka) mora platiti. Postoji li ikakva šansa da se nešto poduzme, bez da oštetim sebe ili tu djevojku?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 23:37   #1635
Ti imas pravo zaraditi 13 000 kn na godinu, tako da 10 000 kn ne prelazi taj limit osim ako ne primas jos stipendiju ili imas jos jedan posao. Dakle, ako nije preslo 13 000 kn ne naplacuju ti nista.
Ako je pak preslo, naravno da ti majka nece vracat svih 13 000 kn, nego mora vratit ono sta je mjesecno dobivala da uzdrzava dijete (tebe) - poreznu olaksicu - a ovisno o placi roditelja to je iznos godisnje npr 4000 kn. S obzirom da su ti roditelji nezaposleni, vjerujem da je zbog toga nesto i drugacije, medutim o tome nista ne znam. Takoder me to zanima pa molim ako tko zna da me dopuni ili ispravi ako sam sto krivo rekao.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 12:23   #1636
Pozdrav, imam pitanje sto se tice zarade vece od 50k kn. Kako se uopce racuna taj porez koji placam od 25%. Na sta tocno to ide? Ako sam dobro shvatio svaka placa koju primim, a da mi je vec placeno 50k kn mi je manja za 25%? Znaci ako trenutno imam 7500kn porez cu platiti 1900kn tek mjesec nakon sto u SC-u vide da sam primio vise od 50k?
The_Virus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 20:44   #1637
Quote:
The_Virus kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje sto se tice zarade vece od 50k kn. Kako se uopce racuna taj porez koji placam od 25%. Na sta tocno to ide? Ako sam dobro shvatio svaka placa koju primim, a da mi je vec placeno 50k kn mi je manja za 25%? Znaci ako trenutno imam 7500kn porez cu platiti 1900kn tek mjesec nakon sto u SC-u vide da sam primio vise od 50k?
Ako u kalendarskoj godini zaradiš više od 50.000,00 kn onda ti se svaka plaća koju dobiješ nakon tog iznosa oporezuje po stopi od 25%. Znači, ako zarađuješ 7.500,00 kn mjesečno, uzimat će ti 1.875,00 kn nakon što prijeđeš navedeni iznos.
cloudbusting is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:52   #1638
Quote:
cloudbusting kaže: Pogledaj post
Ako u kalendarskoj godini zaradiš više od 50.000,00 kn onda ti se svaka plaća koju dobiješ nakon tog iznosa oporezuje po stopi od 25%. Znači, ako zarađuješ 7.500,00 kn mjesečno, uzimat će ti 1.875,00 kn nakon što prijeđeš navedeni iznos.
Oke, onda sam dobro shvatio.

Hvala na odgovoru.
The_Virus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:01   #1639
Jobbreht, slično me muči.
Znači, gleda se i stipendija i zarada? Zarada mi je manja od 13000 ali je stipendija još nekih 4000. Ubraja li se to u prosjek plaća roditelja da se onda dobije viši prosjek po članu? Ništa mi nije jasno.
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 19:42   #1640
Ne kuzim pitanje, dakle 13 000 kn je limit koji je isti za svih (stipendije+plaće, da) -- i neovisan je o plaći roditelja.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.