Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 01:35   #1921
Koliko se sjećam iz nekog teksta oni zahtjevaju hladniju vodu pa se nameće pitanje kvalitetnog hlađenja u ljetnom periodu.
Kako je to riješeno kod vas?

Što se filtera tiče može se naletjeti i na kvalitetne rabljene filtere ali treba biti strpljiv i naravno imati spremne novce:-)
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:49   #1922
Joj nemojmo na "vi"

I riješila sam to tako da sam nekoliko puta dnevno mjenjala ledenice (one za prenosive frižidere) i stavljala im u vodu
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 02:19   #1923
OK, profesionalna deforamacija:-)

Zadnje uređivanje vlatx : 29.09.2015. at 02:31.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 10:41   #1924
Postoji i jeftinije kvalitetno rjesenje.
Unutarnji preljevni filter.
Prednosti su mu velika kolicina filter materijala i veliki protok (ovisno o pumpi).
Mane su mu kaj moze biti veliki (zavisno kakav si napravis) i kaj zauzima mjesto u akvariju.
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:49   #1925
Quote:
vlatx kaže: Pogledaj post
Ako netko treba vanjski hang-on filter ima ih u AquaTerri u Kauflandu na Jankomiru.
Ima ih u više veličina i prilikom uzimanja uvijek uzeti "broj" veći jer su njihova mjerenja "nabrijana" pa ne odgovaraju stvarnim situacijama.
Jedino je problem što su slabi sa filter materijalom u orginalnom pakiranju pa treba odmah kupiti dodatno spužvice, eventualno keramičke valjčiće, i izvaditi pretinac s ugljenom.
Ja ih imam dva i nikakvih problema nisam imao sa njima. Imaju mogućnost regulacije protoka i nečujni su.
Koliko para?
I jel to Kaufland blizu bivšeg Getroa??????????????????????
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 14:13   #1926
U Pet centru u Srbiji, najmanji Atman model 55kn (160lit/h) a najveći 125kn (650lit/h) Tako bi negdje cijene trebale biti i kod nas.
Mislim da samo ovaj najmanji minijaturni model dolazi sa spužvicom, ovi drugi umjesto spužve imaju uložak plastični ketriđ sa nekim zubcima.
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 16:16   #1927
Quote:
evilche kaže: Pogledaj post
U Pet centru u Srbiji, najmanji Atman model 55kn (160lit/h) a najveći 125kn (650lit/h) Tako bi negdje cijene trebale biti i kod nas.
Mislim da samo ovaj najmanji minijaturni model dolazi sa spužvicom, ovi drugi umjesto spužve imaju uložak plastični ketriđ sa nekim zubcima.
Hvala.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 22:17   #1928
Quote:
gupy kaže: Pogledaj post
Koliko para?
I jel to Kaufland blizu bivšeg Getroa??????????????????????
Kaufland na Jankomiru je iza Metroa. Prođe se City Centar West skrene prva desno pa poslije Fordovog salona lijevo i ravno. Poslije prijelaza preko pruge za carinu skrene se desno i dođe se na parking od Kauflanda.
Možda izgleda komplicirano ali nije

Cijene ovise o modelu ali koliko s e sjećam kreće od 65 kuna na više.
Ja uzmem uvijek jedan model veći od onog koji je za moju litražu

U svakom slučaju treba im nadopuna filter materijala pa se i to može tamo kupiti.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:09   #1929
Quote:
vlatx kaže: Pogledaj post
Kaufland na Jankomiru je iza Metroa. Prođe se City Centar West skrene prva desno pa poslije Fordovog salona lijevo i ravno. Poslije prijelaza preko pruge za carinu skrene se desno i dođe se na parking od Kauflanda.
Možda izgleda komplicirano ali nije

Cijene ovise o modelu ali koliko s e sjećam kreće od 65 kuna na više.
Ja uzmem uvijek jedan model veći od onog koji je za moju litražu

U svakom slučaju treba im nadopuna filter materijala pa se i to može tamo kupiti.
Hvala, valjda bum našla.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:53   #1930
Quote:
radion-plavi kaže: Pogledaj post
obavezno dezinficirat!!!

filter, ako je ispravan ne tribas minjat, samo ga isperi i promjeni (kupi novi) filter materijal. Pjesak prokuhaj a staklo mozes oprat octom.... Plasticarija nema sta trazit u akvariju

za početak baci oko ovde http://issuu.com/akvarij.net/docs/ak...789471/1919686 kad sve to apsolviras, ako i dalje budes imala nejasnoca, pitaj
To sam i mislila, imam onaj Plivasept za ruke mislila sam s tim i dobro isprat. Za pjesak mi je ona tete iz Zoo dućana rekla ni slučajno ne prokuhavat(nebi mogla ponovit zasto uglavnom da se nešto bolje lijepi na prokuhan pjesak a to šteti ribicama). I jos mi je rekla mjesec dana ostaviti napunjen akvarij i da pumpa radi pa tek onda u tu vodu stavit ribice. Da to nije malo previše?
caja2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 22:35   #1931
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, imam onaj Plivasept za ruke mislila sam s tim i dobro isprat. Za pjesak mi je ona tete iz Zoo dućana rekla ni slučajno ne prokuhavat(nebi mogla ponovit zasto uglavnom da se nešto bolje lijepi na prokuhan pjesak a to šteti ribicama). I jos mi je rekla mjesec dana ostaviti napunjen akvarij i da pumpa radi pa tek onda u tu vodu stavit ribice. Da to nije malo previše?
Dobro teta rekla za prvih mjesec dana bez ribica u akvariju.
Proces se može malo ubrzati ubacivanjem bakterija (Easy Life Easystart ili slični). Filter se nikada ne gasi (osim kod čišćenja i eventualno promjene vode) a za početak bi bilo dobro posaditi živo bilje i držati svjetlo upaljeno 6 sati i svaki tjedan produživati po sat vremena do maksimalnih 10-12 sati dnevno.
U ovih mjesec dana voda će mjenjati boju i pojavljivat će se svakakve stvari u akvariju ali to je normalna pojava i treba samo biti strpljiv
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 15:17   #1932
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, imam onaj Plivasept za ruke mislila sam s tim i dobro isprat. Za pjesak mi je ona tete iz Zoo dućana rekla ni slučajno ne prokuhavat(nebi mogla ponovit zasto uglavnom da se nešto bolje lijepi na prokuhan pjesak a to šteti ribicama). I jos mi je rekla mjesec dana ostaviti napunjen akvarij i da pumpa radi pa tek onda u tu vodu stavit ribice. Da to nije malo previše?
Quote:
vlatx kaže: Pogledaj post
Dobro teta rekla za prvih mjesec dana bez ribica u akvariju.
Proces se može malo ubrzati ubacivanjem bakterija (Easy Life Easystart ili slični). Filter se nikada ne gasi (osim kod čišćenja i eventualno promjene vode) a za početak bi bilo dobro posaditi živo bilje i držati svjetlo upaljeno 6 sati i svaki tjedan produživati po sat vremena do maksimalnih 10-12 sati dnevno.
U ovih mjesec dana voda će mjenjati boju i pojavljivat će se svakakve stvari u akvariju ali to je normalna pojava i treba samo biti strpljiv
koliko sam ja shvatio kod tebe je u pitanju vec koristen pjesak?!? Ukoliko uzimas novi iz ducana, samo ga malo razentaj (isperi) i to je to...

napravi ovo sta ti je vlatx rekao s tim da bi ja obavezno ulio dozu easystarta ili nekog slicnog preparata.... isto tako, jednom tjedno ubaci malohrane unutra (da na prazan akvarij) i njezino raspadanje pospjesuje 'cikliranje'....

sta se tice riba... sta duze cekas to bolje.... al recimo nakon dva tjedna mozes ubaciti prve 'podne' (cistace) pa nakon toga (3. tjedan) sve ostale....

obavezno pazi prilikom dodavanja riba , ne ulivat vodu iz kesice u akvarij!!!!!
radion-plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 22:49   #1933
Quote:
caja2010 kaže: Pogledaj post
To sam i mislila, imam onaj Plivasept za ruke mislila sam s tim i dobro isprat. Za pjesak mi je ona tete iz Zoo dućana rekla ni slučajno ne prokuhavat(nebi mogla ponovit zasto uglavnom da se nešto bolje lijepi na prokuhan pjesak a to šteti ribicama). I jos mi je rekla mjesec dana ostaviti napunjen akvarij i da pumpa radi pa tek onda u tu vodu stavit ribice. Da to nije malo previše?
Nemoj ni slucajno sa Plivaseptom. Ništa od te kemije. Za dezinfekciju su dobre granule klora. Doziraš ih po uputstvu u vodu, potopiš opremu i kasnije samo ispereš. I šljunak se isto može tako dezinficirat.
Moraš imati posebnu kantu, posudu koja nikad nije bila kontaminirana deterđentom.
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 03:48   #1934
Poklanjam microrasboru brigitu

Imam još jednu microrasboru brigitu, ostale su nažalost uginule prilikom selidbe. To su ribice koje žive u jatima, vole puno biljaka, optimalne količine svjetlosti, a trenutno nisam u mogućnosti baviti se tim, imam još taj akvarij u kojem žive pužići i ta jedna microrasbora brigita, pa ako ju netko želi udomiti i smjestiti u adekvatne uvjete s drugim pripadnicima svoje vrste, rado ću mu je pokloniti.
akvarijpocetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 19:38   #1935
Pozdrav,

cura i ja imamo akvarij s nekoliko ribica ali ono što me zanima ovim putem su dvoje Betta boraca, mužjak i ženka koju smo pokušali sparivat u svrhu razmnožavanja.

Radili smo po nekim uputama s interenta, dakle - odvojili smo ih poseban akvarij grijan al bez filtera. Stavili smo jednu složeniju plastičnu biljku da ne bude prazno, te komad stiropora da mužjak može praviti gnijezdo koje i je napravio. Ženku smo odvojili prozirnom bocom kako bi se mužjak mogao napaljivati ali bez hvatanja.

U početku su oboje bili zaitneresirani te smo ih pustili skupa. Hvatali su se kao napaljeni tineđeri ali se ništa posebno nije dogodilo poslije. Zapravo mužjak je više zainteresiran za ženku nego ona za njega. A koliko smo čitali, oni su se trebali pariti oko samog gnijezda.

Pričekali smo par dana, proočistili akvarij te ponovili postupak opet ali bez uspijeha.

Možete li reći u čemu griješimo?
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:44   #1936
Pozdrav svima

Trebalo bi mi par savjeta...

Razmišljam o akvariju od nekih 25-30 L...možda bi čak kupila i neki gotovi nano akavarij, ili bi sama složila...

Htjela bi samo imati jednog mužjaka bette, njemu je to ok što se tiće litraže ?
Da li sa njim može ići jedan čistać, i da li je ikako moguće ubaciti par par mikrorasbora, da upotpuni akvarij...ili im je premalo mijesta ?

Da li je u ovako mali akvarij dobro stavljati prave biljke, i može li savjet za neke jednostavnije, a ujedno i da ne rastu ko lude...

I najvažnije od svega, da li netko zna koji je najtiši filter koji mogu nabaviti
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 13:10   #1937
pozdrav,kupila bih 100l akvarij sa pripadajućom opremom pa ako netko povoljno prodaje molim da se javi...hvala :-)
noinaarka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 09:43   #1938
Pozdrav!

Nova sam u suživotu sa akvarijem pa ako itko može pomoći....

Došlo je vrijeme da promijenim vodu, onih 20%, e sad znam da ako ide voda iz pipe treba ju ostaviti neko vrijeme da odstoji prije nego se stavi u akvarij.
Kad smo kupili akvarij kupili smo i onu nekakvu tekućinu easy life tekući filter medij...
e sad ako itko zna, aaaaa nadam se da će se naći netko sa većim znanjem od mog dal da to stavim u tu vodu prije stavljanja u akvarij ili je nepotrebno?
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:50   #1939
Vodu samo ostavi preko noci u otvorenoj posudi da klor ispari. Kasnije kad se ribe naviknu, i ako nisu osjetljive, ne trebas ni to. Kemiju koristi ako zelis. Ja ne koristim nista...

Poslano uz dopustenje moje zene
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:51   #1940
Facebook grupa "Akvaristika Hrvatska" za sve dalje...

Poslano uz dopustenje moje zene
Fila2mad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.