Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2015., 16:56   #461
ja sam dobila upute na hrvatskom.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 22:02   #462
Kupila sam Tefalov ekspres lonac od 6 lit. Negdje sam procitala da se moze ispeci i pecenje; komad svinjetine, janjetine. Kako? Kako umjesto u pecnici napraviti pecenje u ekspres loncu?
brar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 23:21   #463
vidi ovo npr:
http://www.pressurecookerdiaries.com...-cook-a-roast/

ovoj kao pašticada
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:54   #464
Evo danas ispekao carsko meso na "kineski".

Dakle pola kilograma carskog mesa narezao na komade cca. 3cm širine. U e-lomac ubacio 2 žlice praseće masti i bacio meso, pa ga par minuta "ucvrljio".
Ubacio 2 žličice kurkume (malo brijem na to), kumina, papra, ljutog čilija, čašnjaka u prahu, luka u prahu, zasolio.

U e-čajniku zakuvao vodu, pa cca. deci-dva prelijo meso, poklopijo i stavijo na 2, kad je produvalo cca. 10 min, pa pod hladnu vodu, servirao na sitno naribanom svježem kupusu i mrkvi.

Naputak: njuškati izduvne plinove iz lonca, jer ako počne miriti na zagoreno, skidaj!
(a nije zgorega malo protrest e-lomac, da se malo razbuca meso, da ne zagori, neće eksplodirati )

Sad čekam da lonac zakuva,moram ga ostrugat, jerbo se uvatilo gornjih začina za dno

Zadnje uređivanje grogo bolger : 24.11.2015. at 19:12.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:33   #465
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Kupih 6 litreni lonac u Ikei za 400 kn. Dobar lonac za malo novaca !
Pozdrav forumu.
Kupili i mi. Lonac radi dobro uz solidne upute na hrvatskom.

"Za malo novaca" itekako se osjeti:
=========================
- Tanji lim od napr. Zepterovog iako je dno deblje nego na Zepteru (prednost).

- Nekvalitetan lim, nizak sjaj - sve se vidi na površini - vjerojatno se loše i pere.
Zabranjuju čuvanje hrane kako "ne bi došlo do oštećenje površine"?

- Ručke također djeluju kao slaba točka.

Uz cijenu 2.5x manju od napr. Tefalovog te korektan rad ne može se reći kako je to uzalud bačen novac. Štoviše nas (i druge) davno je zafrkavao Zepterov Synchro Click poklopac - nije uvijek htio dignuti ventil (servis nije pomogao). Prvo kuhanje jučer s "Ikejom" prošlo je bez problema.

Zanimljiv aspekt je dobavljivost brtvi. Nema ih na polici uz lonac nego "treba se obratiti Ikei". U uputama piše kako se kod čestog kuhanja brtva mijenja jednom godišnje. Poznajući Ikeju nadajm se kako se ne radi o loncu od 1 brtve.
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 14:00   #466
Što se tiče eks.lonca iz Ikeje ja sam zadovoljan,kvaliteta iznad očekivanja. Što se brtve (gume) tiče nazovi Ikeju i traži da ti pošalju brtvu tko meni. Zamisli brtvu šalju iz Švedske..


Quote:
boomer5999 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumu.
Kupili i mi. Lonac radi dobro uz solidne upute na hrvatskom.

"Za malo novaca" itekako se osjeti:
=========================
- Tanji lim od napr. Zepterovog iako je dno deblje nego na Zepteru (prednost).

- Nekvalitetan lim, nizak sjaj - sve se vidi na površini - vjerojatno se loše i pere.
Zabranjuju čuvanje hrane kako "ne bi došlo do oštećenje površine"?

- Ručke također djeluju kao slaba točka.

Uz cijenu 2.5x manju od napr. Tefalovog te korektan rad ne može se reći kako je to uzalud bačen novac. Štoviše nas (i druge) davno je zafrkavao Zepterov Synchro Click poklopac - nije uvijek htio dignuti ventil (servis nije pomogao). Prvo kuhanje jučer s "Ikejom" prošlo je bez problema.

Zanimljiv aspekt je dobavljivost brtvi. Nema ih na polici uz lonac nego "treba se obratiti Ikei". U uputama piše kako se kod čestog kuhanja brtva mijenja jednom godišnje. Poznajući Ikeju nadajm se kako se ne radi o loncu od 1 brtve.
miro76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:23   #467
Imam dva ekspres lonca,jedan od 10 l i jedan od 4,5l. Ovaj manji sam kupila da imam za toceve i sl,ali svejedno i kad radim toc i stavim minimalnu kolicinu vode,opet je puno. A sad ovdje citam o "pecenju" u ekspres loncu. Znaci,nije obavezno staviti minimalno propisanu kolicinu vode?
*Lilly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:54   #468
ja imam lagostina lonac ne znam ni sama vec koliko godina uvijek je isti vrijedi svake lipe
ovakav,samo plici drugi po redu na slici
https://www.google.hr/search?q=lagos...cqdqDGooM0M%3A
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 11:28   #469
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Imam dva ekspres lonca,jedan od 10 l i jedan od 4,5l. Ovaj manji sam kupila da imam za toceve i sl,ali svejedno i kad radim toc i stavim minimalnu kolicinu vode,opet je puno. A sad ovdje citam o "pecenju" u ekspres loncu. Znaci,nije obavezno staviti minimalno propisanu kolicinu vode?
Evo ti komad carskog upravo pečen u ekspresu. Istina, nije to identično pečenju u pećnici ali je fino i pomalo podsjeća na pulled pork.

panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 19:19   #470
Quote:
miro76 kaže: Pogledaj post
Što se tiče eks.lonca iz Ikeje ja sam zadovoljan,kvaliteta iznad očekivanja. Što se brtve (gume) tiče nazovi Ikeju i traži da ti pošalju brtvu tko meni. Zamisli brtvu šalju iz Švedske..
boomer5999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 20:23   #471
Prije par godina sam kupio doista dobar expres lonac od WMFa.
Radi se o njemačkoj firmi koja pravi kvalitetne proizvode po solidnim cijenama. Vidim na Amazonu da je sada cijena lonca oko 110-120eur, a ja sam ga kupio u Sparu u Slo za cca80ak eura. (neki popust + još neki popust... ne sjećam se točno) http://www.amazon.de/WMF-792639990-0...BX0MAAFJFMFTJ6
Uglavnom tipičan njemački proizvod sa svim nama dobro znanim karakteristikama:
-masivna izrada
-kvalitetni materiali
-trajnost i pouzdanost
-dojam da može trajati 10 ili 15 godina
-tjesnilo je poslije par godina kao novo
Uglavnom moja preporuka.
Mačak Gaston is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 19:42   #472
Ikein ekspres lonac

Pozdrav!

Zanima me ima li tko ovaj lonac i izlazi li vam para za vrijeme kuhanja kroz sigurnosni otvor?

Naime, krenem kuhati, digne se onaj crveni ventil, pa se digne i regulator pritiska (onaj crni okrugli), a zatim krene para kroz sigurnosni otvor gdje u uputama piše da je pritisak prevelik. Ispada da je regulator pritiska neispravan ili ja nešto krivo radim.

Ništa mi nije jasno.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:13   #473
smanji plamen.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 20:58   #474
Smanjila sam, ali iz onog gdje bi para trebala pomalo izlaziti, pare nema. Samo na tom gdje nikako ne bi.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 07:14   #475
Bi li se usudili skuvat išta u nečemu ovako jeftinom?
https://www.vivre.hr/p-719125/ekspre...=1&ch_id=10419

Gledan ekspres lonce već neko vrime (online) i ovo je prvi put da san naletila na ovakav mehanizam zatvaranja, a baš takav bi rado uzela jer ga moji kod kuće imaju već dugo i super funkcionira (ćaća ga kupio negdi u Hercegovini, ne zna ni on više di, prije bar 15 godina). Poklopac je lagan, nema brtve i bez beda se pere u mašini za sude.

Zna li neko za neki dućan i proizvođača koji ima ovakve lonce, al da su malo skuplji?
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 08:15   #476
Moja mama sve zivo radi u nekom jeftinom loncu...neki dan mi je ispekla svinjske prsne vrske u njemu i ispali su mrak,mekani,socni....
Ja ne znam pec u tome...ona i tjesteninu kuha nekad kad joj se zuri....
Ja ga koristim samo za kuhanje juhi i variva...i gulas...

NFD - moja mama ima ovakav lonac...jeftino ga platila...godinama ga uredno koristi
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:53   #477
Ima tko iskustva s Delimanovim ekspres lonecm? Je li vrijedan para?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:42   #478
Ikein onaj 6l za 400 kn je vrijedan para. Koliko kosta delimano. Iako su mi njihove tave prevara, tako da nemam potrebu nista od njih kupovati.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:43   #479
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva s Delimanovim ekspres lonecm? Je li vrijedan para?
Pa nemam baš direktno iskustvo sa expres loncem Delimano, ali prije otprilike godinu dana žena je kupila neku teflonsku ili keramičku tavu tog proizvođača. Uglavnom dojam je užasan gotovo porazan, tavu sam kradom jednog dana odnio do firme i tamo je na krajnje okrutan način uništio u hidrauličnoj preši.

Proizvodi Delimano su jednostavno prestrašni -dno dna. Ovi proizvodi samo naizgled imaju kao italijansko ime, a zapravo imate dojam da ih je u garaži osmislio Tomislav Merčep, da se proizvode u Zavodima crvena zastava u Kragujevcu, a da sve sirovine dolaze iz Kine od recikliranog odpada i da su prepojene opasnim tvarima, otrovima i teškim metalima.

Ako bismo kvalitetu proizvoda ocjenjivali od 1 do 10 Delimano je 0/10 -jednostavno prestrašno! Slabije od ovoga ne može.
Mačak Gaston is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:12   #480
već godinu dana koristim ekspres lonac kupljen ovdje. Svakako bolji od Ikeinog ( iskustvo prijatelja )

http://bima-shop.hr/proizvodi/posude...ribor-za-jelo/
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.