Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2012., 13:01   #1
Koštice od voća?!

pozdrav

zanima me jedete li koštice od različitog voća npr. lubenice, jabuke, itd...

maloprije sam jela nektarinu i kako je velika koštica bila razbijena, iznutra mi je ispala ona mala bademolika sjemenka ... budući da sam ovisnik o bademima zanima me jel se i to jede

guglajući nisam baš skontala jel otrovno ili nije, jer negdje piše da sadrže cijanid, a opet na drugom mjestu da se koriste kao lijek

pa me zanimaju vaša iskustva, koje koštice jedete, a koje bacate?
__________________
tell me...
dust under bed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 00:37   #2
Ne jedem kostice jabuke, znala sam pojest, ali nisu mi nesto. Jedem kostice lubenice, prepetljavo ih je vadit. I grozdja, nemam zivaca vadit, a sadrze ponesto korisno.

Kostice jabuka, sljiva, bresaka, nektarina, marelica, tresanja sadrze cijanid, ali neces se otrovati ako ne pretjerujes s njima. Ne koriste se kao lijek, to je sarlatanstvo (gamad koja tvrdi da je cijanid u formi laetrila / amigdalina zapravo vitamin ne zna definiciju vitamina).

Nasla sam samo ovaj podatak o smrtonosnosti:

"The amount of cyanide per apricot seed varies according to its size and cultivar, but on average, an apricot seed contains 0.5 mg of cyanide, according to Stephen Krashen, Ph.D. of the University of California. The lethal dose of cyanide is between 0.5 mg to 3.5 mg per kg of body weight, depending on factors including age and liver health. Based on case histories, the lethal dose for a 175 lb. man would range from 80 to 560 apricot seeds per day. For a 140 lb. woman, the lethal dose would be from 65 to 455 seeds per day. Toxicity occurs at lower doses, so the lethal range should be viewed as an extreme upper limit. Packaging on seeds often includes a recommendation to start out with a low number of seeds and spread consumption throughout the day to see how well you tolerate them."

http://www.livestrong.com/article/44...eds-nutrition/

Mislim da osobno nikad nisam pojela vise od 10 kostica marelica u danu.

Neke slastice se rade od sljiva ili tresanja tako da se kostice ne izvade prije kuhanja / pecenja jer daju aromu. I to bi trebalo biti sigurno za jesti. Gorki bademi isto sadrze cijanid. Aroma gorkih badema koristi se za marcipan, ali, sami bademi u njemu su slatki, tako da je i marcipan sigurno jesti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 01:55   #3
Ja jedem koštice od lubenica, trešanja :-D, znam pojest i od marelica.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 00:21   #4
ma ja jedem cijele marelice uopce ih ne zvacem samo gutam kosticu i sve
relativnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 01:37   #5
ne smiju se jesti ono u obliku badema u koštici marelice, breskve, nektarine... zbog cijanida
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 01:53   #6
Ma svi znaju da koštice marelica liječe sve poznate bolesti, reguliraju kolesterol, šećer u krvi, potencija skače u nebo, produžuju se privatni dijelovi tijela muškaraca, raste kosa, mišići postaju kao od čelika, ženama se povećavaju i učvršćuju grudi i lakše ih se zavodi

Inače, koštice šljiva su mi ukusne, od marelica baš i ne.
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 16:07   #7
molim vas za pomoć ekipa!

Danas sam u "bio bio" kupio koštice od marelice, i kad sam ih probao okus isti kao i badem , ali i oblikom su mi skroz slične!! sad ko je tu lud!? Pa vas molim ako netko zna kakav je okus marelice koštice neka mi kaže, jer ću im onda ići u dućan vratiti to, i tražit novce nazad!
Hvala
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 13:47   #8
a za šta su dobre te koštice od marelice?
ja znam jesti sušene marelice ali koštice jok
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 14:37   #9
Nadam se da jesu jestive te koštice od marelica. Naime, neki dan sam jela Domino iz Lidla i marcipan mi nije imao okus kao klasični marcipan već malo drugačije pa sam išla čitati što piše. Pa eto piše de unutra "marcipan" od koštica od marelice... Meni je ipak finiji pravi marcipan.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 14:25   #10
Jestive su. Otrovne su ako stvarno pretjeras.

Kostice marelice izgledaju slicno bademima, a okus imaju slican gorkim bademima. Ipak, razlikuju se i izgledom. Usporedite ih s bademima pa cete vidjeti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 00:38   #11
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
a za šta su dobre te koštice od marelice?
ja znam jesti sušene marelice ali koštice jok
koštice su najbolji lijek protiv raka koji postoji na kugli zemaljskoj. obiluju vitaminom B17 koji ubija stanice raka. Ajmo to ovako laički objasnit - kad pojedeš košticu marelice stanica raka napada tvar koju si unio u sebe, a ta tvar je izvana slatka, međutim kad rak prodre unutar te tvari tamo se nalazi otrov koji automatski saždere stanicu raka! Hunza pleme, koje jako puno koristi koštice od marelica u svojoj ishrani navodno nikad nije zabilježiloslučaj raka među svojim pripadnicima! FDA ipak kaže da je to otrov, jer im nije u interesu da se ljudi liječe jeftino i prirodno, jer farmaceutska industrija stotine bilijuna dolara godišnje zarađuje na raku i ostalim boleščinama koje su ameri proizveli umjetno da bi mogli zarađivat na tuđoj muci
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:30   #12
Laetril / amigdalin nije vitamin, izvor je cijanida koji ubija ljude opcenito, pa onda s njima i rak.

Nije problem ako se pojede par kostica marelica na dan, ali to nece ubiti rak.

Cinjenica da je farmaceutska industrija gamad pokvarena ne cini nadrilijecnistvo nista ucinkovitijim. Farmaceutska industrija je barem regulirana, za razliku od sarlatana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 01:38   #13
nikako to ne može biti vitamin! zna se kaj je vitamin!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 17:37   #14
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Laetril / amigdalin nije vitamin, izvor je cijanida koji ubija ljude opcenito, pa onda s njima i rak.

Nije problem ako se pojede par kostica marelica na dan, ali to nece ubiti rak.

Cinjenica da je farmaceutska industrija gamad pokvarena ne cini nadrilijecnistvo nista ucinkovitijim. Farmaceutska industrija je barem regulirana, za razliku od sarlatana.
slažem se s tobom da je farmaceutskaindustrija hrpa pohlepnih prasaca, ali se ne slažem da te koštice ne ubijaju rak. ako nisi sto posto sigurna u to, onda nemoj radije pisati takve stvari. Postoji hrpa studija koje govore suprotno od tebe, a i osobno poznajem ljude koji potvrđuju iz vlastite prakse cijelu teoriju o košticama marelice, prema tome....
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 18:44   #15
Ajde, onda, molim te, navedi tu hrpu studija koje potvrdjuju da kostice marelica ubijaju rak in vivo u kolicinama u kojima nisu otrovne za samog vlasnika raka.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:07   #16
Nekomplicirajte nema univerzalnog lijeka niti garancije da ce Vas doktor ili baba vracara izlijeciti od opake bolesti. Sve Vam je to lutrija. Ja sam to vec sveskupa proucavao 3 godine aktivno i na podforumu zdravlje i na alternativi. I uglavnom se medusobno svade i jedni drugi su nemocni i kojesta predlazu iz svog podrucja. No nema niti nepostoji garancija da cete se od bilo koje jace bolesti izlijeciti pomocu bilo koje metode.
Jednostavan upit jeste li kad dobili napismeno od bilo koga od njih garanciju da cete se od te bolesti izlijeciti pomocu tog i tog lijeka ?
Niste onda nepricajte gluposti.

Vratimo se na kostice ja sam se nazderavao kostica marelica po 20 komada na dan i nisam primjecivao bas apsolutno nikakve promijene.
Imam samo u svom vocnjaku tri marelice koje sam se ove godine nazderavao i njenih kostica i jos sam ubirao po susjedstvu isto tako od tri razlicitih sorti marelice. Imali smo srecu da na mom podrucju nije pogodio mraz vec je to sveskupa rodilo ko nikad dosada.
Osim kostica marelice obilato jedem kostice od bademe, grozda, jabuke, kruske, lubenice one kostice koje neuspijete sazvakati vec cijelu progutate najnormalnije izlazi van preko stolice vec slijedeci dan tako da nema straha. Ako pomaze u bilo cemu nek pomaze, a da bas steti nisam bas uvijeren jer bih po kolicini konzumacija vec bi mi trebalo biti zlo ili cak mrtav. A apsolutno neosijecam nikakve promijene nakon konzumacije bilo cije kostice niti kolicine kostica.

Mozete cak i povece kostice od tresnji pojesti bez ciscenja i to vam ide najnormalnije kroz stolicu van i to vec drugi dan.
Npr. mnoge bake u hrvatskom zagorju u 70-80-ima jedu tresnje skup s kosticama pak su jos zive i nije im bilo bas nikad nista sve to izaslo kroz stolicu van.

I da kostice badema su slicne kosticama marelica, meni je to smijesno kada netko pita jer znam tada da to pita gradski covijek koji zivi u stanu i nis se nekuzi u voce osim po jednostavnim nazivima kruske, jabuke, marelice itd. i mozda s pokojim nazivima sorte koje mu je upalo u sijecanju jer su mu bile prefine.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 15:18   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ajde, onda, molim te, navedi tu hrpu studija koje potvrdjuju da kostice marelica ubijaju rak in vivo u kolicinama u kojima nisu otrovne za samog vlasnika raka.
Pa evo, ovo su samo neki ljudi koji su pisali studije o tome, ako te zanima sam/a guglaj, ne da mi se tražit umjesto tebe: Dr Gary Glum, Edward Griffin, dr. Ralph Moss, Dr. John Richardson, Phillip Day..jel ti to dosta ili? Napominjem da su ovo sve stručnjaci koji znaju o čemu pričaju i koji su u medicinskoj struci netko i nešto. Ti ako si toliko pametan/pametna proverdi vlastito istraživanje pa onda nakon njega tek tvrdi suprotno
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 15:24   #18
Vratimo se na kostice ja sam se nazderavao kostica marelica po 20 komada na dan i nisam primjecivao bas apsolutno nikakve promijene.


KOJI SI TI KRALJ PA kakve promjene si ti očekivao? da ćeš dobiti krila?

I da kostice badema su slicne kosticama marelica, meni je to smijesno kada netko pita jer znam tada da to pita gradski covijek koji zivi u stanu i nis se nekuzi u voce osim po jednostavnim nazivima kruske, jabuke, marelice itd. i mozda s pokojim nazivima sorte koje mu je upalo u sijecanju jer su mu bile prefine.

ALUDIRAŠna mene s tim komentarom? Inače, dolazim sa sela iz Dalmacije gdje smo još odmalena tukli i jeli bademe kad smo se igrali jer je sve puno stabala badema Da ne govorim o poznavanju ostalog voća i povrća s obzirom da mi se roditelji bave poljoprivredom cijeli život. Kad mi je okus koštica marelice bio sumnjiv, onda znam zašto je bilo tako
blueees is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:02   #19
Quote:
blueees kaže: Pogledaj post
Pa evo, ovo su samo neki ljudi koji su pisali studije o tome, ako te zanima sam/a guglaj, ne da mi se tražit umjesto tebe: Dr Gary Glum, Edward Griffin, dr. Ralph Moss, Dr. John Richardson, Phillip Day..jel ti to dosta ili? Napominjem da su ovo sve stručnjaci koji znaju o čemu pričaju i koji su u medicinskoj struci netko i nešto. Ti ako si toliko pametan/pametna proverdi vlastito istraživanje pa onda nakon njega tek tvrdi suprotno
Ne, imena autora mi nisu dosta. Navedi PMID-ove.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 17:10   #20
Nisam osoba koja bi trebala provoditi takvo istrazivanje, i takvo istrazivanje ne bi dobilo odobrenje eticke komisije, jer, nije u redu 50% ljudi uopce ne lijeciti od ili jos gore, otrovati ih cijanidom.
Dakle, oboljele od neke vrste raka (a moze se provesti posebno za svaku vrstu raka) se slucajnim odabirom svrsta u 2 skupine. Jednoj skupini se daju kostice marelica. Drugoj skupini se daje terapija koja dokazano pomaze kod raka (kemoterapija, zracenje). Niti pacijenti niti oni koji im direktno daju terapiju ne znaju sto im zapravo daju: dakle imamo zracenje i placebo zracenje, kemoterapiju i placebo i smoothie od kostica marelica i smoothie s umjetnom aromom kostica marelica u kojoj nema cijanida. Pa, da vidimo u kojoj skupini ce prezivljavanje biti vece.

Ali, ti sigurno vec znas za hrpu takvih istrazivanja rezultati kojih potvrdjuju da su kostice marelica bolje Ili imas hrpu linkova na sajtove i knjige nadrilijecnika (sajtove i knjige, jer njih moze napisati svatko, ne moraju biti peer-reviewed) i teorije zavjera o farmaceutskoj industriji, medicini i znanosti opcenito
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.