Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 09:07   #501
Quote:
marypapercut kaže: Pogledaj post
Doslovno nam je ista situacija (skoro) hahaha. Kao da si mi čitala misli . Ja sam isto odustala psihički al sam ostala upisana radi studentskih prava, inače bi se ove sekunde otišla ispisat. Kako god, plan mi je sada učiti biologiju za državnu maturu, probat je napisat za najmanje 4 i upast na sestrinstvo Jer isto kao i ti sam probala zavolit pravo, nije da možeš reć da ga nisan učila, jer stvarno jesan. Ali jednostavno to nije za mene i neću se silit da radim nešto što me psihički ubija
Da , stvarno nam je identična situacija.... Rekla mi je cimerica da sam previše energije potrošila na ova 3-4 mjeseca da me to zainteresira i samim time sam izgubila energiju , snagu da studiram pravo dalje... A šta ćeš , rekli su mi ostali : "sad barem znaš za što nisi" . Ja sam pisala na maturi bio. , kem. , i fiz. Tako da ću za drugi upis samo priložit maturu.... Ukoliko ti treba koja skripta za bio imam jednu koja mi se čini vrlo kvalitetnom pa ako zaželiš , tu sam... Znači prva godina se plača , ali imamo li dalje pravo na dom ili ? I dali možda znaš kako se prijavit na stranicu postani student? Hvala
noma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 18:00   #502
Pozdrav, trenutno sam prva godina i planiram ove godine opet upisati prvu godinu na drugom fakultetu pa me zanima igraju li neku ulogu ECTS bodovi? Npr. jel gubim pravo na pokaz, stipendiju i takve stvari ako nemam 55 ECTS-a u prošloj godini ili se računa 0 ECTS-a kao da upisujem prvu godinu?
Jer su ispitni rokovi u 8. mjesecu, a upisi u 7. :/
Hvala unaprijed
Iva996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:00   #503
pa sad zavisi. ja znam neke ljude koji su uredno završili tri godine na pmf-u pa su se odlučili ispočetka studirat FER i opet im je bilo sve besplatno uz sva studentska prava.

jedina je razlika ako ne upisuješ redovno, što nema veze s uspjehom na prijašnjem fakultetu, nego državna matura plus ocjene iz srednje škole, kak koji fakultet već boduje.

ti gubiš prava jedino ako ispisuješ trenutni fakultet, a nisi upisala drugi.

da sam ja na tvom mjestu, upisao bih taj drugi fakultet u sedmom mjesecu i išao na ispite u osmom na ovom prvom. sad ako želiš ostati na jednom od ta dva fakulteta, lako se iz drugog ispišeš do rujna.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:58   #504
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post

da sam ja na tvom mjestu, upisao bih taj drugi fakultet u sedmom mjesecu i išao na ispite u osmom na ovom prvom. sad ako želiš ostati na jednom od ta dva fakulteta, lako se iz drugog ispišeš do rujna.
Ne može biti upisana istovremeno na dva faksa (osim ako je iznimno uspješan student), mora se ispisati s prvog da bi upisala drugi.

Iva - pravo na pokaz, iksicu i tako nešto ne gubiš, na dom i stipendiju možda (ovisno kako računaju bodove, tj, je li uvjet određen broj ECTSa po godini).
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 12:05   #505
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ne može biti upisana istovremeno na dva faksa (osim ako je iznimno uspješan student), mora se ispisati s prvog da bi upisala drugi.

Iva - pravo na pokaz, iksicu i tako nešto ne gubiš, na dom i stipendiju možda (ovisno kako računaju bodove, tj, je li uvjet određen broj ECTSa po godini).
ja isto mislim da se moram ispisat prvo sa ovog, a tek onda upisat drugi :/
hvalaaa )
Iva996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 16:18   #506
valjda ovisi koji su faksevi u pitanju. ja znam ljude koji paralelno studiraju recimo pravo i novinarstvo. s tim da ne blistaju na pravu (a već su bili treća godina kada su upisali novinarstvo prvu). treba se raspitat kolko taj faks nudi takve mogućnosti.

npr. pmf i neki tehnički faksevi to i fizički onemogućuju jer moraš bit na faksu prisutan stalno i sama priprema za ispite uzima puno vremena.

al kod nekih je sve moguće. možeš bit i predsjednik i ić na doktorski studij.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 03:24   #507
Pozdrav ekipa, ima puno toga napisano, a nisam sve presao pa se nadam da nece biti ljutnje ako je pitanje vec prije postavljeno.

Znaci situacija je sljedeca, obnavljam godinu na FESB-u, strojarstvo i shvatio sam da stvarno vise nema smisla i ne zelim to dalje ici.
E sada, uplatio sam samo prvu ratu bio i buduci da zelim odustati drugu logicno onda ne zelim platiti i zanima me jel mogu ja snositi neke posljedice ako ne uplatim tu drugu ratu?

Takoder, volio bih sljedece godine upisati informatiku, jos uvijek nisam siguran u kojem gradu, ali je li moguce da to prebacivanje obavim bez toga da ne izvisim za mjesto zbog maturanata koji bi mogli bolje uraditi drzavnu maturu?
bijelidrogba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 02:18   #508
pozdrav svima

je li moguće prebaciti se na fakultet istog usmjerenja u drugome gradu, ako godina nije u potpunosti očišćena?

konkretno, željela bih se prebaciti sa prve godine psihologije u rijeci na psihologiju na hrvatskim studijima ili HKS-u u zagrebu. prosjek mi je 4,2, ali nažalost nisam dala jedan predmet i zato imam samo 58 ects-a.

obzirom na to da imam dobre razloge zašto bih se prebacivala, postoji li mogućnost da na tim fakultetima uvaže moju molbu za prebacivanjem?
anathema12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:44   #509
Pozdrav.

Mene zanima može li se s treće godine medicine prebaciti na FER. Na FER bih išao, naravno, od nule. Na medicini sam jednom pao drugu godinu, a kako stvari stoje, pasti ću i treću. Imam 130 i kusur ECTSa.

Ako se prebacim, pretpostavljam da ostajem redovan student (ako pogodim tajminge na ljeto, tj. ispišem se i odmah upišem). Moram li išta dodatno plaćati FERu (negdje piše da se prva godina plaća, negdje piše da ne)? Plaća li se školarina za sve godine možda?

Isto tako, po uvjetima za upis na FER, trenutno imam 777 bodova. Držim da je to dovoljno za upis, s obzirom da je prag 2011/2012 bio 577 bodova.
Zna li išta itko?
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 02:16   #510
Ja samo znam da sigurno moraš platiti punu školarinu za prvu godinu FER-a i mislim da se ne možeš ''prebaciti'', već samo ispisati se s MEF-a i upisati prvu godinu FER-a preko postani student ukoliko je ostalo mjesta za jesenski rok i ukoliko imaš dovoljno bodova (ili čekati idući ljetni rok). Više godine ne plaćaš ako položiš ispite i ispuniš sve uvjete da redovno upišeš iduću godinu, ali to nisam 100% siguran.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:49   #511
FER ne otvara jesenski rok (kao i većina fakulteta u Zagrebu).

Ali da, u pravu si. Redovito plaćaš upis:

Quote:
pristupnici koji su već studirali na preddiplomskom studiju na nekom drugom visokom učilištu, a nisu završili upisani studij, plaćaju punu participaciju u troškovima studija koja iznosi 8.400,00 kuna za prviu godinu studija. Navedeni pristupnici prilikom upisa trebaju predati svjedodžbu i potvrdu o položenim ispitima državne mature te potvrdu izdanu od strane visokog učilišta na kojem su prethodno studirali s naznakom razine studija, propisanog trajanja studija, godine prvog upisa na studij te datumom ispisa sa studija.

Ne možeš se prebacivati, nego se ispišeš i ponovno upišeš fakultet, kao što si i planirao (od prvog semestra). Prebacivanje bi značilo da ti se stvari priznaju. Ostalo plaćanje ti ovisi o tome koliko ECTS-a ostvariš u akademskoj godini. Znači kao što ti je i dosad na fakultetu, ako ostvariš više od 55, ništa ne plaćaš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 21:46   #512
Studentica sam 2.godine preddiplomskog studija geo/tal i plan mi je prebaciti se na jednopredmetni sad na 3.godini i sad, zanima me moze li se usred semestra prebaciti ako se radi o istom studiju. Ima li itko iskustva? Hvala
Piera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:50   #513
Moze pomoć, ako netko zna. Završila sam prvu godinu na jednom privatnom faksu (izvanredno) i upisala drugu prije par dana. Otvorila mi se je prilika da se iz osobnih razloga prebacim na drugi fakultet u drugom gradu. U referadi su mi rekli da bez obzira da li sam konzumirala godinu ili ne moram platiti cijelu godišnju školarinu , jer sam ju upisala. Meni to zvuči suludo. Ima ljudi tko sličnih iskustava?
liberty13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 22:02   #514
Ne zvuči suludo već tak stvari funkcioniraju.
HINT: Netko je osigurao profesore i sav popratni sadržaj na konto vas upisanih u ak. godinu. (ili plaćenićku, u vašem slučaju )
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 13:47   #515
Quote:
liberty13 kaže: Pogledaj post
Moze pomoć, ako netko zna. Završila sam prvu godinu na jednom privatnom faksu (izvanredno) i upisala drugu prije par dana. Otvorila mi se je prilika da se iz osobnih razloga prebacim na drugi fakultet u drugom gradu. U referadi su mi rekli da bez obzira da li sam konzumirala godinu ili ne moram platiti cijelu godišnju školarinu , jer sam ju upisala. Meni to zvuči suludo. Ima ljudi tko sličnih iskustava?
Konzumiranje godine nema veze sa time koliko se plaća studij. Isto ti dođe za majstore koje upišu faks i nikad se na njemu ne pojave. I oni ga moraju platiti. Kad si upisivala novu godinu vjerojatno si morala dati nekakve papire, ugovore, štagod....ako na njima ima tvoj potpis i ako si ti to sve predala radi upisa u novu godinu-ciao bella.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 17:02   #516
Quote:
Karlovsky120 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Mene zanima može li se s treće godine medicine prebaciti na FER. Na FER bih išao, naravno, od nule. Na medicini sam jednom pao drugu godinu, a kako stvari stoje, pasti ću i treću. Imam 130 i kusur ECTSa.

Ako se prebacim, pretpostavljam da ostajem redovan student (ako pogodim tajminge na ljeto, tj. ispišem se i odmah upišem). Moram li išta dodatno plaćati FERu (negdje piše da se prva godina plaća, negdje piše da ne)? Plaća li se školarina za sve godine možda?

Isto tako, po uvjetima za upis na FER, trenutno imam 777 bodova. Držim da je to dovoljno za upis, s obzirom da je prag 2011/2012 bio 577 bodova.
Zna li išta itko?

Provjeri koliki je prag bio ove godine, cini mi se oko 750...davno je bila 2011/2012
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:43   #517
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
Provjeri koliki je prag bio ove godine, cini mi se oko 750...davno je bila 2011/2012
Ma nemoj ga plašiti. Okej bio je visok prag možda, ali sumnjam da se sa 777 ne bi upalo. I je da je na medicini prijamni pa nije sasvim za usporedbu, ali u pravilu je teže upast na nju pa je eto uspio.

Ali to prebacivanje sa medicine na FER, kao što je i autor sam već skontao, zapravo i nije prebacivanje, samo odustajanje i upis novog faksa. Čisto da nekomu ne padne napamet neš krivo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 16:07   #518
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ma nemoj ga plašiti. Okej bio je visok prag možda, ali sumnjam da se sa 777 ne bi upalo. I je da je na medicini prijamni pa nije sasvim za usporedbu, ali u pravilu je teže upast na nju pa je eto uspio.

Ali to prebacivanje sa medicine na FER, kao što je i autor sam već skontao, zapravo i nije prebacivanje, samo odustajanje i upis novog faksa. Čisto da nekomu ne padne napamet neš krivo.
cini mi se da je bio oko 750, zato kazem da provjeri
bolje mu je podici neki predmet nego plakati kad dodu rezultati
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 19:22   #519
Pozdrav svima, trebao bih jedan savjet i da netko odgovori što prije Ovako prva sam godine pmf u zagrebu i shvatio sam da nejde i da bolje da upisem iduce godine novi faks, pa me zanima da li da idem radit preko student servisa u zg i dal mogu uopce pošto sad nejdem na predavanje i ostalo i do kad imam ja imam ta prava redovnog studenta posto nejdem na predavanja,i da li npr. cu moc upist ljetni semestar bez potpisa?? I u slucaju da necu moc upisat ljetni semestar da li gubim prava ili ne? Sad sam totalno zbunjen ne znam sta da radim Hvala unaprijed na odgovoru
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:36   #520
Pozdra ekipa, imam pitanje. Naime treća sam godina fakulteta u zg i odlučio sam se prebaciti na fer (odnosno početi ponovo) nakon što dovršim tu treću godinu odnosno preddiplomski. Zanima me moram li išta plaćati pošto sam čuo kontradiktorne informacije. Položio bi sve, samo umjesto upisa na diplomski bi upisao drugi prediplomski.

Zadnje uređivanje courier : 22.12.2016. at 21:37.
courier is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.