Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 17:04   #581
Pozdrav svima!
Zna li netko postoji li kakva mogucnost nekog alternativnog nacina lijecenja horm.ovisnog karcinoma dojke?Onkolozi svima odredjuju Nolvadex,Zoladex uz zracenje ili...
ima li itko kakva druga iskustva? Nadam se da nisam fulala temu ili prevídjela neki post. Unaprijed hvala.
Aurelia80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 08:31   #582
Quote:
Aurelia80 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Zna li netko postoji li kakva mogucnost nekog alternativnog nacina lijecenja horm.ovisnog karcinoma dojke?Onkolozi svima odredjuju Nolvadex,Zoladex uz zracenje ili...
ima li itko kakva druga iskustva? Nadam se da nisam fulala temu ili prevídjela neki post. Unaprijed hvala.
Sto se same alternative tice, imas pdf. alternativno lijecenje. Ovdje je ot pisati o tome.
Inace preporuka je i vadjenje jajnika kod horm.zavisnih ca.
Terapija koju si navela je opce globalno prihvacen protokol koji je kroz studije pokazao najbolju ucinkovitost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 20:31   #583
moj rakić nije hormonski ovusan ali evo me pred odlukom o vađenju jajnika i maternice jerbo ne podnosim nolvadex.
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 12:28   #584
Pozdrav,

prije 10 dana sam primjetila crveno područje veličine 1.5x1 cm tik do desne bradavice. Bilo je malo uzdignuto (na manjoj površini), nešto kao ubod komarca (samo nije svrbilo). Nisam imala lječnika ovdje gdje trenutno živim, potrajalo je dok sam ga našla i dok mi je moja stara doktorica poslala karton. Sutra bi trebao doći pa bi me vjerojatno doktorica sutra i pregledala.

Međutim, to crvenilo se počelo povlačiti nakon 8 dana (sad gotovo kao da ga nema) a zadebljanje se puno manje osjeti pod prstom (gotovo ništa).

Vi koje ste (nažalost) iskusnije po tom pitanju, ima li uopće smisla ići doktoru ako se do sutra skroz povuče? Imam 28 godina i zadnji UZV dojki (na sistematkom) je bio u prosincu prošle godine (tako će biti i ove). Nitko u obitelji nije imao problema.

Paničarila sam jer crvenilo nije prolazilo danima (a čitala sam da je i to jedan od znakova problema), ali sad ne znam što mi je činiti.

Hvala na bilo kakvom savjetu.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:02   #585
Nek te pregleda pa si mirna. Uzv sad ili u prosincu vise manje, a ti ces biti mirnija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 18:26   #586
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nek te pregleda pa si mirna. Uzv sad ili u prosincu vise manje, a ti ces biti mirnija.

Dobila sam kremu za mazanje. Doktorica misli da je kožni problem. 10 dana mažem pa nakon toga opet kod nje.
e22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:42   #587
pozz evo nova sam ovdje pa se nadam da ce mi netko odg. Vec neko vrijeme imam nekakvo zadebljanje na gornjoj strani lijeve dojke.Napravila UZV,dr. odmah iskljucila mogucnost ciste,napravila citopunciju i sad nalaz. naravno nitko mi nije pojasnio osim sto su rekli za sada je dobro ali svakih 6 mj na kontrolu. moze li mi itko pomoci oko ovoga nalaza:
U 1 kv. lijeve dojke se vidi palpabilno zadebljanje koje se proteze od rubnog parasternalnog dijela dojke prema mediosagitalnoj liniji.sonografski se vidi fibroglandularno tkivo koje nije moguce odvojiti od okolnog parenhima.inace velicina areala mjeri u duzini od cca 3 cm,debljine 5-6mm.
u komparaciji sa istim kvadranto desne dojke ne vidi se razlika u strukturi dojke osim u debljini buduci da desno,debljina parenhima u ovom dijelu mjeri2-3mm.
Molim ako netko moze da mi pojasni jer zbilja nista ne razumijem ovdje sta bi to moglo biti
Emili642 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 14:48   #588
Jos bi dodala nalaz punkcije ako se razumije netko:
U oskudno celularnim razmazima nadjena pokoja manja nakupina monomorfnih stanica duktlnog epitela,pokoja bipolarna gola jezgra te nesto mrvicastog materijala.

pomoc
Emili642 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 09:45   #589
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
škiljooooo oooooj... tako mi je drago da si mi se javila. ja sam evo 6.tjedan bez nolvadexa, ali danas sam iz bolnice došla vrlo uznemirena jer mi markeri zadnjih 6 mjeseci stalno rastu.. danas dobih referencu 58, što je skok od punih 18 u 6 tjedana..
Tashi draga!
Sorry na kasnom javljanju...ali nije me baš bilo ovdje....
Markeri???? Kakvi su???Operacija???
Ja sam i dalje na Nolvadexu, imam sve moguće nuspojave....a i pojavili su mi se hebeni mikrokalcifikati u dojci...što ne mora ništa značiti, ali...slijedi mi već treći magnet ove godine...ma..
Nedamo se , jel ?
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 11:43   #590
škiiiiljoooo!!!!
javljaj što je bilo.
ja sam na kemoterapiji ooopet!!!
metastaze obostrano na limfnim čvorovima pazuha, i uz torakalnu arteriju u prsištu obostrano na limfi.
maternicu/jajnike još imam, i super da je ginić tako odlučio jer bih sada imala metastatsku invaziju, i pa pa..
nisam ni na jednoj hormonalnoj antiterapiji od 17.7.

ne damo se!!!! idemo dalje!!
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 11:44   #591
emili642 gole jezgre, posebice ako su velike, nisu dobre i znak su razvoja tumorskog tkiva. no, nemaš mitoza, što je dobro. bar na uzorku, koji baš i nije uhvatio nešto. (kaže da je oskudan razmaz)
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 14:17   #592
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
škiiiiljoooo!!!!
javljaj što je bilo.
ja sam na kemoterapiji ooopet!!!
metastaze obostrano na limfnim čvorovima pazuha, i uz torakalnu arteriju u prsištu obostrano na limfi.
maternicu/jajnike još imam, i super da je ginić tako odlučio jer bih sada imala metastatsku invaziju, i pa pa..
nisam ni na jednoj hormonalnoj antiterapiji od 17.7.

ne damo se!!!! idemo dalje!!
O Isuse Bože...gle ovak - nedaj se!!! Jasno??!!!!
Proći češ i ove kemoterapije, pa opet oporavak i idemo dalje!!
Ništa drugo ne dolazi u obzir!
Inače moj nalaz mamografije kaže mikrokalcifikati a magnet kaže sve ok...sutra idem onkologu da vidim kaj će reči...
Ma ko ga hebe (rak) nemre mi ništa!!!!
Javlja kako si obavezno! Kako prolaze kemo !!
I drži mi se draga moja!

Svima šaljem samo dobre vibre i veeelike puse i zagrljaje!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:15   #593
Curke, svima sretna i radosna, i zdrava bila 2016
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 18:21   #594
pozdrav. imam pitanje za vas koji ste iz zagreba. u kojim se sve zagrebackim bolnicama obavlja zračenje/radioterapija za karcinom dojke? hvala
vjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 10:38   #595
Lijepi pozdrav!,
molila bi vas koji ste imali kombinaciju kemo AC nakon toga paklitaksel da podijelite iskustva koju ste teže podnosili?
Hvala
dora7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:05   #596
zračenje

Prošla sam operaciju dojke i kemoterapiju, bila na CT simulaciji i sada čekam zračenje već sedmi tjedan. Već sam tri puta zvala i rekli su mi da budem strpljiva. Da li netko zna koliko se odprilike čeka (klinika za tumore - Ilica).
Hvala
majstory is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 16:20   #597
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
Curke, svima sretna i radosna, i zdrava bila 2016
Pa dobro cure di ste???

Nema nikoga već jako dugo!
Tashi??? Kaj ima novoga???? Di si???
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 22:10   #598
Quote:
majstory kaže: Pogledaj post
Prošla sam operaciju dojke i kemoterapiju, bila na CT simulaciji i sada čekam zračenje već sedmi tjedan. Već sam tri puta zvala i rekli su mi da budem strpljiva. Da li netko zna koliko se odprilike čeka (klinika za tumore - Ilica).
Hvala
04.03.2016 bit ce 4 (cetiri) mjeseca od operacije carcinoma dojke i jos uvijek cekam odluku konzilija za zracenje !!! Dobro ili ne? Ima li netko vise iskustva....
pricasasela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 20:07   #599
Ja sam ovdje nova, citam o vama mladima i ne mogu reci koliko mi je zao. Ja sam mislila da se razboljevaju samo stari...Moje iskustvo: ja imam 67 godina. I imam invazivni carcinom dojke. Mene je dojka boljela i boljela, bolovi su povremeno bili probadajuci, ali me "zaveo" vrsni lijecnik za dojku govoreci mi "ne bojte se dok Vas boli ! Taj vrag ne boli, zato se i zove zlocudni, jer kad se otkrije, bude kasno!" I tako sam ja poslusala lijecnika i trpjela bolove. Vidite, nema vise pravila. Ako vas boli idite hitno na pregled! Na nagovor moje lijecnice opce prakse kojoj sam se potuzila na bolove otisla sam na UZV koji je pokazao nesto sumnjivo, citoskopija je potvrdila sumnju, i operirana sam. Cancer je bio nesto manje od 1cm, limfni cvorovi nisu bili zahvaceni i dr onkolog mi je odredila i kemoterapiju i zracenje i tablete....I tako ja odem na prvu dozu kemoterapije. Prvu i posljednju ! Nista strasnije nisam iskusila u zivotu, nije mi vise napamet palo da odem na jos jednu, a kamoli na sest koliko je dr preporucila. Zatrazila sam drugo misljenje od prijatelja dr u Americi. Rekao mi je da posaljem tkivo na analizu sto sam i ucinila i dobila rezultate da NE MORAM na kemoterapiju, jer bi u mom slucaju izazvala puno vise stete nego koristi. Radi se o analizi tkiva na onkoloski tip. Ostaju mi tablete...mozda zracenje (jos cekam odluku). Ali sustina mog posta je u onome: ako vas boli, ne cekajte, odmah idite doktoru! sretno svima vama koje se lijecite !
pricasasela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 15:38   #600
pricasasela, majstoryjeste li dobile termine zračenja?
Evo baš sam sad malo gledala svoju povijest bolesti ispada da sam čekala na zračenje punih 5 mjeseci nakon zadnje kemo....na Institutu za tumore.
A da ne velim da sam Nolvadex dobila tek nakon 2 godine!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.