Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2014., 16:07   #81
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Jedne godine, more, kamp, jedan dućan i hrpa raspojasane mladeži sklonih ozljedama zbog prekomjerne alkoholiziranosti - morali smo nečim dezinficirati ogrebotine, oguljotine i sl.
Pino Silvester ima za kupiti u DM-u.


Quote:
polly kaže: Pogledaj post
prvo moramo otkriti kaj je tebi "nekad" a kaj je meni "nekad"
milke s kokosom je bilo prije 30 godina, no kak mi je milka jedna od gorih čokolada onda ne pamtim detlajo proizvodni program, zateklo ih se doma jer su ih dragi ljudi donosili no kak u nuždi vrag ne pita pojelo se i to
često se neki proizvodi prestanu proizvoditi nakon nekog vremena pa se opet uvedu nakon desetak godina .... zato i opaska o "nekad"
a i tržište je znatno razmaženije nego prije, osim toga kod nas nije baš bilo takvog obilja prije 20, 30, 40,.. godina pa se još uvijek znamo čudit ko patke jezeru stvarima koje su tad nekad drugdje bile normalne
Dobro ok, kod nas i nije bilo izbora osim kad je deda/stric/vujec/kum/susjed došao iz Dojčlanda ili Austrije i donio tih čokolada kakvih ovdje nije tada bilo. Danas je situacija drugačija. Otvoreno je tržište i ono što se prodaje u Švabiji manje više prodaje se i ovdje. u Mülleru ćeš naći sve živo i neživo.
90-ih su se te stvari prodavale na placu (ona čokolada s cijelim lješnjacima koja ima prozor), pa ona plava mliječna i zelena s lješnjacima (slično su pakirane one u Lidlu), Kinder itd... Ali to opet nije bilo službeno nego više onako, ispod pulta, iako je cijela tržnica vrvjela od toga.
A ovo što kažeš da nešto izbace pa nakon nekog vremena vrate.... ni to to
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 19:13   #82
Men se čini da svi mi kako starimo, lagano smo se svega zasitli, kako kaže polly danas je stvarno izobilje svega i svačega.

Men je klopa u HR jednostavno dosadila, zato radim one pizdarije sa durijanom i gluparam se po svijetu sa tajlanskom kuhinjom, tražim neki novi okus.


U današnjim proizvodima ima jako puno onog glukozno-frukoznog sirupa, bio sam jako mali u osamdesetima, pa se ne sjećam baš etiketa
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 19:27   #83
Ima nešto istine i u tome iako mislim da kvaliteta hrane ipak opada.
Npr. zar nije prije 15-ak godina izdana nekakva direktiva da se čokoladom može nazvati proizvod sa znatno manjim udiom kakaa nego prije? U skladu s time danas svašta prolazi pod čoksu. Zato tvrdim da se ne radi o sindromu "sita rit" nego su stvarno čokolade nekad bile bolje.
Ili npr. Kraš je nekad sam proizvodio vafle a sad ih uvozi iz tko zna kuda i tak...
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 13:58   #84
Quote:
Tea For One kaže: Pogledaj post
Bajdera mi je bila fina, ali nikad nešto posebno. Nedavno sam ju dobila, probam i mislim si šta je ovo, definitivno se pokvarila.

Moja omiljena čokolada iz djetinjstva Idila mi je sada bez veze (još prije 5-6 godina sam primjetila da nije više to to), totalno drugačiji doživljaj.
I ja sam obožavala Idilu,, ali razlika između ove sad i prije je nebo i zemlja.. Meni su totalno loše kandit čokolade, a i mislim da im je cijena previsoka za takvu kvalitetu.
imagine only is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 08:44   #85
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa kak već ima čokolada sa špekom i čvarcima nije nemoguće
Za one kojima je promaklo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=1325
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 01:01   #86
[QUOTE=Noomi;50483363]Ima nešto istine i u tome iako mislim da kvaliteta hrane ipak opada.
Npr. zar nije prije 15-ak godina izdana nekakva direktiva da se čokoladom može nazvati proizvod sa znatno manjim udiom kakaa nego prije? U skladu s time danas svašta prolazi pod čoksu. Zato tvrdim da se ne radi o sindromu "sita rit" nego su stvarno čokolade nekad bile bolje./QUOTE]

ja polako odustajem od meni preomiljenog čokoladnog mlijeka , čini mi se kako se korak po korak pretvorilo u slatkastu vodicu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 11:18   #87
Evo još jedan proizvod stavljam na "listu za otpis". Podravka marmelada od šipka. U životu nisam jeo lošiju marmeladu, ne znam što su napravili s njom ali ne valja.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.