Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2014., 23:24   #1
Mio Corazon- Tapas bar Zagreb

Otvoren je prije 5 dana u centru Zagreba (u Miškecovom prolazu- ex prolaz Balkan)- tik do kina Europa.
Jako simpatičan prostor koji je ako ne prvi u HR, a ono sigurno jedan od prvih koncipiran kao čisti tapas bar.
Inačice tapas bara smo imali već u Dobrim vinima itd., ali uvijek u sklopu neke klasične ponude dnevnih jela, jelovnika itd.

Evo link na Facebook:
https://www.facebook.com/miocorazonzagreb?fref=ts


Bar vodi mladi bračni par, simpatična crnokosa (rekao bih) naša djevojka i njen muž Španjolac. Oboje vrlo simpa i očito vrijedni.
Osim tapasa raznih vrsta (nekih 15ak različitih kombinacija što s povrćem- hummus, pesto od rikule, pesto od maslina itd., što s pršutom, inćunima itd.)- imaju i plate pršuta i sira s povrćem, ili mix plate na španjolski način (miks pršuta, ribica, voća, povrća i kobasa- znate Španjolce, vole oni miksati hehe), a imaju i sangrije koje rade sami- ili s bijelim ili s crnim vinom i voćem. Ovaj put nismo probali sangrije, tek tapase i vina.
Bijelo vino je vrlo dobar sauvignon Štrigovska, a crno je bolja polovica okarakterizirala kao tak- tak- ne baš dobro.
Cijene tapasa su mahom 7 kn po komadu, vino deci po 11 kn.


Isprva smo uzeli 6 tapasa, a onda smo dodali još 3 komada- i uživali smo ali ono... baš!

S obzirom da putujem uskoro u Barcelonu, a dvoje vlasnika su od tamo (mislim da mi je rekla da su se tamo tim bavili), dobio sam obećanje da ću dobiti bilo koji info o bilo čemu idućih tjedana od njih iz prve ruke

Još jedna opaska: ulaz tog mini prostora (inače vani ima dva manja stola za kojima smo bili mi, a preko puta nekoliko (oko 5) stolova do zida... tako da sve skupa izgleda super. A iznad ulaza ima brdo cvijeća i to srce u kojem piše naziv objekta- što izgleda jako dobro i baš onako španjolski- a za lokaciju nisu mogli odabrati bolje od Miškecovog prolaza- jer me ono podsjeća baš na neki prolaz u Španjolskoj ili Portugalu, s onim balkonima itd.


Evo dvije fotke za vas, preporučam da ih uskoro posjetite i podržite scenu- zaslužili su i ponudom i uslugom:





Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:17   #2
Kakav je to koncept ako se klopa (tapasi) plaćaju?
Bio sam u Španjolskoj, u Madridu konkretno i drugačije to doživio.
__________________
Respektirajte našu strast!
srednji bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:57   #3
Quote:
srednji bojler kaže: Pogledaj post
Kakav je to koncept ako se klopa (tapasi) plaćaju?
Bio sam u Španjolskoj, u Madridu konkretno i drugačije to doživio.
Madrid nije Španija , il je ona prava, pogotovo u odnosu na Barcelonu
od ljubaznosti, do gomile tapasa i njihove velicine uz samo pivo,...

DD za Barcelonu, mozda malo prevruce za ic, al i bez ikakvih smjernica, u tom gradu je uvijek previse za vidit i premalo vremena,...

A tapas bar, super za nesto novo u zg, al kad vidim na ploci smoothie , to mi bas onako originalno, a i tapasi , nesto bi originalnije od sendvica,... vjerovatno i bude
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 23:29   #4
Quote:
srednji bojler kaže: Pogledaj post
Kakav je to koncept ako se klopa (tapasi) plaćaju?
Bio sam u Španjolskoj, u Madridu konkretno i drugačije to doživio.
Misliš više ona opcija da se naruči piće (recimo nekoliko čaša vina), a da onda stignu tapasi kao gratis opcija uz piće?

Ok, to ovdje nije slučaj- a nekako se i bojim kako bi to u HR prošlo.
Iako ako je ono što sam naveo (nisi baš pojasnio pa ne znam mislimo li na isto) razumijem i taj koncept i super mi je to.



Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
DD za Barcelonu, mozda malo prevruce za ic, al i bez ikakvih smjernica, u tom gradu je uvijek previse za vidit i premalo vremena,...

A tapas bar, super za nesto novo u zg, al kad vidim na ploci smoothie , to mi bas onako originalno, a i tapasi , nesto bi originalnije od sendvica,... vjerovatno i bude
Hej Tave, more me čeka- taman je početak rujna.

Meni su smoothies okej, zašto ne kao dodatna ponuda (mada kužim da govoriš da iskače iz tog espanjol koncepta)...
a ovo za tapase- meni se isto učinilo kao obična ponuda, sendvičići FTW, no ta silna pesta (recimo od rikule, zatim od maslina, pa onda hummus, pa marinirane tikvice, itd.) nisu baš klasični fil za sendviče- priznat ćeš.
Meni je bolje na drugu nego na prvu (kad sam vidio na fotkama kod frendova prije koji dan).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:20   #5
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Misliš više ona opcija da se naruči piće (recimo nekoliko čaša vina), a da onda stignu tapasi kao gratis opcija uz piće?

Ok, to ovdje nije slučaj- a nekako se i bojim kako bi to u HR prošlo.
Iako ako je ono što sam naveo (nisi baš pojasnio pa ne znam mislimo li na isto) razumijem i taj koncept i super mi je to.
A da, jedno cijelo popodne sam proveo u tipičnom tapas baru u centru Madrida, gdje smo bili dovedeni od strane domaćih prijatelja.
Popili smo sigurno 10ak rundi, a za svaku rundu je slijedila nova klopa, na kraju je naš stol izgledao ovako
Znači, tipičan tapas koji se može pročitati u vodičima, što više ubrusa i smeća na podu to je bolji
http://i62.tinypic.com/7174ns.jpg
__________________
Respektirajte našu strast!

Zadnje uređivanje L3go : 17.06.2014. at 15:00. Reason: img
srednji bojler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 23:55   #6
Jedan neopisivo simpatičan čovjek me zamolio da kopipejstam svoje oduševljenje ovim tapas barom na ovaj topic pa ću to i učiniti... just sayin:

"Ay mamacita!

Uređenje, flamenco, tapasi, sangria, vlasnica u španjolskoj nošnji... sve divno, sve fino, idem tamo opet što prije "



Inače, ta Sangria Voodoo... to je sve što čovjeku treba nakon radnog dana I inače
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 02:04   #7
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Jedan neopisivo simpatičan čovjek me zamolio da kopipejstam svoje oduševljenje ovim tapas barom na ovaj topic pa ću to i učiniti... just sayin:

"Ay mamacita!

Uređenje, flamenco, tapasi, sangria, vlasnica u španjolskoj nošnji... sve divno, sve fino, idem tamo opet što prije "



Inače, ta Sangria Voodoo... to je sve što čovjeku treba nakon radnog dana I inače


super da si se sjetila staviti ovo i ovdje


a da, nije zgodno u HR sangriju proglasiti pićem za nakon radnog vremena, jer će onda to biti piće tek za 3% ljudi u državi
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 16:17   #8
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
a da, nije zgodno u HR sangriju proglasiti pićem za nakon radnog vremena, jer će onda to biti piće tek za 3% ljudi u državi
nemaju radno vrijeme samo oni koji su zaposleni, ako je tvoj komentar odnosi na to
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:19   #9
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
nemaju radno vrijeme samo oni koji su zaposleni, ako je tvoj komentar odnosi na to
Ne znam sad jesam li to htio re i sto si ti rekla
Ja htjedoh reci da u HR radi tek postotak ljudi na prste jedne ruke. Pa u tom smislu...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.