Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2013., 17:45   #41
kužim, dala je svoje
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 09:15   #42
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Ovo je super savjet, probati ću.

jel se vama kada pečete meso na toj grill tavi cijela kuhinja zadimi? Kod mene bude kao da je požar koliko dima bude. Kako to spriječiti?
I kako najbolje ispeči kobasice (roštiljke) na toj tavi?
Inače imam tefalovu grill tavu. Teška je ko vrag.
zadimi se ako je tava prezagrijana.. a kobasice treba malo nareckati
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 10:43   #43
Ja imam Staub-ovu gusanu grill tavu. Malo sam po stranim forumima tražio savjete, trik je da se tava prvo polako zagrije na malom plamenu i poslije pojača, ali ne više od tri frtalja snage. Zatim se peče, bude super.
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 17:21   #44
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
zadimi se ako je tava prezagrijana.. a kobasice treba malo nareckati

meni se jako dimilo kad sam ulje na tavu stavljala, otkad samo nauljim ono što pečem, a ne i tavu, nema više toliko dima
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 18:07   #45
čekajte malo, na prošloj stranici se sugerira da se tava jako zagrije, a sad se sugerira da se ne zagrije previše.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 10:03   #46
ja ju jako zagrijem i odmah nakon stavljanja mesa smanjim na pola.. mislim da sam tako i napisao
vidim da ima i drugačijih taktika - očito se svatko treba sam upoznati sa svojom tavom
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 23:09   #47
Ako kome treba, a ovih dana ide u Graz, ova LC je u K&O snižena na 80eur http://www.lecreuset.co.uk/square-grillits.aspx.

Uz dodatni rođendanski popust i merver mene došla još dosta manje Usporedbe radi, u Bakinoj škrinji je 1.150 kn

U Klammerthu imaju također trenutno svaštanešto sniženo od LC, ali ne i ovu grill tavu. Npr. ovalni pekač s poklopcem od 32 cm je s 229 snižen na 179 eur, u Bakinoj š. je 2.850kn! Tava za palačinke je snižena sa 100 na 70 eur, a u B.Š. je 1050 kn... pa ko voli, nek izvoli...

Inače, čitam uputstvo - piše da se tava nikad ne smije zagrijavati na najjače pa smanjiti, već se mora postepeno zagrijavati na laganijoj vatri, a općenito srednja i slaba vatra daju najbolje rezultate pri uporabi. Prejako zagrijavanje, kažu, ne završava dobro po rezultat pečenja, što je ovdje već rečeno...

Malo mi je nejasna uputa da se ne smije zagrijavati prazna tava jer se tako nepovratno uništi... kak ću onda grilat

Edit: nemam pojma o francuskom izgovoru - kak se zapravo (po Vuku) čita Le Creuset?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 08:34   #48
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ako kome treba, a ovih dana ide u Graz, ova LC je u K&O snižena na 80eur http://www.lecreuset.co.uk/square-grillits.aspx.

Uz dodatni rođendanski popust i merver mene došla još dosta manje Usporedbe radi, u Bakinoj škrinji je 1.150 kn

U Klammerthu imaju također trenutno svaštanešto sniženo od LC, ali ne i ovu grill tavu. Npr. ovalni pekač s poklopcem od 32 cm je s 229 snižen na 179 eur, u Bakinoj š. je 2.850kn! Tava za palačinke je snižena sa 100 na 70 eur, a u B.Š. je 1050 kn... pa ko voli, nek izvoli...

Inače, čitam uputstvo - piše da se tava nikad ne smije zagrijavati na najjače pa smanjiti, već se mora postepeno zagrijavati na laganijoj vatri, a općenito srednja i slaba vatra daju najbolje rezultate pri uporabi. Prejako zagrijavanje, kažu, ne završava dobro po rezultat pečenja, što je ovdje već rečeno...

Malo mi je nejasna uputa da se ne smije zagrijavati prazna tava jer se tako nepovratno uništi... kak ću onda grilat

Edit: nemam pojma o francuskom izgovoru - kak se zapravo (po Vuku) čita Le Creuset?
Kaj nisi prije javila, mogel sam se u petak počastiti s nečim kvalitetnim za manje novaca...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 10:16   #49
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Kaj nisi prije javila, mogel sam se u petak počastiti s nečim kvalitetnim za manje novaca...
Jučer bila pa javila, jučer iskoristila rođendanski popust koji pošalju poštom za rođendan, ali imaš par mjeseci na raspolaganju da dođeš iskoristiti. Na tom bonu piše da se ne može kombinirati s drugim popustima tj. sniženjima, no meni su jučer iskombinirali Leglo mi ko budali šamar na ovoj tavi

Samo mi žao kaj tava nije crvena, nego narančasta, al na popustu nije bilo druge boje... U Klammerthu im sve crveno na popustu
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 13:52   #50
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Jučer bila pa javila, jučer iskoristila rođendanski popust koji pošalju poštom za rođendan, ali imaš par mjeseci na raspolaganju da dođeš iskoristiti. Na tom bonu piše da se ne može kombinirati s drugim popustima tj. sniženjima, no meni su jučer iskombinirali Leglo mi ko budali šamar na ovoj tavi

Samo mi žao kaj tava nije crvena, nego narančasta, al na popustu nije bilo druge boje... U Klammerthu im sve crveno na popustu
Ha, pa tebi je onda ročkas bil negdje u proljeće...
a meni prekjučer. Mucho...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:29   #51
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ha, pa tebi je onda ročkas bil negdje u proljeće...
a meni prekjučer. Mucho...
Sretan ti rođendan i sve najbolje! Sad kužim koji je povod vatromet festivalu

Hvala ti, meni bio prije nešto više od mjesec dana
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:37   #52
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Sretan ti rođendan i sve najbolje! Sad kužim koji je povod vatromet festivalu

Hvala ti, meni bio prije nešto više od mjesec dana
Ha, baš mi je skoro pod balkonom.
Usput, počastili smo se u Kuhinji ( kod Lidla na Sveticama) s gurmanskom pljeskom, prilogom i dva crna Krlovačka...

Blizančica???
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:50   #53
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ha, baš mi je skoro pod balkonom.
Usput, počastili smo se u Kuhinji ( kod Lidla na Sveticama) s gurmanskom pljeskom, prilogom i dva crna Krlovačka...

Blizančica???
Znači, dobre gril tave imaju u Kuhinji Nismo još bili, a čitala sam već preporuke ovdje... nije li bilo rečeno da su i pizze dobre tamo ili sam nešto pomiješala

Blizančica, al Račica u podznaku koji prevladava... luda kombinacija
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 16:57   #54
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Znači, dobre gril tave imaju u Kuhinji Nismo još bili, a čitala sam već preporuke ovdje... nije li bilo rečeno da su i pizze dobre tamo ili sam nešto pomiješala

Blizančica, al Račica u podznaku koji prevladava... luda kombinacija
Je, pizze su im jedne od boljih koje sam probao u ZG s razumnim cijenama.
i dobrim sastojcima.
Ma znal sam da imaš nekaj od Raka...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 20:47   #55
refresh

Malo podizem temu da pitam gdje kupit povoljnu grill tavu? Znam da one bas dobre bi trebale bit teske i od punog metala, ali bi ipak nesto jeftinije. Zelja mi je da kad pecem tikvice ili meso ono dobije "crte" od grill tave, nista extra. Vidjela sam neku u Plodinama na akciji za 50tak kuna ali su te "izbocine-crte" vrlo plitke na njoj pa mi nije bas nesto djelovala
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 21:10   #56
Meni su tikvice najbolje kad ih našnitane i poškropljene s maslinjakom ispečem na pekpapiru u pećnici.

bojim se da će ti se pokeljit na gus tj. gril tavu...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 21:20   #57
Jel valjaju šta one grill tave od Merzera u Konzuma?

Čine mi se dobre, a dugo se vucaraju po Konzunu, čak su i cijene pale.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 22:36   #58
@tweetee - ma nece, pekla sam vec na maminoj grilki

@grogo - gledala i ja neke u konzumu za cca120kn a u elipsu ima za 150 s poklopcem
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:21   #59
Sad malo ja dižem polumrtvu temu

Jel imao netko Berghoff grill tavu? Nešto slično ovome što se nudi na Ininim pumpama u sklopu ljetne akcije? Općenito nisam imala puno doticaja s njihovim proizvodima, ne znam koliko su kvalitetni. Sviđa mi se što se ručka skida, pa može u pećnicu. Dimenzije nisu 24x15, to je greška, nego su normalne 24x24 cm.

Kaj mislite, jel to OK za 179 kn?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:22   #60
I mene isto zanima ta Berghoff grill tava... zapravo me zanima ako netko zna od kojeg je materijala napravljena?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.