Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2008., 10:20   #21
odvlazivaci zraka

Zna li tko gdje se mogu kupiti odvlazivaci zraka za kucnu upotrebu (manji, za kupatila)?
Po mogucnosti u Spliti, ali nije problem ni u Zagrebu.
Hvala
gogo771 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:18   #22
Quote:
gogo771 kaže: Pogledaj post
Zna li tko gdje se mogu kupiti odvlazivaci zraka za kucnu upotrebu (manji, za kupatila)?
Po mogucnosti u Spliti, ali nije problem ni u Zagrebu.
Hvala
u robotcommercu, Split
na odjelu alati, grijalice.
Ja sam baš prije jedno mjesec dana htjela naručit (za Zd) ali smo odustali , nebitno sad zašto...uglavnom , da ti ne pričam o aparatu..odi tamo pa vidi...
Mislim da ćemo na jesen uzeti ..
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:57   #23
http://www.saturo.hr/MIKROKLIMA.htm
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:52   #24
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
u robotcommercu, Split
na odjelu alati, grijalice.
Ja sam baš prije jedno mjesec dana htjela naručit (za Zd) ali smo odustali , nebitno sad zašto...uglavnom , da ti ne pričam o aparatu..odi tamo pa vidi...
Mislim da ćemo na jesen uzeti ..
Zahvaljujem
gogo771 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 18:06   #25
Quote:
gogo771 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem
Baš sam lulava, zaboravila sam reći da ima tih manjih u Intersparu, a ima i u Plodinama, vjerojatno i drugim centrima, a to su oni s plastičnom kutijicom u koju se stavi uložak koji crpi vlagu.Nije skup, ali nije ni lijep,moraš ga stavit na vidljivo mjesto pa kvari izgled.Ali nam ipak služi. Sliči na dječju pelenu , pun je nekih kristalića koji upijaju vlagu dok se ne postigne normalna vlažnost. A mi smo najprije kupili mjerač vlage , dođe oko 70tak kn, digitalni je i pokazuje vlagu i vani i unutra, pa se po njemu ravnamo kako provjetravati prostor.
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 14:05   #26
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Baš sam lulava, zaboravila sam reći da ima tih manjih u Intersparu, a ima i u Plodinama, vjerojatno i drugim centrima, a to su oni s plastičnom kutijicom u koju se stavi uložak koji crpi vlagu.Nije skup, ali nije ni lijep,moraš ga stavit na vidljivo mjesto pa kvari izgled.Ali nam ipak služi. Sliči na dječju pelenu , pun je nekih kristalića koji upijaju vlagu dok se ne postigne normalna vlažnost. A mi smo najprije kupili mjerač vlage , dođe oko 70tak kn, digitalni je i pokazuje vlagu i vani i unutra, pa se po njemu ravnamo kako provjetravati prostor.
Jos jednom hvala.
Ti mali su mi poznati. Koristio sam ih i koriste silica gel. Trebalo bi mi nesto izmedju tih najmanjih i onih sta se koriste za podrume i bazene. Moram pogledat po tim centrima.
gogo771 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:54   #27
Odvlaživač zraka

trebam preporuku za odvlaživač zraka za stanove

naime, preselili smo u neki stan, pun vlage
no , bilo je hitno i cjena je bila povoljna

da bih se rješila vlage, moram ukloniti uzrok: a to je velika koncetracija vlage u zraku i u zidovima

odokativnom metodom sam procjenila da postoji hidroizolacija poda, no kuća je zidana u dva dijela: prvo prizemlje (tu sam ja), pa nakon ko-zna-koliko godina su digli prvi kat, u međuvremenu po starom dobrom običaju, ploča prizemlja nije ničim bila zaštičena od kiše .... zidovi su se dobro napili vode


na netu nalazim samo neke mrcine odvlaživače za građevinske firme... triban nešto slabije .... i jeftinije
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:30   #28
Imaš Ceresit granule, nije loše za koju sobu, ali za cili stan-ne znam!
iommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:38   #29
tnx
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:34   #30
To je slična situacija ka sa novon kućom... Ako se nemože provjetravat, provjetravat i provjetravat, za zimu, razne vrste granula su odlična pomoć... U sve kutove u sve džepove di se zrak malo i ništa miče, ubacit te kutije... Ima Ceresit, Henkel i razni drugi, vidija san ih po Getrou, Baumaxu, Bricostore, Bauhausu, Metrou i takvi slični... Staviš 2x ili 3x od preporučene količine za određeni volumen zraka, i pratiš koliko će tribat vrimena da se kesice totalno 'rastope' tj. napiju vlage do kraja... Ako bude prebrzo, povećat količinu... Funkcioniraju isto ka one kesice silikonskih kuglica u cipelama i sl. šta se stavljju po ambalaži...

U jesen i proliće, kad je lipa i zdrava temperatura, provjetravat, provjetravat i provjetravat, najjeftinije i najzdravije... Liti, klima odvlažuje hladeći, izbacuje litre i litre vlage iz prostora, i opet, triba barem po noći, dobro provjetravat...

Tako par godina, i valjda će zidovi doć u normalu...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:54   #31
nije moja kuća, tribam nešto bolje

razmišljala sam o granulicama - ne mogu
imam malu od 3 godine i ... u svaku bužu se zavuče
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:17   #32
Ma nema greške, te Ceresit, Henkel i sl. su granule, u svojoj kesici, koja je u kadici, koja je u plastičnom kućištu... Ako ga kvalitetno zatvoriš, mala nema šanse doć do unutrašnjosti... A neke su napravljene tako da ih je jako teško i prolit... Odi, pogledaj, pa odluči...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:45   #33
hvala
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:42   #34
Dižem temu...imamo problema s plijesni...od ove južine koja traje i traje nikako proluftati stan kako treba i počeli smo gledati odvlaživače. Higrometar izmjerio 65% - 70% u prostorijama u kojima se ne grije i spava (tu je i vlaga), u prostoriji s klimom cca 55%.

Razmišljamo da kupimo odvlaživač...iskustva? Ima li neki koji na sebi ima higrometar, tj. da se namjesti na vlagu npr. 60% i da se on pali/gasi kad treba da bi postigao taj postotak vlage?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:53   #35
I ?
ste kupili kakav odvlaživač? koji? kakva su iskustva?
ja se dvoumim između klasičnog kompresorskog i adsorpcijskog odvlaživača. Ima li netko koji savjet ili čak sugestiju ?!?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:00   #36
Kupili . De Longhi slim, ne znam točno koji model. 16 litara u 24 h, ima digitalni higro i termometar, naštimaš koju vlagu želiš (digitalno, to mi je bilo važno). Zadovoljni smo. Pustimo ga preko noći da radi na minimum, prozori ne budu nimalo mokri. Na ovu južinu od zadnjih dana, veš se posušio u jedan dan, prije mi je bilo muka od veša, po 3, 4 dana bi se sušilo. 220 Eura, super dizajn (tanak) i plastika.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:20   #37
ajde molim te ako nije teško kada dođeš doma pošalji mi tičko koji je tip može i na PM da ne radimo reklamu))))))))

ajde još jedno pitanje koliki vam to čudo troši struje? samo po noći radi ili kako? ste računali koliko su vam veći računi?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:24   #38
Nismo gledali struju jer ne znamo očitati naš digitalni strujomjer . Mislim da mu je snaga 300 W. Radi nam po noći (jeftina struja, na minimumu) i po danu po potrebi (sušenje veša u kombinaciji s južinom). Probat ću ga naći na netu pa ti javim model, ako ne, onda sutra.

Edit: DE LONGHI DES16E Ariadry Slim Deumidificatore 16L Elettronico Bianco

http://www.grandingroup.it/delonghid...o-p-11666.html
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:28   #39
puno hvala...
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:29   #40
sada se sjetih u kojoj ste trgovačkoj kući uzeli aparat?
da skratim traženje po zastupnicima ....
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.