Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2013., 16:42   #9101
Quote:
ilicicvedran kaže: Pogledaj post
Pomoć ! Počimam u Munchenu raditi od nove godine i treba mi neka garsonjera ili apartman . Ako tko zna neka javi hitno mi je
googlaj A1 apartments, to ce ti biti dobro za pocetak dok ne nadjes nesto povoljnije.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 28.12.2013., 09:55   #9102
nije upućeno nikome osobno, ali nije mi jasno zašto svi toliko forsirate minhen???
ok, znam da je najbliži za doći doma, ali nać stan je ravno dobitku na lotu. cijene rente su veće, a i troškovi života.

eto, ja osobno preferiram manja mjesta, ne volim velike gužve i putovati na posao preko sat vremenena, a i troškovi žvota su manji nego po velikim gradovima. uostalom, ako imaš auto, za sat dva možeš biti u nekom većem gradu, ako se baš zaželiš gradske egužve i vreve.
volim čokoladu is offline  
Old 28.12.2013., 11:16   #9103
Svako po svom guštu! Meni se nije sviđalo nimalo kada sam živjela 20km od frankfurta! Je da nebi nikada živjela direktno kraj glavne prometne ceste! Ali ako si u nekoj jednosmjernon pokraj glavne ceste iznad isto svoj mir! Volim jednostalno imati izbor dućana i restorana u blizini! Isto ako to ne koristim svakodnevno!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 28.12.2013., 15:02   #9104
Neko od mojih bližnjih ide u njemačku radit a ima samo osobnu iskaznicu. Dali je za posao (sezonski i sl) potrebna i putovnica, ili može samo sa osobnom radit u njemačkoj?

Hvala
bniedem is offline  
Old 28.12.2013., 16:50   #9105
Otkad smo u EU putovnica vise nije potrebna, osobna je dovoljna.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 28.12.2013., 19:03   #9106
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Otkad smo u EU putovnica vise nije potrebna, osobna je dovoljna.
hvala
bniedem is offline  
Old 29.12.2013., 21:17   #9107
dragi Nijemci ( ), dobro večer.

Recite mi, molim vas, treba li pri zaposlenju u Njemačkoj strahovati od situacije kao u Hrvatskoj sa neisplatom plaća, neplaćanjem mirovinskog i zdravstvenog i ostalih stvari?

Hvala svima!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Old 29.12.2013., 23:11   #9108
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
dragi Nijemci ( ), dobro večer.

Recite mi, molim vas, treba li pri zaposlenju u Njemačkoj strahovati od situacije kao u Hrvatskoj sa neisplatom plaća, neplaćanjem mirovinskog i zdravstvenog i ostalih stvari?

Hvala svima!

Ne u toj mjeri kao u HR. Rijetko cujem za slucajeve da poslodavci ne isplate placu. Pokusaju i ovdje neki sefovi da te prevare sa prekovremenim satima.
U uglednim firmama ako kasni jedan, dva dana, radnici se vec bune.
Da poslodavac ne uplati mirovinsko i zdravstveno, ovdje jos nisam cuo.
Uglavnom, ako te pokusa prevariti, prijavis ga nadleznim upravama. Ovdje je lakse istjerati svoje pravo nego doma (i jeftinije).
To su moja iskustva dosad, vidjet cemo sta drugi kazu (napisu).
mio8 is offline  
Old 31.12.2013., 00:26   #9109
Zna li netko kako funkcionira kupovina nekretnine u njemackoj sad kada smo u eu?Mislim placanje iz hrv banke,porezi i sl.Ima li netko kakvo iskustvo?
Mariqa is offline  
Old 31.12.2013., 06:11   #9110
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
dragi Nijemci ( ), dobro večer.

Recite mi, molim vas, treba li pri zaposlenju u Njemačkoj strahovati od situacije kao u Hrvatskoj sa neisplatom plaća, neplaćanjem mirovinskog i zdravstvenog i ostalih stvari?

Hvala svima!
Ako ne isplati plaću odeš u ARGE ( burza ) i oni ti isplate a on je onda " ježa u leđa"! Odmah ga posjete i pitaju za razlog i ako je insolventan ide prijava upravi za privredu i sudu za otvaranje stečaja! Mirovinsko i zdravstveno mora platit u roku inaće mu zatvore firmu po brzom i kratkom postupku!
Probleme oko neisplate možeš očekivat samo od malih "divljih" poduzetnika u građevini i ugostiteljstvu i to ponajviše od naših gazdi!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 01.01.2014., 10:32   #9111
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Otkad smo u EU putovnica vise nije potrebna, osobna je dovoljna.
iz mog iskustva(govorim za austriju)..dovoljna je za prelazit granice..ali ako bilo sto drugo zelis npr..prijavit boravak,otvorit racun u banci,uzet mobitel na pretplatu itd..svuda te traze putovnicu
Mortiis is offline  
Old 01.01.2014., 14:23   #9112
Pomoć ljudi - traži se garsonjerica

Ljudi pomozite ako tko zna kakav apartman ili garsonjeru , od 20 sam u munchenu , a dosta mi je onih WohnHeim . Znam da je to kao igla u plasti... ali svaka pomoč je dobro došla , nemora biti baš munchen ali bliža okolica isto paše. Hvala
ilicicvedran is offline  
Old 01.01.2014., 21:32   #9113
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva(govorim za austriju)..dovoljna je za prelazit granice..ali ako bilo sto drugo zelis npr..prijavit boravak,otvorit racun u banci,uzet mobitel na pretplatu itd..svuda te traze putovnicu
Mogu oni traziti, ali im ti ne moras dati, moraju prihvatiti osobnu.

Kazes lijepo, nemam putovnicu i problem rijesen, ne smiju odbiti osobnu kad je po EU direktivi osobna relevantan dokument.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 02.01.2014., 21:39   #9114
jesu li stanovi u rosenheimu jeftiniji nego u munchenu?
infekcija is offline  
Old 02.01.2014., 22:00   #9115
Quote:
infekcija kaže: Pogledaj post
jesu li stanovi u rosenheimu jeftiniji nego u munchenu?
Naravno. Svugdje je jeftinije nego u Münchenu.
goldietrickz is offline  
Old 02.01.2014., 22:34   #9116
Pozdrav!Imam par pitanja u vezi boravka u njemackoj.

Da li se u Njemackoj sa Hr putovnicom mogu raditi mini job?
Ako ne moze koji su uslovi da se dobije dozvola.

I da li imam neku prednost ako idem na integracioni kurs(njemacki jezik) da li onda mogu da radim mini job?

Posto ja vec imam ugovor sa jednom firmmom ali nisam siguran da mogu raditi...?
To pitam zato sto me zanima da li se s' tim papirima mogu prijaviti da dobijam pomoc od job centra.

(Izvinjavam se na gramatickim greskama i pisanja engleskih rijeci)

Svaka pomoc je dobrodosla unaprijed hvala
vforvendetta is offline  
Old 03.01.2014., 08:02   #9117
kakvu pomoc od job centra?
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 03.01.2014., 09:22   #9118
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
kakvu pomoc od job centra?
Kakva se pomoć, s tim da ne mislim na čisto materijalnu, uopće može dobiti od njih?

Kakve su mogućnosti daljnje izobrazbe?
goldietrickz is offline  
Old 03.01.2014., 09:51   #9119
moram priznati da neznam, vjerojatno te mogu uputiti na kurseve

tko to placa neznam

al recimo nema mi logike ic u drugu drzavu i tam nekaj trazit od "burze", pogotovo ne financijsku pomoc
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 03.01.2014., 09:52   #9120
Quote:
vforvendetta kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Imam par pitanja u vezi boravka u njemackoj.

Da li se u Njemackoj sa Hr putovnicom mogu raditi mini job?
Ako ne moze koji su uslovi da se dobije dozvola.

I da li imam neku prednost ako idem na integracioni kurs(njemacki jezik) da li onda mogu da radim mini job?

Posto ja vec imam ugovor sa jednom firmmom ali nisam siguran da mogu raditi...?
To pitam zato sto me zanima da li se s' tim papirima mogu prijaviti da dobijam pomoc od job centra.

(Izvinjavam se na gramatickim greskama i pisanja engleskih rijeci)

Svaka pomoc je dobrodosla unaprijed hvala
ako imas ugovor sa firmom jel ta firma za tebe zatrazila radnu dozvolu?

bez toga nemres radit, tj mozes, al nigdje ozbiljno i dok te ne skuze

za pomoc job centra vidi post gore
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.