Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 11:37   #81
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
Kako prepoznati da li je u tebi psihopatska licnost i kako se psihopati ponasaju u drustvu?
Da li su oni od rodjenja takvi ili oni postanu takvi tokom zivota?
Ako ima netko tko pozna nekog takvog pa da mi razjasni neke stvari ili kaze neko iskustvo bilo bi lijepo.
psihopati se rađaju, sociopati nastaju utjecajem okoline. psihopati ne razlikuju dobro od zla-nemaju savjesti, ne mogu učiti iz prijašnjih iskustava, ne mogu odgoditi zadovoljenje i kako bi Machiaveli rekao njima cilj opravdava sredstvo. psihopat je šarmantna osoba u društvu i površinskom druženju, ali kad uđeš dublje u odnos vidiš crnu stranu tog čovjeka. obično su natprosječno inteligentni i žele imati moć nad drugima
azzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:18   #82
ima li još komentara?
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:37   #83
Quote:
azzriel kaže: Pogledaj post
psihopat je šarmantna osoba u društvu i površinskom druženju, ali kad uđeš dublje u odnos vidiš crnu stranu tog čovjeka. obično su natprosječno inteligentni i žele imati moć nad drugima
da, psihopati su najčešće vrlo šarmantni i točno znaju kako "zbariti" ljude. nedavno smo u javnosti imali primjer jednog čovjeka iz "javnog života", intelektualca, koji je zlostavljao i maltretirao ženu, (ne samo jednu, nego i tu i nekoliko bivših žena), a u javnosti ostavljao dojam izuzetno uglađenog, kulturnog, šarmantnog i finog, obrazovanog čovjeka. i svojim šarmom, unatoč optužbama koje su djelovale i više nego uvjerljivo i vjerodostojno, i dalje nemilice kosio "žrtve" među ženama, pobirao njihove simpatije jer "on je tako fin i šarmantan, nemoguće da je to radio".
(bezimena) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 20:09   #84
http://www.slobodnadalmacija.com/200...a-prilog01.asp

evo jednog bolesnika uživljenog u zlo,nasilje,nacizam,teror,progon... još su neki iz te ekipice napali i potirali nekog momka sa stadiona zbog prezimena
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:14   #85
Psihopatologije ima toliko da je to nevjerojatno. Promiče nam samo zbog toga što mislimo da su to sve samo nevažne manifestacije neuroza, a to su u biti sve ozbiljniji i ozbiljniji mentalni problemi.
hawwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:39   #86
Šta bi vi napravili da vam je jedan od momaka pričao kako su istukli i potjerali momka s tribine zbog prezimena-nacionalnosti? I to baš ovi šta rade rasističke parole i majice Hajduk Jugend?

http://split.com.hr/forum/index.php/topic,15663.0.html

http://split.com.hr/forum/index.php/topic,5211.45.html
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:32   #87
bolesno...
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:50   #88
Quote:
marilena kaže: Pogledaj post
i ja sam

doveo me do ivice depresije, a onda se lijepo pokupio i nestao iz mog života

to su sebične svinje koje samo sebe vole
ili uopce ne znaju voljeti
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 15:35   #89
Quote:
azzriel kaže: Pogledaj post
psihopati se rađaju, sociopati nastaju utjecajem okoline. psihopati ne razlikuju dobro od zla-nemaju savjesti, ne mogu učiti iz prijašnjih iskustava, ne mogu odgoditi zadovoljenje i kako bi Machiaveli rekao njima cilj opravdava sredstvo. psihopat je šarmantna osoba u društvu i površinskom druženju, ali kad uđeš dublje u odnos vidiš crnu stranu tog čovjeka. obično su natprosječno inteligentni i žele imati moć nad drugima
Vidiš, nas je profa psihologije učila da su psihopati ipak najčešće ispodprosječno inteligentni i imaju užasno nisku samokontrolu nad nagonima pa provode dobar dio života po zatvorima. Sociopati su češće šarmantni. Prosječan psihopat je preglup da bi se potrudio biti šarmantan.
[Ciara] is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 22:23   #90
Ne znam kako Vi,ali ja svako toliko cujem:"On ti je psihopat,kloni ga se!","Vidi onu psihopatkinju!"
Onako laicki mislim da se ljudi previse razbacuju tom dijagnozom(sto li je vec) i da je danas svatko treci psihopat:roll:
ZeZu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:02   #91
Bitno je znati prepoznati psihopatsko ponašanje i pokušati ukazati na počinitelja nekom tko može nešto učiniti jer ako nitko ne reagira psihopat i dalje nastavlja, naime ne nalazi na nikakav otpor prema tome nema zapreke daljnjem takvom ponašanju baš jer nitko nije reagirao i ukazao na njegova djela i postupke koji su nenormalni i društveno neprihvatljivi!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:04   #92
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
Bitno je znati prepoznati psihopatsko ponašanje i pokušati ukazati na počinitelja nekom tko može nešto učiniti jer ako nitko ne reagira psihopat i dalje nastavlja, naime ne nalazi na nikakav otpor prema tome nema zapreke daljnjem takvom ponašanju baš jer nitko nije reagirao i ukazao na njegova djela i postupke koji su nenormalni i društveno neprihvatljivi!
je li bush psihopat možda?je li sudjelovanje hrvatske vojske u ratu u iraku i afganistanu društveno prihvatljivo ili nije?džaba ti je nešto prepoznavati ako to ne možeš promjeniti. uostalom-pretpostavimo da je naš premijer psihopat.
može njemu netko doći i reći mu da je psihopat,neće se on ići liječiti zbog toga.to je politika.haha!
wot is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 22:32   #93
nemoj sad s politikom molim te, mi smo mali ljudi koji su jako slabo upućeni u te stvari i šta ti znaš zašto su američki vojnici tamo i zašto je vodstvo HR odlučilo biti na toj strani? Možda jer time nešto dobiva pa joj se isplati,slabo smo upućeni u te stvari o kojima odlučuju veliki igrači.. zato pričajmo o običnim ljudima koje svaki dan viđamo...
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 08:35   #94
Quote:
[Ciara] kaže: Pogledaj post
Vidiš, nas je profa psihologije učila da su psihopati ipak najčešće ispodprosječno inteligentni i imaju užasno nisku samokontrolu nad nagonima pa provode dobar dio života po zatvorima. Sociopati su češće šarmantni. Prosječan psihopat je preglup da bi se potrudio biti šarmantan.
Potpisujem, ne treba generalizirati i reći da su svi natprosječno inteligentni. Pošto nemaju duboke emocije i svjesni su praznine u sebi, mnogi postaju narkomani i alkosi. Recimo ovaj zagorski ubojica kojeg su jučer zakopali, čini mi se da nije bio baš vrhunac ljudske inteligencije i šarma.
__________________
I have worked my way up from having nothing to a state of extreme poverty
napoleon11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 08:52   #95
Quote:
napoleon11 kaže: Pogledaj post
Potpisujem, ne treba generalizirati i reći da su svi natprosječno inteligentni. Pošto nemaju duboke emocije i svjesni su praznine u sebi, mnogi postaju narkomani i alkosi. Recimo ovaj zagorski ubojica kojeg su jučer zakopali, čini mi se da nije bio baš vrhunac ljudske inteligencije i šarma.
Krivo u pravilu su narkomani i alkoholicari osobe s jako dubokim emocijama pa upravo zato ne znajuci kako se boriti sa zivotom krenu u to. Nije pravilo ali je najcesce tako. Malo koji pravi psihopat je alkoholicar ili narkoman. To su izrazito pametne osobe koje sebe cuvaju od gluposti kako bi lakse mogli unistiti druge
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:06   #96
Nije istina, pa nisu ni oni svi isti. Nije njima životni cilj uništavati druge, nego usrećiti sebe. Jedino je problem što to neznaju učiniti na općeprihvaćen način. I da, među njima ima puno ovisnika, neznam za RH ali u USA definitivno. Ne šmrka čovjek koku zbog toga jer ima duboke emocije, nego zato jer vodi isprazan život
__________________
I have worked my way up from having nothing to a state of extreme poverty
napoleon11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:15   #97
Quote:
napoleon11 kaže: Pogledaj post
Nije istina, pa nisu ni oni svi isti. Nije njima životni cilj uništavati druge, nego usrećiti sebe. Jedino je problem što to neznaju učiniti na općeprihvaćen način. I da, među njima ima puno ovisnika, neznam za RH ali u USA definitivno. Ne šmrka čovjek koku zbog toga jer ima duboke emocije, nego zato jer vodi isprazan život
Znam sto govorim, u svojoj okolini imam osobu koja je tipican psihopat pa sam o tome dosta citala. Oni su u pravilu jake licnosti. Drogom ces pobjeci od nekoe emocije koja te unistava a oni nemaju emocije. I imas pravo necemo generalizirati, nisu svi isti ali zna se sto podrazumijeva dijagnoza psihopatske strukture licnosti
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:51   #98
i sto se zakljucili na kraju? da ih ima 33 posto u vasoj okolini?

jel ih pomogucnosti i mrzite? da li ste se upitali sto oni misle o vama?

---------------
gluposti
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:06   #99
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
i sto se zakljucili na kraju? da ih ima 33 posto u vasoj okolini?

jel ih pomogucnosti i mrzite? da li ste se upitali sto oni misle o vama?

---------------
gluposti
A sto si ti jedan od njih pa otuda te umiljate rijeci. Pa normalno da ih mrzim, zar bi ih trebala voljeti
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:37   #100
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
A sto si ti jedan od njih pa otuda te umiljate rijeci. Pa normalno da ih mrzim, zar bi ih trebala voljeti
pa jel ja tebe volim? hello? daj samo mi nemoj jos reci da si pobozni vjernik uza to svoje mrznjo-vjerovanje


iam sick of this stupid world
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.