Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 21:28   #1
Parket od bambusa

evo malo sam googlala i naisla na stranicu smee.hr,sve o parketima na bazi bambusa,karakterisike su im izvrsne:izuzetno lagan,30%izdrzljiviji od hrastovog te posebne texture i boje a i ne mora se lakirat jer je vec tvornicki lakiran,postavljanje slicno kao za laminat.......ima li mozda netko osobna iskustva sa tim parketima
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:46   #2
Quote:
maša&maša kaže: Pogledaj post
evo malo sam googlala i naisla na stranicu smee.hr,sve o parketima na bazi bambusa,karakterisike su im izvrsne:izuzetno lagan,30%izdrzljiviji od hrastovog te posebne texture i boje a i ne mora se lakirat jer je vec tvornicki lakiran,postavljanje slicno kao za laminat.......ima li mozda netko osobna iskustva sa tim parketima
imaju ga prijatelji...parket je prekrasan, no vrlo osjetljiv. nema šetnje štiklicama i slično, a svaki zaostali kamenčić ostavlja tragove.
postavlja se kao parket, a ne kao laminat... jedino što je veći od klasičnog parketa, pa je samim tim vjerojatno i lakše postavljanje.
zalutala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:31   #3
mi dok smo tražili parket, isto smo bili "impresionirani" svim i svakakvim ponudama i kojekakvim "egzotičnim" rješenjima.

Nakon bauljanja po dućanima i slušanja svakakvih "bureka", kupili mi lijepo najklasičniji mogući jasen, postavili na najklasičniji mogući način, polakirali tri puta najklasičnijim chromodenoom i u sad smo prezadovoljni, i funkcionlanošću i praktičnošču i estetikom....
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:07   #4
ma i ja mislim, da unatoc tome sto oni tvrde da je trajniji, da je klasicni drveni parket puno bolji,moji starci imaju hrastov parket vec 30 godina,doduse brusenje i lakiranje mu ne bi bilo na odmet,ali onda bi ponovno bio kao nov...mislim da kod bambusovog parketa nema naknadnog brusenja
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 08:45   #5
Neznam za brušenje, ali pitam se šta će se dogoditi kad za 1' godina bude "in" nekakav drugačiji parket??? Ja sam za klasiku
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 08:45   #6
....trebalo je pisati za 10 godina...sorry....
robson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 08:58   #7
izgleda predivno, a za kvalitetu ne znam meni je ipak nekako vise za uredske prostore, ne za dom


http://www.jutarnji.hr/clanak/art-20...ervju,68508.jl
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 17:22   #8
meni se svidja i za stan ali isto tako ne znam za kvalitetu...po internetu se pise da je oko 30 % tvrdji od hrasta ali ja zelim cuti iskustva od ljudi koji ga imaju u stanu ...pa ako netko ima neka podjeli iskustva s nama cmon
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:05   #9
Evo mi smo postavili onaj tamniji mat prije cca mjesec dana pa da kažem i svoja iskustva.

Parket je stvarno dosta tvrd, probali smo na uzorku zabiti čavlić i ide jako teško.
Ali (uvijek postoji ali) u ovih mjesec dana na mjestima gdje se više hoda primjećujem sitne udubine . Ne želim ni razmišljati kako će izgledati za par godina.
Pretpostavljam da je to zato što je lakiran u jednom sloju, a klasični parketi se lakiraju u 3 sloja pa je taj debeli sloj laka ipak čvršći. Tako se tješim.

U svakom slučaju, bolje od laminata i ostalih gotovih parketa (zato što je u presjeku puno drvo), ali daleko je to od klasičnog parketa.
Za par godina ćemo ga prebrusiti i prelakirati pa će valjda biti ok
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 12:19   #10
Prijatelji imaju parket od bambusa već dvije godine i super izgleda. Najljepši parket! Izgleda isto i nigdje nije oštećen.
I ja sam htjela isti ali nas izvođač to ne nudi.
__________________
Tko puno radi, taj je umoran.
SuperSeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 14:04   #11
valjda ista stvar kao i s klasicnim parketom..postoji kvalitetniji i stoga skuplji i naravno jeftinija verzija koja nema kvalitetu pa ga ubrzo moras brusit i lakirat .. eto sve se uvijek svodi na to da nemozes proc jeftinije
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:28   #12
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je to zato što je lakiran u jednom sloju, a klasični parketi se lakiraju u 3 sloja pa je taj debeli sloj laka ipak čvršći.
kako u jednom sloju...pa pise da su tvornicki lakirani u 7 slojeva
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:36   #13
Quote:
maša&maša kaže: Pogledaj post
kako u jednom sloju...pa pise da su tvornicki lakirani u 7 slojeva
Neznam, taj sloj laka mi se čini dosta tanak u odnosu na klasični lakirani
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:00   #14
moguce...kazem vidjela sam ih samo na fotkama,live je sigurno druga prica
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 14:15   #15
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
Neznam, taj sloj laka mi se čini dosta tanak u odnosu na klasični lakirani

ma pusti to tvornički lakirano. Nije to to nego ovo kad se debelo namaže 3 puta...
inače gore je netko napomenuo da je veći pa ga je lakše postavljati - samo ako ide u brodski pod, a klasično postavljanje je uglavnom lakše postavljati sa manjim dimenzijama parketa. No težina postavljanja najviše ovisi o tome kakve je kvalitete parket - tj. kako je rezan, jesu li svi točno isti... a ne baš dimenzije, to mozda samo ovisi o brzini postave.

sto se tiče bambusa, on je zaista tvrd sam po sebi što se skuzi prilikom brušenja bambusa, ali zato i jako upija lak, i stoga ga treba min. 3 puta na debelo namazati lakom kada se lakira. Najbolje i 4. puta..
a ovo tvornički što je lakirano - ja osobno bih kada se postavi još taj prelakirao jednom na kraju ručno!
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 00:38   #16
Mi smo danas uzeli bambusov parket negdje u okolici rijeke, neznam tocno kako se zove ducan......150 kn po kvadratu, super izgleda, ali imamo dilemu, lijepiti ga ili ne?
sto vi kazete?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 23:18   #17
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Mi smo danas uzeli bambusov parket negdje u okolici rijeke, neznam tocno kako se zove ducan......150 kn po kvadratu, super izgleda, ali imamo dilemu, lijepiti ga ili ne?
sto vi kazete?
moj laički savjet bi bio lijepiti ga. ne znam kako je kod vas, ali kod našeg je i u uputstvu za upotrebu pisalo da je preporučljivo da se lijepi. i mi smo tako i napravili. ljepilo je dvokomponentno + impregnacija. osjećaj hodanja po zalijepljenom je neprocjenjiv inače smo 'za vježbu' složili pola sobe bez lijepljenja i jednostavno nije to to.

inače, suprug i ja smo ga sami zalijepili, na temi parketi ima i slika kako to izgleda. prelijep je. svi se žale da je osjetljiv, naš se još nije pokazao osjetljiviji od ostalih. još je mlad, ali i majstori su još po kući a zaštite nema nikakve.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 20:46   #18
Jel ima netko iskustva sa Smee bambus parketima, preporucujete ili?
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:52   #19
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Mi smo danas uzeli bambusov parket negdje u okolici rijeke, neznam tocno kako se zove ducan......150 kn po kvadratu, super izgleda, ali imamo dilemu, lijepiti ga ili ne?
sto vi kazete?
Kupili ga u Panonu i kanimo ga lijepiti ipak.
No druga stvar nas muci!
GDJE KUPITI BIJELI VERTIKALNI BAMBUSOV PARKET?
U Panonu drze samo bijeli horizontalni a u Gradji ga inace imaju ali trenutno nije raspoloziv a profesionalnost im je zadnja rupa na svirali.
Može i u ZG, lakse ga je prevest nego cekat, ionako nam treba kolicina za samo jednu sobu.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 16:54   #20
meni su danas majstori postavili bambus na pod u sobi, ljepili su ga. predivno izgleda,,pitanje.kako kombinirati namjestaj sada, kazu mi starci da se ne opterecujem previse sa time da uskladujem boje sa bojom bambusa jer se pod ionako nece tako vidjeti radi namjestaja. ali mene svejedno to muci. ne znam ide li bijela boja uz to i mogu li sada staviti rustikalni namjestaj, pase li to??
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.