Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 20:24   #1
Homeland / Domovina (2011-2020)



Quote:
Homeland is an American political thriller television series developed by Howard Gordon and Alex Gansa based on the Israeli series Hatufim (English title: Prisoners of War), which was created by Gideon Raff.

The series stars Claire Danes as Carrie Mathison, a Central Intelligence Agency officer with bipolar disorder, and Damian Lewis as Nicholas Brody, a United States Marine Corps Scout Sniper. Mathison had come to believe that Brody, who was held captive by al-Qaeda as a prisoner of war, was "turned" by the enemy and poses a threat to the United States.

When Marine Sgt. Nicholas Brody returns home following eight years in captivity, CIA agent Carrie Mathison thinks he has turned and is connected to a terror plot to be carried out on American soil, and she engages him in a dangerous game of cat and mouse that puts America's national security at risk. Later on, Carrie gets a promotion and returns to the front lines overseas. She is assigned to one of the CIA's most volatile and dangerous stations in the Middle East, where she is in the heart of battle in the war on terror. Years later, after being disillusioned and placing herself in a self-imposed exile in Berlin, Carrie becomes estranged from the CIA.

The series is broadcast in the U.S. on the cable channel Showtime, and is produced by Fox 21 Television Studios. It premiered on October 2, 2011. On October 22, 2013, Showtime renewed Homeland for a fourth season, which premiered on October 5, 2014. On November 10, 2014, Showtime renewed the series for a 12-episode fifth season to premiere on October 4, 2015.

The series has received generally positive reviews, and has won several awards, including the 2012 Primetime Emmy Award for Outstanding Drama Series, and the 2011 and 2012 Golden Globe Award for Best Television Series – Drama, as well as the Primetime Emmy Award for Outstanding Lead Actor in a Drama Series and Lead Actress in a Drama Series for Damian Lewis and Claire Danes, respectively.



Showtime
IMDB



Nice!!!
Cast mi je super. Priča mi ima perspektive, a s obzirom da su producenti "24" iza svega, mislim da će mi se ovo dosta svidjeti.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”

Zadnje uređivanje lie : 02.10.2015. at 12:31. Reason: apdejt
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:10   #2
Koliko će trebat Patinkinu da ode iz serije?
Jay Bluebell is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:40   #3
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Koliko će trebat Patinkinu da ode iz serije?
To bi trebalo kladionicu baciti. :-)
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 05:37   #4
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Koliko će trebat Patinkinu da ode iz serije?
Pa zasto? Meni je on bas dobar, a ovo izgleda ful zanimljiva serija.
__________________
...Se è tardi a trovarmi insisti, se non ci sono in un posto cerca in un altro, perché io son ferma da qualche parte ad aspettare te...
Lilly Vanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 08:24   #5
Quote:
Lilly Vanilly kaže: Pogledaj post
Pa zasto? Meni je on bas dobar, a ovo izgleda ful zanimljiva serija.
Dobar je on jako, ali ima običaj napuštanja serija kad su najpopularnije. S jedne strane se čovjek mora pitati što uopće radi u tv svijetu kad je poanta seriju što dulje održati s glavnim glumcima. Dobro, svima osim ovima iz '24'. Možda se baš zato i uključio u ovu. Hmmm...

Iako si mislim da on ne bi dozvolio da mu ubiju lik, vec bi rado samo nestao u suton, boreci se s vlastitim demonima.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 15:21   #6
Automatski pada u vodu s obzirom da bipolarna osoba nema što raditi u CIA-i. Druga stvar,
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:51   #7
ovo bi moglo biti dobro,dobra priča + Claire Danes...a i Morena Baccarin (Anna iz "V")
samo je pitanje koliko ova priča može trjaat,nemoguće je da u petoj sezoni Claire još uvijek pokušava otkriti jel on zbilja heroj ili prijetnja
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 00:08   #8
Pilot u cjelosti
http://www.serijala.com/drama/homela...imeove-serije/

slika na momente bude lošija

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 14.09.2011. at 00:27.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 18:07   #9
Konačno da u nekoj seriji glavni ženski lik nije neka savršena osoba. Serija mi se jako svidjela, a vidim da su dobili odlične kritike pa ću nastaviti pratiti.
Maja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 13:26   #10
Nekidan sam pogledao prvu epizodu Homelanda i mogu reći da uopće nije loša (a kud i ne bi kad se gola Morena Baccarin praši čak dva puta ).

Šalu na stranu, riječ je o tipičnoj američkoj "terrorist" seriji, s tim da je sad "ratni heroj iz Band of Brothers" glavni negativac (možda da, a možda i ne, no to ćemo vidjeti u daljnjem razvoju serije), dok je djevojka Johna Connora agentica CIA-e koja ga pokušava raskrinkanti.

Svakako nastavljam gledati jer se kladim kako će stvari na kraju ispasti potpuno drugačije nego što se sada čine.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:07   #11
Morena ...volim je još od "V"
ja večeras ovo počinjem gledat al poprilično sam siguran da ću pratit,trailer mi je extra
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 21:04   #12
Nisam znao što mogu očekivati, pa sam pogledao ponajviše zbog glumačke postave, i mogu reći da je ovo jedan od boljih pilota koje sam imao prilike gledati... Uz izvrsnu glumačku postavu dobra je i priča, nije ono klasično CIA špijunsko nadjebavanje... I da, Morena Baccarin je jebozovinija nego ikada, a slinim nad njom još od Firefly/Serenity
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 23:04   #13
Stvarno jako dobar pilot. Plus, Mandy Patinkin rula u cemu god se pojavi.
Posto sljedeci tjedan zavrsava fenomenalni Breaking Bad ovo ce mi doci kao solidna zamjena.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 02:51   #14
puno traljavih dijelova, ali kao cjelina sasvim solidno. iako, limitirana početna premisa pa može otić u svim smjerovima.
puno me više zanima njezin lik nego njen posao, ali čisto sumnjam da će se razvijat u tom smjeru.

nastavljam.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 06:47   #15
Pogledala pilot i stvarno ima potencijala, i'm hooked, gledam i dalje
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 07:04   #16
Oke priča, nije loša ova Morena.
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:21   #17
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
puno traljavih dijelova, ali kao cjelina sasvim solidno. iako, limitirana početna premisa pa može otić u svim smjerovima.
puno me više zanima njezin lik nego njen posao, ali čisto sumnjam da će se razvijat u tom smjeru.

nastavljam.
Ovo je serija od Showtimea, tako da ce to sigurno dobiti svoj prostor. Vec si u prvoj epizodi saznao da se ima naviku spremiti, staviti prsten, pokupiti frajera u bircu, poseviti ga i zakasniti zbog toga na posao (2 puta). To je vise nego bi saznao u cijeloj sezoni neke velike network serije.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 01:52   #18
Quote:
dante101 kaže: Pogledaj post
Ovo je serija od Showtimea, tako da ce to sigurno dobiti svoj prostor. Vec si u prvoj epizodi saznao da se ima naviku spremiti, staviti prsten, pokupiti frajera u bircu, poseviti ga i zakasniti zbog toga na posao (2 puta). To je vise nego bi saznao u cijeloj sezoni neke velike network serije.
krivo. saznao sam da se ima naviku spremiti, staviti prsten, otići pokupiti frajera u birc...a onda sve to odjebati jer se sjetila nečeg vezanog uz posao. što je isto zanimljivo, ali ipak stavlja temu a ne lik u prvi plan.

Jasno je meni da je to Showtime, ali "Weeds" je komedija pa ju ne uzimam za ozbiljno po tom pitanju, a i "The Big C" i "Nurse Jackie" jasno i glasno, pa čak i samim naslovima, daju do znanja da će u središtu biti ženski lik.


Ali unatoč dvostrukom spuštanju, nadam se i dalje

iako, ponavljam, sumnjam da će dopustiti seriji koja se bavi državnom sigurnošću u prvi plan gurnuti ženski lik.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 02:28   #19
drago mi je da ste se zapalili za Morenu,prezgodna je
a i Claire Danes nije za bacit
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 10:12   #20
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
krivo. saznao sam da se ima naviku spremiti, staviti prsten, otići pokupiti frajera u birc...a onda sve to odjebati jer se sjetila nečeg vezanog uz posao. što je isto zanimljivo, ali ipak stavlja temu a ne lik u prvi plan.

Meni je bolja scena kad kasni na brifing pa nema vremena za tuš..
Onda se nečim namaže "tamo dolje"
__________________
Bože čuvaj ti, naše branitelje i sirotinju.. jer političari se, ionako za sebe, pobrinu..
Dinaminjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.