Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 13:24   #1
The Shadow Line (2011)


http://www.imdb.com/title/tt1701920/

Quote:
The Shadow Line: TVs Best Kept Secret Featuring The British Omar Little.
Dovoljno je pogledati spicu: http://www.youtube.com/watch?v=9331iC829as

Kronologija odusevljenja, c/p s filmskog chata:

Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Ovdje naletio na The Shadow Line, gledao tko?

Quote:
A noir thriller with diverse individuals whose worlds become interwoven after the murder of drug baron Harvey Wratten.
Pilot se skida.
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
U rangu s pilot epizodom Sherlocka, bizarno dobro. Preporuka.
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Svjestan si težine napisanog, dobro me se drži ako bude slabije od Sherlocka!
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Naravno, s time da ovo nisu zasebne epizode. Odusevljen, ovakva se galerija "diverse individuals" likova rijetko vidja na TV-u. Stephen Rea, kojeg ovdje opisuju kao "the most evil personae since Hannibal Lecter", dolazi u drugoj epizodi - upravo skinuto.

Skidaj i gledaj, nemas sto razmisljati.
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Druga epizoda The Shadow Line u rangu prve epizode Sherlocka.

Idem gledati treću.

I, narafski, pridružujem se preporuci!
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Cudo bozje su napravili s tom drugom, ni minute praznog hoda. U pilotu se jos svasta moze tolerirati, druga epizoda krucijalna je za svaku seriju (a Moffat i Gatiss upravo su s drugom dosta pali sa Sherlockom). 'The Shadow Line' jebe majku, ako zadrze tu kvalitetu i s trecom...
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Pala treca i cetvrta, I surrender. Ne pamtim seriju s takvom atmosferom, http://emilybarker.bandcamp.com/trac...he-shadow-line
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Treća malčice slabija od druge, ali to je i dalje televizijski vrh. Rea u trećoj epizodi još bolji, ledi ti se krv u žilama od njega (kad vikne "ajmoooooooo"). A ona priča s Ecclestonovim likom i njegovom ženom iz epizode u epizodu slama srce.

Usput, sin Timothy Spalla, mladi Rafe, sjajan je glumac koji se transformirao iz onog debelog zabušanta u Shaun Of The Dead do uistinu zastrašujućeg psihopata u ovoj seriji. I puno je mršaviji.
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Pogledao sinoc petu i sestu, jos uvijek se tresem. Jebenog li savrsenstva od serije, ovo momentalno ide u "Panteon" najboljih serija koje sam ikad gledao, isti oni zmarci prilikom otkrivanja 'Breaking Bada' (stize i Deda Mraz). Opet stvorise cudo s petom, prvo Gatehouse u drugoj, sad Glickman s tom urarskom spikom... S kojom neopisivom lakocom uvode nove likove, i to kakve likove! U sestoj me 'ubila' scena na groblju, monolog Gabrielove nezakonite ('premotavao' valjda 6 puta). Svi naglasavaju to da Rea mora osvojiti Baftu za Gatehousa (jebomepas, lik ravan Gustavu 'Gusu' Fringu), zasluzuju je svi - nema tu potracenih uloga (nisu zaboravili cak ni na drota iz scene otvaranja pilota, uvijek vreba iz prikrajka i licitira s vragom). Atmosfera serije prica je za sebe, s cime to uopce usporediti? Od spice (The Shadow Line Opening), poigravanja sa svjetlom u interijerima, sjenama vanka (stih noira skinut do savrsenstva), cavla/metka u glavi, londonskog kriminalnog podzemlja, sporednih uloga (i nisu sporedne, odvalih kad Ecclestonov kocijas govori malom pederku: 'Znas da je vrijeme za povlacenje iz posla kad kriminalci pocnu liciti na tinejdjere'), besprijekornog scenarija (uopce stvoriti toliko pamtljivih trenutaka, likova, posloziti sve u takvu flawless cjelinu, iz koje je samo pizde vrazje matere ispao taj Hugo Blick? Prica se da je HBO po njega poslao USS Enterprise, tip je u stanju napisati i nekoliko novih Sopranosa).

Bacam se na sedmu, valjda nece sad sve sjebati? Nema sanse, oprastam unaprijed.
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
odlična završnica. 6. epizoda me je uništila...
misterija oko Gatehousa je priča za sebe, meni je sa druge strane najveći dojam ostavila uloga Gabriela u svemu tome... jedan od jačih momenata mi je na početku 6. razgovor izmedju Gabriela i Glickmana - obratiti pažnju što mu govori - a tek ono što je kasnije postigao sa tim - dok ovaj nema blagog pojma što ga čeka... što se tiče ovako raznih detalja, bilo mi je interesantno što je posebna pažnja posvećena tikovima i gestikulaciji ruku koja je baš specifična za svakog lika... stvarno odlično
Do finala dodjite sami, ucinite si tu uslugu - isplati se.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:57   #2
što nadodati na ovakav uvod .. serija ga je svakako zaslužila
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 13:19   #3
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
što nadodati na ovakav uvod .. serija ga je svakako zaslužila
Spao topic na jedan upis, moram prenasati tvoj sa susjedne teme.

Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
slažem se za shadow line .. mislim da me je serija osvojila odmah s openingom .. dobro možda već i prije zbog postave koja je izvedbama samo potvrdila zašto su genijalni .. vjerojatno najfascinantnija, zanimljivija, bizarnija, serija koju sam gledala .. u svakom slučaju nešto što se NE SMIJE propustiti
Lijepo receno.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 23:51   #4
Ok, stavljam ovo skidat!
__________________
Wanna go halfsies on a bastard child?
bumbar_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 16:04   #5
@La Familia

Odlična preporuka....ne pišem tu često,ali redovito čitam društvo na Filmu,pa i ovdje lurkam po Neprikazanom..moram priznati da sam često na tvoju preporuku pogledala bilo film,bilo seriju i nisam bila razočarana

The shadow line
Obično se teško natjeram na neke ovakve serije,jer nemam toliko slobodnog vremena da ga mogu kvalitetno posvetiti nekoj zahtjevnoj seriji.Ali,ovo me oborilo s nogu. Atmosfera,sam način vođenja likova kroz epizode,taj neki usporeni tempo,sve kao da polagano slažeš puzzlu po puzzlu,do kraja se sve savršeno uklopi i dobiješ cijelu sliku. Iskreno,bojala sam se oscilacija kao u Sherlocku,ali nepotrebno. Svaka epizoda mi je bila sve bolja,60min mi proleti u tren oka i nakon svake epke sam ostala paf,jer taman kad pomislim da sam možda donekle skužila stvari,ono ispadne fail. I sam kraj-sve ovo radi TOGA??!! Zapravo,ugodno iznenađenje,jer mi je drago da nije bila na kraju neka opaka conspiracy theory na samom državnom vrhu.Takve teme su mi malo isfurane,pa mi je ovo bilo daleko realnije,bliže.

Iako su svi likovi sjajni,samo je jedan--Gatehouse I love Stephen Rea
Kada epku gledaš na tv-u,s lagano prigušenim svjetlima i on se pojavi u kadru,onako u polutami,s onim smirenim jednoličnim glasom,prijetnjom tako maestralno upakiranoj,onim prodornim pogledom koji te fiksira kako bi bio siguran da si upio svaku,ali baš svaku riječ koju izgovori,prođu te trnci.još kad nabaci onaj čudni smile,pa djeluje "simpatično",kao netko kome možeš vjerovati.....tad ti postane jasno da s njim nema rasprave...

Izdvojila bi jos tužnu priču Bede-a koja je zaista potresna i lika koji me abnormalno iritirao-Jay Wratten..koji je to psycho..i ne mogu uprijeti prstom ni u što posebno,ali kad se on pojavi u kadru,ja dobijem neodoljivu želju da mu uletim tamo i isprebijam ga baseball palicom,možda samo zato jer je takvo manijakalno đubre.

Anyway,summa summarum...debela preporuka Ja ću definitivno širiti dalje dobar glas o The shadow lineu,kao što sam to činila i sa Sherlockom,i naravno,i dalje nastavljam čitati zanimljive ekipe na forumu.
__________________
"IF YOU LOVE SOMEBODY,LET THEM GO,FOR IF THEY RETURN,THEY WERE ALWAYS YOURS.AND IF THEY DON'T,THEY NEVER WERE."
danyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:40   #6
Bio zilijun posto siguran da cu topic pronaci na 5-6 stranici arhive. Nije americka (cak iz naslova teme obrisalo 'The Shadow Line, BBC'), nije odabrao Đelo H., sapuna ni u tragovima... Covjek bi pomislio da ekipa s pdfa Neprikazano zna prepoznati kvalitetu. Badava, mozes se ti i na trepavice ovdje postaviti. Prilicno nemotivirajuca atmosfera za otvaranje novih tema, ovdasnji bi moderatori - sa svojim autoritetom - prvi trebali potaknuti rasprave na istima (bez obzira jesu li gledali ili ne, istim onim zarom kao sto otvaraju topice jos neprikazanih serija). Shvatite ovo kao konstruktivnu kritiku, nemojte odmah djonom.

Ipak...

Quote:
danyyy kaže: Pogledaj post
@La Familia

Odlična preporuka....ne pišem tu često,ali redovito čitam društvo na Filmu,pa i ovdje lurkam po Neprikazanom..moram priznati da sam često na tvoju preporuku pogledala bilo film,bilo seriju i nisam bila razočarana

The shadow line
Obično se teško natjeram na neke ovakve serije,jer nemam toliko slobodnog vremena da ga mogu kvalitetno posvetiti nekoj zahtjevnoj seriji.Ali,ovo me oborilo s nogu. Atmosfera,sam način vođenja likova kroz epizode,taj neki usporeni tempo,sve kao da polagano slažeš puzzlu po puzzlu,do kraja se sve savršeno uklopi i dobiješ cijelu sliku. Iskreno,bojala sam se oscilacija kao u Sherlocku,ali nepotrebno. Svaka epizoda mi je bila sve bolja,60min mi proleti u tren oka i nakon svake epke sam ostala paf,jer taman kad pomislim da sam možda donekle skužila stvari,ono ispadne fail. I sam kraj-sve ovo radi TOGA??!! Zapravo,ugodno iznenađenje,jer mi je drago da nije bila na kraju neka opaka conspiracy theory na samom državnom vrhu.Takve teme su mi malo isfurane,pa mi je ovo bilo daleko realnije,bliže.

Iako su svi likovi sjajni,samo je jedan--Gatehouse I love Stephen Rea
Kada epku gledaš na tv-u,s lagano prigušenim svjetlima i on se pojavi u kadru,onako u polutami,s onim smirenim jednoličnim glasom,prijetnjom tako maestralno upakiranoj,onim prodornim pogledom koji te fiksira kako bi bio siguran da si upio svaku,ali baš svaku riječ koju izgovori,prođu te trnci.još kad nabaci onaj čudni smile,pa djeluje "simpatično",kao netko kome možeš vjerovati.....tad ti postane jasno da s njim nema rasprave...

Izdvojila bi jos tužnu priču Bede-a koja je zaista potresna i lika koji me abnormalno iritirao-Jay Wratten..koji je to psycho..i ne mogu uprijeti prstom ni u što posebno,ali kad se on pojavi u kadru,ja dobijem neodoljivu želju da mu uletim tamo i isprebijam ga baseball palicom,možda samo zato jer je takvo manijakalno đubre.

Anyway,summa summarum...debela preporuka Ja ću definitivno širiti dalje dobar glas o The shadow lineu,kao što sam to činila i sa Sherlockom,i naravno,i dalje nastavljam čitati zanimljive ekipe na forumu.
Vrijedilo je citirati kompletan upis, odlican!

Sto bi ja dao za to prvo iskustvo otkrivanja The Shadow Line, uz pucketanje vatre iz kamina i ovaj snjezni blizzard vani. Vrijeme je da se raspakira DVD i prione drugom gledanju, citamo se.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 23:17   #7
Bump

WINNER: Director: Fiction - Hugo Blick – The Shadow Line #BAFTA #TVCraft http://www.bafta.org/television/craf...2,3236,BA.html

Kae s vama, ljudi - propustate jednu od najboljih britanskih serija.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 17:58   #8
damn.kako ja nisam čuo za ovu seriju? :-) moram se i ja bacit na skidanje..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:26   #9
jel ovo Edward James Olmos iz BSG?
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:06   #10
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
damn.kako ja nisam čuo za ovu seriju? :-) moram se i ja bacit na skidanje..
Svakako, ASAP.

I ja ne bi cuo za seriju da slucajno ne naletih na clanak u Guardianu: "Drama lessons: what we learned from 2011 TV".

Gledanost The Shadow Line i nije bila nekakva, mozda je tako i bolje - serija polagano stjece kultni status.

The Shadow Line: flop or triumph?

Trijumf, definitivno. Dovoljno je baciti oko na komentare.

Quote:
A triumph of sorts. Hang the ratings.
Javi dojmove.

Quote:
silas2012 kaže: Pogledaj post
jel ovo Edward James Olmos iz BSG?
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 07:17   #11
iz daljine liči na njega..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 00:17   #12
aha izvinite
jer ne piše ovdje tko glumi a stvarno baca na njega...
@ La Familia : stari Adama iz Galactice
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 07:24   #13
Oh, vidi što nađoh!

Pogledajte ovaj thread i recite da se ne isplati probat ovo poškicnut!

__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 13:20   #14
Quote:
black.dahlia kaže: Pogledaj post
Oh, vidi što nađoh!

Pogledajte ovaj thread i recite da se ne isplati probat ovo poškicnut!

My precious!

BTW, Pacificist (o 'Homelandu'):

Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
eeej, da u top5 all time serija, čuj ti nju-njega

Malo sutra.

to je solidna serijica uz super glumu i par jebeno napetih i umješno izvedenih situacija.

(I samo mi nemojte uzvratit "Breaking Badom".)
Ne, stvarno nema potrebe uzvratiti "Breaking Badom".

http://www.youtube.com/watch?v=fViWsBm_1Ac

La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 00:32   #15


odlična, odlična serija, ali sam im j.... sve po spisku kad su Gabriela sredili
didi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 14:48   #16
Quote:
didi07 kaže: Pogledaj post


odlična, odlična serija, ali sam im j.... sve po spisku kad su Gabriela sredili
Bilo je za ocekivati da ce Gatehouse 'pobijediti'.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 02:21   #17
Evo zahvaljujući ovom topicu skinuo sam seriju i dao joj šansu, inače sam dosta tvrd i nefleksibilan po pitanju iskušenja novih stvari. Ali u ovom slučaju veoma mi je drago što sam postupio drugačije. Moja preporuka svima
Ćiril_Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 11:31   #18
Slucajno procitala ovu temu i skinula seriju.
Naravno da nisam pozalila. Ovo je PRE-DO-BRO. Sirim dalje....
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 14:17   #19
jako dobro.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 02:18   #20
Sh&t, sad znam da ce nekog sredit..aaaaa.... al cu skinut ipak
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.