Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2013., 08:32   #241
Hvala za odgovor. Otići ću tamo na ručak ili večeru. Možda za rođendan u ponedjeljak. Koliko dana ranije se mora rezervirati? Mali je prostor u unutrašnjosti?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 10:42   #242
Prostor je mali, 6-7 stolova. Rezerviraj barem 3 dana unaprijed ak je veće društvo.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 12:50   #243
slika pozicije je već bila dana ovdje na devetoj stranici, a za one koji nisu iz zg smještena je preko puta vjesnikovog nebodera ali preko puta avenije a ne preko savske ceste gdje su drugi kafići i objekti.

Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
https://www.facebook.com/media/set/?...5193968&type=3

http://www.ribafish.com/?paged=8
http://dobrahrana.jutarnji.hr/tvorni...skavica-kosta/

Zadnje uređivanje ursamajor : 19.11.2013. at 13:39.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:20   #244
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Punjena pljeska mi bila bzvz, meso je bilo sive boje, nezačinjeno, totalno loše kad smo zadnje bili - pitali poslije konobara pa je rekao da drugi put pri narudžbi kažemo kako želimo začinjeno&ljuto. No, začini ne bi pomogli otsiviti meso... Imaš i one tri pljeske u kombinaciji, no nije da sam oduševljena.
jeo tri pljeske, obična je bezveze unutra siva i bezlična
sa sirom jako dobra
treća je bila sa ljutom paprikom (zar nebi trebao biti luk? ) meni preljuto, a inače volim ljuto
pivo prehladno, vani je nula a u frižderu isto
očekivao sam puno više najveći minus je ako sjediš blizu ulaza da odmah bude hladno čim neko otvori vrata... trebaš čekati par minuta da se temperatura opet ujednači

Zadnje uređivanje Krkimir : 01.01.2014. at 22:31.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:48   #245
meni piva i šampanjac ne mogu bit prehladni , pače, trebaju i moraju bit ledeni, orošene boce. neovisno o godišnjem dobu, il je piješ kak treba il ne.
toplija pivica - : bljuFk :
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:42   #246
ne pričam o toploj pivi nego o flaši koja je toliko hladna kao da si primio grudu snijega
na takvoj temperaturi je svejedno dali piješ pivo, vino ili vodu... prehladno je da ima bilo kakav okus
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 23:43   #247
pa ak je boca bila ledena i piva nutra je bila ledena.. il nekaj krivo ubirem?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 16:06   #248
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem svoje dojmove o TPK!

Bilo nas je šestero; svi smo uzeli Leskovački voz + šest salata (dvije šopske, jedan luk, jedno zelje, dvije zapečene paprike (ustvari ih je četiri)) + dva kajmaka + pića (dvije rakije od dunje, jedno pivo, jedan sok + dvije litre mineralne) => 484 kune!!!

1. slijed => dva čevapa
2. slijed => dvije manje gurmanske pljeskavice
3. slijed => pola vješalice
4. slijed => mesni uštipak

Najeo sam se, ali se nisam prežderao, kako sam i očekivao jer sam na više mjesta pročitao da ne možeš disati već kod trećeg slijeda. Od nas šestero, tri su bile ženske osobe. Pojele su sve bez problema!
Vjerujem da je meso došlo odjednom, prežderao bih se, ovako, između svakog slijeda postoji po nekoliko minuta odmora pa čovjeku lagano sve sjedne u želudac. Sve u svemu je bilo OK jer, ponavljam, najeo se jesam. A i fino je, svaka čast majstoru Kosti!!!

Jedan jedini minus je to što su ljudi konstantno ulazili i izlazili jer nisu imali rezervaciju pa su se oni, koji su sjedili na ulazu u lokal, smrzavali zbog konstantno otvorenih vratiju. Po meni, na ulaz se trebao staviti natpis, nešto tipa: "Samo rezervacije!" ili slično.


Preporučujem!

Puno bolji doživljaj mi je bio prvi puta u TPK nego drugi puta danas!

Bilo nas je petero i naručili smo pet vlakova s napomenom da u jednom vlaku bude neljuta pljeskavica i neljuti uštipak.

1. slijed => dva čevapa.
2. slijed => ovaj puta samo jedna gurmanska pljeskavica, ali kod svih je bila neljuta, (ne samo jedna kako smo naručili). Uz pljeskavicu smo dobili čili u rinfuzi da sami začinimo pljeskavicu.
3. slijed => pola vješalice i to kod jedne osobe sirova pa se naknadno vraćala na vatru.
4. slijed => mesni uštipak i opet ista pogreška kao kod pljeskavice. Svi uštipci su bili neljuti te se morao koristiti čili u rinfuzi.

Ovim pogreškama je moglo doprinijeti to da gazde Koste nije bilo pa danas u TPK baš paše poslovica Dok mačke nema, miševi kolo vode!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:53   #249
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Ovim pogreškama je moglo doprinijeti to da gazde Koste nije bilo pa danas u TPK baš paše poslovica Dok mačke nema, miševi kolo vode!
Pa kaj im niste vratili to? Čili u rinfuzi ne može naknadno začiniti meso

Također potvrđujem da je hrana definitivno bolja kad je Kosta tamo jer za našeg zadnjeg posjeta ga nije bilo i hrana nije bila dobro spremljena. Niti meso ni lepinja.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:15   #250
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Pa kaj im niste vratili to? Čili u rinfuzi ne može naknadno začiniti meso

Također potvrđujem da je hrana definitivno bolja kad je Kosta tamo jer za našeg zadnjeg posjeta ga nije bilo i hrana nije bila dobro spremljena. Niti meso ni lepinja.
Konobar se ispričao da su krivo spravili pljeskavice, a mi nismo od onih koji ćemo se svađati pa hajde, nema veze, sami ćemo ih začiniti iako se slažem da čili u rinfuzi naknadno na pljeskavici je kao da naknadno soliš, recimo, zagrebački odrezak - to nikako nije to. Nije to juha ili salata da ju možeš naknadno začiniti!Ali nam nikako nije bilo jasno kako su zahebali i vražje uštipke kad su ih mogli, kad su skužili pogrešku s pljeskavicama, naknadno začiniti. Nije da su u isto vrijeme pekli pljeskavice i uštipke!

Što se tiče sirove vješalice, nju smo vratili pa su je bacili nanovo na vatru.

U svakom slučaju, očito kvaliteta nije visoka kad je Kosta odsutan!
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:38   #251
Očito netko ne zna peći meso jer je i meni prošli put punjeni batak&zabatak bio preslabo pečen. Ne sirov, ali definitivno premalo pečen.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:41   #252
sad sam malo pretražio i našao sam ovo:
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
jelo se zove "tri pljeskavice", koliciniski se radi mislim o identicnoj kolicini mesa kao i kod jedne "normalno" velike pljeskavice, samo sto su napravljene tri manje i smjesom razlicite pljeskavice. Jedna sa sirom, jedna sa lukom i jedna gurmanska (sir i spek).. cijena je 45kn..
ja sam dobio jednu običnu pljeskavicu bez ičega unutra, jednu sa sirom i jednu sa ljutom paprikom... ta sa ljutom paprikom je bila preljuta (a ja inače volim ljuto)... nisam vidio Kostu, jel to znači da onaj na roštilju kemija i improvizira dok gazda nije tu?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:14   #253
Očito.
Al mislim, ne ispeć meso do kraja..pa to se vidi, jebote, da je sirovo.
Dakle, ubuduće pri dolasku na blef vidjet jel se Kosta tamo negdje onuda smuca, a kod tel. rezervacije pitat jel će bit tad gazde, jel će on peć (il bar nadzirat), ak bi to opće znali/smjeli reć...


iPhone / Tapatalk
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 10:46   #254
nisam bio kod koste već 3 mjeseca, tad je bilo priče o preseljenju tvornice

zna netko nešto o tome, kad sele, koji su planovi ?

i uostalom što ima novog u tpk ? nije valjda da su svi prestali ići na roštilj
jaqen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:02   #255
Quote:
jaqen kaže: Pogledaj post
tad je bilo priče o preseljenju tvornice
Pa nešto su se bunili stanari okolnih zgrada da se iz pečenjare dimi dan i noć, vjerojatno neki siromahi koji nemaju peneza za ojti dole... a to bi se i moglo preseliti jer nema kapaciteta za proširenje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 19:45   #256
Bio sam prije nekoliko tjedana, niko ništa nije spominjao. Što ne znači da se neće seliti... ali meni izgleda to skroz onako- okej.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 19:51   #257
Ak se dobro sjećam, Kosta nam je zadnje rekao da sele, mislim da su ovdje do 1.8., no da ne kažem nešto krivo, provjerit ću sljedeći put kad budemo kod njih.

On ne želi veći prostor jer kvalitetu ne želi kompromitirati kvanitetom.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 19:40   #258
Nadam se da će na istok. Zapadno ionako ima puno toga.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:23   #259
danasnji posjet: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9192
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:19   #260
Što reći... bio 4 puta, prvi put valjda mjesec dana nakon otvorenja, zadnji put prije cca godinu dana... svaki put je klopa bila malo lošija od prethodnog puta... početno oduševljenje tim mjestom je splasnulo, što se vidi po tome što me tamo nema više od godinu dana a i pitanje je kad ću opet tamo doći, šteta jer prvi put sam stvarno bio oduševljen i da... i meni se čini da zadnji put Koste nije bilo... moguće da je to razlog sasvim osrednjeg mesožderskog užitka
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.