Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2010., 22:19   #61
Imao sam iste simptome samo što kad se meni to dogodilo dosta je bolilo. Naime u 11. mj. prošle godine sam izvrnuo gležanj i u početku je malo zabolilo no ja sam to ignorirao. Drugi dan nakon prospavane noći noga je dosta naotekla i poplavila.

Dok sam mirovao nije ništa bolilo, ali zato na nogu nisam mogao uopće stati , a kad bih stao na nju bol je bila recimo neizdrživa, a k tome još mi je to bio i prvi prijelom u životu tako da nisam imao nekih iskustava sa tim.

Nakon odlaska liječniku i snimanja na RTG dijagnoza je bila:fractura pedis sine fractura articulations talocruralis (šta kod to značilo), no koliko sam ja shvatio jer mi doktor nije rekao ni crne ni bijele, to je bio prijelom neke kosti u stopalu. Naravno odmah sam dobio longetu do koljena i dva tjedna strogog mirovanja. Micanje mi je bilo dozvoljeno samo u najnužnijim slučajevima i to uz pomoć štaka.

Nakon dva tjedna i dolaska na kontrolu skinuta mi je longeta i doktor je rekao da bi mi trebali staviti novu longetu, ali kao ono sad, pa...bolje rečeno nije im se dalo jer je bila strka i gužva, neka ja doma mirujem i da će to proć i zacijelit.

Tako je i bilo. Ja otišao doma i još koji dan mirovao, ali nedovoljno i naravno što se kasnije ispostavilo ta kost je malo krivo zarasla i evo tako da poslije više od pola godine ima problema. Česti bolovi i ne mogu stopalo pomicat kao prije, pa me isto zanima ako je netko imao sličnu situaciju što sad napraviti...?
vechia_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 17:41   #62
Idi što prije kod ortopeda. Ovdje na forumu možeš dobiti savjet, ali takav problem teško da češ srediti.
Postoji mogućnost da češ ortopedskim uloškom ublažiti stvar, pa to probaj, ali prije svega ortoped
Bok
MK-1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 13:16   #63
Iskrivljeno stopalo

Nisam uspjela pronaci niti jednu temu vezanu za stopala, zato otvaram novu.

Oduvijek sam imala pravilna stopala, do prije dvije, tri godine (znam, 'rano' sam se sjetila sredit problem). Desno stopalo mi je iskrivljeno, tj hodam po vanjskom dijelu stopala, moram se skoncentrirati na hod da bih pravilno gazila. To se najvise vidi u mekanim tenisicama jer razgazim vanjski rub, ili kad nosim visoke pete (rijetko), desna noga je nesigurna i klimavo gazim. Kad sam bosa, ne primjecuje se toliko.

Ima li mozda netko takav problem?

Znam da bih trebala vjerojatno otici ortopedu, ali tu kod mene nema niti jedan, trebala bih do Zagreba, i vjerojatno privatno.
Na'vi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:12   #64
Ja sam imala, ali kad sam bila manja i obje noge su mi takve bile.
Napravili su mi ortopedske uloške i sad negdje 6 godina nakon toga mi je sve u redu, iako nisam baš previše nosile te uloške.
Probaj otići svojem doktoru pa da te on uputi nekom ortopedu.
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 22:09   #65
Nazvala danas svog doktora, objasnila problem, sutra po uputnicu, prvo na rengen stopala u dom zdravlja i nakon toga kod ortopeda u terapijski centar pa cemo vidjeti dal mi ima spasa.
Na'vi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 10:42   #66
Bolno sopalo???,Sepam??

Skocio sam i stopalo mi se nabilo od kamen...Nema nikakvih posjekotina itd (bio sam u tenama)...
Samo od tada ne mogu da normalno hodam,sepam...
Javlja mi se bol kod 2 prsta desno od palca i bole me te kosti...Nije pre jako,ali iritira jer se nemoze da se hoda normalno...

Ako netko ima iskustva ili zna za ovakvo nesto plzzz neka da savjet!!

Unaprijed hvala!!
AvaileD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:04   #67
Jel oteklo? Jel modro?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 13:14   #68
Thumbs up

Nije nista .... samo se nemoze da se hoda onako normalno.....Prolazi ali skroz polako....iritira jer kada vidim babu da hoda normalno a ja ono sepam jedva prijedem 50 m .....

Ako znas nesto sto bi pomoglo samo reci !!!

Hvala!!
AvaileD is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 18:34   #69
Bol u stopalu

Pozdrav,

pregledala sam prve tri - četiri stranice i nisam našla neku temu o stopalima..pa sam otvorila ovu.

Od kako sam počela raditi (znači, oko mjesec dana) posao gdje se u prosjeku stoji 6h počelo me boljeti desno stopalo.. tj. 2cm ispod srednjeg prsta. Napravio se kao zadebljani žulj i kad nosim balerinke ili neku obuću koja ima tanje potplate užasno boli.. isto užasno boli kad pipnem taj 'žulj'. Mislila sam da će proći samo od sebe..ali evo, ni nakon mjesec dana ne prolazi.. Šta da radim? O nošenju obuće na petu ne smijem ni pomisliti, jer nema šanse da se oslonim na taj dio...
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 21:07   #70
itkoooo?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 19:03   #71
Bol u stopalu

pozdrav,
imam bol u stopalu , kao trnu u peti i slično, imate li iskustva kako to riješiti
bio sam na otisku u Bolji korak, preporučaju mi uložak od metala, cijena cca 1200 kuna
ima li to iskustva sa tim
hvala
ihren is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 22:57   #72
možda ne pišem ovo na pravom mjestu, ali ndam se pomoći

dobio jedan jak udarac u bedreni mišić na nozi (iznad samog koljena) i sada dan kasnije ne mogu pravo ni hodati...

mislim da je samo mišić dobio jaki udarac i da će sve biti u redu, ali zanima me da li postoji opasnost da je ozljeda ozbiljnija?!

ništa nije natečeno ni nema modrica
nagradni_info is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:11   #73
pitanje!

već me tjedan dana boli stopalo točnije vanjska strana blizu malog prsta i nakon kratkog vremena počnem šepati koliko to čudo boli...ne znam što je, nisam pala, nije me nitko lupio, nije mi ništa palo po nozi,nitko stao na nju...
izvana se niš ne vidi, nije natečeno i nije prominilo boju

e da i ne znam koliko je bitna informacija, al' penjanje uz stepenice mi je čak i ok dok s druge strane kad silazim dođe mi da se bacim niz njih koliko boli ....

mislim da nije ništa puklo ili napuklo kad se ne vidi izvana, tad bi bilo otečeno jelda?

__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 19:55   #74
Bol u desnom stopalu

Pozdrav svima, da ne duljim odmah ću prijeći na temu. I nemojte misliti da se šalim, ozbiljan sam koliko god bilo smiješno.
Jednom sam prije spavanja htjeo pomirišiti stopala, točnije, primio bih se za stopalo i vukao nogu prema sebi kao kad bih htjeo nosom dotaknuti nožni palac npr. ( ne pitajte zašto, neznam ni ja, glup sam ). Dok sam to radio, mislim da sam malo previše savio stopalo u lijevo kao da sam ga skvrčio. Sljedeće jutro dok sam hodao me je dosta bolilo u mjestu gazišta prije početka prstiju. Sad je prošlo negdje 2-3 mjeseca i još uvijek osjećam par puta u tjednu da me boli dok hodam, obično nakon dužeg hodanja, a dok ne stojim na nogama onda me ne boli. Nebi sad htjeo ići kod doktora bezveze ali Vas zato pitam dali bih trebao ili će proći samo od sebe? Znači uzrok je ozljeda ajmo tako reći.

Unaprijed hvala.
Drins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 09:14   #75
bolna stopala

pročitala sam sve postove na ovoj temi ali nisam našla ništa slično svojim tegobama sa stopalima
naime, u zadnje vrijeme, nekih 2-3 mjeseca, otprilike 1 tjedno, kada ujutro ustanem iz kreveta oba stopala (cijela stopala) su mi toliko bolna da jedva hodam. tada hodam ko da hodam sa štakama. ne boli me u mirovanju već kad stanem na noge. stopala su gotovo pokočena tako da moram vrlo pažljivo i polako hodati neko vrijeme po stanu dok se stopala ne razgibaju i tada bol nestane. preko dana niša ne boli i normalno su pokretljiva.
dakle bol se javlja samo kad ustanem ujutro iz kreveta pa nekoliko minuta dok iz ne razgibam. nisu mi natečena stopala ujutro i bol malo ide i u potkoljenicu.imam 42 godine.
ne mogu otkriti zašto se to dešava, jeli vezano uz možda kozumaciju slanije hrane navečer ili što. i ako j stvar u kostima zašto me onda ne boli svako jutro?
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 09:56   #76
Bolna stopala

Zadnjih par tjedana počeo mi se javljati prolem bolnih stopala. Prvo se to javljalo par puta tjedno, a sada svaki dan. Naime, nakon dužeg ležanja, prvo kod ustajanja ujutro, a sada i nakon dremanja popodne, kad ustanem iz kreveta, stanem na noge i bole me oba stopala. Kao da su ukočena, ne mogu naprviti normalan korak već idem kao da imam stopala u gipsu. Bole me kosti stopala. Nekad se ta bol penje i u potkoljenice. Onda hodam polako kakvih 5 minuta dok se stopala ne razgibaju i više me ne bole. Ali čim opet malo zalegnem i po danu, nakon ustajanja opet ista priča. Kažem, prvo se to javljalo povremeno, a sad je to svakodnevno. Ne znam o čemu je riječ, rekla sam za problem doktoru, on kaže da spavam s nagama na povišenom i da pustimo neko vrijeme možda prođe samo od sebe. Mene to sad već živcira, a lagano mi padaju i na pamet teže bolesti kostiju, poput raka i slično. Ponekad osjećam onu nervozu u nogama, nemirne noge, ali ništa pretjerano. Inače imala sam u zadnje tri godine, još uvijek neobjašnjive, neurološke ispade u obliku nevoljnih pokreta ruku, nogu i tijela /poput horeje/. To me popirlično psihološki muči, i stalno se loše osjećam, ali još uvijek nemam dijagnozu. Može li mi neko dati savje i u vezi toga. U međuvremenu mi je otkriven adenom hipofize 3 mm za kojeg kažu da samo treba pratiti veličinu. Ima li neko ideju na kakve pretrage da odem za ova stopala. Ispitivanja provodljivosti osjeta strujom nisam mogla do kraja naprviti jer mi je struja uzrokovala te moje nekontrolirane pokrete.
pinkday is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 16:44   #77
bol u stopalu

Prvo, zamolio bih moderatore da mi ne spoje temu sa sličnom; o bolovima u stopalu, jer sam pročitao i shvatio da nije ista stvar u pitanju.

Znači za sve doktore:
Imam bol u stopalu, preciznije bol u gornjem djelu stopala, neznam kako bi to mjestu opisao. Mislim da je povezano sa kostima. Tu bol imam od kad sam počeo preskakati vijaču trčao sam 3 dana baš intenzivno... 2. dan sam mislio da mi je to samo neki umor, ali nije. Več tjedan dana me nešto bocka u desnom stopalu. Nije to sada neka bol, ali smeta mi u hodanju te kada podignem prste. možda je došlo do iščašenja zgloba
__________________
Aerodynamically the bumblebee shouldn’t be able to fly, but the bumblebee doesn’t know that so it goes on flying anyway.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 21:55   #78
Da si iščašio zglob, boljelo bi te oko samog zgloba, a po opisu (dosta nepreciznom) ne bi se reklo da je to tvoj slučaj. Možda neko istegnuće..? Štedi nogu maksimalno i ako ne bude bolje - doktoru.
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 22:21   #79
Quote:
konan77 kaže: Pogledaj post
Prvo, zamolio bih moderatore da mi ne spoje temu sa sličnom; o bolovima u stopalu, jer sam pročitao i shvatio da nije ista stvar u pitanju.

Znači za sve doktore:
Imam bol u stopalu, preciznije bol u gornjem djelu stopala, neznam kako bi to mjestu opisao. Mislim da je povezano sa kostima. Tu bol imam od kad sam počeo preskakati vijaču trčao sam 3 dana baš intenzivno... 2. dan sam mislio da mi je to samo neki umor, ali nije. Več tjedan dana me nešto bocka u desnom stopalu. Nije to sada neka bol, ali smeta mi u hodanju te kada podignem prste. možda je došlo do iščašenja zgloba
Po opisu si vrlo uspješno odradio preagresivno dugotrajno (relativno!) (pre)opterećenje bolnih struktura-samo nagađam: iz faze dugotrajnije fizičke neaktivnosti si se naglo, bez adekvatne pripreme bacio u tjelovježbu. Bez kliničkog pregleda,još nekoliko potpitanja (primjerice, što tebi točno znači "gornji dio stopala", jel boli i u mirovanju, ili isključivo pri kretanju,prethodne ozljede...) i event.Rtg dijagnostike+lab. (?) se ne može sa sigurnošću isključiti ni stres-fraktura, ni kakav fasciitis, ni tendinitis ni bilo koje drugo potencijalno oštećenje stopala. Dakle, via doktor-ica opće prakse.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 13:43   #80
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Po opisu si vrlo uspješno odradio preagresivno dugotrajno (relativno!) (pre)opterećenje bolnih struktura-samo nagađam: iz faze dugotrajnije fizičke neaktivnosti si se naglo, bez adekvatne pripreme bacio u tjelovježbu. Bez kliničkog pregleda,još nekoliko potpitanja (primjerice, što tebi točno znači "gornji dio stopala", jel boli i u mirovanju, ili isključivo pri kretanju,prethodne ozljede...) i event.Rtg dijagnostike+lab. (?) se ne može sa sigurnošću isključiti ni stres-fraktura, ni kakav fasciitis, ni tendinitis ni bilo koje drugo potencijalno oštećenje stopala. Dakle, via doktor-ica opće prakse.
I ja mislim da sam samo, možda preopteretio stopala sa preskakivanjem vijače (3 serije trčanja na mjestu, 2 serije sunožno s međuposkokom po 10, 1 serija sunožno bez međuposkoka po 10 i na kraju pokušam u križ ) ali ja sam se prije toga zagrijao 10 min i posebno onako vrtio koljena, ruke i stopala, ali čini se da moja neaktivnost prije (misli se na period) učinila, odnosno neučinila svoje. Probat ču sada malo lakše...
P.S. sada kada sam odmirovao (nisam radio vježbe, ali nisam ležao u krevetu)
ne osječam tu bol. E da, zaboravio sam napomenuti da mi užasno "škljocaju" stopala nakon preskakanja
__________________
Aerodynamically the bumblebee shouldn’t be able to fly, but the bumblebee doesn’t know that so it goes on flying anyway.
konan77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.