Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 09:53   #41
obavezno piši žalbu, ako nije prošo rok, vjerovatno na viši prekršajni sud.....žalba odgađa izvršenje.
Dok dođeš na red stvar ide u zastaru....sigurno.
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:43   #42
rjeseno, platila sam i nek se gone..
btw, uhvatil me drot 50m od kuce nevezanu, ma bedastoce, ljudi nejdu u zatvor zbog ubostava i kradje..
razmislit cu malo o tome)))))
purgerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 16:48   #43
vozi auto,ima kompjutor i internet a razmislja da ode u ztvor ili da ga ikak izbjegne a da ne plati 500kn.gdje je tu logika?????eh ti naši ljudi....
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:17   #44
Quote:
purgerka kaže:
prije godinu dana dosla kazna od 500kn za neimanje pojasa u voznji..
onda sam bila na sudu i potpisla nesto.. nisam platila, i sad mi dodje da moram u zatvor na 3 dana al da imam pravo na zalbu..
kakav je postupak?

Jebiga, ti već platila. Trebala si prihvatiti zamjenu kazne zatvorom za dobrotvorni rad za opće dobro. No, kako to još nije zaživjelo (rad za opće dobro), prošla bi bez kazne i rada.

__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 23:49   #45
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma dajte ko se veže ja se ne vežem i nikad me zbog tog nisu zajebavali
to s vezanjem je glupos jel su testovi dokazali da u gradu su iste ozljede bio vezan ili ne



ma reci molim te gdje,kad i tko je dokazao navedenu tvrdnju?

da,taj pojas inace stoji kao ukras,tek toliko da upotpune prostor

jel ti uopce znas sto znaci crash- test i ako se tijelo trza pri sudaru?odnosno kakvu korist od pojasa imas kod gibanja tijela u sudaru?

ne znam gdje ti zivis,al oko mene se svi ljudi vezu od kad je stupio novi zakon na snagu.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:46   #46
pogledaj malo strana istraživanja(posebno engleske) i svaki ti kaže za brzinu od 80 km/h. Većina povreda u gradu pri normalnim brzinama su trzajne ozljede, (dobar dio njih je zbog pojasa) pojas ti lomi rebra,itd.

To kaj neko ima auto,kompjuter i internet ne znači da mora platit kaznu zato i postoji zatvor i dobrotvorni rad(nije istina da ga izbjegneš al je to ok odeš u neki starački pa kosiš travu ili bojiš zid imo dosta iskustava, a koji put se zalomi da te jednostavno puste na miru), jednostavno nemoj više uzimat pozive za sud pa nek te traže(neće jer imaju prećeg posla i nastupit će zastara)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:03   #47
Quote:
KILLERDOG kaže:
pogledaj malo strana istraživanja(posebno engleske) i svaki ti kaže za brzinu od 80 km/h. Većina povreda u gradu pri normalnim brzinama su trzajne ozljede, (dobar dio njih je zbog pojasa) pojas ti lomi rebra,itd.

To kaj neko ima auto,kompjuter i internet ne znači da mora platit kaznu zato i postoji zatvor i dobrotvorni rad(nije istina da ga izbjegneš al je to ok odeš u neki starački pa kosiš travu ili bojiš zid imo dosta iskustava, a koji put se zalomi da te jednostavno puste na miru), jednostavno nemoj više uzimat pozive za sud pa nek te traže(neće jer imaju prećeg posla i nastupit će zastara)
Ma kave veze imaju trzajne ozljede s lomom rebara?!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:08   #48
sorryna krivom mjestu zarez inaš trzajne ozljede jel ti pojas povuće tjelo natrag,zatim ozljede od sdamog pojasakoji ti polomi rebra,itd.
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 12:53   #49
Quote:
purgerka kaže:
rjeseno, platila sam i nek se gone..
btw, uhvatil me drot 50m od kuce nevezanu, ma bedastoce, ljudi nejdu u zatvor zbog ubostava i kradje..
razmislit cu malo o tome)))))

idući put piši odma žalbu u žalbenom roku već na prekršajni nalog. Ja sam do sada pisao možda i desetak puta, niti jedna kazna nije provedena do sada(neke su još u postupku žalbe). Naime nije samo stvar u plaćanju pa ko ih jebe, idući puta sudac će te vjerovatno pitat da li si već kažnjavana za isti prekršaj, ti očito sad već jesi, iduća kazna može bit značajno veća.....imaj to na umu
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 14:07   #50
3 dana za 500 kuna???
to znaci da bi to mjesecno bilo 3x10=500x10=5000 kuna?
hahaha, onda bi nasi veliki muljatori koji su nas nasanjkali za milijune dolara proveli dozivotne kazne zatvora, pa ovo je da crknes od smijeha.
Moj je savjet da odes u cuzu za 3 dana. Osudjena si tako i tako (kriva), pa ti je svejedno. Ustedices si 500 kuna.
A osim toga , mozda ti i gazda(rica) povjeruje da nemas love, kad eto i u zatvor moras ici, jerbo nema love.... :-)
Lijepi pozdrav i..... pa i zatvor je za ljude, ne?
FrozenDiamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 19:12   #51
hodi ti u zatvor, neće ti ništa bit
ja bi išla da sam na tvom mjestu
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 00:38   #52
nevezano uz žalbe, procedure, bla bla... ne mogu vjerovat da ljudi idu u zatvor zbog pojasa u autu, a oni svi kriminalci koji su nas pokrali, silovatelji, ubojice slobodno šeću ulicama. žalosno i sramotno
nije mi jasno zašto se u ovakvim slučajima ne uvede neki postupak da kad se radi o manjim svotama jednostavno ne skine osobi s računa na banci (ako nije u minusu) i sve bi bilo puno jednostavnije. uostalom, ne bi bilo tolkih gužva po sudovima.
ma, samo se živciram kad razmišljam o svemu tome...
ljenjivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 01:42   #53
Quote:
KILLERDOG kaže:
pogledaj malo strana istraživanja(posebno engleske) i svaki ti kaže za brzinu od 80 km/h. Većina povreda u gradu pri normalnim brzinama su trzajne ozljede, (dobar dio njih je zbog pojasa) pojas ti lomi rebra,itd.
Ovakve gluposti nisam dugo pročitao.
Ajde idemo probati dokazati tvoju teoriju, kupi nekog stojadina za 100 kn i zabij se u drvo sa 40 km/h i nemoj se vezati.
Nakon 3 mjeseca kada se probudiš iz kome, daš izraditi set zuba, zaliječiš slomljena rebra, operiraš slomljeni nos i ostale sitnice, javi se ovdje na forum, pa nam reci kako smo u krivu.
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 01:43   #54
Što se tiče za onoga koji je pokrenuo topic.
NE PLAĆAJ NIŠTA piši žalbu ili ako ti je baš frka uzmi dobrotvorni rad.Odgovor ni na jedno ni na drugo nećeš nikada dobiti, nažalost ili na sreću.Ovisi.
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 01:53   #55
Quote:
Sheky kaže:
3 dana besplatnog "stanovanja" i 3 obroka dnevno...neznam, nije loše....
Nisi nikad bio, zato ne baljezgaj..misliš da dobiješ lijepo sobicu, sam..i da ti je super..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 04:48   #56
Quote:
KILLERDOG kaže:
pogledaj malo strana istraživanja(posebno engleske) i svaki ti kaže za brzinu od 80 km/h. Većina povreda u gradu pri normalnim brzinama su trzajne ozljede, (dobar dio njih je zbog pojasa) pojas ti lomi rebra,itd.
.....

jesi ti kad vidio crash test nacap-a? ocit nisi pa si pogledaj malo www.euroncap.com/

ono kaj vidis di ti se pol auta samelje pris udaru u nepomicnu pregradu( citaj kuca, drvo , stup) ti je pri 64 km/h a da ne velim da vozac u kabini pojede volan
4roses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:18   #57
Odi u zatvor.
Prekršajna prijava i zatvorski staž će ti super izgledati kad se budeš javljala na oglase za posao koji traže "potvrdu o nekažnjavanju"
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:22   #58
Quote:
KILLERDOG kaže:
pojas povuće tjelo natrag,zatim ozljede od sdamog pojasakoji ti polomi rebra,itd.
Gle miki, radije bi imala polomljeno rebro nego izletila kroz sajbu.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 17:41   #59
Quote:
Ipanema kaže:
Odi u zatvor.
Prekršajna prijava i zatvorski staž će ti super izgledati kad se budeš javljala na oglase za posao koji traže "potvrdu o nekažnjavanju"
Naravno, prekršajna prijava ne ide u dosje, jer onda otprilike 80% punoljetnog stanovništva ne bi radilo.
Razlikuj kaznenu i prekršajnu prijavu.Ova prva je sranje, i ona se traži kod zapošljavanja.
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 18:09   #60
Quote:
Anton kaže:
Naravno, prekršajna prijava ne ide u dosje, jer onda otprilike 80% punoljetnog stanovništva ne bi radilo.
Razlikuj kaznenu i prekršajnu prijavu.Ova prva je sranje, i ona se traži kod zapošljavanja.
jedno je prijava a jedno je zatvor...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.