Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2010., 08:42   #3181
Kad već pričamo 2

O svemiru i ostalome:
Quote:
David Icke - Beskrajna ljubav jedina je istina

Mediji: Odvraćaju pažnju odrasle javnosti daleko od pravih socijalnih pitanja i skreću je na stvari bez pravog značenja.

Škole: Mladima uskraćuju znanje o pravoj matematici, pravoj ekonomiji, pravom pravu i pravoj povijesti.

Zabava: Održava zabavu za javnost ispod razine šestog razreda. Posao: Održava javnost zaposlenom, zaposlenom, zaposlenom, bez vremena za razmišljanje; otraga na farmi s ostalim životinjama.'

U vezi s 'tihim ratom' dokument kaže:
U njemu se ispucavaju situacije, umjesto metaka; pokretane procesiranjem podataka umjesto zrncima baruta; iz kompjutora, umjesto puške; kojima upravlja kompjutorski programer, umjesto strijelca; pod zapovjedništvom bankarskih magnata, umjesto vojnih generala. Ne stvara primjetnu buku, ne izaziva vidljive tjelesne ozljede i naizgled se ne upliće u ničiji svakodnevni društveni život.

Pa ipak nedvojbeno stvara 'buku', nedvojbeno nanosi tjelesne i mentalne štete, i nedvojbeno utječe na svakodnevni društveni život, tj. nedvojbeno za treniranog promatrača, onoga koji zna što je potrebno gledati. Javnost nije u stanju prepoznati i razumjeti oružje, i zato ne može vjerovati da je napadnuta i pokorena oružjem.

Javnost može instinktivno osjećati da nešto nije u redu, ali zbog tehničke prirode nečujnog oružja oni svoje osjećaje ne mogu izraziti na racionalan način ili inteligentno riješiti problem. Stoga ne znaju kako zatražiti pomoć, i ne znaju kako bi se povezali s drugima radi zaštite.
Kada se nečujno oružje primjenjuje postupno, javnost se navikava na njegovu prisutnost i uči tolerirati njegovo zadiranje u svoje živote sve dok pritisak (psihološki preko ekonomskog) ne postane prevelik, kada se oni slome. Zbog toga je nečujno oružje jedna vrsta biološkog ratovanja. Ono napada vitalnost, opcije i pokretljivost osoba u društvu kroz poznavanje, razumijevanje, manipuliranje i napade na njihove izvore prirodne i društvene energije, i njihove tjelesne, mentalne i emocionalne snage i slabosti.

Prepoznajete to društvo? Naravno, živimo u njemu. Razmjeri obmanjivanja su nevjerojatni - sve do vašeg imena. Jeste li primijetili da kada primite pismo povezano s vladom, zakonom i bilo čime što ima veze s financijama, uključujući i porez, vaše je ime uvijek napisano velikim slovima, kao u DAVID ICKE? To je zato što vaše ime napisano velikim slovima niste vi. Ono je korporacija - trust - koji je osnovala vlada kroz Ministarstvo financija prilikom vašeg rođenja. Svaki put kada se rodi dijete osniva se korporacija (trust) koristeći njegovo ime napisano velikim slovima. Oni to rade zato što su vlade korporacije, a one djeluju prema trgovačkom pravu, ugovornom pravu. Zakoni koje donose vlade vrijede samo za korporacije, a ne za žive, suverene, slobodne ljude od krvi i mesa čije se ime piše velikim i malim ili samo malim slovima, kao u David Icke ili david icke. Živi, suvereni ljudi potpadaju pod običajno pravo, a ne trgovačko pravo koje su uvele vlade kroz zakonodavstvo.

Korištenje trgovačkog prava znatno olakšava uvođenje 'izabrane' diktature zato što se, za razliku od stanja u običajnom zakonu, na vas ne odnose presedani koji su se nakupili tijekom stoljeća. Jednostavno morate skupiti većinu kod glasanja za zakon u parlamentu ili kongresu, ili dati američkom predsjedniku da potpiše dokument, i zakon je nametnut. Također trebate učiniti još jednu stvar - očigledno ne pretešku - a to je držati ljude u neznanju da njihovo ime napisano velikim slovima nisu oni. Tada će vam oni plaćati poreze i biti podvrgnuti vašoj jurisdikciji i kontroli na svim područjima svog života, kao nesvjesni jamci za korporaciju - 'DAVID ICKE' - za koju i ne znaju da postoji. U Sjedinjenim Državama možete vidjeti da nacionalna zastava uvijek ima zlatan rub kada se izlaže u sudnici ili u federalnim zgradama, a isto možete vidjeti i na uniformama američke vojske. To je zato što prema međunarodnom zakonu o zastavama zlatni rub označava jurisdikciju trgovačkog prava, također poznatog kao britansko pomorsko pravo i, u SAD-u, uniformni trgovački kodeks ili UCC. Amerikanci misle da su njihova vlada i pravni sustav na neki način vezani za ustav, ali nije tako. Sjedinjenim Državama, kao i Britanijom i drugim zemljama, upravlja trgovačko pravo kako bi se zaobišla ograničenja i ravnoteže običajnog prava. To je još jedna monumentalna prijevara.

( ... )

Tajni plan objašnjava beskrajne kontrakcije koje se događaju u našim društvima. Ljudi se pitaju zašto se stvari rade na određen način kada očigledno postoje i bolje opcije, ali ne shvaćaju da struktura moći nije tu kako bi stvari učinila boljima ili djelotvornijima za stanovništvo; ona je stvorena kako bi služila planu lluminata za porobljavanje ljudskog roda. Kao što je rekao pisac Michael Ellner:

"Pogledajte nas. Sve je izvrnuto, sve je naopako. Liječnici uništavaju zdravlje, pravnici uništavaju pravdu, sveučilišta uništavaju znanje, vlade uništavaju slobodu, glavni mediji uništavaju informacije, a religije uništavaju duhovnost."

( ... )

Zašto je svijet igra virtualne stvarnosti koja postoji samo zato što mi vjerujemo da postoji?
Zašto je 'fizička' stvarnost tek iluzija koja postoji samo u našem mozgu.

Takozvane 'zagonetke' života svakom se stranicom raspršuju: Tko smo mi? Što radimo ovdje? Što je ljudsko tijelo i kako može prestati 'starjeti'? Tko kontrolira našu stvarnost? Zašto ima tako puno ratova, gladi, patnje i stresa? Što su 'um' i 'emocije', i zašto nas kontroliraju? Tko je stvorio religiju i što njeni zagovornici stvarno štuju? ...
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 08:43   #3182
Kad već pričamo 3

O medijima:
Quote:
David Icke - Beskrajna ljubav jedina je istina

... Bivša BBC-jeva novinarka rekla mi je kako su od nje zatražili da s kamerom izađe na ulice i zabilježi što ljudi misle o kraljici majci kada je 2002. umrla u 101. godini života. Izvjestiteljica je otkrila da je 99 % ljudi koje je intervjuirala izjavilo da nisu voljeli kraljicu majku i da ih nije briga što je umrla. Kao novinarka od integriteta, izvijestila je istinu o onome što se dogodilo, ali su je njeni šefovi strogo ukorili. Službena priča BBC-ja bila je da je 'Kraljica Mama' (stara gadura) bila obljubljena i predmet divljenja nacije. Novinarka je upitala svoje uguzničke 'nadređene' žele li to oni reći da je trebala lagati. "S obzirom na okolnosti, trebali ste iskriviti istinu", odgovorili su. Bila je užasnuta i dala je otkaz. Nažalost, malo je takvih poput nje, a istina se svakodnevno ne samo iskrivljuje, nego masakrira.

Dok sam pisao ovu knjigu doživio sam najnovije iskustvo (jedno od stotina sličnih) koje je razotkrilo izvanrednu nesposobnost medija da izvještavaju o činjenicama - i naivno povjerenje javnosti u ono što vidi i čuje. Obratili su mi se predstavnici televizijskog projekta po imenu Celebrity Big Brother u kojem 'poznati' ljudi žive u 'kući' do dva tjedna dok ih snimaju 24 sata dnevno. Gledatelji glasaju za izbacivanje 'poznatih' sve dok ne ostane samo - 'pobjednik'. Našao sam se s predstavnicima programa kako bih vidio da li bi tako atraktivan 'show' mogao biti zgodna prilika za širenje informacija koje publika inače ne bi čula. Brzo sam zaključio da ne bi, i nikad me poslije toga nisu kontaktirali, kao ni ja njih. Ali tijekom nešto više od dva sljedeća mjeseca novinari su izvještavali da ću biti u programu. To je trajalo sve do početka programa, i jedne su novine čak poslale izvjestitelja koji je pokucao na vrata mom bratu tražeći izjavu o mom nastupu.

Nedjeljne novine izvijestile su da me u posljednjem trenutku morao netko zamijeniti, iako nikad nije bilo predviđeno da ja nastupim. U deset tjedana koliko je kružila ova priča nijedne od ovih novina nikada nisu pitale... mene! Pa ipak, koliko god su ove vijesti bile besmislene, javnost je u njih vjerovala. Neprestano su me zaustavljali na cesti i ispitivalo me o mom pojavljivanju u showu, i većina je ljudi vjerovala da to mora biti tako jer su pročitali u novinama. Radijski programi ponavljali su istu tu priču i ona je postala prihvaćena istina, premda sto posto netočna.

Ovo što sam upravo opisao predstavlja način na koji mediji, iz minute u minutu, ljudima prodaju lažnu stvarnost. Big Brother iskustvo i priča o kraljici majci možda su neznatni primjeri, ali isti principi vrijede za izvještavanje o ratovima, politici, trgovini, financijama, znanosti i svemu ostalom, što sam detaljno opisao u svojim knjigama poput Priče iz vremenske omče. Ljude trajno dovodi u zabludu kombinacija inkompetencije, ignorancije i sračunatog obmanjivanja. Možda nije važno što ljudi pogrešno vjeruju da ću se ja pojaviti na nekom smeću od televizijske emisije; ali je važno kada prihvaćaju službenu priču o 11. rujna i izmišljenom 'ratu protiv terora'. Tu su, osim toga, mikročipovi i kamere za nadzor. Morate imati doktorat iz samozavaravanja pa da svugdje oko sebe ne vidite monumentalnu ekspanziju tehnologije za nadziranje. To se opravdava odgovorom na terorističko divljanje koje koordiniraju iste sile što stoje iza uvođenja mikročipova i nadziranja! Tu sam tehniku nazvao 'problem-reakcija-rješenje': potajno stvorite problem (poput 11. rujna), ispričate ljudima lažnu priču o počiniteljima i razlozima koji stoje iza tog čina i onda, kad ljudi kažu 'potrebno je nešto poduzeti', ponudite rješenje problema koji ste stvorili (Slika 5). Kao što vidimo od 11. rujna, ta su 'rješenja' napredovala do orvelovskog plana. Tehnika je ljudima utjerati strah u kosti kako bi od svojih vođa tražili da ih zaštite novim zakonima koji odgovaraju planovima za porobljavanje čovječanstva. Dr. William Sargant, psihijatar s iluminatskog instituta Tavistock u Britaniji, napisao je 1957. u svojoj knjizi Bitka za um (Battle for the Mind):

"Ljudima se mogu usaditi razne vrste uvjerenja nakon što se moždana funkcija poremeti slučajno ili namjerno induciranim strahom, bijesom ih uzbuđenjem.

Od rezultata izazvanih takvim poremećajima najčešći su privremeno blokirano rasuđivanje i pojačana podložnost sugestiji. Njihove razne grupne manifestacije ponekad se svrstavaju pod opći naziv 'instinkt krda', a najspektakularnije se očituju za vrijeme rata, tijekom ozbiljnih epidemija i svih sličnih razdoblja zajedničke ugroženosti koja povećavaju tjeskobu, a time i pojedinačnu i grupnu sugestibilnost. ... Bilo bi dobro da ne podcjenjujemo učinak kolektivne psihe u vezi sa strahom i željom da vlasti 'zaštite ljude' od tog straha." ...
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 08:44   #3183
O masonstvu u Hrvata

MASONSKA LOŽA TRAŽI NOVE ČLANOVE PO SPLITU

U Splitu i Dalmaciji traže se "slobodno misleći, časni, tolerantni i domovini odani muškarci", a u to društvo žene nemaju pristupa. U Splitu je već pronađena lokacija za masonski hram u kojem će se obavljati tajni obredi

Piše: Saša Jadrijević Tomas

U Splitu se osniva nova masonska loža, svojevrsna podružnica Velike masonske lože iz Zagreba koja u Dalmaciji traži, kako stoji u njihovim dokumentima, "slobodno misleće, časne, tolerantne i domovini odane muškarce". Žene se ne mogu učlaniti u to isključivo muško društvo koje je u Hrvatskoj osnovano 1996. U Splitu su, kažu, pronašli prostor koji će pretvoriti u hram gdje će obavljati svoje tajne obrede.

'Promašili stoljeće'

- Ne bismo izlazili s detaljima. Postoji jasno predviđena procedura i postupak i kada se svi uvjeti ispune, Split će dobiti ložu - rekao nam je zagrebački poduzetnik Dragan Kukavica, veliki majstor Velike lože Hrvatske.
U temeljnim načelima masonstva u Hrvatskoj stoji da slobodni zidar "ne smije onoga tko nije slobodni zidar upoznati s ritualima, znakovima i običajima koji služe međusobnom prepoznavanju, te ne smije otkriti članove i uopće sve unutarnje stvari loža ili Velike lože". Masoni obrede vrše u jednom hramu u zapadnom Zagrebu.
O hrvatskim i napose splitskim masonima smo htjeli popričati s Radovanom Horvatom, bivšim majstorom Velike lože i poznatim zagrebačkim arhitektom, koji je pristao na razgovor, ali se predomislio.
- Tražio sam dozvolu od gospodina Kukavice za izjavu, ali nisam je dobio. Znate, i mi imamo pravila kojih se moramo držati - rekao nam je Horvat. No, ipak smo uspjeli naći jednog masona koji je anonimno rekao nekoliko riječi.
- Naši članovi, a ima ih na stotine u cijeloj Hrvatskoj, su odvjetnici, liječnici – ljudi svih zanimanja i vjerske opredijeljenosti i nacionalnosti. Tu smo zajedno u jednom cilju: radimo za opće dobro. Imali smo brojne humanitarne akcije, stipendirali smo studente..., a da javnost za to ne zna. Ne dopustite da predrasude upravljaju vama, jer tko nas god iole bolje poznaje, ne misli ništa loše o nama - kaže nam taj mason.
- Čini mi se da su gospoda masoni zaboravili u kojem stoljeću živimo, jer jasno piše da su njihovi članovi muškarci. Gdje su tu žene koje čine 51 posto društva? Ja ne želim biti mason, ali možda ima žena koje to žele biti, a zabranjen im je ulaz. Oni ne želeći primiti žene jednostavno krše i Zakon o ravnopravnosti spolova - kaže Neva Tolle, poznata ženska aktivistkinja.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:16   #3184
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
O masonstvu u Hrvata

MASONSKA LOŽA TRAŽI NOVE ČLANOVE PO SPLITU

U Splitu i Dalmaciji traže se "slobodno misleći, časni, tolerantni i domovini odani muškarci", a u to društvo žene nemaju pristupa. U Splitu je već pronađena lokacija za masonski hram u kojem će se obavljati tajni obredi

Piše: Saša Jadrijević Tomas

U Splitu se osniva nova masonska loža, svojevrsna podružnica Velike masonske lože iz Zagreba koja u Dalmaciji traži, kako stoji u njihovim dokumentima, "slobodno misleće, časne, tolerantne i domovini odane muškarce". Žene se ne mogu učlaniti u to isključivo muško društvo koje je u Hrvatskoj osnovano 1996. U Splitu su, kažu, pronašli prostor koji će pretvoriti u hram gdje će obavljati svoje tajne obrede.

'Promašili stoljeće'

- Ne bismo izlazili s detaljima. Postoji jasno predviđena procedura i postupak i kada se svi uvjeti ispune, Split će dobiti ložu - rekao nam je zagrebački poduzetnik Dragan Kukavica, veliki majstor Velike lože Hrvatske.
U temeljnim načelima masonstva u Hrvatskoj stoji da slobodni zidar "ne smije onoga tko nije slobodni zidar upoznati s ritualima, znakovima i običajima koji služe međusobnom prepoznavanju, te ne smije otkriti članove i uopće sve unutarnje stvari loža ili Velike lože". Masoni obrede vrše u jednom hramu u zapadnom Zagrebu.
O hrvatskim i napose splitskim masonima smo htjeli popričati s Radovanom Horvatom, bivšim majstorom Velike lože i poznatim zagrebačkim arhitektom, koji je pristao na razgovor, ali se predomislio.
- Tražio sam dozvolu od gospodina Kukavice za izjavu, ali nisam je dobio. Znate, i mi imamo pravila kojih se moramo držati - rekao nam je Horvat. No, ipak smo uspjeli naći jednog masona koji je anonimno rekao nekoliko riječi.
- Naši članovi, a ima ih na stotine u cijeloj Hrvatskoj, su odvjetnici, liječnici – ljudi svih zanimanja i vjerske opredijeljenosti i nacionalnosti. Tu smo zajedno u jednom cilju: radimo za opće dobro. Imali smo brojne humanitarne akcije, stipendirali smo studente..., a da javnost za to ne zna. Ne dopustite da predrasude upravljaju vama, jer tko nas god iole bolje poznaje, ne misli ništa loše o nama - kaže nam taj mason.
- Čini mi se da su gospoda masoni zaboravili u kojem stoljeću živimo, jer jasno piše da su njihovi članovi muškarci. Gdje su tu žene koje čine 51 posto društva? Ja ne želim biti mason, ali možda ima žena koje to žele biti, a zabranjen im je ulaz. Oni ne želeći primiti žene jednostavno krše i Zakon o ravnopravnosti spolova - kaže Neva Tolle, poznata ženska aktivistkinja.
Društvo je njihovo, zašto bi primali žene ako ne žele. Ta ravnopravnost spolova je totalno nategnuta.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
_Playboy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:21   #3185
Exclamation

Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Jedno od najranijih tajnih društava koje još uvijek postoji bili su masoni tzv. Slobodni zidari. Vjeruje se da postoje još od drevnog Egipta. U 12 st. Adam Weischoupt prof., crkvenog prava osnovao je novo tajnu organizaciju koja je ujedinila sva dotadašnja društva s namjerom preuzimanja potpune kontrole nad svijetom.
HAHAHAHA

Weischoupt. Ovi teoretičari zavjera su još i nepismeni. Kakvo 12.stoljeće? Bavarski Illuminati su osnovani 1776. i srušeni 1784. Nisu se baš nešto proslavili niti su imali mnogo članova. Dakle, o kakvim vi Illuminatima pričate? Jedini Illuminati koji su postojali su nestali ubrzo nakon što je članove polovila policija i zatvorila Red. Nema govora o transmisiji linije Reda.

Da, drevni Egipat je porijeklo ama baš svega. I moj mobitel potječe iz starog Egipta, samo nisam siguran iz kojeg točno perioda.

Svatko se može pozivati na romantičnu, maglovitu prošlost no to nije nikakav argument ni dokaz Illuminatske sveprisutnosti i neprekinutosti tradicije. Čak i neki okultni redovi se pozivaju na nedokazive linije, no to ne znači da ih se može citirati kao dokaz tvrdnji da su tajna društva tamo već od Egipta.

Illuminati nisu ništa ujedinili, oni su bili samo malo više jezuitski pokret prosvjetitelja (progres u znanosti i ostalim naukama) u uzoru na mnoge renesansne ljude.

Neki tamo jezuitski svećenik 18.stoljeća, čovjek razuma je preuzeo assasinsku vještinu ubijanja iz 12. stoljeća. Ajme, ovo je najveća verbalna dizenterija ikad napisana.

Masoni i Illuminati nemaju baš previše zajedničkih točaka. Ne mogu se stavljati u isti koš. Templarsko bogatstvo... Jesi li ti siguran da nisi ovaj tekst copy-pastao iz neke knjige Dana Browna? Jel ovo je neki treš krimić.

Oko u trokutu je kršćanski simbol sv. Trojstva. Lijepo ti je rekao Fra HPK.

Quote:
1.Novcem i seksom ucjenjivati ljude na visokim položajima
2.Iluminati na sveučilištima i koledžima trebaju pripremati najbolje studente za vlastitu svrhu
3.Utjecajne osobe osobito obučeni studenti pod kontrolom bratstva trebaju biti tajno postavljeni u vladu, vjerske, financijske institucije kao agenti.
4. Potpuna dominacija nad medijima i prilagođavanje informacija i vijesti kako bi uvjerili široke mase da jedna svjetska vlada je jedino rješenje za njihove probleme.
5. Okupiti sve resurse za poticanje državnih udara koji bi rušili sve suprotstavljene vlade i stavili svijet pod nadzor iluminata.
Ala su zli ovi Illuminatovci. Možda je i dr. Evil bio član.

Ostatak teksta je tričarija u istom tonu. Mrzi me da pišem.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:26   #3186
Istorija Hell Fire Cluba je poznata, ko je tu bio, šta su radili i kako se to završilo. Onaj ko tvrdi da oni i dalje postoje mora to da dokaže. To bi bilo isto kao da od mene tražiš da dokažem da ne postoji Djej Božićnjak. Dalje, DeMolej društvo nije masonska organizacija. to je dečja organizacija koju organizuju masoni, ide se na izlete, splavarenja i šta ti ja znam šta sve ne. Ali to ne znači da će neko i postati mason, ili da ima uvid u bilo koju ili bilo kakvu masonsku tajnu i sl. Dakle Bill Clinton nije bio mason dok je bio predsednik USA, a da li je u proteklih godinu ili dve postao ne znam. A ovde nismo videli ni jedan jedini dokaz da je mason, već samo nečiju želju da je to tako. Dalje Iluminati su bli nešto drugo i nisu imali veze sa Luciferom. Dalje, ja sam lepo rekao ko je i kako pravio izgleda dolara, te da ni jedan mason nije uticao na to kako će dolar izgledati. Svako pametan bi to proverio, a ovce iz stada će ići za jednim što je ćaknut ko prsla zvečka. Icke je tvrdio da je Isus i proricao je da će Engleska da bude razorena zemljotresima i da potone pod talasima pobesneklog mora. Kad ono, kao i od svake druge njegove gluposti, nije bilo ništa. Što se tiče masona, oni ne traže ljude, u masoneriju se prijem traži i onda se balotira. Dakle taj postirani tekst, kao i par ostalih, je teški nonsens.

Da sve to svedem u jednu iskaznu rečenicu. David Icke je budala koja samo lupeta gluposti.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:31   #3187
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
HAHAHAHA

Weischoupt. Ovi teoretičari zavjera su još i nepismeni. Kakvo 12.stoljeće? Bavarski Illuminati su osnovani 1776. i srušeni 1784. Nisu se baš nešto proslavili niti su imali mnogo članova. Dakle, o kakvim vi Illuminatima pričate? Jedini Illuminati koji su postojali su nestali ubrzo nakon što je članove polovila policija i zatvorila Red. Nema govora o transmisiji linije Reda.

Da, drevni Egipat je porijeklo ama baš svega. I moj mobitel potječe iz starog Egipta, samo nisam siguran iz kojeg točno perioda.

Svatko se može pozivati na romantičnu, maglovitu prošlost no to nije nikakav argument ni dokaz Illuminatske sveprisutnosti i neprekinutosti tradicije. Čak i neki okultni redovi se pozivaju na nedokazive linije, no to ne znači da ih se može citirati kao dokaz tvrdnji da su tajna društva tamo već od Egipta.

Illuminati nisu ništa ujedinili, oni su bili samo malo više jezuitski pokret prosvjetitelja (progres u znanosti i ostalim naukama) u uzoru na mnoge renesansne ljude.

Neki tamo jezuitski svećenik 18.stoljeća, čovjek razuma je preuzeo assasinsku vještinu ubijanja iz 12. stoljeća. Ajme, ovo je najveća verbalna dizenterija ikad napisana.

Masoni i Illuminati nemaju baš previše zajedničkih točaka. Ne mogu se stavljati u isti koš. Templarsko bogatstvo... Jesi li ti siguran da nisi ovaj tekst copy-pastao iz neke knjige Dana Browna? Jel ovo je neki treš krimić.

Oko u trokutu je kršćanski simbol sv. Trojstva. Lijepo ti je rekao Fra HPK.



Ala su zli ovi Illuminatovci. Možda je i dr. Evil bio član.

Ostatak teksta je tričarija u istom tonu. Mrzi me da pišem.
Tačno tako tahuti, ne postoji ni jedan jedini dokaz koji bi masone povezao sa Egiptom, u smislu neke neprekinute linje sukceisje, ili sa templarima. Ili, da se korigujem, ako postoji onda bar nije poznat javnosti. Templari su nedugo posle ubistva Žaka deMoleja rehablitovani od strane Crkve, to je nedavno objavljeno i javnosti je prezentovao dkument koji je vekovima bio skrivan od očiju javnosti. Škotski obred nije nastao u Škotskoj, i samo kao legenda ima veze sa njom i sa romantičnom legendom o vitezovima koji su tamo izbegli i odneli templarske navodne svetinje. Zapravo, ne postoji ni jedan jedini dokaz o nekom ezoteričnom ili okultnom karakteru templara. Dakle sve je to obično šuplje mlaćenje prazne slame jednog psihički pore,ećenog čoveka, kojem za divno čudo neko čak ponešto i poveruje.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 09:59   #3188
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post

Oko u trokutu je kršćanski simbol sv. Trojstva. Lijepo ti je rekao Fra HPK.

.


Kršćanski simbol svetog trojstva je ovo gore.

Sad ti meni objasni kakve on veze ima sa piramidom na dolaru i okom?

Gdje ti ovjde vidiš oko? Mislim ja sam čovjek sa bujnom maštom ali niti uz najbolju volju i sav trud ja ovdje nemogu vidjeti oko unutar simbola

Koje transformacije moram izvesti da bi ovo gore bilo identično piramidi sa okom na dolaru?

Osim možda možemo razmišljati teoretizirati nako teorijsko urotničarski ako je simbol svetog trojstva i simbolike povezanosti sa bogom okrenut ovako kako je, na kakvu povezanost upućuje piramida koja je obrnuta od simbola odnosno slikovitog prikaza svetog trojstva.

Kao što rekoh reference su nađene brzom pretragom na googleu i ne tvrdim niti dokazujem njihovu ispravnost i apsolutnu točnost.

Služe po metodi - za one koji žele znati više. No opet su dobre reference za one koje zanima priča da se malo bolje upoznaju sa pojmovima koje onda mogu sami dalje detaljno istraživati ako imaju volje vremena i interesa.

Ne sumnjam da te mrzi da pišeš. Ti si za razliku od nas "prosvjetljeni" kao i frater i njegov prijatelj mason No. 33

Kao što rekoh. Nije na meni da dokazujem nego da upućujem. A svatko neka prema svojoj vlastitoj savjesti sudi i zaključuje.

No Od vas nekih argumenata konkretnih i potkrepljenih na uvid svekolikom pučanstvu nisam dobio.

Frater uporno izbjegava objasniti nama neukima što to on zna a mi neznamo.
Po tome mogu samo zaključiti ili da nema pojma o čemu priča , ili da ga istina boli.

Ja bi volio da me on argumentima razuvjeri ali eto -neće.

Zadnje uređivanje DiogenBalkanski : 24.07.2010. at 10:06.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 10:03   #3189
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Dakle sve je to obično šuplje mlaćenje prazne slame jednog psihički pore,ećenog čoveka, kojem za divno čudo neko čak ponešto i poveruje.
Ne etiketiraj druge sudeći po sebi.

Quote:
Templari su nedugo posle ubistva Žaka deMoleja rehablitovani od strane Crkve
Da puno je još skrivenih istina koje čekaju da izađu pred sud svekolike javnosti.

Puno skrivenog i informacijski izobličenog , no polako se stvari raspetljavaju i sve je teže i teže vama "prosvjetljenima" prodavati ljudima muda pod bubrege.

Tu se slažemo.

O ostalome ti fali znanja još malo, odnosno imaš selektivno a ne objektivno znanje i spoznaje o nekim povijesnim činjenicama.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 10:12   #3190
Quote:
_Playboy_ kaže: Pogledaj post
Društvo je njihovo, zašto bi primali žene ako ne žele. Ta ravnopravnost spolova je totalno nategnuta.
Slažem se. Tvoje mišljenje kao i stavovi i mišljenja masona su šovinizam per se.

To je njihova humanost i dobrohotnost. Isijava im iz svake pore.

I mene ne smeta što imaju takva pravila, to je njihovo pravo i izbor.

Svaka sekta ima svoja pravila ponašanja i tko želi biti dio sekte mora poštivati pravila i vikati beee kad vođa kaže da viču.
Vođa: Mislite svojom glavom
Članovi: Beeeeee

Ovo gore vrijedi i za one koji slijepo slijede Ickea, ma sve koji slijepo slijede sve i svakoga osim svoje vlastite pameti.

No to i Icke stalno govori ali se ignorira - ne sljijedite me ne vjerujte mi - provjeravajte me i dokazujte da nisam u pravu.
Većina na to naravno kaže: Beeeeee
No to stvarno nije Ickeov problem već problem pojedinca.

No smeta mi lažno predstavljanje javnosti i glumatanje kako su masoni dobri, humani, duhovno razvijeniji, kako znaju više od običnih ljudi.
Možda i znaju, al su svejedno usprokos svom znanju i dalje zatucani do bola i nevide dalje od nosa.
Sad da li nevide , ili ne žele vidjeti, ili vide ali ih nije briga...nije na meni da sudim.

No svako ide bogu na svoju ispovijest. Kako ja tako i oni, panek svako radi po svojoj savjesti. Al nemojte mi prodavati paradokse pod logičnost.

IMHO
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 11:43   #3191
@Diogen, sve ovo što si citirao Ickea pokupljeno je iz drugih izvora koje on ne navodi pa ispada kao da se sam toga dosjetio i onda na to bez ikakve logičke povezanosti nakalemio svoje zaključke.

Pretpostavljam da si život proveo medijski izoliran baveći se drugim stvarima i ne razmišljajući puno o tome što se događa oko tebe pa ti sad sve što on napiše izgleda revolucionarno novo.

Ako se hoćeš stvarno educirati moraš prikupljati informacije iz što više različitih i međusobno suprostavljenih izvora i sam donositi zaključke a ne copy pejstati gotova objašnjenja sa opskurnih web stranica i žutog tiska.
ankika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 12:57   #3192
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Slažem se. Tvoje mišljenje kao i stavovi i mišljenja masona su šovinizam per se.

To je njihova humanost i dobrohotnost. Isijava im iz svake pore.

I mene ne smeta što imaju takva pravila, to je njihovo pravo i izbor.

Svaka sekta ima svoja pravila ponašanja i tko želi biti dio sekte mora poštivati pravila i vikati beee kad vođa kaže da viču.
Vođa: Mislite svojom glavom
Članovi: Beeeeee

Ovo gore vrijedi i za one koji slijepo slijede Ickea, ma sve koji slijepo slijede sve i svakoga osim svoje vlastite pameti.

No to i Icke stalno govori ali se ignorira - ne sljijedite me ne vjerujte mi - provjeravajte me i dokazujte da nisam u pravu.
Većina na to naravno kaže: Beeeeee
No to stvarno nije Ickeov problem već problem pojedinca.

No smeta mi lažno predstavljanje javnosti i glumatanje kako su masoni dobri, humani, duhovno razvijeniji, kako znaju više od običnih ljudi.
Možda i znaju, al su svejedno usprokos svom znanju i dalje zatucani do bola i nevide dalje od nosa.
Sad da li nevide , ili ne žele vidjeti, ili vide ali ih nije briga...nije na meni da sudim.

No svako ide bogu na svoju ispovijest. Kako ja tako i oni, panek svako radi po svojoj savjesti. Al nemojte mi prodavati paradokse pod logičnost.

IMHO
mene bacaš u isti koš sa njima, nego.. zašto bi žene uopće i htjele biti članovi te "sekte" ako nisu dobrodošle. Ja da sam žena ne bih htio, nitko ti ne brani napraviti svoju sektu samo za žene. Ili gledaš po principu da ono što je zabranjeno plijeni pažnju toliko da ideš radit sve i pozivati se na šovinizam i tko zna što sve ne samo da se učlaniš. Ponavljam , ako nisi dobrodošao, nemoj ni igrati njihovu igru, svijet je velik i članstvo u masonskoj organizaciji nije od životne važnosti.

U biti ne slažem se sa time da itko čuva tajne / znanja i pravi se uzvišeniji i pametniji, svi bi mi ljudi trebali raditi zajedno na jednom cilju razvoja osobne svijesti, svatko sam na sebi a opet svi zajedno sa istim ciljem

I ne podržavam šovinizam, ne bih nikad uskratio ženama nešto ali pokušao sam dočarati kako je to ipak njihova stvar dali dopuštaju ulaz ženama ili pak ne.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje _Playboy_ : 24.07.2010. at 13:03.
_Playboy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:33   #3193
OKO ~ simbolika

[Rečnik simbola, Hans Biderman, Plato, Beograd, 2004.]


Oko, najvažniji je čulni organ čoveka. U simbolici je uvek povezano sa svetlošću i »prozirljivošću«, istovremeno, prema starijim gledištima, nije samo organ koji prima nadražaje iz spoljašnje sredine, već i ono samo odašilje »snažne zrake« i simbol je spiritualne izražajne sposobnosti. Priča se kako su opaka bića i slična stvorenja velikih magijskih moći posedovala oči čiji pogled okamenjuje ili čini bespomoćnim. U antičkoj priči to je slučaj sa Meduzom (Gorgonom), koju je Persej ubio pomoću ogledala, a u staroirskoj junačkoj priči sa kraljem fomorijskog naroda Balorom, čije su »urokljive oči« na bojnom polju mogle da budu delotvorne kada četiri muškarca podignu kapke. Tobožnje zračenje »urokljivog oka« (ital. malocchio) motiv je za proizvodnju bezbrojnih amajlija. Simbolički značajnija je ipak pozitivna izražajna vrednost oka. U mnogim kulturama Sunce se shvata kao svevideće oko, ili je ono njegov simbol, kao npr. mladoliki egipatski bog sunca Hor, koji se inače prikazuje kao soko ili čovek sa glavom sokola. Oko mu je stilizovano na karakterističan način, njegovo oko udžat važilo je za svemoguću amajliju. U hrišćanskoj ikonografiji oko je – sred sunčevih zraka ili u trouglu sa vrhom okrenutim nagore – opštepoznati simbol Božije sveprisutnosti, odn. Svete Trojice. I najviši horovi anđela (heruvim, sarafim) nose na krilima oči kao znak pronicljive mudrosti. Često se tražilo da se bolesti oka pobeđuju religioznim običajima (blagoslovom očima, prilozi u vidu zaveta očima) i ispiranjem očiju svetim izvorima i kladencima. Slepoća je smatrana za sreu (fortunu) pošto ona rasipa svoje darove posvuda. Justicija se prikazuje sa povezom preko očiju pošto pravda mora da bude zadovoljena bez »prethodnog gledanja u osobu«, a tako se pokazuje i »sinagoga«, otelotvorenje judaizma, koji u svojoj »slepoći nije prepoznao Hrista kao istinskog izbavitelja« (zaslepljenost – slepoća u prenesenom značenju). Kod svete Hildegarde iz Bingena (1098 – 1179) oko je organ od mnogostrukog simboličkog značaja: »Oči, koje tako mnogo sagledavaju, ukazuju na sazvežđa koja na nebeskom svodu svugde svetle. Njihova bela boja simbolički predstavlja čistotu etra, njihova jasnoća ukazuje na njihov sjaj, a zenice na zvezde u etarskom prostoru. Njihov sok ukazuje na sok, što upravo etar natapa vodama koje padaju odozgo kako mu viši slojevi vatre (ognjeno nebo, empirej) ne bi naškodili.« Svaka funkcija oka ima svoju analogiju u makrokosmosu, kao i u moralnom životu. »Kristalno jasno pojavljuje se i saznanje u čoveku, takoreći kao belina oka, a njegovo razgledanje svetluca u njemu poput snage zračenja očiju, a um svetli u njegovom biću baš kao i zenica oka.«



U masonskoj simbolici »svevideće oko« nalazi se u trouglu i svetlom krugu, što odgovara već pomenutom simbolu Svete Trojice, a smešteno je u mnogim ložama iznad stolice neimara i treba da podseća na mudrost koja ponire u sve tajne, i na budnost Tvorca, »velikog neimara svih svetova«. Ponekad ga nazivaju i »okom proviđenja«. U dubinskopsihološkoj simbolici oko je organ svetlosti i svesnosti jer nam dozvoljava da opažamo svet, čime mu daje realnost. »Snovi o očima imaju veze sa činom sagledavanja postojanja ... Muke sa očima u snu nisu retkost. One svakako imaju veze sa kompleksno ograničenom psihičkom sposobnošću opažanja, sa nesposobnošću da se u ovakvom stanju na život gleda pravilno. Kada se svest nađe u opasnosti da se rastoči (na ivici smrti), onda su sve oči uprte u teško bolesnog« (E. Epli). Za psihoanalitičara oko je, poput slike u snu (kao i usta), često prikriveni simbol ženskog polnog organa. Mnogo se raspravlja o poreklu simboličko-slikovnog prikazivanja trećeg oka, koje se u indijskoj i lamajskoj umetnosti tumači kao znak natprirodne snage opažanja i prosvećenja. Oko na čelu posedovali su fosilni reptili u središnjem periodu Zemljinog postojanja, a ono se još uvek može videti kao rudiment kod novozelandskog guštera (Tuatara, lat. Hatteria). Da li pak azijska ikonografija ima ikakve veze sa pričom o nastanku organizama i njihovim zakržljalim organima, da li okruglo jedino oko na čelu kiklopa Polifema i da li Grimove bajke o »jednom oku, paru očiju i tri oka« stoje u vezi sa ovim motivom, za nauku je nerešiv problem.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:42   #3194








Oko u trouglu, da se videti po njegovom prisustvu u crkvama što ilustruju i gornje slike, je hrišćanski simbol mnogo stariji od Iluminata i masona. Masoni su ga, tačnije, preuzeli od hrišćana, a na dolaru je takodje oko u veoma hruišćanskoj konotaciji i masoni sa tim veze nisu imali. U Novoom Sadu ko ne veruje neka ode do Nikolajevske crkve, nastala je kad nije bilo ni govora o mogućim masonima u Novom Sadu, a na njenom ulazu, tj iznad njega, je oko u trouglu. Dakle molio bih neke ovde da više ne lupetaju, hvala.
Mene fascinira da mi neko spočitava nešto o obaveštenosti i informisanosti, a ceo svet mu se vrti oko par lkjiga koje se bave teorijom zavere. Pri tome mu je glavni izvor neko ko za sebe misli da je novi Hrist i ko je proricao da će Engleska da propane u zemljotresima i morskim poplavama, što se naravno nije dogodilo. David Icke je paranoidni šizofrenik, što bi otprilike bio početak i kraj priče.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 08:48   #3195
Quote:
_Playboy_ kaže: Pogledaj post
mene bacaš u isti koš sa njima, nego.. zašto bi žene uopće i htjele biti članovi te "sekte" ako nisu dobrodošle. Ja da sam žena ne bih htio, nitko ti ne brani napraviti svoju sektu samo za žene. Ili gledaš po principu da ono što je zabranjeno plijeni pažnju toliko da ideš radit sve i pozivati se na šovinizam i tko zna što sve ne samo da se učlaniš. Ponavljam , ako nisi dobrodošao, nemoj ni igrati njihovu igru, svijet je velik i članstvo u masonskoj organizaciji nije od životne važnosti.

U biti ne slažem se sa time da itko čuva tajne / znanja i pravi se uzvišeniji i pametniji, svi bi mi ljudi trebali raditi zajedno na jednom cilju razvoja osobne svijesti, svatko sam na sebi a opet svi zajedno sa istim ciljem

I ne podržavam šovinizam, ne bih nikad uskratio ženama nešto ali pokušao sam dočarati kako je to ipak njihova stvar dali dopuštaju ulaz ženama ili pak ne.
Onda se ispričavam jer sam pogrešno razumio. Napisao si to tako da je zvučalo i kao tvoje mišljenje.

No bilo kakvo zabranjivanje i ograničavanje bilo čega na osnovi rase, spola, politike ili vjere jest šovinizam , ma kako ti njega dobro obrazložio i upakirao u neznam kako "logična" objašnjenja.

Meni zabranjeno ne privlači pažnju nit interes u tom kontekstu da želim pripadati. Niti mislim da je sve zabranjeno pametno.

Niti mislim da je Icke genije i čudotvorac.

Ne klanjam se nijednom "zlatnom teletu" pa tako niti njemu.


No da Icke daje ljudima priliku da razmišljaju i da im budi uspavane sinapse-daje. Pa nek je i pogrešno, i to je početak. Daljnjim razmišljanjem će doći prije ili kasnije do istine i uvidjeti da li je Icke u pravu ili nije.

@ankika
Quote:
@Diogen, sve ovo što si citirao Ickea pokupljeno je iz drugih izvora koje on ne navodi pa ispada kao da se sam toga dosjetio i onda na to bez ikakve logičke povezanosti nakalemio svoje zaključke.

Pretpostavljam da si život proveo medijski izoliran baveći se drugim stvarima i ne razmišljajući puno o tome što se događa oko tebe pa ti sad sve što on napiše izgleda revolucionarno novo.
Da čitaš što se piše bilo bi ti uočljivo da sam napisao da za mene Icke ništa revolucionarno ne donosi u smislu da piše o nečem o čemu nisam čitao prije 20 godina još prije doba interneta. Dobro , gmazovi su nešto novo priznajem

Ali ovo ostalo...sve to postoji i istražuje se odavno. Puno prije nego što je Icke počeo razmišljati o tome

No da si čitao/la Icke-a onda bi znao/la da čovjek ne preuzima na sebe tuđe zasluge i da konstantno daje imena istraživača i da nakon svakog poglavlja imaš par stranica referenci i izvora od kuda njemu informacije i koje knjige i izvješća je koristio . Meni osobno je taj dio puno zanimljiviji od samog njegovog pisanja.

I da ne zaboravi: pretpostavka je majka svih zajeba, a ti o meni pretpostavljaš


Quote:
Ako se hoćeš stvarno educirati moraš prikupljati informacije iz što više različitih i međusobno suprostavljenih izvora i sam donositi zaključke a ne copy pejstati gotova objašnjenja sa opskurnih web stranica i žutog tiska.
Napomenuo sam al opet izgleda ne čitaš, dajem reference koje mi dođu pod ruku preko google-a u par minuta jer mi nije smisao života gubiti vrijeme na prepucavanja po forumima i dokazivati odavno dokazane stvari.

Možda nije sretno (očito nije po tvom komentaru) rješenje ali koga zanima taj će tražiti dalje i pro i kontra činjenice .

Puno bolje bolje ako mene pitaš ( a tko zna možda i griješim) nego samo napisati "ja imam prijatelja masona No. 33 al van nesmin ništa reć".

**********************
@Frater HPK

odlično, konačno razgovaramo sa argumentima. Nije li ovako ljepše

Vidim oko i uvjerio si me. No opet ne vidim nikakvu piramidu koja bi bila usporediva sa masonskom simbolikom na dolaru.

Piramida sa okom ,barem mene, asocira na horusa oliti osirisa a ne na kršćanstvo.
Dakle na egipatska a ne ranokršćanska vjerovanja.

Nevidim kakve veze piramida ima sa kršćanskim vjerovanjem, pa molim objašnjenje ako postoji.



a evo malo da pogledamo i tu čuvenu piramidu na malo drugačiji način:


The Great Seal of the United States is filled with a multitude of symbolism, which for the most part has been hidden form the general public. Thus the meaning of the seal is occult in its nature. Symbols were incorporated into the seal to send a clear message to those initiated in the mystery cults. When one understands the meaning of the symbols, the meaning of the Great Seal become very clear

Quote:
Mene fascinira da mi neko spočitava nešto o obaveštenosti i informisanosti, a ceo svet mu se vrti oko par lkjiga koje se bave teorijom zavere. Pri tome mu je glavni izvor neko ko za sebe misli da je novi Hrist i ko je proricao da će Engleska da propane u zemljotresima i morskim poplavama, što se naravno nije dogodilo. David Icke je paranoidni šizofrenik, što bi otprilike bio početak i kraj priče.
Zašto vrijeđaš?

Ljudi obično vrijeđaju u nedostatku argumenata.

Kako bi se ti osjećao da ja tebi kažem da si paranoidni šizofrenik zato jer se družiš sa masonima?

I naravno da ćeš ih braniti svim silama pa i fizičkom ako treba. Jer su oni tvoji prijatelji. Ili si i sam jedan od njih pa ti smeta istina.

Ako si u stanju argumentirati argumentiraj, ako nisi onda pusti drugima da to rade.

Vrijeđanjem osobnosti ljudi ne postižeš ništa, a napadanje na osobnoj razini umjesto da se napadaju argumenti govori sve o tebi a ništa o onome o kojem govoriš.

Ja mogu o tebi reći svašta ružno, ali to bi bilo moje subjektivno mišljenje a ne stvarno činjenično stanje.

Ono što meni ovdje na ovom forumu gdje god da odeš užasno smeta jest to da se u komunikaciji u pravilu napadaju ljudi i njihova osobnost a ne argumenti.

To je nekomunikacija a ne komunikacija.

Svima bi nam dobro došlo malo više tolerancije i malo više pažnje prema sugovornicima .
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 11:50   #3196
Lightbulb

[QUOTE=DiogenBalkanski;27977938]
idejni tvorac dizajna dolara je Nicholas Roerich. Učenja koja koriste piramidu kao simbol su humanistička, ali zapravo učenje je učenje samo ako daje upute čovječnosti.
Ako neka grupa ne dozvoljava pristup ženi onda zasigurno želi održati status quo neke situacije, položaja. Žena u sebi ima laboratorij i arhivu čovjekove evolucije. zato je evolucijski korak ispred muškarca.
Nužno jer ona namjerava promjenu.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:15   #3197
Roerich je malo kasno rodjen da bi pravio izgled dolara. Što se ostaloga tiče kakve veze iumaju zajedno piramida i oko sa masonima? Gde, kada i kako su masoni to koristili ili upotrebljavali zajedno? Nikad i nigde. Piramida nije bila deo originalnog predloga, zašto je piramida ubačena je pri pravljenju dolara objašnjavao Charles Thompson, a on nije bio mason. Dakle ako je neka grupa i ubacila te simbole na dolar, ona nije bila masonska. Tako da teoretičari zavere opet promašuju priču.
Ne vidim gde ja to vredjam? David Icke je sa svojim sumanutim idejama je klasičan primer paranoidnog šizofrenika za neki dijagnostički praktikum. To što on govori je toliko neutemeljeno u činjenicama i toliko sumanuto da jednostavno nije normalno.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:17   #3198
Što se tiče žene i masona, odgovor se može naći kod Aristotela i isti je kao i odgovor zašto ženama ne dozvoljavaju da budu svećenice u hrišćanskoj crkvi.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 19:42   #3199
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Što se tiče žene i masona, odgovor se može naći kod Aristotela i isti je kao i odgovor zašto ženama ne dozvoljavaju da budu svećenice u hrišćanskoj crkvi.
zato što crkva održava dogme. to zahtjeva jako puno truda, ali ne odustaju. kad se ponovno sjete svoje prave uloge biti će kasno. žena i ne treba biti tamo gdje vrijeme ističe. ona stvara novo.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 23:17   #3200
Slažem se, pustimo reptile, to je teorija koja NIJE izvorno Ickeova al on ju je odlučio pokazivat ljudima.

A ovo da je sve što Icke piše nedokazivo: U tvojoj glavi je nedokazivo jer za sve što on piše o politici ne postoji službena javna verzija, tako da je za tebe to automatski ne-istina.
filipstar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.