Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 22:36   #2621
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
SS-A su povišena kod Sy. Sjogrena,te SLE. Ad imunologija.
Želio bih se samo nadovezati na cijenjenog kolegu, kojeg ovom prilikom pozdravljam, i koji Vas je upoznao koje mogućnosti dolaze u obzir, kako trebate znati, portal, da za postavljanje dijagnoze određene autoimune bolesti, odnosno sistemske bolesti vezivnog tkiva, nije dovoljan samo laboratorijski nalaz na pojedina antitijela, već je potrebno ispuniti i određene kliničke kriterije, koji su utvrđeni za svaku pojedinu bolest, a što je moguće nakon uzimanja temeljite anamneze (detaljnih podataka o svim tegobama itd.) i kliničkog pregleda, što je u nadležnosti imunologa, odnosno reumatologa pa Vam je kolega zato i savjetovao da je to Vaš sljedeći korak.

Dakle, samo pozitivan nalaz još uvijek nije dovoljan za točnu dijagnozu jer i ostali kriteriji moraju biti ispunjeni. To Vam naglašavam zato da ne biste pomislili, ukoliko se imunolog i nakon pregleda eventualno još uvijek ne bi izjasnio o (konačnoj) dijagnozi, da to nije ništa neobično i kako neki pacijenti "čekaju" na konačnu dijagnozu neko vrijeme dok svi kriteriji ne budu ispunjeni.

Poštovani portal, želim Vam svako dobro.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 12.04.2012. at 01:04.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:36   #2622
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Želio bih se samo nadovezati na cijenjenog kolegu, kojeg ovom prilikom pozdravljam, i koji Vas je upoznao koje mogućnosti dolaze u obzir, kako trebate znati, portal, da za postavljanje dijagnoze određene autoimune bolesti, odnosno sistemske bolesti vezivnog tkiva, nije dovoljan samo laboratorijski nalaz na pojedina antitijela, već je potrebno ispuniti i određene kliničke kriterije, koji su utvrđeni za svaku pojedinu bolest, a što je moguće nakon uzimanja temeljite anamneze (detaljnih podataka o svim tegobama itd.) i kliničkog pregleda, što je u nadležnosti imunologa, odnosno reumatologa pa Vam je kolega zato i savjetovao da je to Vaš sljedeći korak.

Dakle, samo pozitivan nalaz još uvijek nije dovoljan za točnu dijagnozu jer i ostali kriteriji moraju biti ispunjeni. To Vam naglašavam zato da ne biste pomislili, ukoliko se imunolog i nakon pregleda eventualno još uvijek ne bi izjasnio o (konačnoj) dijagnozi, da to nije ništa neobično i kako neki pacijenti "čekaju" na konačnu dijagnozu neko vrijeme dok svi kriteriji ne budu ispunjeni.

Poštovani portal, želim Vam svako dobro.

Lijepi pozdrav.
Čekam na definitivan nalaz od 1990.
Pozitivan anti-ds-dnk, ANA,ENA,kardiolipinska, histoni, CRP povišen, snižen C3, albuminurija, osipi, ranice na sluznicama, sicca-sindrom ( schirmer je 1 ), zimice, noćno znojenje ( presvlačim se kao da imam gripu i padne mi temp pa se oznojim ... čak su i šlifer i jastučnica i plahta vlažni ... kolko veša perem ... ), temperaturice tipa 37.2, neurološki problemi ( promijenjen EEG, VEP - neuronalne lezije, hemipareza ), limfadenopatija, lažno pozitivan test na tbc i kaj ono još kaj je obično lažno pozitivno?), antifosfolipidni sindrom, kao što se vidi iz mojeg drugog posta - prema scintigrafijama- ispada da je i sakroiliitis ali ga nitko neće napisati, osim nefrologa?!

Tako da, ha, evo naručila sam se kod drugog reumatologa ... dobila sam termin 19.11. Kažu, reumatologija nikad nije hitna. Ali ovo je i imunologija.
Tako da, pa, kad mi je loše, jedino što mogu je legnuti doma i odmarati se što više. I piti Brufene.

Znam da je imunologija komplicirana; ali da je baš tako komplicirana?!

Imam bolove u zglobovima, entezitise, zglobovi me peku. Ne otiču, ali me peku, i koža iznad njih je užasno vruća ( dok ostali dio kože nije ), posebno kukovi. Ponekad me koža i boli: doslovno me boli svaki dodir na nekim dijelovima kože ( na biopsiji 2003 nije bilo nikakaavih promjena, nalaz je bio uredan ), dodir odjeće, ili na nadlanicama ...

Zadnje uređivanje Sophsy : 12.04.2012. at 12:40. Reason: nešto sam zaboravila
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:59   #2623
Neki dan sam nakon popijenih antibiotika (Sumamed) vadila krv i crp mi je povišen. (duplo manje, nego prije 10 dana kad sam dobila antibiotik, ali ipak povišen) Sedimentacija zapravo uopće nije povišena, (6). Zanima me je li moguće da crp još nije potpuno pao od prošlog puta.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 16:24   #2624
Opet ja.
Može li netko prokomentirati ovaj nalaz urina?

izgled bistar
boja žut

test traka

bilirubin........neg
urobilinogen......norm
ketoni........neg
askorbinska kiselina.....neg
glukoza......neg
proteini......neg
eritrociti.....neg
hemoglobin....neg
ph........5.0
nitriti......neg
leukociti.....neg
spec.težina.....1.015

sediment
leukocita.....1-2
eritrocita........po koji
epitelnih stanica pločastih.....malo
sluzi....malo
bakterije okrugle....malo
kristala kalcij oksalata....rijetki
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:05   #2625
markeri za hepatitis pokazali su anti-hav pozitivan, anti-hcv pozitivan i hcv ag kvantitativni test poz 15 pg/ml,jel netko zna kaj je to
gogs61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:58   #2626
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Želio bih se samo nadovezati na cijenjenog kolegu, kojeg ovom prilikom pozdravljam, i koji Vas je upoznao koje mogućnosti dolaze u obzir, kako trebate znati, portal, da za postavljanje dijagnoze određene autoimune bolesti, odnosno sistemske bolesti vezivnog tkiva, nije dovoljan samo laboratorijski nalaz na pojedina antitijela, već je potrebno ispuniti i određene kliničke kriterije, koji su utvrđeni za svaku pojedinu bolest, a što je moguće nakon uzimanja temeljite anamneze (detaljnih podataka o svim tegobama itd.) i kliničkog pregleda, što je u nadležnosti imunologa, odnosno reumatologa pa Vam je kolega zato i savjetovao da je to Vaš sljedeći korak.

Dakle, samo pozitivan nalaz još uvijek nije dovoljan za točnu dijagnozu jer i ostali kriteriji moraju biti ispunjeni. To Vam naglašavam zato da ne biste pomislili, ukoliko se imunolog i nakon pregleda eventualno još uvijek ne bi izjasnio o (konačnoj) dijagnozi, da to nije ništa neobično i kako neki pacijenti "čekaju" na konačnu dijagnozu neko vrijeme dok svi kriteriji ne budu ispunjeni.

Poštovani portal, želim Vam svako dobro.

Lijepi pozdrav.
Zahvaljujem na dodatku

Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Opet ja.
Može li netko prokomentirati ovaj nalaz urina?
....................
Uredan nalaz.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:49   #2627
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Želio bih se samo nadovezati na cijenjenog kolegu, kojeg ovom prilikom pozdravljam, i koji Vas je upoznao koje mogućnosti dolaze u obzir, kako trebate znati, portal, da za postavljanje dijagnoze određene autoimune bolesti, odnosno sistemske bolesti vezivnog tkiva, nije dovoljan samo laboratorijski nalaz na pojedina antitijela, već je potrebno ispuniti i određene kliničke kriterije, koji su utvrđeni za svaku pojedinu bolest, a što je moguće nakon uzimanja temeljite anamneze (detaljnih podataka o svim tegobama itd.) i kliničkog pregleda, što je u nadležnosti imunologa, odnosno reumatologa pa Vam je kolega zato i savjetovao da je to Vaš sljedeći korak.

Dakle, samo pozitivan nalaz još uvijek nije dovoljan za točnu dijagnozu jer i ostali kriteriji moraju biti ispunjeni. To Vam naglašavam zato da ne biste pomislili, ukoliko se imunolog i nakon pregleda eventualno još uvijek ne bi izjasnio o (konačnoj) dijagnozi, da to nije ništa neobično i kako neki pacijenti "čekaju" na konačnu dijagnozu neko vrijeme dok svi kriteriji ne budu ispunjeni.

Poštovani portal, želim Vam svako dobro.

Lijepi pozdrav.
Zahvaljujem na brzom odgovoru. Jasno mi je da bez pregleda kod imunologa nije moguće dati točnu dijagnozu. U svojem prethodnom postu nisam naveo da sam već bio kod imunologa, i još nemam točnu dijagnozu niti ikakvu terapiju pa sam zato i zatražio mišljenje na forumu, možda netko ovdje ima sličnih iskustava. Ispada da ću dobiti konačnu dijagnozu kad mi se ustvari još pogorša stanje (da se ispune svi kriteriji). Nisam doktor ali meni je logično da bi liječenje trebalo početi što ranije, a ne čekati pogoršanje.
portal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:52   #2628
Kriteriji

Po kojim kriterijima naši reumatolozi-imunolozi ocjenjuju ima li netko neku autoimunu bolest?
Gledala sam u Mendeleyu i na stranicama Američkog društva reumatologa ...
ne znam koji točno dio meni fali da ne mogu postaviti točnu dijagnozu. Pa ne moram imati otečene zglobove da bih imala nešto od toga.Nije otečen zglob jedini kriterij.
Ali priča o tom da dok dođeš na red kod reumatologa-imunologa ... uvijek mi ono kaj me muči prođe za ta tri, četiri ili pet mjeseci koliko čekam da dođem na pregled.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 18:01   #2629
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Čekam na definitivan nalaz od 1990....
Poštovana,

ne znam u kojem smjeru su Vam liječnici, odnosno imunolog/reumatolog, rekli da ide Vaša dijagnoza? Obično neku sumnju imaju (susp. ili i.o.).

Što se tiče drugog dijela pitanja, dijagnozu katkad nije jednostavno postaviti. Važno je istaknuti kako je za neke bolesti dovoljno da bude ispunjeno tzv. kumulativno zadovoljavanje, što znači da ne moraju svi znakovi biti prisutni u isto vrijeme, ali je važno da su bili prisutni.

Također je važno da te znakove bolesti koji ulaze u popis kriterija za postavljanje dijagnoze evaluira liječnik. Dakle, liječnik treba ustanoviti, primjerice, crveni makulopapulozni osip, koji ulazi u kriterije za dijagnozu sustavnog eritemskog lupusa.

Na temelju Vaših nalaza kao i polimorfnih tegoba i zahvaćanja više različitih organskih sustava mislim da se definitivno trebate konzultirati s jednim dobrim reumatologom/imunologom da se revidiraju Vaše postojeće radne dijagnoze, objedine svi dosadašnji nalazi i provjeri ispunjavate li kriterije za neku konkretnu dijagnozu.

Quote:
gogs61 kaže: Pogledaj post
markeri za hepatitis pokazali su anti-hav pozitivan, anti-hcv pozitivan i hcv ag kvantitativni test poz 15 pg/ml,jel netko zna kaj je to
Poštovani,

nalaz anti-HAV pozitivan govori da ste prokuženi virusom hepatitisa A, odnosno da ste preboljeli hepatitis A (naziva se još i zaraznom žuticom) ili ste stekli zaštitu od tog virusa cijepljenjem.

Međutim, ovaj nalaz - anti-HCV pozitivan + HVC Ag pozitivan - može značiti da se radi o infekciji virusom hepatitisa C.

S ovim nalazom trebate se javiti infektologu radi pregleda i daljnje obrade.

Lijepi pozdrav i želim Vam svako dobro.
Quote:
portal kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na brzom odgovoru. Jasno mi je da bez pregleda kod imunologa nije moguće dati točnu dijagnozu. U svojem prethodnom postu nisam naveo da sam već bio kod imunologa, i još nemam točnu dijagnozu niti ikakvu terapiju pa sam zato i zatražio mišljenje na forumu, možda netko ovdje ima sličnih iskustava. Ispada da ću dobiti konačnu dijagnozu kad mi se ustvari još pogorša stanje (da se ispune svi kriteriji). Nisam doktor ali meni je logično da bi liječenje trebalo početi što ranije, a ne čekati pogoršanje.
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima naši reumatolozi-imunolozi ocjenjuju ima li netko neku autoimunu bolest?
Gledala sam u Mendeleyu i na stranicama Američkog društva reumatologa ...
ne znam koji točno dio meni fali da ne mogu postaviti točnu dijagnozu. Pa ne moram imati otečene zglobove da bih imala nešto od toga.Nije otečen zglob jedini kriterij.
Ali priča o tom da dok dođeš na red kod reumatologa-imunologa ... uvijek mi ono kaj me muči prođe za ta tri, četiri ili pet mjeseci koliko čekam da dođem na pregled.
Poštovana sophie7 i poštovani portal,

dok čekate nalaze/dijagnozu i pregled, upućujem vas na temu Sistemski lupus eritematosus. Tamo pišu mnoge forumašice i nekoliko forumaša u vezi svih tegoba, problema, procedura oko dijagnostike i terapije autoimunih bolesti, problema s kojima se svakodnevno susreću, dajući si podršku i savjete.

Preporučujem vam da pogledate tu temu i slobodno se uključite. Tamo pišu forumašice i forumaši s jako puno iskustva, koji su se sa svim tim problemima susreli na vlastitoj koži. Mislim da vam oni mogu biti velika potpora.

Portal, moja kolegica sumoderatorica, leeloo27, također ima pozitivna SS-A protutijela i još uvijek nema konačnu dijagnozu. Također piše na toj temi pa Vam savjetujem da i s njom razmijenite iskustva.

Što se tiče onog dijela pitanja oko toga kada postaviti dijagnozu, preporuke kažu da kod bolesnika koji nemaju potpuno razvijenu kliničku sliku treba postaviti dijagnozu "nediferencirane bolesti vezivnog tkiva" i redovito ih pratiti.

Međutim, to ne znači da bi takvi bolesnici trebali biti bez terapije. Treba dati terapiju koja je usmjerena prema kliničkom očitovanju bolesti. Tako, primjerice, nekome tko ima bubrežni poremećaj koji napreduje, a ne ispunjava sve kriterije za sustavni eritemski lupus, naravno da će se dati terapija a neće se čekati da ispuni sve kriterije pa da se započne s liječenjem.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.04.2012. at 18:22.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 22:33   #2630
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Savjet na što??
1.Neznam koji su opće prvi nalazi i koji su uopće rađeni.
2.Vas nitko na ništa nemože prisiliti. Ali opet nemislim da je Nada bezveze rekla da trebaju stalne kontrole i usput neznam ni o kojoj vrsti leukemije se radi.
I neznam zašto tako burno ste napisali da neželite vaditit krv,a ako neželite to je vaš izbor.

hvala na šamaru!
Preživjela sam to vađenje krvi i idući tjedan još moram na nekakvu biopsiju i to je to!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.04.2012. at 22:34. Reason: popravak quota
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:15   #2631
Molila bih nekog da mi prokomentira ovaj nalaz....

Dakle radi se o trudnici u 7 mjsesecu trudnoće, 21 godinu, inaće nisko željezo...

Glukoza 3,8mmol/L ref. 4,2 do 6

Željezo
Željezo 7,4 umol/L ref. 8-30
UIBC 84,9 umol/L ref. 26-59
TIBC 92,3 umol/L ref. 49-75

oGTT nakon 2h 4,7 mmol/L normalno<6,7

NAPOMENA: HEMATOLOGIJA S KOAGULACIJOM

Leukociti 9,36 ref. 3,4-9,7

Eritociti 3,65 ref. 3,86-5,08
Hemoglobin 113 ref. 119-157
Hematokrit 0,333 ref.0,356-0,47
MCV (prosječan volumen eritocita) 91,4 ref. 83-97,2
MCH (prosječan sadržaj hemoglobina u eritocitu) 31,1 ref. 27,4-33,9
MCHC ( prosječna koncentracija hemoglobina u eritocitima) 340 ref. 320-345
RDW(raspodjela eritocita po volumenu) 13,9 ref. 9-15
Trombociti 157 ref.158-424
MPV 8,1 ref. 6,8-10,4
Lucija90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:11   #2632
Prije par dana napipala sam dva cvora sa lijeve i desne zadnje strane vrata i jedan manji na donjem desnom dijelu. Doktorica mi je dala da izvadim nalaze koji su danas gotovi. Danas sam napipala cvor sa lijeve strane vrata ispod uha. U posljednje vrijeme cesce imam glavobolje a prije 10 god. sam imala melanom clark I hirurski odstranjen.
Molim Vas za komentare nalaza posto primjetim da su neke stavke izvan norm. opsega ali me zanima da li je to odstupanje znacajno. Nalaze sam posljednji put vadila prije mjesec dana i sve je bilo u granicama normalnog osim BASO koji je tada iznosio .087 1.22%


Urbana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 14:56   #2633
Quote:
Lucija90 kaže: Pogledaj post
Molila bih nekog da mi prokomentira ovaj nalaz....

Dakle radi se o trudnici u 7 mjsesecu trudnoće, 21 godinu, inaće nisko željezo...

Glukoza 3,8mmol/L ref. 4,2 do 6

Željezo
Željezo 7,4 umol/L ref. 8-30
UIBC 84,9 umol/L ref. 26-59
TIBC 92,3 umol/L ref. 49-75

oGTT nakon 2h 4,7 mmol/L normalno<6,7

NAPOMENA: HEMATOLOGIJA S KOAGULACIJOM

Leukociti 9,36 ref. 3,4-9,7

Eritociti 3,65 ref. 3,86-5,08
Hemoglobin 113 ref. 119-157
Hematokrit 0,333 ref.0,356-0,47
MCV (prosječan volumen eritocita) 91,4 ref. 83-97,2
MCH (prosječan sadržaj hemoglobina u eritocitu) 31,1 ref. 27,4-33,9
MCHC ( prosječna koncentracija hemoglobina u eritocitima) 340 ref. 320-345
RDW(raspodjela eritocita po volumenu) 13,9 ref. 9-15
Trombociti 157 ref.158-424
MPV 8,1 ref. 6,8-10,4
Poštovana,

u nalazu odstupa prije svega, kako ste i sami napomenuli, vrijednost željeza. Smatra se da je razina željeza ispod 12 µmol/l pokazatelj nedostatka željeza u trudnoći.

Hemoglobin se još uvijek dobro drži.

S ginekologom raspravite doziranje pripravka sa željezom.

O nalazu se konzultirajte sa svojim ginekologom.

Lijepi pozdrav i želim Vašoj budućoj bebi i Vama svako dobro.
Quote:
Urbana kaže: Pogledaj post
Prije par dana napipala sam dva cvora sa lijeve i desne zadnje strane vrata i jedan manji na donjem desnom dijelu. Doktorica mi je dala da izvadim nalaze koji su danas gotovi. Danas sam napipala cvor sa lijeve strane vrata ispod uha. U posljednje vrijeme cesce imam glavobolje a prije 10 god. sam imala melanom clark I hirurski odstranjen.
Molim Vas za komentare nalaza posto primjetim da su neke stavke izvan norm. opsega ali me zanima da li je to odstupanje znacajno. Nalaze sam posljednji put vadila prije mjesec dana i sve je bilo u granicama normalnog osim BASO koji je tada iznosio .087 1.22%

http://img171.imageshack.us/img171/6679/img20120418195057.th.jpg http://img835.imageshack.us/img835/1592/img20120418195013.th.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/9479/img20120418195031.th.jpg http://img51.imageshack.us/img51/8633/img20120418195045.th.jpg
Poštovana,

nalaz nije specifičan. Uočava se sniženje broja limfocita (blaže, većim sniženjem se smatra vrijednost manja od 1,0 x 10 e 9) i blagi porast bazofila (iznad 0,08 x 10 e 9 se vrijednost računa kao povišena).

Dakle, blaža odstupanja jesu vidljiva, no zasad se ona, koliko se meni osobno čini, baš i ne poklapaju s kliničkim nalazom.

Više zaključaka moglo bi se donijeti nakon pregleda i uz dodatne nalaze. Trebalo bi napraviti, dakako, nakon pregleda i ustanovi li se indikacija, između ostalog, i CRP, Se, LDH, jetrene probe itd. Na indikaciju i daljnja obrada dolazi u obzir (već ovisno u kojem smjeru ide dijagnoza - serologija itd., a ukoliko čvorovi i dalje perzistiraju - uz razmaz periferne krvi vjerojatno će se planirati učiniti i pregled limfnih čvorova UZV-om i punkcija tankom iglom).

Svakako se konzultirajte o ovom nalazu sa svojim liječnicima.

Lijepi pozdrav.
__________________________________

edit: Poštovani indra2, post Vam je prebačen ovdje.
edit br. 2: Poštovana sope, post Vam je prebačen ovdje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.04.2012. at 16:13.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:28   #2634
E ovako...radila sam polne hormone 3 dana ciklusa,jer sam imala neke nalete vrucine pa je dr.posumljao ni nije rana menopauza.porodila sam se pre 16 mjeseci i godinu dana nisam imala ciklus,pa od tad su bili redovni ali obilni,tj imala sam ih ukupno 4.imam 33 godine i od dijagnoza imam hipotireozu/hashimoto/ i policisticne jajnike.Rezulrati-
FSH 2,5 /3.35-21,63/ folikul.faza
LH 1.0 /2.39-6.60/
ESTRADIOL 17 /21-251/
PROLAKTIN OK
Moj ginekolog mi nista nije znao reci,cudan mu,kaze,nalaz i poslao me kod endrokr. ali imam zakazano tek za 3 mjeseca,i sad me bas brine a i zanima me sta moze biti,dr.sumlja da mi i ostali hormoni u tjelu ne rade dobro.
Sta mislite sta ukazuju ovi nalazi.
mina mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:47   #2635
Evo nalaza krvi:

eritrociti - 5,52 (4,34-5,72)
hemoglobin - 136 (138-175)
hematokrit - 0.434 (0.415-0.530)
MCV - 78,6 (83-97,2)
MCH - 24,6 (27,4-33,9)
MCHC - 314 (320 - 345)
RDW 12,8 (9-15)
trombociti - 201 (158-424)
MTV - 8 (6,8-10,4)
leukociti- 11,6 (3,4-9,7)


SE - 9 (2-13)


radi se o upali grla koja nije prošla nakon terapije klavobelom, pa sam poslan na vađenje krvi, dobio nalaz i prepisan mi je antibiotik klavocin.


Zanima me dali na šta upućuju druga osdtupanja u nalazu krvi, osim povišenih leukocita što je znak da je upala još uvijek prisutna

Unaprijed zahvaljujem............
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 19:49   #2636
Bilirubin 50

Dobar dan, vadio sam krv na sistematskom i kazu da mi je bilirubin jedino pivsen da je 50, a neka normala je 3-20 zanima me da li je to jako opasno? najvjerovatnije mi je zbog toga sto puno treniram dnevno u prosjeku sat i pol do dva ali jako naporno pa me zanima da li je netko vec imao iskustva s time...

Hvala!
toniii is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 19:53   #2637
Quote:
toniii kaže: Pogledaj post
Dobar dan, vadio sam krv na sistematskom i kazu da mi je bilirubin jedino pivsen da je 50, a neka normala je 3-20 zanima me da li je to jako opasno? najvjerovatnije mi je zbog toga sto puno treniram dnevno u prosjeku sat i pol do dva ali jako naporno pa me zanima da li je netko vec imao iskustva s time...

Hvala!
Pročitajte prvi post na temi Lab. nalazi-gdje će vam tema ionako biti premještena.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 00:07   #2638
evo i mog nalaza ali nije lab već biopsija...rimljena su 4 tanka cilindrična tkiva od 0,6-1 cm. histološki se vidi tkivo lč s okolnim vezivnim tkivom, a u području medule prošireni sinusi i oko njih umnožene plazma stanice. u skoro svim cilindrima u lč se vide pojedinačne i nakupine atipičnih, srednje velikih, mjestimice krupnijih nepravilnih limfatičnih stanica koje su imunohistokemijski cd3+, cd2+, cd5+,cd4+,cd8-, cd7-,cd20-. bojenjem na cd21 ne dokaže se ostatka folikularne dendričke mreže.???
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 12:42   #2639
Quote:
jockerr kaže: Pogledaj post
Evo nalaza krvi:
eritrociti - 5,52 (4,34-5,72)
hemoglobin - 136 (138-175)
hematokrit - 0.434 (0.415-0.530)
MCV - 78,6 (83-97,2)
MCH - 24,6 (27,4-33,9)
MCHC - 314 (320 - 345)
RDW 12,8 (9-15)
trombociti - 201 (158-424)
MTV - 8 (6,8-10,4)
leukociti- 11,6 (3,4-9,7)
SE - 9 (2-13)
radi se o upali grla koja nije prošla nakon terapije klavobelom, pa sam poslan na vađenje krvi, dobio nalaz i prepisan mi je antibiotik klavocin.
Zanima me dali na šta upućuju druga osdtupanja u nalazu krvi, osim povišenih leukocita što je znak da je upala još uvijek prisutna
Unaprijed zahvaljujem............
Nije mi jasno zašto je dat isti antibiotik /koamoksiklav/ samo od drugog proizvođača. Klavocin-Pliva,Klavobel-Belupo.
Potrebno je učiniti obradu-KKS,CRP,Fe,UIBC,transminaze,ev. bris ždrijela. I smislen pregled.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 20:58   #2640
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto je dat isti antibiotik /koamoksiklav/ samo od drugog proizvođača. Klavocin-Pliva,Klavobel-Belupo.
Potrebno je učiniti obradu-KKS,CRP,Fe,UIBC,transminaze,ev. bris ždrijela. I smislen pregled.

Ne znam zašto....

a nalaz krvi je rađen najviše (koliko sam uspio pročitati između redaka) zbog sedimentacije, kako je ona normalna, prepisan mi je taj antibiotik kao da prva doza nije bila dovoljna....

...a ova ostupanja uopće nisu uzeta u obzir tak da ne znam na šta upućuju i dal su povezana sa tom upalom ili govore o stanju krvi neovisno od upale grla
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.