Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 20:51   #1361
Pozdrav
nekoliko pitanaj u jednom
zanima me dali bi se u Splitu krajem ljeta mogao pronači bilokakav posao preko SC-a?
i dali su šanse za pošto ja nisam student nego bi preko tuđeg ugovora radio,da nakon tog pređem na stalno zaposlenje? i dali takvo nešto posodavcu govorit/pitat?
dali nas više može radit preko jednog ugovora? tipa ja i djevojka?
i još nešto
do koje godine je limit da se može radit preko SC-a? ja ću na jesen navršit 27god
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 07:35   #1362
Imaš na fejsu stranicu Tražim/nudim studentski posao i tamo se svaki dan nešto objavljuje.
Što se tiče rada na tuđi ugovor, to ovisi o poslodavcu. Moja frendica je radila preko ugovora i jedan dečko također tako radi, ali uz proviziju jer su sankcije ako te uhvate.
Zašto bi prvo radio preko SC-a pa onda za stalno? Zašto ne odmah na obični ugovor o radu?
Mislim da je nerealno da dvoje ljudi radi preko jednog ugovora, ne znam je li tko tako radio.
Ne znam za limit, ali dok si redovan student, trebao bi moći raditi preko SC-a, ispravite me ako se varam.
__________________
"Može se bez Boga ići u pustinju, ali se bez njega ne može vratiti."
Kleopatrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 15:56   #1363
hvala na odgovoru
ne znam dali sam gore naveo već,ali ja nisma student no radio bi preko servisa preko ugovora kojeg bi dobio nadam se ako ne od poznate osobe onda od nekog drugog
ako uspije jeli
a uredu,no neznam koliko je lako oi jednostavno otić u nepoznat grad tražit posao u isti dan
ima tu dosta posla,mislim oko smještaja i tako to
no hvala
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 17:04   #1364
Podignem ugovor u sc-u, nosim poslodavcu da ga ispuni i potpise pa natrag u sc s ispunjenim...koja je dalje procedura?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 08:45   #1365
Koje su sankcije ako te uhvate da netko radi na tvoj ugovor?

Sent from my Tele2fon v5 using Tapatalk
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 10:11   #1366
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
Podignem ugovor u sc-u, nosim poslodavcu da ga ispuni i potpise pa natrag u sc s ispunjenim...koja je dalje procedura?
nosiš opet poslodavcu na plaćanje ili može sc slat njima račun al to ti duže traje. i ništa onda čekaš da poslodavac uplati novce sc-u i ti ih dobiješ na račun.

inače ide mi na jetra ta procedura s ugovorima. da moramo u 21. stoljeću nosit neke glupe ugovore po 5 puta. ne kužim zašto to ne bi mogli sve preko interneta obavljati pri tom mi idu na živce što spajaju svaki mogući dan koji si mogu spojit. evo četvrtak praznik spajaju i petak,ali onda koji vrag su u srijedu morali radit do 15h. onaj ko radi taj dan nema šanse otić tamo..

@svarog znam bar 10 takvih ljudi koji to rade i nikom se niš nije desilo. čak ne znam jel se to desilo 1% ljudi od onih koji to rade,jer sve dok sc-u dolazi provizija zaboli ih ona stvar ko radi na taj ugovor. a mislim da država il netko ko je zadužen za to, nema vremena bavit se takvim stvarima. sve ti ovisi o poslodavcu jel spreman na takve stvari..
margaretron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:38   #1367
Joj ti ugovori

Ja bih ih najradije digla za cijelu godinu, da sam mirna, ma kakvi.
Frend ide raditi sezonu na moru i nada se da će ih uspijet podizat.

Bilo bi sjajno da je to preko interneta, poslodavac ispuni, ti potvrdiš i ode SC-u, a ne da imam tri dana jahanja do SC-a da dignem ugovore, red kilometar i pol, a rade dva šaltera od sedam.
__________________
"Može se bez Boga ići u pustinju, ali se bez njega ne može vratiti."
Kleopatrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 15:16   #1368
Produženje članstva se ne plaća, jel?
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:12   #1369
Ne plaća, nema čekanja nit išta, kao da ugovor podižeš. Samo treba potvrda s faksa/index.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 20:24   #1370
Quote:
Tiimo kaže: Pogledaj post
Ne plaća, nema čekanja nit išta, kao da ugovor podižeš. Samo treba potvrda s faksa/index.
Gore uvijek ima cekanja
Uglavnom, hvala!
abrakadabraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 20:29   #1371
A neznam, ove godine, ne sjećam se da sam čekao dulje od 2 min, a odem skoro svaki mjesec.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 09:45   #1372
Kada se produžuje članstvo? Nakon godinu dana? Ili na novoj akademskoj godini?
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 10:16   #1373
Svake akademske godine se produžuje članstvo, tj nakon upisa u sljedeću godinu.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 19:10   #1374
Cijelo ljeto cu raditi u Umagu a studiram u Zagrebu, moze li se uzeti vise ugovora ili jedan pa da traje cijelo ljeto ili se mogu slati postom, da ne moram dolaziti u zg samo zbog toga?
cupko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 20:21   #1375
Možeš uzeti više ugovora odjednom, ali se oni izdaju na određeno vrijeme. Znači dobit ćeš 3 ili 4 ugovora ovisno koliko ćeš mjeseci raditi, ali neće biti prazni nego će imati datum kad su izdani i do kad vrijede. Npr. 1.6. do 30.6., zatim 1.7. do 31.7, itd. Kad ti ih poslodavac ispuni, možeš ih slati poštom u student servis za svaki mjesec posebno ili ih kad završiš s poslom sve donijeti zajedno.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 16:38   #1376
Učenik sam 4. razreda srednje strukovne škole, i pao sam na 1. popravni rok, pa nemogu pisati maturu sad nego na jesenskom roku, ali sam je prijavio već, kao i fakultete. Sada mene zanima gdje da uzimam ugovor, preko student servisa? ili preko učeničkog servisa?
Našao sam već posao. Radio bih od 1.6. do 1.10. ili 1.11.
Koja je razlika između ta dva servisa, je li ijedan ima neke prednosti nad drugim ili je svejedno?
aero777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 17:22   #1377
Ne možeš preko student servisa jer nisi student pa se niti ne možeš učlaniti u student servis. Tako da ti jedino ostaje učenički.
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 20:02   #1378
pozdrav, jedno pitanje u vezi ovog limita 50,000
kad idem računat ukupne uplate na žiro račun dali se računaju uplate preko bankomata u tu sumu ili recimo uplata neke fizičke osobe
hvala!
Petrarkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 23:17   #1379
Porezna uprava u to računa sav vidljivi uplaćeni prihod po žiro računu. Nažalost, ako ti je netko uplatio novce kao studentu (recimo, roditelji ti šalju) ili ti sam sebi uplatiš novce ili preko internet bankarstva sa svog tekućeg prebaciš neke novce na žiro račun, porezna samo vidi uplatu i računa to kao prihod (nebitno, je li to fizička, pravna osoba ili institucija). Nažalost, takve ćeš stvari onda morati ići dokazivati u poreznu, ukoliko se zbog toga dogodi da se prilikom računanja prihoda dogodi da si prešao financijsku granicu za bodove u socijalnoj kategoriji za recimo dom, stipendiju, itd. Ja sam imao takav slučaj zbog jebenih 20 kn viška koji niti nisu bili zarađeni, nego jednostavno prebačeni novci s tekućeg na žiro. Porezna to vidi kao prihod i tako računa, pa sam zbog tih 20 kn viška (kad se svi prihodi u kućanstvu podijele ne broj članova) pao u posljednju bodovnu kategoriju po prihodima. Srećom, nije utjecalo ništa.
Zato je bolje imati tekući račun za neke osobne transakcije, jer je to drugačiji račun i porezna uprava ga ne računa tako kao žiro; naravno, osim u slučaju da taj tekući ne služi za priljev prihoda od samostalnog /nesamostalnog rada (redovnog zaposlenja). Ovo je sve ono kaj ja znam. Možda još netko ima točnije informacije.

P.S. Navodno u sve to na žiro računu ulazi i stipendija. Nisam siguran jer sam čuo različite informacije, pošto je stipendija zaštićeno primanje.
Marven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 20:11   #1380
Hmm, kako kome. Meni na potvrdama iz porezne i dalje nakon par godina vrlo aktivnog korištenja žiro računa piše na svim rubrikama 0 kn. A bilo je svega, mojih uplata tekući/žiro, lova s paypala, stipendija, student servis. Tako da, tvoji su se zamjerili nekome

I da, stipendija ne ulazi u tih 50k kn. Ali sve ostalo da. Bar bi trebalo tako biti
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.