Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 21:15   #41
Quote:
tinab14 kaže: Pogledaj post
ma stedim ja.
vec imam 50 kn.haha
ooooo..jos koih 34.950 kn..i mozes ic=)
blonde_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:14   #42
Quote:
blonde_angel kaže: Pogledaj post
ooooo..jos koih 34.950 kn..i mozes ic=)
da...

ma brzo se to skupi,je?

xDDDD
tinab14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 01:46   #43
evo ima Hrvatsko Američko Društvo http://www.cas.hr/jednogodisnje.htm
jednu godinu ili jedno ljeto u Americi.....
_Dux_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 12:04   #44
Kopiram announcement

Quote:
Poštovani,



Globus - Udruga za interkulturalno učenje je neprofitna organizacija koja se bavi razmjenom učenika srednjih škola. Dajemo priliku hrvatskim srednjoškolcima da prošire svoje vidike, svladaju strane jezike i uče na nove zanimljivije načine u državama Europe. Imamo već desetljeće iskustva u programima razmjene, a naš partner je neprofitna organizacija AFS, koja ima sjedište u 55 država svijeta i iskustvo u programima razmjene već 60 godina.



Programi razmjene za ciklus 2009/2010. godinu su :



STIPENDIRANI PROGRAMI :
-Njemačka, djelomična stipendija Baden Wurttemberg regije, 10 mjeseci (učenik dobiva stipenidiju od 3 450 EURA, a plaća troškove udruge Globus i troškove povratne karte), PROGRAMI KOJI SE PLAĆAJU:

- Europski program u trajanju od 3 mjeseca s boravkom u Brusselsu 7 dana, po zavšetku programa učenik dobiva Europass. Izbor između tri zemlje: Njemačka, Belgija (francusko govorno područje) i Italija



Pozivamo sve zainteresirane kandidate i njihove roditelje na prezentaciju udruge Globus i programa razmjene. Prezentacija će se održati 21.veljače.2009. u studentskom domu Stjepan Radić (zgrada uprave) u 10h. Molimo zainteresirane kandidate da najave svoj dolazak na našu e-mail adresu [email protected]. Za sve dodatne informacije posjetite našu Internet stranicu www.globus-croatia.hr ili pošaljite nam upit na gore navedenu adresu.



Radujemo se susretu!



Globus Tim
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 10:24   #45
Uh,Uh evo ja imam jedno pitanjce
Idem u 7 mj. 20 dana u Tursku preko lions cluba,pa ako je itko tamo bio,nije vazno ili preko razmjene ili opcenito,ali da malo podijeli dojmove sa mnom?
Tnx unaprijed
__________________
Da'bog da ti mati prdnula na roditeljskom!
dorica505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 16:22   #46
jel ima gdje da je vecina placena? Ja bih htjela samo na ljeto pa me zanima kolko bi to gdje kostalo i koliko ste vi sve skupa platili (ovi koji su bili)
kolač is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 15:39   #47
Ciao, zanima me ova razmjena ucenika...
Ja bi isla na razmjenu u Ameriku ili u Englesku u 3. srednje (sad cu 2.) pa me zanima ako mi itko moze nesto o tome reci, neke podatke sto bi tribala napraviti, kakvi su uvjeti i sve ostalo svtarno bih to tila, pliiiz pomozite )
dance teta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:27   #48
Ciao, zanima me ova razmjena ucenika...
Ja bi isla na razmjenu u Ameriku ili u Englesku u 3. srednje (sad cu 2.) medicinske skole pa me zanima ako mi itko moze nesto o tome reci, neke podatke sto bi tribala napraviti, kakvi su uvjeti i sve ostalo svtarno bih to tila, pliiiz pomozite
dance teta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:12   #49
Razmjena ucenika

Zna li netko, gdje se prijavljuju ili nude projekti za razmjenu ucenika? Naime kontaktirali su nas iz jedne francuske skole i rekli da zele dovesti mozda cijeli razred u Hrvatsku po mogucnosti u Primorje ili Istru. Kontakti e-mailom na osnovne škole nisu imali previše uspjeha. Postoji li neka posebna procedura koga bi trebalo kontaktirati? Nije valjda da školama e-mail koristi samo za šminku a da to nitko ne čita?
Corbavia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 08:40   #50
Thumbs up

ja sam trenutno u americi na razmjeni..
ako je tko zainteresiran oko detalja nek slobodno pita..
Anja P is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:44   #51
Quote:
Anja P kaže: Pogledaj post
ja sam trenutno u americi na razmjeni..
ako je tko zainteresiran oko detalja nek slobodno pita..
u kojoj saveznoj drzavi? kolko je kostalo? tvoja iskustva... bilokaj samo pisi...
matijax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 01:03   #52
hei..
ovako. ja sam trenutno u kansasu. inače sam iz rijeke, imam 17 godina i čula sam za ovo preko prijateljice, našla broj agencije na netu, nazvala ženu i sve dogovorila u 2 sastanka!
agencija se zove jett service, to je i putnička agencija i agencija za razmjenu učenika diljem amerike. vlasnica je Julija Micetic i bavi se time više od 20 god. iako je iz rijeke surađuje s cijelom Hrvatskom pa zbilja nije bitno otkud si.
znači... moji roditelji i ja smo se našli s Julijom u 3. mjesecu ove godine, kad je već skoro bio kraj prijava ali su me ipak primili. nažalost, sve su država već bile popunjene, pogotovo NY i California gdje sam ja htjela ići pa sam tako završila u Kansasu. prvo mi je bilo žao jer nije to to ali Amerika je Amerika
znači ako planirate otići prijavite se što prije dok još ima mjesta i izbora.
ne znam otkud da počnem jer ima 1000 stvari koje sam morala napraviti prije nego što sam došla ... probat ću što kraće
prijavila sam se, dala sve svoje podatke, ispunila nebrojene papire i formulare, testirala se i cijepila za sve živo i neživo, polagala testove, slala slike, pisala pisma...pripremla se fiziči i psihički.
samo da upozorim sve koji ovo čitaju.. ovo nije zezancija i ako zbilja to želite morate se uhvatiti ozbiljnog posla mjesecima prije...
ako je netko stvarno zainteresiran mogu mu poslati papire u kojima su svi koraci i sve što se treba napraviti prije nego što se dođe. ali najbitnija stvar bez koje se ne može u ameriku je viza. za vizu se prijavljuje isključivo preko neta i onda se ide u zg u američku ambasadu gdje te osiguranje tretira kao zadnjeg terorista a kad se uvjere da nisi opasan sve je super. šalju te na razgovor s američkim mabasadorom koji te malo ispituje zašto kako što kada gdje i mogu reći da mi je taj razgovor definitivno bio najbolje iskustvo za vrijeme "priprema". pišem toliko o vizi jer i ako imaš sve što je potrebno da odeš i iako si možda već platio uvijek se može desiti da ne dobiješ vizu i onda sve pada u vodu. kad dobiješ vizu tek onda možeš slaviti i biti siguran da fakat ideš u ameriku. avionska karta je najmanji problem. agencija ne sređuje karte nego se učenici moraju samo dogovoriti s avionskom kompanijom i sami odlučuju kojeg će točno datuma ići i gdje će presjedati (ako se ide iz hrvatske moja preporuka je zagreb-frankfurt pa odredište u americi..ili zagreb-munchen jer učenik putuje sam, aerodromi su oooooogromni a ove koje sam ja navela su najednostavniji za snaći se)
ugl da ne duljim. u obitelji sam. u malom mjestu u kansasu ( ako tko hoće vidjeti slike i kako to izgleda može me dodati na fejsi)
ako ćemo iskreno, kad sam došla sam se htjela vratiti istoga treno jer ovo zbilja nije amerika kakvu sam ja očekivala i kakvu svi imaju u glavi kad zamisle ameriku. mala je zajednica, nema nekog glamura ili ogromnih gradova ovdje ali to je zato što sam u kansasu. zato vam i kažem da se prije prijavite da se ne desi da završite negdje gdje vam se ne sviđa. ja sam sad tu di jesam i razočarana sam pomalo ali znam da ovo nije sve i da sam u nekoj drugoj državi bi vjerojatno bila oduševljena jer nisam navikla na ovakve male i mirne sredine. ali sve u svemu dobro je, prošla me želja za vraćanjem i zahvalna sam sama sebi što sam odlučila doći.
super stvar oko ove razmjene je da iako bi ja u Hrvatskoj sada išla u 3. ovdje sam maturantica jer su Ameri napokon shvatili da su Europljani daleko ispred njih u obrazovanju i intelektu ( npr. trenutno obrađujem neka poglavlja u povijesti koja se u Hrvatskoj obrađuju u 1. srednje) što znači da ću maturirati i završiti srednju školu godinu prije svojih vršnjaka i da već sljedeće godine mogu na fax. da se razumijemo, to vrijedi samo ako misliš studirati izvan hrvatske. ako se vraćaš u Hrvatsku ova godina i matura se svakako priznaje ali se mora završiti i 4. srednje i položiti našu maturu. mislim...ne mora, ali bilo bi dobro jer većina naših fakulteta će puno više cijeniti hrv. maturu od američke.
dovoljno sam se raspisala...ako netko želi mogu ja još puno detaljnije... o cijeni, o smještaju, o džeparcu, školskom sustavu, ljudima, načinu života, mentalitetu, kulturi....sve je drugačije. ali šta je je- isplati se doći... ako ništa drugo onda da se makneš iz poznatog na godinu dana (ili pola) i vidiš čega sve na svijetu ima.
Anja P is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 17:58   #53
wow... ovo super zvuci...
mos mi poslat ime i prezime na private da te dodam na fejs pa da mogu vidjet slike...
ak nije problem kad ti se bude dalo napiši nešto i o cjeni, smještaju, đeparcu , ljudima itd...
matijax2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 01:49   #54
hmmm cijena je nekih 5 ooo $, povratna avionska karta oko 7-8 ooo kn, minimalni mjesečni džeparac iznosi 3oo $ (najbolje ti je napravit kreditnu karticu pa da ti onda tvoji na nju stavljaju novce)
smještaj... pa, u obitelji sam i relativno sam zadovoljna s njima. oni totalno drugačije funkcioniraju pa uvijek može doći do nesporazuma ali je onda bitno sjetit se da taj njihov način obavljanja stvari i razmišljanja nije loš nego je samo drugačiji trebalo mi je vremena da to shvatim i ako to ne shvatiš i nemaš razumijevanja već ćeš ih nakon 3 dana svih htjet poslat u 3 pm i vratit se prvim avionom

p.s. sve što vidiš u američkim filmovima o tome kakvi su ameri (pogotovo međuljudski odnosi) je istina.
Anja P is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 00:55   #55
ja sam prije nekoliko godina bio u Švicarskoj na razmjeni preko udruge Globus, oni omogućuju kraće programe od 2 ili 3 mjeseca ali i godišnje, ovisno o zemlji...
prije same razmjene organiziraju predorijentacije u trajanju od nekoliko dana(mi smo npr. bili u Bolu na Braču) gdje boravite zajedno s drugim ljudima koji idu na razmjenu, a također kad dođete u neku zemlju dobijete kontakt osobu i tamo vam se organiziraju kampovi tako da cijelo vrijeme upoznajete ljude iz drugih zemalja...što se tiče financiranja, moguce je dobiti stipendiju PBZ-a i regije Baden Wurttemberg u Njemačkoj, ali vam i vaše županije i gradovi mogu pokriti dio troškova, kao npr. meni...
za sljedeću godinu nude se programi u 12 zemalja...
za konkretne informacije mozete pogledati www.globus-croatia.hr (s desne strane cete naci programe za sljedecu skolsku godinu) a naravno da se možete javiti i mailom na [email protected]
kaLU is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 15:57   #56
Ja imam jedno pitanje.
Može li se tamo negdje zaposliti da ne moram biti na grbači starcima ako se odlučim na razmjenu učenika?
__________________
Follow your dreams.
maLa_0pičeNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 08:50   #57
Thumbs up

hmmm kada si na razmjeni zabranjeno je zapošljavanje jer kao nisi došla radti nego učiti a još ako si maloljetna....
ali ovdje svi rade. poslije škole koja traje do 4 ljudi odu a posao. rade 2-3 sata svaki dan, recimo u dućanu, u nekoj firmi ili ljekarni...
to je sasvim normalno. vjerujem da bi se čak i mogla zaposliti samo je pitanje kako će tvoj representative (osoba koja je odgovorna za sve učenike na razmjeni na određenom području) reagirati na to. ako imaš sreće imat ćeš nekoga tko će ti to dozvoliti... a i opet ovisi što tvoja host family milsli o tome jer je cilj da što više vremena provedeš s njima...

puno vas mi je poslalo poruke i zamolilo me da vam kažem ime na facebooku da vidite slike i sve ostalo. nažalost, meni je netko hakirao facebook i već neko vrijeme imam novi a na njega nisam slike stavljala... možda budem prije ili kasnije, ali zasada nemam američkih slika niti imam puno američkih prijatelja jer kad sam napravila novi facebook na njemu sam odlučila "odvojiti" hrvatski i američki život i prijatelje (vjerojatno najpametnija stvar koju možete napraviti što se tiče facebooka ako dođete ovdje) tako da na njemu uglavnom komuniciram s hrvatima i pokušavam pohvatati sve što se događa dok me nema

ali svejedno ako netko želi popričati ili ima neko pitanje može me slobodno potražiti i dodati . rijetko dolazim na forum pa ću vam sigurno puno prije odgovoriti na fejsu. ili ako netko hoće adresu msn-a ili maila nek se javi. za sve sam otvorena jer znam koliko bi meni značilo da sam prije godinu dana imala nekoga tko mi može pomoći i odgovoriti na sva pitanja u vezi razmjene

facebook: kim winter lee. ne pitajte zašto se tako zovem, duga je priča

uglavnom, sve u svemu, preporučam još jednom da odete, vidite, a ak vam se ne sviđa uvijek se možete doma vratiti (što mi je došlo bezbroj puta ali sve je to dio iskustva)

sretno ljudi!
Anja P is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:23   #58
ja sam bila preko Rotary Internationala i super je bilo!!

evo linka https://www.forum.hr/showthread.php?t=514296


deadline za prijavu je kraj prvog mjeseca pa ako zelite ic morate se pozuritttt



ako imate kakvih pitanja samo se javitee
sanja2503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 23:05   #59
aaa

Quote:
Anja P kaže: Pogledaj post
hmmm kada si na razmjeni zabranjeno je zapošljavanje jer kao nisi došla radti nego učiti a još ako si maloljetna....
ali ovdje svi rade. poslije škole koja traje do 4 ljudi odu a posao. rade 2-3 sata svaki dan, recimo u dućanu, u nekoj firmi ili ljekarni...
to je sasvim normalno. vjerujem da bi se čak i mogla zaposliti samo je pitanje kako će tvoj representative (osoba koja je odgovorna za sve učenike na razmjeni na određenom području) reagirati na to. ako imaš sreće imat ćeš nekoga tko će ti to dozvoliti... a i opet ovisi što tvoja host family milsli o tome jer je cilj da što više vremena provedeš s njima...

puno vas mi je poslalo poruke i zamolilo me da vam kažem ime na facebooku da vidite slike i sve ostalo. nažalost, meni je netko hakirao facebook i već neko vrijeme imam novi a na njega nisam slike stavljala... možda budem prije ili kasnije, ali zasada nemam američkih slika niti imam puno američkih prijatelja jer kad sam napravila novi facebook na njemu sam odlučila "odvojiti" hrvatski i američki život i prijatelje (vjerojatno najpametnija stvar koju možete napraviti što se tiče facebooka ako dođete ovdje) tako da na njemu uglavnom komuniciram s hrvatima i pokušavam pohvatati sve što se događa dok me nema

ali svejedno ako netko želi popričati ili ima neko pitanje može me slobodno potražiti i dodati . rijetko dolazim na forum pa ću vam sigurno puno prije odgovoriti na fejsu. ili ako netko hoće adresu msn-a ili maila nek se javi. za sve sam otvorena jer znam koliko bi meni značilo da sam prije godinu dana imala nekoga tko mi može pomoći i odgovoriti na sva pitanja u vezi razmjene

facebook: kim winter lee. ne pitajte zašto se tako zovem, duga je priča

uglavnom, sve u svemu, preporučam još jednom da odete, vidite, a ak vam se ne sviđa uvijek se možete doma vratiti (što mi je došlo bezbroj puta ali sve je to dio iskustva)

sretno ljudi!
ej , mene zanima dali se moze ici ako nisi odlican ili vrlo dobar u skoli... dakle ja nisam bas sjajan ucenik pa me zanima dal ima kakve sanse da mene prime ?
anteperić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:41   #60
Ciao Sanja,
napisala si da je rok za prijavu 1. mjesec...a da li za odlazak za ovu godinu ili je već sada prijava za slijedeću 2011g?
glembajevica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.