Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 18:58   #141
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
pa mi drzimo do tradicije i to stoljećima ali nisam rekao da nema drugdje u svijetu čistokrvnih šarplaninaca, ali ako netko ima ili može nesto reć o tim psima onda sam sigurno to ja, jer sam tamo odrastao moji se bave stolječima uzgojom tih pasa i ja mislim, da veče predispozicije od toga nema
i kod nas ljudi ne drže druge pse ako ih ima mozes na prstima nabrojit uglavnom samo šarplanince.i kolko se sječam ti si zapela na DNA anlizi i repu itd.
tako da sve sto si ti rekla su gluposti i neznanje.
DNA analiza provjerava samo deformacije a ne čistokrvonst
jer kad bi tako bilo onda nijedan pas ne bi bio čistokrvan jer u prošlosti se to nije radilo.
i pročitaj da moj ima papire od kinološkog saveza
uopće ne čitas sta sam rekao samo trabunjas bezveze
i omalovažavas moje znanje i porijeklo
Ajd stari idi se napij mastike s tvojim porijeklom, ovo je za riknuti od smijeha. Imaš i ti papire da si čistokrvni makedonac? Evo ja neću ni pričat s tobom, križanka sam hrvata i slovenaca O repovima šarplaninaca nemam pojma niti želim znati. DNA analizom se ne provjerava nikakve deformacije, iako se može, nego jel ti otac tvoje džukele susjedov bokser. Neobrazovan si kinološki, to što je tvoj babo imo pasa nije referenca.

Čistokrvnost tvog psa niti je upitna, nit me briga. Ja samo ispravljam opće kinološke nebuloze koje trabunjaš. Je, i moja familija drži do tradicije i ozbiljna je. U mom selu žive samo haskiji, jedva da netko ima kakvog drugog psa, ajmo navali bre narode, na haskije. I drže rep gore, majke mi.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 03.11.2010. at 19:06.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:02   #142
Pobrkao si nešto

DNA analiza potvrđuje da je štene od određene majke i određenog oca, a ostali testovi ( kod nekih pasmina uredne kukove, srce, vid)kao i izložbe potvrđuju da li su mama i tata bez greške, odnosno odgovaraju svim karakteristikama pasmine i imaju uzgojnu dozvolu kao takvi ..

citiram TVOJ tekst ( koji si odnekuda pobrao)

Analiza DNA osigurava nedvojben dokaz identiteta koji je univerzalno prihvaćen i vrlo raširen način potvrđivanja porijekla pasa u svijetu. Kao potvrdu provedene analize, Genos d.o.o. će izdati uvjerenje o genetičkim biljezima koji na jedinstven način određuju vašeg psa.

identiteta a ne deformacija kao što tvrdiš


a vidim da si gore od nekud citirao tekst, trebao si i naglasiti kakav takav izvor.

Ti vjerojatno imaš krasnog psa, u to ne sumnjam, ali itekako sumnjam u tvoje razumijevanje svega o čemu se ovdje priča,sorry
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:51   #143
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Pobrkao si nešto

DNA analiza potvrđuje da je štene od određene majke i određenog oca, a ostali testovi ( kod nekih pasmina uredne kukove, srce, vid)kao i izložbe potvrđuju da li su mama i tata bez greške, odnosno odgovaraju svim karakteristikama pasmine i imaju uzgojnu dozvolu kao takvi ..

citiram TVOJ tekst ( koji si odnekuda pobrao)

Analiza DNA osigurava nedvojben dokaz identiteta koji je univerzalno prihvaćen i vrlo raširen način potvrđivanja porijekla pasa u svijetu. Kao potvrdu provedene analize, Genos d.o.o. će izdati uvjerenje o genetičkim biljezima koji na jedinstven način određuju vašeg psa.

identiteta a ne deformacija kao što tvrdiš


a vidim da si gore od nekud citirao tekst, trebao si i naglasiti kakav takav izvor.

Ti vjerojatno imaš krasnog psa, u to ne sumnjam, ali itekako sumnjam u tvoje razumijevanje svega o čemu se ovdje priča,sorry
DNA analiza potvrđuje samo da li je pas zdrav a porijeklo ili čistokrvnost se ne može dokazati bez kontroliranog uzgoja ako imas stene od kontroliranog uzgoja sto je preduvjet od FCI onda te salju na DNa test samo ako si ispunila uvjete porijekla papiroloski ako to nemas i DNA test ti je uzaludan. i ponavljam ti opet da moj ima papir od kinoloskog saveza ako su oni mene prevarili dobro ali ne postoji druga organizacija koja daje potvrdu o čistokrvnosti
b) nemam novaca za podmicivanje (4500 kn plaća)
c) ako ne vrijede papiri od kinoloskog saveza onda neznam sta vrijedi mozda tvoje mišljenje
i postoji standard sarplaninca preko koje ne bi smio ic ako je veci od toga idi u kinoloski savez imas ih tri u skoplju, zagrebu i beogradu pa me zanima sta ce rec

znači ako ja kupim psa negdje na neviđeno i odem na DNA test to nista ne znaći iako DNA test potvrdi čistokrvnost sa time ne mogu dobit nikakve papire jer nema kontroliranog uzgoja mogu samo reč da je moj pas čistokrvan .ako je,znači DNA test kad su se neke pasmine stvarale nije postojao pa se znalo da je čistokrvan pas kako naravno kontroliranim uzgojom dobiva se porijeklo a porijeklom čistokrvnost
a ovo O DNA sam citirao sa ovog foruma tek tolko da znate da sam pročitao komentare (80%)koji govore meni u prilog i to mi je dovoljno

uvreda je nemoč da se dokaže istina
Kad ponestaje argumenata, ponestaje i vokabulara pa se počinju koristiti, najblaže rečeno, teže riječi, da ne kažem psovke

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 21:16.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 20:58   #144
s tobom se ne može raspravljati,
prvo si tvdio da DNAa ne dokazuje ništa
onda si vjerojatno napabirčio malo podataka na netu pa si krenuo sa tvrdnjama da dna kazuje ali ne ono što kazuje već nešto drugo, sad si se opet malo bolje informirao ali opet nedovoljno da shvatiš
i ja odustajem, nema smisla..radije gledam Onura&Kerema

EOD
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča

Zadnje uređivanje Pimpinell@ : 03.11.2010. at 21:03.
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:21   #145
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
to sto su priznati 1900 i neke ne znaći da nisu postojali i prije to je jedna od najstarijih pasmina na ovom predjelu čitaj malo o njima pa čes primjetiti da se oni stolječima (postoje otkako su iliri dosli na balkan, znači jako dugo) nisu mjesali sa drugim vrstama i tako su među najsačuvanijim pasminama.
Ne, čitaj ti. Prvo o postanku pasa uopće, zatim o nastanku pasmina. Da, znam da je to jako stara pasmina, no nažalost, dok god pasmina nije priznata ona službeno ne postoji, već postoje psi u tipu ili pak postoje takozvane "prirodne" pasmine koje su nastale u određenom području bez utjecaja čovjeka križajući se međusobno sa psima istog tipa. To sa šarplanincem nije slučaj jer svi znamo da su čobani migrirali s jedne strane planine na drugu tražeći pogodnu ispašu. Tijekom tih selidbi kuje su se tjerale, ponekad se naišlo na neko drugo stado, s nekog drugog kraja planine čiji su psi tipski bili slični ili čak isti, ali su se drukčije nazivali. Nitko me ne može uvjeriti da se psi nisu međusobno križali i da je čoban pazio s kim će kuja da mu se mrdne Dešavala su se legla, a čoban je odlučivao koji će psi ostati, a koje će odstraniti. Stado se selilo i kuja ne može brinuti o leglu, paziti na stado i hodati. Čoban bi odabrao 2-3 najjača šteneta, obično bi ih selektirao i prema boji i kad bi se hodalo nosio bi ih u torbi na konjskom samaru. Svijetliji psi bili su poželjniji jer su se lakše stapali s ovcama i bilo ih je teže primijetiti. Zato je većina izvornih pasa karabaša. Sivi su prihvaćeni tek kasnije i postali su cijenjeniji službenim proglašavanjem pasmine iako su priznate i ostale boje. Pasmina je po definiciji skup istovrsnih primjeraka jedne vrste ili podvrste, čije se fizičke i karakterne osobine naslijeđuju iz generacije u generaciju, te je potrebno 7 generacija da bi se ona učvrstila. Dakle, tipski, šarplaninac postoji već stoljećima kao pastirski pas s tog područja. Na Šarplanini


Quote:
I JAKO JE LAKO OTKRITI ČISTOKRVNU PASMINU. ne treba ti DNA analiza jel DNA služi za otkrivanje identiteta osobe ili vrste (životinja ili čovjek)znači da li te taj pas ugrizao ili nije da li je netko bio na tom mjestu ili ne a ne za otkrivanje pasmine.
DNA služi i za otkrivanje pasmine. Ako želiš, dat ću ti broj institucije koja to radi u Zagrebu. Mnogi respektabilni uzgajivači koji su doduše rijetki na ovim područjima imaju dostupnu DNA analizu. U nekim zemljama to je od nedavno postalo obavezno zbog čestih malverzacija i križanja.

Quote:
Kao drugo ako tebi kinoloski savez makedonije i stručni ljudi koji jako vode brigu o pasmini ne znače nista, meni je zao.
Ja nisam rekla da mi ništa ne znače, ali u kinologiji se sašta radi tako da...

Quote:
jer ako ospporavas takve stvari kao što su ćisti papiri i njihova ocjena onda mislim da nemamo o čemu dalje pričat, a što se tiće slike mog primjerka psa, mislim da je to suvišno jel oćito da tebe ne zanima pas kao takav nego samo da demantiras pasminu kao takvu i da dajes svoje ocjene stručnosti koje nisu strućne.
Ne osporavam, ali kao što rekoh, radi se svašta. da su kinolozi tako savršeni, moderan šarplaninac ne bi izgledao ovako i dobio titulu CACIB i najljepši pas pasmine


Nadalje, mene slika tvoga psa stvarno zanima, ne zato da bi srala po psu već zato što volim tu pasminu više od bilo koje. Također, kad za to dođe vrijeme namjeravam opet nabaviti štene, po mogućnosti baš iz makedonskih linija. Već imam i kuju favorita od koje bi htjela štene.

Quote:
znači ne uzimas u obzir nikoga i nista a to je već monolog a ne dialog stoga smatram da si uzaludan slućaj
U krivu si.

Quote:

florijan kaže:

a što se tiće miksanja to se uvijek primjeti vjeruj mi ne možes miksat vučjaka i šarplaninku a da se to ne vidi, znam jedan moj kolega je miksao rotvajlera i sa šarplaninkom i vidi se vjeruj mi
jedino bi se mogao miksat sa kavkaskim ovčarom jel su slični ali to je stvarno rijetkost
a i ti primjerci su opet na oko vidljivi
Kad se miksaju psi vrlo različitih tipova ili po tom pitanju pasmina, da, vidi se. Kad miksaš šarca i kavkazca razlika se može i ne mora vidjeti golim okom. Vjerujem da čitaš i pratiš teme na BK forumu, svojedobno je netko predložio DNA testove pa se digla takva halabuka i pobuna oko toga da samo budali nije očito da je to iz samo jednog razloga - straha od prokazivanja prave istine

Quote:
florijan:
ali ako netko ima ili može nesto reć o tim psima onda sam sigurno to ja, jer sam tamo odrastao moji se bave stolječima uzgojom tih pasa i ja mislim, da veče predispozicije od toga nema
Gle zemljak nemoj si previše laskati.

Quote:
i kod nas ljudi ne drže druge pse ako ih ima mozes na prstima nabrojit uglavnom samo šarplanince.
Ne znam, zadnji puta kad sam tamo bila vidjela sam Skoplje krcato raznoraznim lutalicama koje izgledaju kao svašta, a najmanje kao šarplaninci. A u ruralnim djelovima situacija je još gora, sela puna meleza i džukaca, na planini su šarci i psi slični šarcima koji su se pokazali kao dobri čuvari stada. I jako dobro znam kako se tamo psi "čuvaju". Uglavnom na lančugama od jedva metar, a oni sretniji su sa stadom na planini ili su pak ti melezi koji besciljno lutaju u potrazi za zalogajem. Ja vjerujem da tvoja obitelj koja glasi za uzgajivače čuva pse i pazi ih i drži kuje u boksevima te kontrolira s kime će se pariti. Čobani na planini to teoretski nisu niti u mogućnosti, niti vjerujem da se zamaraju boreće se s dva-tri napaljena i samim time opasna mužjaka da mu ne upare kuju.

Quote:
i kolko se sječam ti si zapela na DNA anlizi i repu itd.
tako da sve sto si ti rekla su gluposti i neznanje.
Tvoje.

Quote:
DNA analiza provjerava samo deformacije a ne čistokrvonst
Baš kao i kod ljudi DNA analizom utvrđuje se od kojih roditelja pas dolazi, mogu se utvrditi linije od kojih pas dolazi i mogu se detektirati genetske anomalije ili problemi koji bi se mogli pojaviti ili postoje ko određenih linija.

Quote:
jer kad bi tako bilo onda nijedan pas ne bi bio čistokrvan jer u prošlosti se to nije radilo.
Što nas vraća na gore datu definiciju pasmine...

Zadnje uređivanje Smartie : 03.11.2010. at 21:40.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:30   #146
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
i postoji standard sarplaninca preko koje ne bi smio ic ako je veci od toga idi u kinoloski savez imas ih tri u skoplju, zagrebu i beogradu pa me zanima sta ce rec
Visina:
Visina grebena muzjaka iznosi prosjecno 62 cm, a kuje prosjecno 58 cm. Pozeljni su visi psi. Psi ispod 56 cm i kuje ispod 54 cm iskljucuju se od pozitivne ocjene. prosjecna tezina odraslog psa u radnoj kondiciji iznosi 35-45 kg, a kuje 30-40 kg.

Quote:
znači ako ja kupim psa negdje na neviđeno i odem na DNA test to nista ne znaći iako DNA test potvrdi čistokrvnost sa time ne mogu dobit nikakve papire jer nema kontroliranog uzgoja mogu samo reč da je moj pas čistokrvan.
Možeš dobiti uvjetnu rodovnicu koja se dobiva za autohtone pasmine u matičnoj zemlji Također, na specijalkama šarplaninaca (ako si ikad bio) postoji razred izvornih pasa s uvjetnom rodovnicom (ili bez nje, pa ako je dobro ocjenjen i tipski odlično odgovara pasmini može ju dobiti)

ako je,znači DNA test kad su se neke pasmine stvarale nije postojao pa se znalo da je čistokrvan pas kako naravno kontroliranim uzgojom dobiva se porijeklo a porijeklom čistokrvnost
a ovo O DNA sam citirao sa ovog foruma tek tolko da znate da sam pročitao komentare (80%)koji govore meni u prilog i to mi je dovoljno

uvreda je nemoč da se dokaže istina
Kad ponestaje argumenata, ponestaje i vokabulara pa se počinju koristiti, najblaže rečeno, teže riječi, da ne kažem psovke[/QUOTE]
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:32   #147
Samo dva komentara:

1. Onaj najljepši pas pasmine, je to bernardinac s lošom piturom ili

2. Onaj na slici s frajerom, čemu ta glupost oko vrata?
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:35   #148
ajde neko razuman slazem se sa tobom da ima svega
i u mnogoćemu si u pravu da sad ne ponavljam u čemu sve
samo sam htio istaknuti da su neke stvari bitne
ajde malo sam zabrijao ali samo zbog ove dvije koje znaju sve (najpametnije na forumu)
znaćividim da si sve pročitao sto sam napisao i to je dialog i ono stvarno mislim slika izgleda uzas
je šarplaninac sigurno ali nije neki primjerak
odgovor za smartie
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:41   #149
to je samo zato jer je sve druge potrgao a i mene je srusio par puta
pa su mi savjetovali profesionalni dreseri pasa da je to najbolje rjesenje
iako se bodlje stavljaju iznutra ja to nisam imao srca mu stavit pa sam naopačke
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:43   #150
je mjesanac sa rodovnicom i ocjenom od stručnih ljudi
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:48   #151
Gledaj, sad riskiram da idem off topic, ali čisto za tvoje dobro, moraš shvatiti jednu stvar: ne shvaćaj postove na forumu OSOBNO.

Ja sam vlasnik 2 psa koji nemaju rodovnik (iako je jedan možda imao i možda je čistokrvan), i puca mi ona stvar je li tvoj pas čistokrvan ili ne, jednako kao što me nije briga što moji nisu (iako bi mi bilo draže da jednom od njih tata nije vuk). Ne poznajemo te, nikad te nećemo upoznati (sva je prilika), a izjava tipa "dao sam psa na procijenu radi vlastite taštine" garancija je da te ni ne želim upoznati, jer pas je prije svega pas, prijatelj i ljubimac, a tek potom dolazi ostala bagaža.

Ono što smo ti pokušali reći, srećom, uspjela je formulirati Smartie na način koji nije ozlijedio tvoj preveliki ego. Ali ako misliš postati izvan makedonskog ovčarsko-kinološkog miljea, bilo bi dobro da shvatiš da "ja i moj otac i otac prije njega" nije argument ni za što.

Da ovaj forum nije dobro moderiran, sad bih naštancala još 3 strane topica tvrdeći da je tvoj pas grd i miješanac, a ti bi grizao na gluposti i potezao svoga babu. Ajd nemoj!
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:58   #152
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ak nisi znao, Smartie ti je ženska koja je rekla da ti pas ima loš rep
Nisam mu to rekla, jer nisam vidjela psa kada je počela rasprava o repovima
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:02   #153
Nisi ali ste se zakačili oko pravilnog položaja repa u šarca
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:05   #154
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Gledaj, sad riskiram da idem off topic, ali čisto za tvoje dobro, moraš shvatiti jednu stvar: ne shvaćaj postove na forumu OSOBNO.

Ja sam vlasnik 2 psa koji nemaju rodovnik (iako je jedan možda imao i možda je čistokrvan), i puca mi ona stvar je li tvoj pas čistokrvan ili ne, jednako kao što me nije briga što moji nisu (iako bi mi bilo draže da jednom od njih tata nije vuk). Ne poznajemo te, nikad te nećemo upoznati (sva je prilika), a izjava tipa "dao sam psa na procijenu radi vlastite taštine" garancija je da te ni ne želim upoznati, jer pas je prije svega pas, prijatelj i ljubimac, a tek potom dolazi ostala bagaža.

Ono što smo ti pokušali reći, srećom, uspjela je formulirati Smartie na način koji nije ozlijedio tvoj preveliki ego. Ali ako misliš postati izvan makedonskog ovčarsko-kinološkog miljea, bilo bi dobro da shvatiš da "ja i moj otac i otac prije njega" nije argument ni za što.

Da ovaj forum nije dobro moderiran, sad bih naštancala još 3 strane topica tvrdeći da je tvoj pas grd i miješanac, a ti bi grizao na gluposti i potezao svoga babu. Ajd nemoj!
curo nisam iz makedonije ako si to mislila i nisam tip sa nekim egom
ali stvarno se ne sramim psa i ne smatram tebe stručnom sa ocjenjivanje psa
jer su ga ocijenili ljudi kojima je to život i posao
a inače sam iz albanije i ovdje sam gost u hrvatskoj i vidim da nemate pojma o šarplanincima ali stvarno pojma nad pojmima
a u makedoniji imam neke rođake koji su priznati uzgajivaći u svijetu šarplaninaca i njihovi psi su prvaci makedonije tek tolko da znas a sad mozes dalje bez argumenata
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:09   #155
Mislim da smo dilemu oko repa, dna i ostalih sitnica raspravili. Tko je odakle, porijeklo, ego i slično nisu tema ovog topica pa bi mi bilo drago da nastavimo o psima

florijan iz koje uzgajivačnice ti je pas?
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:27   #156
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
curo nisam iz makedonije ako si to mislila i nisam tip sa nekim egom
ali stvarno se ne sramim psa i ne smatram tebe stručnom sa ocjenjivanje psa
jer su ga ocijenili ljudi kojima je to život i posao
a inače sam iz albanije i ovdje sam gost u hrvatskoj i vidim da nemate pojma o šarplanincima ali stvarno pojma nad pojmima
a u makedoniji imam neke rođake koji su priznati uzgajivaći u svijetu šarplaninaca i njihovi psi su prvaci makedonije tek tolko da znas a sad mozes dalje bez argumenata
Ja nisam u niti jednom mom postu pričala o šarplanincima, što bi primijetio da si čitao moje postove umijesto što drviš o svom psu (koji je grd :P ), već sam pisala o općenitim pravilima u kinologiji. Više puta sam navela da o šarplanincima ne znam ništa, niti želim znati. Kao niti o tvom porijeklu. Pretpostavila sam da si iz makedonije jer si rekao da si iz makedonije, gdje tvoja obitelj generacijama uzgaja šarplanince na planini Šari. Si siguran da nisi iz Zagreba? Čini mi se da si zapravo trollček, al ajde, zabavljaš me... i da, nitko +ti nije stručan ocijeniti psa na temelju jedne prilično loše slike.

No, da ne offtopičarim više, jedino što znam o šarplanincima je Andrićeva linija iz Hrvatske, poznavala sam tog tipa kao klinka... mislim da je bio sudija za tornjake i šarplanince, a njegova uzgajivačnica je često kampirala u mom dvorištu... zanima me ima li netko slike njegovih pasa? Ili linkove? Dugo već tražim, a ništa...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 22:48   #157
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ja nisam u niti jednom mom postu pričala o šarplanincima, što bi primijetio da si čitao moje postove umijesto što drviš o svom psu (koji je grd :P ), već sam pisala o općenitim pravilima u kinologiji. Više puta sam navela da o šarplanincima ne znam ništa, niti želim znati. Kao niti o tvom porijeklu. Pretpostavila sam da si iz makedonije jer si rekao da si iz makedonije, gdje tvoja obitelj generacijama uzgaja šarplanince na planini Šari. Si siguran da nisi iz Zagreba? Čini mi se da si zapravo trollček, al ajde, zabavljaš me... i da, nitko +ti nije stručan ocijeniti psa na temelju jedne prilično loše slike.

No, da ne offtopičarim više, jedino što znam o šarplanincima je Andrićeva linija iz Hrvatske, poznavala sam tog tipa kao klinka... mislim da je bio sudija za tornjake i šarplanince, a njegova uzgajivačnica je često kampirala u mom dvorištu... zanima me ima li netko slike njegovih pasa? Ili linkove? Dugo već tražim, a ništa...
pa daleki rođaci su obitelj (od tate stric)to ti se tamo drugačije gleda inače mi je ime florim
loku pa ti zakljući sta sami ne reklamiram nikog i nista
znaći ne smijem reć iz koje uzgajivaćnice je pas jer imam do sta neprilika
zbog toga pas se nalazi kod mojih ovdje u hrvatskoj (mama mi je odavde)
svi donose kuje da se pare sa njim a uglavnom su to psi bez papira i ako ga parim sa takvima uzgajivačnica može izgubit dozvolu pa molim za diskreciju

psa sam dobio i nemam ga da bi ga reklamirao i hvalio se sa njime
to je jednostavno ljubav prema životinjama pošto je to vrsta s kojom sam upoznat
želio sam ga imat ali nisam imao uvjete niti mogučnosti
a želio sam čistokrvnog i pojavila se prilika i to je to.

i priznajem nisam citao tvoje postove jel me ne zanimaju previse
i nisam zainteresiran za uvrede volim samo normalnu komunikaciju
znaci ako želis se sa nekim svađati onda moračemo napravit neki forum sa takvom temom svađe i uvrede pa ko jaci

Zadnje uređivanje florian : 03.11.2010. at 23:00.
florian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:30   #158
Quote:
florian kaže: Pogledaj post
svi donose kuje da se pare sa njim a uglavnom su to psi bez papira i ako ga parim sa takvima uzgajivačnica može izgubit dozvolu pa molim za diskreciju
Super. I ti to podržavaš. A zatim se busaš u prsa kako tvoja obitelj gaji čistokrvne pse i pazi na rasu. Ma hajde... Još jedan odgovor na pitanje zašto vrli balkanski uzgajivači pucaju od jada i bijesa kad im se spomene skorašnje uvođenje DNA testiranja
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:35   #159
Ajme smarti
ja nisam shvatila da on to RADI..zaista nisam...već da drugi dovode pse i to žele raditi

kvragu, valjda sam dobro shvatila...nadam se..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:46   #160
Ajde nadite si drugo igraliste ... daljnje postove koji se bave egom i prepucavanjima bez ikakvih argumenata cu nagraditi.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.