Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 22:11   #261
Može li kod ljudi koji su operirali tumor ili cistu na mozgu doći kasnije do promjene ponašanja, karaktera?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 22:16   #262
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Može li kod ljudi koji su operirali tumor ili cistu na mozgu doći kasnije do promjene ponašanja, karaktera?
Naravno, prvenstveno kod tumora (kod ciste baš i ne bi trebalo) jer se ipak odstani dio moždanog tkiva koje je imalo svoju funkciju.
To ovisi uvelike o samom smještaju tumora tako da su npr. promjene karaktera često izražene kod tumora smještenih u frontalnom režnju (prednji dio mozga).
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 15:36   #263
Nakon operacije dobrocudnog tumora na mozgu...

Pozdrav svima koje nas na zalost spojila ova tema.
Zamolio bih sviju koji nesto znaju ili su sami iskusili vrijeme poslije operacije tumora na mozgu zs neki komentar. Mama mi je operirala tumor na mozgu koji je pritiskao dio zs motoriku i imala je oduzetu lijevu nogu. Nakon operacije su jos se oduzele obje noge i lijeva ruka. Ruka se povratila nakon 2 dana i jaca svakim danom, desna noga je ok osim stopala na obje noge koji su totalno oduzetu. Zelio bih znati ima li neko slicnih iskustava i koliko je trajala oduzetost. Hvala. Poruke mozete poslati direktno na moj profil
Vuk3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 16:04   #264
Quote:
Vuk3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koje nas na zalost spojila ova tema.
Zamolio bih sviju koji nesto znaju ili su sami iskusili vrijeme poslije operacije tumora na mozgu zs neki komentar. Mama mi je operirala tumor na mozgu koji je pritiskao dio zs motoriku i imala je oduzetu lijevu nogu. Nakon operacije su jos se oduzele obje noge i lijeva ruka. Ruka se povratila nakon 2 dana i jaca svakim danom, desna noga je ok osim stopala na obje noge koji su totalno oduzetu. Zelio bih znati ima li neko slicnih iskustava i koliko je trajala oduzetost. Hvala. Poruke mozete poslati direktno na moj profil
Trajanje ispada i mogućnost rehabilitacije je individualna, ali rehabilitacija je zaista neophodna i s njom se može postići čudo. Bilo je ljudi koji su bili potpuno oduzeti, s amnezijom, oduzetost govora, zaboravili bi pisati računati, ali su sve oporavili. Mozak je osjetljivi organ, ali i čudnovat. Nerijetko neki zdravi centri preuzmu funkciju nekog drugog centra koji je oštećen.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:19   #265
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Trajanje ispada i mogućnost rehabilitacije je individualna, ali rehabilitacija je zaista neophodna i s njom se može postići čudo. Bilo je ljudi koji su bili potpuno oduzeti, s amnezijom, oduzetost govora, zaboravili bi pisati računati, ali su sve oporavili. Mozak je osjetljivi organ, ali i čudnovat. Nerijetko neki zdravi centri preuzmu funkciju nekog drugog centra koji je oštećen.
Hvala za utjehu - i to pomalo pomaze
znam da je proslo tek 10 dana od operacije ali, ipak.
Jedino sto ne radi nikako su stopala, prsti, peta, zglob.
Ostalo se vratilo ili se postepeno vraca i jaca.
Vuk3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 13:29   #266
Quote:
Vuk3 kaže: Pogledaj post
Hvala za utjehu - i to pomalo pomaze
znam da je proslo tek 10 dana od operacije ali, ipak.
Jedino sto ne radi nikako su stopala, prsti, peta, zglob.
Ostalo se vratilo ili se postepeno vraca i jaca.
Neka vam svima najveća utjeha bude to što nije ništa maligno.Ako ste vjernici zapalite svijeću na Kamenitim vratima i zahvalite dragom Bogu na toj velikoj milosti.
Za sve ostalo ima vremena da se rehabilitira. Treba biti strpljiv, jer je mozak osjetljiv organ kojem treba vremena da se oporavi i puno volje i vježbe. Činjenica da se već sada postepeno vraćaju osjeti je jako ohrabrujuće.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:02   #267
preporučila bih svima koji dobiju dijagnozu da je tumor neoperativan zbog nepovoljnog smještaja i ako im je tumor manji od 4 cm da pogledaju [email protected] ....
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 19:05   #268
....a ovo je stranica na kojoj se možete informirati....http://www.cyber-knife.net/de/cyberknife-zentrum.html.... znam da je učintkovito je sam i sama bila tamo i danas je moj muž zdrava osoba....
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:12   #269
evo adrese i svih potrebnih podataka Cyberknife Zentrum München-Großhadern | Tel. +49(0)89 45 23 36-0 | Fax: +49(0)89 45 23 36-16
Sekretariat: Mo - Fr 7.30 - 20 Uhr & Sa, So von 9.00 - 18 Uhr | [email protected]
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:33   #270
superoirna jel možeš malo više o tome zahvatu napisati, jer ovako tvoji postovi ispadaju ko da reklamiraš.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 12:51   #271
cyberknife je radiokirurška tehnika za koju se ne smatra da ima bolje rezultate od vrlo slične gamma knife tehnike koje se u HR rutinski primjenjuje
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 21:38   #272
Moj suprug je bio 2005 na operaciji tumora na mozgu u zg. gdje je odstranjen samo dio tumora jer je bio poveči. Bio je upučen na gamma knife jer cijeli tumor nije izvađen kod kirurške operacije. Kad smo došli kod doktora za gamma knife rečeno je da je tumor preveliki ....jer gamma knife može uspješno maxsimalno do 3 cm a naš slučaj je bio tumora 3.8. te su nas odbili sa gamma knife jer je bilo previše riskantno. Cyber knife uništava veče tumore i ne uništava okolno tkivo . tj, vrlo je precizan. Kod večeg pomaka glave on stane i ne ozračuje zdravo tkivo. Ovogodišnji nalaz je pokazao da se tumor nakon cyber knife tretmana smanjio za 1 cm i da nije potrebna daljnja klasična operacija mozga... a radilo se je o tumoru na živcima tj.neuronom stratoakusikus. Ovo pišem samo zato da iz vlastitog iskustva pomognem drugima sa sličnom problematikom. Nije ih potrebno reklamirati jer je previše o njima na netu . prouči ih malo pa češ vidjeti da pomazu u teškim situacijama bez posljedica. Iz našeg iskustva da se je ponovo pristupilo operaciji danas bi mi muž bio facijalnog zivca i sa drugim posljedicama, a
danas nakon Cyber knife-a potpuno je funkcionalan i zdrav čovjek
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:46   #273
Quote:
superoirna kaže: Pogledaj post
Moj suprug je bio 2005 na operaciji tumora na mozgu u zg. gdje je odstranjen samo dio tumora jer je bio poveči. Bio je upučen na gamma knife jer cijeli tumor nije izvađen kod kirurške operacije. Kad smo došli kod doktora za gamma knife rečeno je da je tumor preveliki ....jer gamma knife može uspješno maxsimalno do 3 cm a naš slučaj je bio tumora 3.8. te su nas odbili sa gamma knife jer je bilo previše riskantno. Cyber knife uništava veče tumore i ne uništava okolno tkivo . tj, vrlo je precizan. Kod večeg pomaka glave on stane i ne ozračuje zdravo tkivo. Ovogodišnji nalaz je pokazao da se tumor nakon cyber knife tretmana smanjio za 1 cm i da nije potrebna daljnja klasična operacija mozga... a radilo se je o tumoru na živcima tj.neuronom stratoakusikus. Ovo pišem samo zato da iz vlastitog iskustva pomognem drugima sa sličnom problematikom. Nije ih potrebno reklamirati jer je previše o njima na netu . prouči ih malo pa češ vidjeti da pomazu u teškim situacijama bez posljedica. Iz našeg iskustva da se je ponovo pristupilo operaciji danas bi mi muž bio facijalnog zivca i sa drugim posljedicama, a
danas nakon Cyber knife-a potpuno je funkcionalan i zdrav čovjek
Superiorna drago mi je zbog vas. moj muz je imao
6 operacija i gammu sad je po drugi put na kemo i sad je ono skroz lose pa zeljeli bismo pokusati i taj cyber knife pa zanima me koliko ste vi dugo cekali na termin i jeste li slali nalaze i to u minhen'? jesu vam ovdje preporucili da odete ili ono mogu na svoju ruku nazvat poslat nalaze i pokusati? nadam se cudu...ako iko zna ista da je nekome pomoglo pls pisite...stvarno se nadam cudu...
emum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 18:15   #274
Thumbs up

Quote:
emum kaže: Pogledaj post
Superiorna drago mi je zbog vas. moj muz je imao
6 operacija i gammu sad je po drugi put na kemo i sad je ono skroz lose pa zeljeli bismo pokusati i taj cyber knife pa zanima me koliko ste vi dugo cekali na termin i jeste li slali nalaze i to u minhen'? jesu vam ovdje preporucili da odete ili ono mogu na svoju ruku nazvat poslat nalaze i pokusati? nadam se cudu...ako iko zna ista da je nekome pomoglo pls pisite...stvarno se nadam cudu...
Mi smo išli sami na svoju ruku...prvo smo poslali nalaze tamo, rekli nam da je šansa 75 % i poslali nam račun 17.500 eura. Oni neće raditi ako znaju da neće uspjeti. Digli smo kredit, rekli doktoru koji je operirao da idemo. Nakon toga smo tražili refundaciju troškova koje smo dobili za par mjeseci . znači sve nam vratili do zadnje lipe. Znači prvi korak je tamo poslati nalaze i ako oni kažu da mogu vjerujte im jer njima nije stalo da uzmu novac a ništa ne pomognu jer bi im to bila loša reklama. Sretno Vam jer znam kako smo se i mi osječali u toj teškoj bolesti,
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 16:41   #275
Molim vas da mi odgovorite!

Cao svima, ja imam 14 godina... U poslednjih nedelju dana, imala sam nekakav stomacni virus, i sve mi je skroz poremeceno, od tada me stalno boli glava ( razni delovi glave, ziganje, itd..), stalno mi se spava, i osecam pritisak u ocima. Inace kad god me zaboli glava, pomislim da je nesto ozbiljno, pa se uplasim... Recite mi da je sve dobro sa mnom. PS. Nisam znala kako da napisem pitanje, pa sam stavila kao replay, izvinjavam se!
Isidora96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 16:25   #276
Quote:
superoirna kaže: Pogledaj post
Mi smo išli sami na svoju ruku...prvo smo poslali nalaze tamo, rekli nam da je šansa 75 % i poslali nam račun 17.500 eura. Oni neće raditi ako znaju da neće uspjeti. Digli smo kredit, rekli doktoru koji je operirao da idemo. Nakon toga smo tražili refundaciju troškova koje smo dobili za par mjeseci . znači sve nam vratili do zadnje lipe. Znači prvi korak je tamo poslati nalaze i ako oni kažu da mogu vjerujte im jer njima nije stalo da uzmu novac a ništa ne pomognu jer bi im to bila loša reklama. Sretno Vam jer znam kako smo se i mi osječali u toj teškoj bolesti,
sličnoj sam situaciji. Operirala sam tumor na mozgu i zbog veličine ostalog tumorskog tkiva preporuča mi se nova operacija pa tek onda gama nož. Kakve su vaše prognoze, koliko vremena očekujete mirovanje tumora?
majama12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:13   #277
Molim savjet, imam 21 god., prije 4 tjedna sam završila na hitnoj zbog jake glavobolje i čudnog pritiska u području stražnjeg dijel glave, napravila sam EEG i nalaz je uredan, glavobolja se smanjila u međuvremenu, ali nije skroz prestala..nemam vrtoglavicu, apetit normalan, nisam primijetila smetnje s vidom..rekli su da je najvjerojatnije stres uzrok ali i promjene krvnog tlaka (tendencija ka visokom), zanima me, bi li se vidjelo na EEG-u išta što bi upućivalo na nešto ozbiljnije? je li potrebno ipak obaviti magnetsku? inače, kad popijem apaurin bol se smanji. Strah me je jer traje dugo..unaprijed hvala na odgovoru
niki9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 19:23   #278
Quote:
niki9 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, imam 21 god., prije 4 tjedna sam završila na hitnoj zbog jake glavobolje i čudnog pritiska u području stražnjeg dijel glave, napravila sam EEG i nalaz je uredan, glavobolja se smanjila u međuvremenu, ali nije skroz prestala..nemam vrtoglavicu, apetit normalan, nisam primijetila smetnje s vidom..rekli su da je najvjerojatnije stres uzrok ali i promjene krvnog tlaka (tendencija ka visokom), zanima me, bi li se vidjelo na EEG-u išta što bi upućivalo na nešto ozbiljnije? je li potrebno ipak obaviti magnetsku? inače, kad popijem apaurin bol se smanji. Strah me je jer traje dugo..unaprijed hvala na odgovoru
Bi, vidjelo bi se. Očito ima veze s napetošću, jer apaurin opušta i mišiće. Pregledaj si vratnu kralježnicu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 10:54   #279
Quote:
majama12 kaže: Pogledaj post
sličnoj sam situaciji. Operirala sam tumor na mozgu i zbog veličine ostalog tumorskog tkiva preporuča mi se nova operacija pa tek onda gama nož. Kakve su vaše prognoze, koliko vremena očekujete mirovanje tumora?
Sve ovisi o vrsti tumora, kod mog supruga je bio spororastući, ako vam se tako preporučuje ,poslušajte savjet jer imamo izvrsne doktore. Gama nož je super ali moj muž nije mogao ići na gamma jer nije se moglo operacijom još smanjiiti a preveliko je bilo tkivo za gamma pa smo zato išli na cyber nož. Želim vam svu sreću i vjerujte da će sve biti dobro.
superoirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:23   #280
Quote:
superoirna kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o vrsti tumora, kod mog supruga je bio spororastući, ako vam se tako preporučuje ,poslušajte savjet jer imamo izvrsne doktore. Gama nož je super ali moj muž nije mogao ići na gamma jer nije se moglo operacijom još smanjiiti a preveliko je bilo tkivo za gamma pa smo zato išli na cyber nož. Želim vam svu sreću i vjerujte da će sve biti dobro.
Hvala Vam! Teško je kad sam to već prošla. Čekam jesen i novi termin. Vjerujem svom doktoru, ali straha i strepnje ne mogu se riješiti.
majama12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.