Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2013., 09:51   #3141
sve sto isplate a na sto niste ostvarili pravo (znaci niste prijavili promjene ili slicno) morate vratiti.
Mozda vas nece kontaktirati isti cas, ali ce vas pri svojim kontrolama obavijestiti.
Tada vam mozda i nece biti tek tako lako vratiti nekoliko mjeseci potrosenog DD.
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 10:58   #3142
Ja sam 2010. bila na porodiljnom (kao nezaposlena), a suprug je tad bio na birou i imao je naknadu, u veljači kad smo predavali papire, rekli su nam, da kad mu istekne naknada, nek dođemo podnijeti drugi zahtjev, jer od onda imamo pravo na veći dječji (najveći) kao oboje nezaposlenih. Ja sam tad pitala, a šta bi bilo da se on ponovno zaposli, jel opet moramo podnositi novi zahtjev ili prijaviti promjenu, rekli su da ne. Nije se on zaposlio, nego sam ja, prekinula sam porodiljni i nismo ništa prijavljivali, nego samo opet u veljači predali sva primanja za prošlu godinu, nitko nije ništa prigovorio, tak da ne znam, mislim da ova gđa, mislim zameoihvjetar, ne treba se bojat, ali ništa ju ne košta pitat u mirovinskom. Možda se nešto mjenjalo u odnosu na 2010.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 12:38   #3143
Hej, jel bude možda danas doplatak, pošto je 20. sutra?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 08:21   #3144
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Hej, jel bude možda danas doplatak, pošto je 20. sutra?
Ovo ti je najsiurnije,čim bude isplačeno odmah piše

http://www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:27   #3145
Ja sam dugo bila nezaposlena, odnosno rodila sam još za vrijeme studiranja i dugo sam primala DD.
Čim sam se prvi put zaposlila, poslala sam im izjavu da sam zaposlena.
To je bilo u 9.mj i nisu mi ukinuli DD.

Sad, u 2. mj sam opet predala zahtjev, iako i dalje radim jer to zahtjev za prošlu godinu i trebala bi ga i dalje primati.

Ja mislim da oni ne mogu meni prestati isplaćivati DD bez obzira na moja trenutačna primanja jer se DD isplaćuje za godinu unatrag.

Jesam li u pravu?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 22:47   #3146
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ja sam dugo bila nezaposlena, odnosno rodila sam još za vrijeme studiranja i dugo sam primala DD.
Čim sam se prvi put zaposlila, poslala sam im izjavu da sam zaposlena.
To je bilo u 9.mj i nisu mi ukinuli DD.

Sad, u 2. mj sam opet predala zahtjev, iako i dalje radim jer to zahtjev za prošlu godinu i trebala bi ga i dalje primati.

Ja mislim da oni ne mogu meni prestati isplaćivati DD bez obzira na moja trenutačna primanja jer se DD isplaćuje za godinu unatrag.

Jesam li u pravu?
Pa logično razmišlajući trebala bi biti u pravu.
Jer se DD isplaćuje unatrag (i traže se potvrde o lanjskim primanjima) i po tome ispada da bi morao dvije godine (prošlu i tekuću) imati minimum primanja za jednu godinu njihove pomoći. Jer prvo treba izdržati cijelu godinu a onda kad napokon dobiješ pomoć, ne daj bože se zaposliti jer izvoli vratiti pare koje su ti još lani trebali da si pomogneš.
Ali malo je toga u Hr logično pa me ne bi čudilo ništa
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 02:24   #3147
pozdrav

imam jedno pitanjce.početkom veljače sam predao zahtjev za produženje DD-a međutim falio mi je jedan papir,potvrda sa burze za suprugu da je nezaposlena.Zapravo sam ju zaboravio doma i sad kad sam već došao u Žajinu pitam da jel mogu sutra donest samo tu potvrdu a veli žena da ne,da čekam da referent zaprimi taj zahtjev pa će mi onda poslat doma obavijest i s tim ću doć tamo kod njih i kompletirat svoj zahtjev.I sad....čekam ja već dva i pol mjeseca da mi pošalju nešto ali niš se ne događa.Mislim,treba im 3 mjeseca skoro da obrade zahtjev?Supruga se u međuvremenu zaposlila,prije 20 dana pa me zanima da li taj njen zahtjev s burze još vrijedi ili se mjenjaju pravila igre obzirom da više nije nezaposlena? i koliko im treba da obrade zahtjev i hoće li zaostale rate isplatiti odjednom ili jednostavno pdoužiti isplatu u idućoj godini za to razdoblje?

fala
crnaguja1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:14   #3148
Ovo postaje interesantno. Vidi se u kakvim je nebulozama država.

Ima li tko još sličnih iskustava jer
meni više ništa nema logike?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:03   #3149
Pozdrav , moze li mi netko reci kada je trebalo predati dokumente za djecji doplatak u 2013.? Ili je sada sve umreženo , pa se nastavlja iz 2012..
Hvala na pomoci.
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:33   #3150
ima tko link gdje se moze vidjet koliko tko moze ostvarit dd?
meni je bio do sad 200,trebao kao bit sad 300,a leglo danas 250
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 08:24   #3151
http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=100
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 08:58   #3152
Sad sam bio do banke i još mi nije sjeo dječji?! Jel to i ove godine nisu sve stigli obraditi?
sablja07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:03   #3153
Quote:
sablja07 kaže: Pogledaj post
Sad sam bio do banke i još mi nije sjeo dječji?! Jel to i ove godine nisu sve stigli obraditi?
Na tekuće je sjelo jučer popodne svima,država je uplatila jučer.
force32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:20   #3154
Čitao sam na njihovoj stranici da je isplata bila jučer, ali nama nije sjelo. A nisam dobio ni obavijest, kao što su ranijih godina znali slati, ako papiri nisu bili u redu.
sablja07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:08   #3155
Negdje sam pročitala da se pravdaju za neisplate da nisu stigli obraditi sve zahtjeve, ono halooooo. I da tko nije dobio ovaj mjesec dobiti će idući sa zaostacima, stvarno jadno.
Sabrina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:37   #3156
Predala papire krajem sijecnja, dopunila 05.03.
Jucer mi sjela prva uplata i to po ovome od 05.03. Jer sam u medjuvremenu rodila.
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:11   #3157
Quote:
sablja07 kaže: Pogledaj post
Sad sam bio do banke i još mi nije sjeo dječji?! Jel to i ove godine nisu sve stigli obraditi?
ni ja nisam dobila. u veljači smo predali papire za produžetak dd,još nismo dobili rješenje,a za veljaču niti novčeke,gdje je zapelo ne znam?
ali vjerujem da ćemo onda dobiti zaostatke
__________________
kada je držim-TADA JE CIJELI SVIJET U MOJIM RUKAMA ♥ L ♥ 18.04.2012. ♥
PinaColada000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 19:38   #3158
u 2.mj predali zahtjev za dd.. u 3mj dobivamo da nam nedostaju još neki dokumenti.. oko 20.03. predajemo i to.. sad nismo dobili nikakvo riješenje.. ugl. po svemu imamo pravo .. ni novaca ni ničega još

jel trebamo prvo dobiti neko rješenje kući ili???
prvi put to predajem pa ne znam
__________________
&
ajs-krim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 20:19   #3159
Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
u 2.mj predali zahtjev za dd.. u 3mj dobivamo da nam nedostaju još neki dokumenti.. oko 20.03. predajemo i to.. sad nismo dobili nikakvo riješenje.. ugl. po svemu imamo pravo .. ni novaca ni ničega još

jel trebamo prvo dobiti neko rješenje kući ili???
prvi put to predajem pa ne znam
Po novome,tako mi kaže službenica,prvo se treba dobiti rješenje,pa se zatim isplaćuje novac na račun...
Ja sam do sada znala čak do svibnja čekati rješenje,ali su bez obzira na to sjedale uplate,pa sam mislila da će tako i ove godine,kad ono figa!
__________________
On the bright side,my coffee will never get cold in hell!
La roux is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 21:58   #3160
Quote:
ajs-krim kaže: Pogledaj post
u 2.mj predali zahtjev za dd.. u 3mj dobivamo da nam nedostaju još neki dokumenti.. oko 20.03. predajemo i to.. sad nismo dobili nikakvo riješenje.. ugl. po svemu imamo pravo .. ni novaca ni ničega još

jel trebamo prvo dobiti neko rješenje kući ili???
prvi put to predajem pa ne znam
meni je neki dan rekla da rjesenja tek sredinom 5.mj krecu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.