Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 13:55   #241
Možda sam na Forumu jedne poliklinike čitala o toj preuranjenoj konizaciji gdje se pacijentica nije dala nikako pod nož, a pogotovo u takoj ranoj fazi. Da se i mene pita rekla bi isto. Tek kad bi izgubila svaku i najmanju šansu da se može izlječiti i bez toga.
Aviss is offline  
Old 23.11.2006., 15:23   #242
Quote:
Aviss kaže:
Da, baš kako kažeš na kraju: Sve ti je to pizdarija!

Tvoja prva dijagnoza bila je CIN1 bez HPV-a?

pa prva dijagnoza je bila cin1...kako ja nisam tada imala pojma o tome nisam ni trazila hpv test...a lijecniku nije ni palo na pamet da mi napravi.....mislim da je ipak cijelo vrijeme prisutan bio i hpv no otkrili ga kasnije
alemka is offline  
Old 23.11.2006., 22:48   #243
Nego, koliko dugo čekate nalaze papa testa? Kod mene se jako puno čeka (Rijeka)... (mislim ne znam koliko je drugdje, ali ja sam čekala nalaz oko mjesec i pol dana... jel to svuda tako? - pretpostavljam da je u Zg manje, ali drugdje?)[/QUOTE]



Ja sam iz Poreča i naše pape šalju u Pulu, od socijalnih i privatnih gin, čeka se mjesec i pol, tako da ti je to sve isto. Jedino sam čitala na nekim stranicama privatnih poliklinika i laboratorija (npr. Moderna dijagnostika) gdje platiš, dobiješ nalaze za 3-4 dana.
mayabela is offline  
Old 23.11.2006., 22:59   #244
Quote:
alemka kaže:
ovako to kod mene izgleda....cin1...premazivanja,vaginalete....cin2. ...premazivanja,vaginalete,antivirotici,kolposkopi ja....cin3...kolposkopija,biopsija,jacanje imuniteta.....slijedecih par nalaza super...onda opet promjene na stanicama.....sumnja na cin....vaginalete,imunitet,vaginalete,imunitet,kol poskopija.....opet cin1...onda jos i HPV...i nedavno nalaz opet super...nigdi nista.....eto tako je kod mene zadnjih 8 godina.....

Pitanje @alemka!

Molim te, samo da mi odgovoriš da li je moguće da se cin 3 povukao bez konizacije? Koliko sam shvatila iz ovog posta ti nisi bila na zahvatu, a ipak su kasnije nalazi došli uredni. Mene muči ta dilema, da li još pričekati ili raditi odmah lletz na cin 3
mayabela is offline  
Old 24.11.2006., 03:42   #245
Quote:
vendella kaže:
Čini mi se da je spominjana konizacija kod CIN II, a ne CIN I, ali po onome što sam čitala ovdje ali i po drugim stranicama konizacija se većinom ne radi prije CIN III. Meni nije ništa bilo predloženo, a kamoli konizacija.
nije ni meni jos predlozena konizacija al nekako imam filing da hoce, ubrzo..
11.mj 2005. CIN I - LSIL
12.mj hpv high risk
6.mj '06. kolposkopija, CIN II - HSIL, i 11.mj opet isti nalaz (+promjene povezane s hpv-om)
(danas sam napokon dobila sve nalaze pa znam tocno )

uz nalaze, danas sam dobila i 2 uputnice - jedna je za pregled u utorak u kbc Rijeka (idem opet na kolposkopiju te na histologiju), a drugu sam dobila unaprijed, bas za bolnicko lijecenje, sto ce pricekati dok ne dobijem nalaze ova dva prethodna pregleda..
uglavnom, meni se ovo sve manje i manje svidja
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 24.11.2006., 07:14   #246
Quote:
Ja sam iz Poreča i naše pape šalju u Pulu, od socijalnih i privatnih gin, čeka se mjesec i pol, tako da ti je to sve isto. Jedino sam čitala na nekim stranicama privatnih poliklinika i laboratorija (npr. Moderna dijagnostika) gdje platiš, dobiješ nalaze za 3-4 dana.
privatno ovdje gdje zivim (Makedonija) se ceka oko 4 dana. privatno za HPV test se ceka 10 dana.
dersu is offline  
Old 24.11.2006., 07:22   #247
Quote:
vendella kaže:
Pa rekla bih da jesmo... Moj osnovni problem je što ja povrće ne volim. Ne jedem nikakve salate jer sirovo povrće jednostavno ne ide i ne ide... Jedem samo kuhano povrće... Naišla sam na podatak da grašak ima dosta cinka, a grašak mi je jedna od dražih namirnica.. jupi Voće volim, ali nije da baš ludo udaram po njemu... Pizzu, čevape i slično jedem povremeno, ne prečesto, ali tjesteninu dosta često jedem... u zadnje vrijeme sam se prisilila da pijem jogurt (bioaktiv, ab kultura)... sve u svemu potrudit ću se da jedem više voća i povrća... i trudim se više se kretati... u svakom zlu neko malo dobro (možda radi zdravstvenih problema promijenim neke loše navike i skinem koju kilu... inače nemam dovoljno motiva da se pokrenem, no sad sam motivirana radi zdravlja)...

jel grasak smrznut iz kesice?

antioksidanti su najvise u vocu i povrcu...
ima jos jedna vazna stvar, a to je da se nastoji da se jede biolosko voce i povrce (koje nije tretirano pesticidima i industrijskom djubrivom).

ja redovno kupujem svoje voce i povrce kod jedne zene koja tako uzgaja.

sto se tice pizze, jesti je od integralnog brasna (tako si je kuci pripremati) i ne kombinirati sira sa mesom na nju. (vec sam rekla da kod CIN-a se ne jede meso neko vrijeme, da bi organizam procistio).
dersu is offline  
Old 24.11.2006., 07:37   #248
da se vratim 10 godina unazad:

otkad imam HPV ne znam, ali mislim da ga imam vec dosta dugo (imam 32 godine). medjutim aktivirao se tek prije neko vrijeme, mozda prije dve godine. posto izmedju dva zadnja ginekoloska pregleda sam napravila pauzu od dve i po godine, mislim da je HPV postao akivan prije dve godine, kad mi je imunitet pao zbog previse rada.

nikad prije mi nije HPV ustanovljen, a onda kad sam uradila pregled proslog maja (nakon dve i po godisnje pauze) za mene je to bio sok. Pa cure, iskreno da vam kazem ja nisam ni znala da taj HPV postoji na zemaljskoj kugli...

sad se pitam, zasto se taj HPV tek sad aktivirao...kad se vratim dvije i po godine unatrag, vidim sebe kako previse radim pod stresom, ne jedem tako zdravo kao prije, ne sportujem. sjetim se da skoro svakog dana sam jela po jednu cokoladu, pizzu, snedvice itd.
prije tog stresnog perioda, zivela sam jako zdravo. bila sam vegetarijanac oko 8 godina, jela samo biolosku hranu, integralne zitarice itd. biciklo sam vozila svaki dan. fizicka forma mi je bila savrsena! PAPA uvjek uredan.

onda su pocele promjene, gdje je zaradjivanje novca postalo jako bitno...rad, samo rad i brza hrana (i opet sam pocela jest meso). i mislim da je sve tu pocelo.

to vam je moje iskustvo.
dersu is offline  
Old 24.11.2006., 18:32   #249
Hej, cure. Eto da vam se i ja pridružim. I mene je usrećio CIN I + HPV. I pažljivo sam pročitala sve na ovom forumu, a valjda i sve na internetu Sve u svemu, vrti mi se u glavi od silnih informacija i podosta me strah. Ali kako vrijeme ide tako se valjda navikavam na tu činjenicu i pomalo smirujem. Uglavnom, i ja se trudim paziti na prehranu, uzimati vitamine, vježbati i sve to. I čekam da se moj imunitet probudi.
Nego, htjela sam vam reći i nešto novo po tom pitanju. Otkrila sam naime liječnicu koja se bavi fitoterapijom (liječenjem lijekovima biljnog porijekla) i otišla k njoj. Imam poznanicu koja je njezinim čajevima izliječila CIN za vrijeme trudnoće (samo time se liječila), a doktorica mi ulijeva povjerenje i samim tim što je završila medicinu. Uglavnom, kaže da ima sjajne rezultate kod pacijentica s CIN-om koje su koristile njezin čaj i kapi za imunitet. Pa sam zaključila da se isplati pokušati. Dakle, pijem litru tog čaja dnevno i u njega ukapam 100 kapi tinkture. To dvoje košta oko 150kn i traje negdje mjesec dana. Dakle, ako vas i to zanima, javite mi se pa ću vam dati njezin broj i podatke. Eto, sad sam pridodala još malo informacija na ovu temu
Mya is offline  
Old 26.11.2006., 11:03   #250
Quote:
vendella kaže:
Čini mi se da je spominjana konizacija kod CIN II, a ne CIN I, ali po onome što sam čitala ovdje ali i po drugim stranicama konizacija se većinom ne radi prije CIN III. Meni nije ništa bilo predloženo, a kamoli konizacija.

Meni sad nije fakat jasno zašto sam morala raditi tu konizaciju sa cinom II

Valjda zato što mi nije prolazio sam od sebe...
__________________
Iman
iman is offline  
Old 26.11.2006., 16:00   #251
Quote:
mayabela kaže:
Pitanje @alemka!

Molim te, samo da mi odgovoriš da li je moguće da se cin 3 povukao bez konizacije? Koliko sam shvatila iz ovog posta ti nisi bila na zahvatu, a ipak su kasnije nalazi došli uredni. Mene muči ta dilema, da li još pričekati ili raditi odmah lletz na cin 3

biopsija je zahvat kojim se uzima komadic tkiva da bi se vidilo u kojoj je fazi cin....nakon biopsije prodje mislim mjesec-dva i radi se kontrolni papa-test...e pa meni je taj papa-test bio ok...lijecnik je objasnio da mi je biopsijom odstranjen ocito cijeli zahvaceni dio.....naravno to je rijetkost i imala sam srecu da je sve tako tada proslo
alemka is offline  
Old 27.11.2006., 12:32   #252
PROBLEM! Papa mi je uredan, ali mi je otkriven HPV (unutar vagine!). KOndilomi su siljasti i navodno nisu opasni.Tek su u zacetku. Doktorica mi savjetuje uklanjanje laserom (u totalnoj anesteziji). Kaze da ne moze lokalna anestezija jer mnogo boli. Sta mislite o tome? Hitno mi treba odgovor. I da li treba da odem kod jos nekog doktora, po jos jedno misljenje..? Hvala
__________________
Callisto
Callisto is offline  
Old 28.11.2006., 20:51   #253
Quote:
Callisto kaže:
PROBLEM! Papa mi je uredan, ali mi je otkriven HPV (unutar vagine!). KOndilomi su siljasti i navodno nisu opasni.Tek su u zacetku. Doktorica mi savjetuje uklanjanje laserom (u totalnoj anesteziji). Kaze da ne moze lokalna anestezija jer mnogo boli. Sta mislite o tome? Hitno mi treba odgovor. I da li treba da odem kod jos nekog doktora, po jos jedno misljenje..? Hvala
laser je odlican za uklanjanje kodilome. idi slobodno.
dersu is offline  
Old 29.11.2006., 00:17   #254
bok cure, prvi put sam ovdje
prekosutra idem na lletz pa su me zanimala vasa iskustva
verdilla is offline  
Old 29.11.2006., 02:18   #255
Quote:
alemka kaže:
Quote:
mayabela kaže:
Pitanje @alemka!

Molim te, samo da mi odgovoriš da li je moguće da se cin 3 povukao bez konizacije? Koliko sam shvatila iz ovog posta ti nisi bila na zahvatu, a ipak su kasnije nalazi došli uredni. Mene muči ta dilema, da li još pričekati ili raditi odmah lletz na cin 3
biopsija je zahvat kojim se uzima komadic tkiva da bi se vidilo u kojoj je fazi cin....nakon biopsije prodje mislim mjesec-dva i radi se kontrolni papa-test...e pa meni je taj papa-test bio ok...lijecnik je objasnio da mi je biopsijom odstranjen ocito cijeli zahvaceni dio.....naravno to je rijetkost i imala sam srecu da je sve tako tada proslo
a mene muci da li raditi LLETZ na CIN II

danas sam bila na svojoj drugoj kolposkopiji..i opet nis..valjda je to preduboko tako da vidljivih promjena nema..
trebao mi je raditi i biopsiju al na kraju nis od toga..

uglavnom, mogu birati pa ici na biopsiju + ekskohleacija ili LLETZ i ekskohleacija..preporucen mi je LLETZ jer ako odem na biopsiju, vrlo moguce da cu nakon toga svejedno trebati ici na LLETZ pa kao da ne idem 2 puta..
nemam pojma sta napraviti..
__________________
I need your lovin' like the sunshine..cvrcak raste
iwchy is offline  
Old 29.11.2006., 09:13   #256
u mojoj drzavi je rutina prvo uradit Papa test, pa ako se na njemu pokaze CIN onda se radi biopsija, i tek nakon biopsije se odluci sta raditi.

iwchy jel bolnica gdje ides drzavna ili privatna? nije valjda da ne zele trosit novac na biopsiju?
dersu is offline  
Old 29.11.2006., 12:17   #257
iwchy, preporucam ti da napravis lletz. biopsija nije ugodna i uglavnom ti pokaze isto stanje kao i papa test.
verdilla is offline  
Old 29.11.2006., 15:28   #258
Quote:
iman kaže:
Meni sad nije fakat jasno zašto sam morala raditi tu konizaciju sa cinom II

Valjda zato što mi nije prolazio sam od sebe...
vjerojatno si dugo vukla CIN II bez ikakvih pomaka na bolje.

inače, CIN III nije jako razgraničen od carcinoma in citu, dakle ima dosta slučajeva gdje je CIN III već karcinom.
elala is offline  
Old 29.11.2006., 15:30   #259
Quote:
alemka kaže:
biopsija je zahvat kojim se uzima komadic tkiva da bi se vidilo u kojoj je fazi cin....nakon biopsije prodje mislim mjesec-dva i radi se kontrolni papa-test...e pa meni je taj papa-test bio ok...lijecnik je objasnio da mi je biopsijom odstranjen ocito cijeli zahvaceni dio.....naravno to je rijetkost i imala sam srecu da je sve tako tada proslo
to nije rijetkost.
vrlo često je samo malo područje zahvaćeno te se takvo tkivo uspije već u potpunosti odstraniti biopsijom.
elala is offline  
Old 29.11.2006., 20:56   #260
Quote:
verdilla kaže:
bok cure, prvi put sam ovdje
prekosutra idem na lletz u Pulu pa su me zanimala vasa iskustva

bok verdilla!

ja sam se već svuda raspitivala da li je netko bio u puli na lletzu, pa se nitko nije javio, ne znam šta je to s istrijankama, valjda ne briju baš po forumima!

anyway, ja sam bila kod dr. ambrozića na biopsiji (jesi i ti bila kod njega?) i nije htio raditi lletz, prvo ćemo pričekati još jednu papu. čula sam svašta o pulskoj bolnici, i pozitivnog i negativnog pa ti ne mogu savjetovati ništa jer se i sama premišljam da li ići tamo ili u rijeku. dr.ambrozić slovi za stručnjaka na tom području, a kažu da je pula među prvima počela raditi lletz, bo.

budući da svi kažu da je to zaista rutinski zahvat, sigurna sam da će sve biti u redu, samo hrabro! sretno!
mayabela is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.