Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2004., 00:56   #21
Quote:
dora kaže:
Ma daj... otvaras mi okice jesi jos kaj primetila u ovo vreme u Zgu? Prosvjetli me.
Ti samo citaj sto ja pisem, mozda se doista i prosvjetlis.
Za pocetak, svatko ima pravo na svoje misljenje, pa tako i ja.

magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 00:58   #22
Quote:
magdalena1999 kaže:
Ti samo citaj sto ja pisem, mozda se doista i prosvjetlis.
Za pocetak, svatko ima pravo na svoje misljenje, pa tako i ja.
Ne sumnjam bar u prosvjeljenje... nda, svoje misljenje bum ostavila za sebe.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:02   #23
kaj je tu je i kak je tak je.tu smo di smo i tak nam je kak si bumo sami napravili. jel tak?nema svadje.
jarmati ne znam kaj je , no ja bi recimo "jambral".
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:06   #24
Quote:
NoWa kaže:
normalno da ne pljujem. pljujem po seljačinama koji dolje idu na skup 'svi smo mi mirko norac' ili na thompsonov koncert.
pljuvala bih po istim takvim seljačinama i ovdje.


ostajem zivjeti u zagrebu iako sam dobila batina jer sam splićanka, iako su mi jednom ukrali tablice tu, a drugi put sjekirom razbili pola auta (i tu sjekiru ostavili unutra)...iako mi je zena pri upisu na fax rekla onako indirektno (kao svojoj kolegici) 'kaj ovi imaju dolazit ovdje našoj djeci zauzimat mjesta?'..iako mi ponekad konobar kaze da nema 'kave s mlikom' nego samo s 'mlijekom'. a ja sam gost. kao i svaki drugi. pitam se dali englezu kaze da naruci kavu na engleskom.
i slične stvari.

idiota ima posvuda. niti zagreb niti split nisu toga lišeni.

ja sam, btw, naucila sve zagrebacke izraze, pricat i razumjet šatrovački...znam valjda sve izraze tu.. al kao sto je Lorelai rekla, iako znam sto je 'gablec', necu ga tako nazivat. cudno mi je to. to nisam ja. cemu pretvaranje da se dodvorim nekom tko pati od takvih pizdarija?

isto tako, svi moji prijatelji rodom iz zagreba vec znaju ove naše splitske riči. sprdamo jedne druge, zajebavamo se. kupimo nesto jedan od drugog. a sve to zato jer smo normalni i neopterecni podrijetlom

Zao mi je radi batina, NoWa.
Sasvim mi je jasno o kakvom soju se tu radi. Takvih ima svuda, slazem se. Takvima sam i ja cudna sto ne mrzim one koje bi po nekoj sabloni valjda trebala mrziti, nemam pojma...
I ja bih se osjecala cudno kad bi govorila drugacije pa te sasvim razumijem; cak i kad bih zivjela u Splitu ne bih mogla promijeniti svoj govor samo tako - mozda bi neke rijeci usle u svakodnevni govor, a neke mozda i ne.
Ovo s faksom - cuj, to zvuci skroz bezveze i meni, pa nisu fakulteti rezervirani samo za one koji su rodjeni u Zagrebu (ili u bilo kojem veceg gradu), ali to je zatvoren krug radi veza i vezica; pa se, samim time, sve to nekad i previse osobno dozivljava.

Kao sto rekoh - ne smetaju mi ljudi, stovise - sve to obogacuje grad; jedino sto me smeta je izrugivanje ili, pak, zelja nekih da Zagreb izgubi specificni zagrebacki 'duh'. A ima ih..ima takvih
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:07   #25
Quote:
Simona kaže:

A što mi je bilo najbolje u Zagrebu? Nitko se nije pačao u moj život. Niti mi je netko upadao u posjetu bar bez najave.

To je ono najbolje što ti daje veliki grad.
Da, nitko se ne paca u tvoj zivot, na kraju i sam postanes takav. Ne zanima te ni tko zivi na tvom katu.

Je li to bas najbolje, ne znam, mozda samo neka vrsta obrambenog mehanizma, zastite od prevelikog vezivanja za ljude, u gradu u kojem se non stop selis iz kvarta u kvart i u kojem se svaki dan sve mijenja, pa i prvi susjedi.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:09   #26
Quote:
fakin kaže:
no ja bi recimo "jambral".
A ti si fetivi, tebi treba vjerovat.
Covjek uci dok je ziv.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:10   #27
ja se recimo s ovim svojim novim prepucavam na slatki nacin oko hajduka i dinama. iako me zaboli neka stvar oko toga

mene bas briga odakle je on. njega ocito isto odakle sam ja.
volim ljude neopterecene podrijetlom.
bilo kakav sram zbog podrijetla ili negiranje istog po meni je dest puta gori od zdrave i prirodne nostalgije za rodnim krajem.

ljudi ce ovdje dosta cesto reci neku ruznu stvar na racun dalamtinaca i opcenito svih pridoslica kad se nađu u situaciji da su 'ugrozeni' od neke pridoslice. da im je ta pridoslica 'ukrala' posao, 'ukrala' decka..ili sto god vec.

ili su jednostavno primitivni.

mene je samo zanimao opcenito vas stav o ljudima koji dolaze.
prepucavanja na relaciji dora-magdalena nemaju bas smisla.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:12   #28
Quote:
mallee kaže:
Zao mi je radi batina, NoWa.
Sasvim mi je jasno o kakvom soju se tu radi. Takvih ima svuda, slazem se. Takvima sam i ja cudna sto ne mrzim one koje bi po nekoj sabloni valjda trebala mrziti, nemam pojma...


ili, pak, zelja nekih da Zagreb izgubi specificni zagrebacki 'duh'. A ima ih..ima takvih
E, tako nekako, mrze a skoro da ni sami ne znaju zasto.

A sto se tice zagrebackog duha, zato bi ja da ostanu 11 i 12-ice. Pravi Zagrebacki stuh.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:14   #29
STIH!!
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:14   #30
Quote:
magdalena1999 kaže:
Da, nitko se ne paca u tvoj zivot, na kraju i sam postanes takav. Ne zanima te ni tko zivi na tvom katu.

Je li to bas najbolje, ne znam, mozda samo neka vrsta obrambenog mehanizma, zastite od prevelikog vezivanja za ljude, u gradu u kojem se non stop selis iz kvarta u kvart i u kojem se svaki dan sve mijenja, pa i prvi susjedi.
Pa to je onda vec osobni problem. Ja, iako sam iz starog dijela Zg, sam upoznata sa izuzetno pozitivim primjerima iz novozagrebackih nebodera i zgrada - od druzenja pa do pomaganja. Samo je stvar u tome da se mozda nece ljudi previse mijesati i viriti preko ograde (tj. prozora ili cega god ) kao sto je tipicno za seoske sredine. I nece ti nitko upasti na vrata ako nisi bas ne znam kak dobar s njim. Tu postoji stanovita razlika
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:16   #31
Ljudi nekamo dolaze iz nekog odredjenog interesa. Mislim da ne trebaju gubiti svoj identitet, a vrijeme ce uciniti svoje te ce se oni ili njihova djeca s vremenom uklopiti u novu sredinu. To je posve prirodan proces. Neki dolaze privremeno, neki da ostanu.

Jedino mislim da bi svako svoje predrasude trebao ostaviti doma (i domaci i dosljaci). Jer se upravo radi njih i manjine budala i dogadjaju takve stvari- razbijanje auta, batine....

Dakle dobrodosli svi sa dobrim namjerama i otvorena srca.
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:19   #32
Quote:
magdalena1999 kaže:
STIH!!
je, stih. duh mi nekak zaokruzuje sve (ukljucujuci i stih).
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:20   #33
Quote:
mallee kaže:
Pa to je onda vec osobni problem. Ja, iako sam iz starog dijela Zg, sam upoznata sa izuzetno pozitivim primjerima iz novozagrebackih nebodera i zgrada - od druzenja pa do pomaganja. Samo je stvar u tome da se mozda nece ljudi previse mijesati i viriti preko ograde (tj. prozora ili cega god ) kao sto je tipicno za seoske sredine. I nece ti nitko upasti na vrata ako nisi bas ne znam kak dobar s njim. Tu postoji stanovita razlika
Sada cu jos ispasti i slucaj za psihijatrijsko vjestacenje.

Salim se, to je istina, karakter same osobe je jako bitan, ali to je vec rasprava za sebe. Inace, ono sto sam napisala, nije samo moje misljenje, vise nas je to primjetilo i dozivjelo.
Tesko se uklopiti kad dodjes izvana, uostalom, Zagrepcani su suzdrzaniji od recimo, Dalmatinaca. Zelim reci, nije bas da te docekaju rasirenih ruku, eto.

Ovo nije kritika, nego moje misljenje i dojam. Da napisem prije nego me opet netko napadne.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:21   #34
Quote:
doc_1 kaže:
Ljudi nekamo dolaze iz nekog odredjenog interesa. Mislim da ne trebaju gubiti svoj identitet, a vrijeme ce uciniti svoje te ce se oni ili njihova djeca s vremenom uklopiti u novu sredinu. To je posve prirodan proces. Neki dolaze privremeno, neki da ostanu.

Jedino mislim da bi svako svoje predrasude trebao ostaviti doma (i domaci i dosljaci). Jer se upravo radi njih i manjine budala i dogadjaju takve stvari- razbijanje auta, batine....

Dakle dobrodosli svi sa dobrim namjerama i otvorena srca.
lijep post.
i od mallee isto.
drago mi je citat ovakve stvari
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:26   #35
Quote:
magdalena1999 kaže:
Tesko se uklopiti kad dodjes izvana, uostalom, Zagrepcani su suzdrzaniji od recimo, Dalmatinaca. Zelim reci, nije bas da te docekaju rasirenih ruku, eto.
stvar temperamenta. dalmatinci imaju tendenciju da glasno i gestama poprate sve svoje rijeci i djela.
ljudi s kontinenta su zatvoreniji. sto ne znaci da su losiji.

moji zagrebacki susjedi su me prihvatili jako lijepo jer sam prema njima pristojna. i ove stare bakice mi govore da sam fina i bla bla. decki iz zgrade me uredno pozdrave, kad imam frke oko nosenja stvari pomognu..kad je trebalo posudit kleme za auto jednom-isto nema frke.

s druge strane, imaju u ulici dva decka, evidentno BBB-ovci koji za mnom vicu 'dinamo!dinamo!' u znak provokacije. znaju mi vikat 'razbit cemo te tovarko!' i slicne stvari....
ne uzimam to k srcu. oni su debili. a debila ima posvuda. i u splitu. i ovdje.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:34   #36
Quote:
magdalena1999 kaže:
Sada cu jos ispasti i slucaj za psihijatrijsko vjestacenje.

Salim se, to je istina, karakter same osobe je jako bitan, ali to je vec rasprava za sebe. Inace, ono sto sam napisala, nije samo moje misljenje, vise nas je to primjetilo i dozivjelo.
Tesko se uklopiti kad dodjes izvana, uostalom, Zagrepcani su suzdrzaniji od recimo, Dalmatinaca. Zelim reci, nije bas da te docekaju rasirenih ruku, eto.

Ovo nije kritika, nego moje misljenje i dojam. Da napisem prije nego me opet netko napadne.

Mislim da to ovisi, izmedju ostalih stvari, i o tome kako mi dozivljavamo stvari oko sebe, kuzis..ovisi o tome koliko smo spremni sami nekad uloziti. Govorim sasvim opcenito, naravno.

Sto je grad veci, takve stvari su cesce; sto je zivot brzi, to se manje vremena ima. Zagrepcani su drugaciji od ljudi iz Dalmacije, naravno - stvar temperamenta; ali isto tako mislim da bi se mene mjerkalo kad bi tamo dosla zivjeti (Split ili bilo gdje drugdje) - ti to drugacije dozivljavas iz svoje perspektive i sigurno da ti ne bi vidjela kako je meni da sam ja u Splitu. To je jednostavno tako.

Nadam se da ne dozivljavas ovo kao napad
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:39   #37
Quote:
NoWa kaže:


s druge strane, imaju u ulici dva decka, evidentno BBB-ovci koji za mnom vicu 'dinamo!dinamo!' u znak provokacije. znaju mi vikat 'razbit cemo te tovarko!' i slicne stvari....
ne uzimam to k srcu. oni su debili. a debila ima posvuda. i u splitu. i ovdje.
ma joj, ljetos sam u Maksimirskoj naisla na alkoholizirane BBB-ovce koji bi razbili svakog tko im se u tom trenutku nasao na putu (samo sto kuzim da bi im ti ipak bila sladji zalogaj nego ja, a u Splitu pak obratno hehe). nemam sto pricati s takvima, niti me takav sklop zanima. volim svoj grad, a njihov primitivizam ostavljam njima. kad neki od njih razbiju tramvaje to je valjda iz silne ljubavi prema gradu
to nema veze niti sa Zagrebom, niti sa ljubavlju prema njemu.
mallee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:52   #38
Quote:
NoWa kaže:
s druge strane, imaju u ulici dva decka, evidentno BBB-ovci koji za mnom vicu 'dinamo!dinamo!' u znak provokacije. znaju mi vikat 'razbit cemo te tovarko!' i slicne stvari....
Mislila sam nis vise ne napisat na ovu temu, al... jedno pitanje NoWa, mislim di ti zivis?
Ovo je opis ko da ti imas 4 godine a ta 2 dececa iz susedstva 5 godina i onda oni tebe zajebavaju... negdi si napisala da ima 24 godine.
Za zenom od 24 godine neki supci vicu "Dinamo"? Nevjerojatno.

A ti imas uvijek malo cudne zgode.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 01:57   #39
Quote:
mallee kaže:
volim svoj grad, a njihov primitivizam ostavljam njima.


Quote:
dora kaže:
NoWa, mislim di ti zivis?
Ovo je opis ko da ti imas 4 godine a ta 2 dececa iz susedstva 5 godina i onda oni tebe zajebavaju... negdi si napisala da ima 24 godine. Za zenom od 24 godine neki supci vicu "Dinamo"? Nevjerojatno.
zivim u zagrebu. eto di zivim.
šupci ne biraju godište onoga na kog viču.

ne razumiš ti ništa dora.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2004., 02:06   #40
Quote:
NoWa kaže:
zivim u zagrebu. eto di zivim.
šupci ne biraju godište onoga na kog viču.

ne razumiš ti ništa dora.
Akceptirala sam da zivis u Zgu... hm, da sa tvoje 24 za tobom vicu na cesti, paaa malo mi je tesko za povjerovati osim ak nemaju 5 godina. Hm, ma deca u mojoj ulici to ne rade s 5 godina.
A to ne razumin, da, kaj je je.
Promjeni si kvart.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.