Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 00:51   #81
Sve samisprobao sto jasmin kaze, ali kada hocu da krenem moram pedalu kvacila na polovicu da popustim pa tek onda krene. Obicno kod drugih auta odma hvata cim se malo pedala popusti.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 01:24   #82
Quote:
Karanana kaže: Pogledaj post
Sve samisprobao sto jasmin kaze, ali kada hocu da krenem moram pedalu kvacila na polovicu da popustim pa tek onda krene. Obicno kod drugih auta odma hvata cim se malo pedala popusti.
koje je auto jel hidraulicno ili sajla kvacilo? mozda samo sajlu treba nastelovat malo. iako ja neznam nijedno auto da hvata bas napocetku kvacila, uvijek ima malo praznog hoda pri dnu kvacila.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:27   #83
Hidraulicno je kvacilo.
Auto krece kad otpustim pedalu tek napola u toku voznje kad mjenjam brzine to ne osjecam jer pedalu pustam brze. Probao sam da vozim 50 km na sat sa cervrtom brzinom i da dodam gas, auto ipak ubrza ali 3-4 sekunde sporo ubrzava pa nakon toga postigne vecu brzinu.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:57   #84
Quote:
Karanana kaže: Pogledaj post
Hidraulicno je kvacilo.
Auto krece kad otpustim pedalu tek napola u toku voznje kad mjenjam brzine to ne osjecam jer pedalu pustam brze. Probao sam da vozim 50 km na sat sa cervrtom brzinom i da dodam gas, auto ipak ubrza ali 3-4 sekunde sporo ubrzava pa nakon toga postigne vecu brzinu.
ma dobro je to nebrini, ako uhvati odma nemas sta brinuti.
probaj uzbrdo u visoj brzini ako se pocnu dizati okretaji a brzina ista ili se smanjuje onda proklizuje(iako nevjerujem po tome sto si napisao)
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 16:24   #85
decki moze pitanje-...
gledao sam kupit 307-icu 2.0 hdi 90 ks. 2002. god.

i isli smo se malo provozat i vidio sam na putnom računalu prosjecna potrosnja 8.2 l. e sad me zanima dali ti modeli iz 2002. god mogu vise trosit ( bas toliko).
jer je lik rekao da se auto dosta vozio po otvorenoj cesti ( bas onda bi trebala prosjecna biti manja).
Zanima me dali je moguće da tako puno trosi? dali imaju neke blokade na tom modelu da slabije vuce i vise trosi od onoga u 2004. god? hvala
killler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 18:02   #86
Ovaj moj trosi 5 do 6 L na otvorenom ali u gradu oko 8 L.
Karanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 07:56   #87
rasprava pd vs common rail ima bezbroj, ja cu samo reci svoje misljenje, common rail je tiši, manje zagađuje, manje troši i razvija snagu ranije (iz nižih okretaja), ali isto tako ranije "gubi dah" (nakon 3500 okretaja se osjeti pad snage) od vw pd motora. čini mi se da common rail daje i više okretnog momenta, konkretno ovaj motor kojeg imam priliku voziti daje 320Nm (340 uz overboost) koji su na raspolaganju od 1600 do 3500 okretaja. osobno bi uvijek prije uzeo common rail (ali ove novije generacije). prezadovoljan sam fordovim 2.0 tdci motorom, ali nase gorivo im ne lezi, 2 brizgaljke goriva bi lagano trebalo mijenjati, auto ima 170tisuca km (mondeo 2005). potrosnja 7 litara (papir i olovka računica) kombinirano, ali vjerujte mi ne baš penzionerske vožnje, obožavam klackalicu u drugoj i trećoj brzini, a autocestom si ne mogu pomoć da neidem 180, 190...

i druga stvar, pežoa nikad nisam volio jer je vječno na lošem glasu zbog kojekakvih kvarova a niti mi se dizajn interijera nešto posebno sviđa, ali svejedno razmišljam uzeti 307 2005 godište sa 140tisuca km 2.0hdi 136ks, ponajvise zbog odlicnog iskustva sa istim motorom u mondeu (istina, u nadi da su brizgaljke u sto boljem stanju, neki pricaju da takve motore treba točit na tifonu jer imaju čišću naftu od ine?).

i treca stvar ako ste pratili 24 sata la manša ove godine, hdi je silovan i stvorio prednost sa sva 4 bolida od nekoliko krugova nad audijem, ali je samo jedan pežo završio utrku, na 4. mjestu, ovoj trojici su otišle turbine, iste greške na sva tri auta, na pit wllu su se ronile suze...
blufonci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 14:59   #88
a da ti nisi nekaj pomiješal?

PDI je bučniji jer gorivo ubrizgava pod većim pritiskom.
pa je zbog toga i jači. većinom mu i moment jače i ranije raste, ali to je više stvar turbine nego samog sistema ubrizgavanja.
ista stvar i sa "ranije gubi dah". stvar turbine, ne motora.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 21:35   #89
Peugeot 206 1,4 benzin 55kw 2004.god 110.000km, ide kao strijela, jako dobro ubrzanje u startu, max. brzina do 170km/h
što se tiče potrošnje svi govore 4-5 L na 100 km... lazu sami sebe.. to je nemoguce, potrosnja je 6,5 do 7l ovisno kako ga vozite, ako radi pod klimom jos litra gore.. popravci do sada nista veliko nisam imao.. redovan servis i to je to.. mala mana elektronika, ni to me nikada nije zezalo.. udobnost maximalna.. zavisi sve od toga tko ga je i kako vozio, po mom nije isto kada kupite auto od 80,000 km i auto od 200.000 km.. usporedba je kao da Ronaldo trci sa Maradonom na 100 metara.. no ne bitno..
Peugeot 307 2,0 HDI.. daleko najbolji motor kod njih.. 1,4 hdi isto tako.. ali se vuce kao prebijena macka po putu.. 1,6 16v nemoguce natociti koliko trosi, ali ide jako dobro..
Sve sam ih vozio, i dizele i benzince.. po mom misljenju uvijek bi uzeo benzin, manje se kvare, bolje navlace brzinu te popravci nisu skupi, a u startu kada kupujete auto je jeftinije vec dizel...
zuki17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 23:09   #90
Zasto se svi zale na ovaj 1.6 16 v i potrosnju?

Ne izlazim iz guzvi po Sarajevu i do neki dan mi je prosjek bio 6.5 litara, sada je skocio na 6.6 do 6.7.A dnevnu dionicu prelazim sa samo prve dvije brzine,koliko promet zna biti gust . Meni je to toliko malo da ni sam ne vjerujem pa provjeravam i rucno ali tako je. Mozda je do loseg mjenjaca jer prodje 5 sekundi dok prebacim iz jedne u drugu brzinu ili je kakav ''kvar'' na motoru

Uglavnom potrosnja je barem kod mene smijesna, narocito sad kada vidim da nekima dizeli trose preko 8 u prosjeku....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:56   #91
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Zasto se svi zale na ovaj 1.6 16 v i potrosnju?

Ne izlazim iz guzvi po Sarajevu i do neki dan mi je prosjek bio 6.5 litara, sada je skocio na 6.6 do 6.7.A dnevnu dionicu prelazim sa samo prve dvije brzine,koliko promet zna biti gust . Meni je to toliko malo da ni sam ne vjerujem pa provjeravam i rucno ali tako je. Mozda je do loseg mjenjaca jer prodje 5 sekundi dok prebacim iz jedne u drugu brzinu ili je kakav ''kvar'' na motoru

Uglavnom potrosnja je barem kod mene smijesna, narocito sad kada vidim da nekima dizeli trose preko 8 u prosjeku....
Ne da je nemoguće, nego su bajke. Takvi benzi troše desetku pod redovno, ako se radi o većem gradu i gužvama, pogotovo prve dve brzine. Pa moja kutija 1.2 od 60 konja ne troši u tim uvjetima ispod 8.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 12:17   #92
Pa ja sigurno ne pricam bajke, meni je prosjek izmjedu 6.5 do 6.7 litara od kako sam kupio automobil, a presao sam preko 3500 km, vecinom u gustom gradskom prometu. Slikacu ti board ili jos bolje snimiti video gdje prolazim kroz opcije na BC pa da vidis sve, od prosjecne brzine do prosjecne potrosnje i broja kilometara.....

Svi cu kukali i za Ceeda 1.4 kako trosi preko 10 a ja sam sa Ceedom (verzija 90ks) imao prosjecnu potrosnju od nekih 6.7 ili 6.8 litara, ne sjecam se u dec tacno. Da nije stvar samo do mene, toliku potrosnju je imao i moj brat dok je vozio auto, a vozili smo samo u gradskoj voznju u gradu sa oko 180 000 stanovnika koji NEMA zeleni val....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:56   #93
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Pa ja sigurno ne pricam bajke, meni je prosjek izmjedu 6.5 do 6.7 litara od kako sam kupio automobil, a presao sam preko 3500 km, vecinom u gustom gradskom prometu. Slikacu ti board ili jos bolje snimiti video gdje prolazim kroz opcije na BC pa da vidis sve, od prosjecne brzine do prosjecne potrosnje i broja kilometara.....

Svi cu kukali i za Ceeda 1.4 kako trosi preko 10 a ja sam sa Ceedom (verzija 90ks) imao prosjecnu potrosnju od nekih 6.7 ili 6.8 litara, ne sjecam se u dec tacno. Da nije stvar samo do mene, toliku potrosnju je imao i moj brat dok je vozio auto, a vozili smo samo u gradskoj voznju u gradu sa oko 180 000 stanovnika koji NEMA zeleni val....
Zanimljiva je potrošnja jer je to 1.6 16v motor, pričaš za sarajevo, gužve i da voziš u prvoj i drugoj brzini. Neznam šta bi rekao. Potrošnja ti je manja nego dizel modela. 2.0 hdi u 206 kojeg sam vozio je držao između 7 i 7.5 po gradu. 90 konja. Po tome se vodim. Benz 1.6 je skoro pijanac, a ne da 6 litri troši po gužvama.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:26   #94
Jasno je meni da ne bi trebalo trositi toliko malo, zato sam rekao da se i sam cudim, ali tako je i prema BC i kada rucno izmjerim, vrijednosti s euvijek krecu izmjedu 6.5 i 6.7 litara

Niko od drugova takodjer nije vjerovao, sve dok im ne pokazem BC, onda ostanu zaprepasteni....

Ali vjeruj mi da ima dosta do stila voznje, kada vidim kako vecina vozi u guzvama gdje je prosjecna brzina 30, padne mi mrak na oci. Iako se kolona sporo krece i staje svakih 100 metara, oni naglo ubrzavaju, naglo koce, sto sigruno znacajno dize potrosnju.

Ja sa druge strane, samo pratim ritam saobracaja i semafore i za mene to super radi, danas ili najkasnije sutra cu i da stavim koju sliku ili manji vidio sa mojim BC gdje se vidi da je potrosnja do 6.7 litara a prosjecna brzina niska, sto govori da se vecinom vozim u gradskim guzvama...

Pitam se samo koliko bih trosio sa jednim 1.4 dizelom
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:41   #95
ma to zabenzinca ne vjerujem... jer da je tako nebi prodavo svog i kupovo dizela... imo sam 1.4 75ks i 1.4 90ks oba u p307... prvi je bio preko 8 litara, a ovaj do 90ks je bio izmedju 7.5 i 8 (po bcu)... a mali grad, prosjek brzine cca 42... dok na istim dionicama, uz nesto zescu voznju 1.6 hdi 90ks mi trosi izmedju 4.5 i 5 litara...
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 15:42   #96
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Jasno je meni da ne bi trebalo trositi toliko malo, zato sam rekao da se i sam cudim, ali tako je i prema BC i kada rucno izmjerim, vrijednosti s euvijek krecu izmjedu 6.5 i 6.7 litara

Niko od drugova takodjer nije vjerovao, sve dok im ne pokazem BC, onda ostanu zaprepasteni....

Ali vjeruj mi da ima dosta do stila voznje, kada vidim kako vecina vozi u guzvama gdje je prosjecna brzina 30, padne mi mrak na oci. Iako se kolona sporo krece i staje svakih 100 metara, oni naglo ubrzavaju, naglo koce, sto sigruno znacajno dize potrosnju.

Ja sa druge strane, samo pratim ritam saobracaja i semafore i za mene to super radi, danas ili najkasnije sutra cu i da stavim koju sliku ili manji vidio sa mojim BC gdje se vidi da je potrosnja do 6.7 litara a prosjecna brzina niska, sto govori da se vecinom vozim u gradskim guzvama...

Pitam se samo koliko bih trosio sa jednim 1.4 dizelom
Stavi slike kad možeš. I ja pratim promet, semafore, kočenje motorom, nikad ne prelazim 3000 okretaja. Lagana vožnja, ekonomična. Pa eto troši više od tvog, a mali mlinac motor. Za ceed 1.4 neznam točno, ali tu po forumu su pričali svašta od 8 do 10 litri. Kako ti uspiješ 6 ko će ga znati. Isto tako vodim se za tehničkim podacima. Ako mojem piše 7.3, a ja dobivam 7.9-8.0 onda mi je to realno. Jer uvijek je nešto veća nego što oni testiraju u labaratorijskim uvjetima. Za tvog 1.6 16v vjerujem da je tehnički podatak oko 9 litara.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 17:36   #97
Evo slika, valjda uspijem postavit kako treba....







El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 19:06   #98
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Evo slika, valjda uspijem postavit kako treba....







Što će nam slika. Vjerujemo ti.
Vučeš se ko kilava baba opterećen koliko ti auto troši.
To se može sa svakim benzincem, ali ko baba.
dln is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 19:11   #99
Da sam opterecn potrosnjom vozio bih dizela ili benzicna od hiljadu kubika. Bio sam spreman na nekih 9 litara i zato me raduje da trosi dosta manje..

35 kmh prosjek uopste nije toliko sporo, svi koji voze vecinom u gradskim guzvama imaju prosjek izmedju 30 i 40 kmh. Jedino vozaci koji na posao idu autoputem imaju veliki prosjek....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 19:19   #100
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Da sam opterecn potrosnjom vozio bih dizela ili benzicna od hiljadu kubika. Bio sam spreman na nekih 9 litara i zato me raduje da trosi dosta manje..

35 kmh prosjek uopste nije toliko sporo, svi koji voze vecinom u gradskim guzvama imaju prosjek izmedju 30 i 40 kmh. Jedino vozaci koji na posao idu autoputem imaju veliki prosjek....
Ja imam prosjek od 24-28 km/h. 35 je dosta već za grad. Nisu to takve gužve.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.