Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2004., 21:31   #21
Quote:
margarita kaže:
sad imamo od nerdjajuceg celika, dvije kadice - u jednoj stoji ona metalna mreza za kapat sudje koje rucno perem
e ovo mi je recimo super, cak i bolje neg ona povrsina za cijediti..to sam vidjela kod frendice i svidjelo mi se.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 09:59   #22
Quote:
Winona kaže:
cjedilica ili ona rebrasta ploha, isla sa kuhinjom ( kupili ugradbenu) na njoj mi se cijedi sudje koje ne zelim prati u masini ( finiji bestek, bolji nozevi itd.) kad nesto sjeckam, povrce, sjeckam na tome itd. Imam dvije kade i ono u sredini za bestek.

Za nas se pokazalo kao nezgodno odmrzavati meso ili pustiti voce da se ocijedi u sudoperu samom jer on nikad ne gleda jel ima kaj unutra nego samo istrese mrvice, peteljke i kaj vec ima na dusi ovako kad je gore na plohi vidi i sve klapa.

Mislim tko ne zeli cjedilicu moze se snaci i sa dijelom radne ploce i krpa ispod mokrog sudja.
Ti odmrzavas meso u sudoperu , koliko dugo ti to stoji, dok se ne odmrzne , to se tak ne dela , meso se stavlja u frizider na odmrzavanje, na zadnju policu( tako kad se odmrzava da ne kapa po ostalim namirnicama), a ako ti treba brzo, u mikrovalnu, nikad se hrana ne ostavlja da se hladi , ide direktno u frizider i obrnuto, kad se izvadi odmah se podgrijava, u svakom drugom slucaju dozvoljava se rast bakterija i kvarenje namirnice cak i ako se jos "ne cuje", ali se zato dozivi na zahodu sljedeci dan ili dva.Ovo je jedna od stvari koje stalno susrecem doma u hr, svi koje poznajem tako odmrzavaju meso, ili stavljaju hranu preko nocu u rol ili nakon rucka "da se ohladi prije nego je stavim u frizider". Zablude o ne stavljanju vruce namirnice u frizider i slicno, odmrzavanje mesa na sobnoj temperaturi, rezanje mesa na drvenoj podlogi, sve sami rizici za trovanje hranom.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:17   #23
happygoose ja nemam nikad mjesta u frizideru ( jest veliki) ali mi dosta i jedemo pa mora biti pun, evo sinoc sam se ljutila jer nisam imala kamo staviti u frizider komad kolaca koji je ostao nakon vecere.

Kako rijetko jedemo hranu koju smo odmrzavali, jos se nekim cudom nismo potrovali.

Drvenu dasku koristim isto za meso ( kad si vec spomenula ) ali imam jednu odredjenu samo za meso ( isto bi ucinila i sa plasticnim) cak sam se odvazila staviti ju u masinu za sudje.

Ah vidim jos jedno pitanje - koliko dugo mi to stoji, par sati dok se ne odmrzne. ( priznajem odmrzavala sam i u frizideru par puta, nije se cijeli dan odmrzlo, navecer nas docekala smrznuta sunkica) nije to za mene.

Nikad ali nikad se nisam doma otrovala hranom niti me stolica nesto muci ( jedini put kad sam se otrovala mljevneim mesom bilo je u restoranu, nisam pitala kak su odmrzavali meso)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:32   #24
razlog zakaj to pitam jer imam vrlo malo mjesta za dve kadice, imam mjesta za jednu kadu a ako bi uzela još drugu kadu ili cjediljku to bi mi se prostranjivalo do kuta radne površine (kužite? kuhinja mi je u L).
onda sam tražila kombinaciju dvje kadice - jedna veća jedna manja i BLANCO ima baš super onak kak bi htjela ali mi dimenzije ne odgovaraju.
i sad mi se kao rješenje postavlja da uzmem samo jednu kadu, a taj čošak da mi bude radna površina koja mi može poslužiti kao cjediljka (kupila bi si ja ovu prekrasnu stvar za instead), samo ne znam koliko bi se dugoročno osrećila ili zajebala s tim....
kaj vi mislite o tome?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:35   #25
to je dobra stvar ja sam tocno tak imala u prvom solo stancicu ( sve iz ikee ali meni je bilo oke) isto je sudoper imao jednu kadicu a do zida je bilo to za sudje. Nisam imala sudjericu pa sam stalaka koristila redovito. Daju se i tanjuri dobro posloziti. Kad ti ne treba sklopis i sve pet. ( ja sam se bojala da ce drvo uvijek dugo susiti, nije tako)
e da ja sam ispod toga imala onu spuzvicu ( kupuje se na metre u baumarktu) koja upija, jer sam imala parket tam pa da ne curi a i stan nije bio moj.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:36   #26
takvu plasticnu ja imam za slagati sudje i super mi je. sam, stoji mi na cjediljki, jer nema ispod podmetac za vodu.
pa ak imas sam jednu kantu, onda si zemes to za cijediti sudje sa podmetacom ispod, da se ne razlijeva voda.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:38   #27
meni je to dobro, rijetko kad mi je i prazna ta za cijediti sudje, jer mi se ne da slagati u ormar, pa ponovo vaditi
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:42   #28
Quote:
Winona kaže:
happygoose ja nemam nikad mjesta u frizideru ( jest veliki) ali mi dosta i jedemo pa mora biti pun, evo sinoc sam se ljutila jer nisam imala kamo staviti u frizider komad kolaca koji je ostao nakon vecere.

Kako rijetko jedemo hranu koju smo odmrzavali, jos se nekim cudom nismo potrovali.

Drvenu dasku koristim isto za meso ( kad si vec spomenula ) ali imam jednu odredjenu samo za meso ( isto bi ucinila i sa plasticnim) cak sam se odvazila staviti ju u masinu za sudje.

Ah vidim jos jedno pitanje - koliko dugo mi to stoji, par sati dok se ne odmrzne. ( priznajem odmrzavala sam i u frizideru par puta, nije se cijeli dan odmrzlo, navecer nas docekala smrznuta sunkica) nije to za mene.

Nikad ali nikad se nisam doma otrovala hranom niti me stolica nesto muci ( jedini put kad sam se otrovala mljevneim mesom bilo je u restoranu, nisam pitala kak su odmrzavali meso)
To sto se niste do sad otrovali ne znaci apsolutno nista.To je kao misliti da se to dogadja samo nekome drugom, i to je neodgovorno ponasanje.
Zamrznute namirnice se odmrzavaju u frizideru, i naravno da treba puno duze nego vani na sobnoj temperaturi, a pogotovo kad je sunka u pitanju.
Ja ti toplo preporucam , i stoga sto imas ili ces imati bebaca, da drvenu dasku zamjenis onom od plastike, sirokog PVC-a, jer ako imas masinu za sudje, ona se tako najlakse sanitizira i ocisti, a drvena, ako se pere u sudoperu nikad, nikad se ne ocisti do kraja, a ako se stavi u masinu nije dugog vijeka.Uostalom i dalje mozes drvenu cuvati kao ukras, i ja je drzim, imam je u obliku male svinje.Previse sam prica cula od mladih majki kako dijete ima proljev, i slicno, i to samo zato sto ne rade neke stvari koje su stvar opce higijene, i zastita hrane i namirnica.
Meni osobno se dize kosa na glavi kad vidim mesare koji rezu meso na drvenim daskama, uostalom idem samo onima koji imaju mramornu plocu ili badanj, ili znam za sigurno da barem nekoliko puta dnevno ociste onu plasticu dasku ili badanj.
Ako hoces biti najsigurnija, najbolje je kupiti malu mramornu plocu, koja lijepo izgleda na radnom stolu, i fino se da ocistiti.I sa njom si najsigurnija.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:46   #29
istina, ja sam odavno izbacila drvo, imam plasticnu tu plocu. a sad si me zaintrigirala s tim mramorom..bas me zanima. da, mramor je najtvrdji i nema onih mjesta di zarezes nozem, pa se skupljaju bakterije i nema vlage.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:48   #30
ovdje svi mesari imaju drvene daske a znam i kak ih ciste jer je muz tam imao subotnji posao za vrijeme studija. Njima prvima sanitarna ne bi dozvolila imati takvo sto da nisu sigurni da ipak nece s tim potrovati pola nacije.

Svaku vecer odsmirglaju posteni sloj te debele daske. Mramornu imam od prije dvije godine, porezala sam se dvaput rezuci na njoj jer se sklize i namirnica i noz i sve. Imam i staklenih krasnih samo krase kuhinju. Koristim iskljucivo drvene i plasticne.

Slazem se da drvene nisu dugog vijeka ( zbog sudjerice, rasuse se) ali zato kupim novu. Nisu to neki novci, mnogo je gore da se porezem svaki dan.

Lijepo je od tebe da se brines za nas ali ajmo vise ne zachatavati temu sudoperi ( tj mozemo dalje ali na PM)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 12:52   #31
Quote:
traxdata kaže:
istina, ja sam odavno izbacila drvo, imam plasticnu tu plocu. a sad si me zaintrigirala s tim mramorom..bas me zanima. da, mramor je najtvrdji i nema onih mjesta di zarezes nozem, pa se skupljaju bakterije i nema vlage.
U stvari najbolje je kupiti granit, jer je tvrdji nego neki talijanski mramori, ja recimo imam mramor na cijeloj radnoj povrsini i oko sudopera.Jest da je mekan, i vidi se ako jace zarezes, ali on se izrauba, pa se to sve i izgubi, jedino bi valjalo svakih par godina, pozvati majstora da ispolira plocu.Uostalom u drugi put cu staviti granit.
Odes kod kamenoklesara i trazis ga da ti proda neki ostatak , a falim te boze oni ih barem imaju, i da ti obradi kuteve i povrsinu.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 15:39   #32
Quote:
happygoose kaže:
U stvari najbolje je kupiti granit, jer je tvrdji nego neki talijanski mramori, ja recimo imam mramor na cijeloj radnoj povrsini i oko sudopera.Jest da je mekan, i vidi se ako jace zarezes, ali on se izrauba, pa se to sve i izgubi, jedino bi valjalo svakih par godina, pozvati majstora da ispolira plocu.Uostalom u drugi put cu staviti granit.
Odes kod kamenoklesara i trazis ga da ti proda neki ostatak , a falim te boze oni ih barem imaju, i da ti obradi kuteve i povrsinu.
mi imamo granitnu "dasku" za rezat - stoji na radnoj povrshini

i sasvim si u pravu - cisti se bez pol muke

a za piletinu rezati koristimo tzv. jednokratne Saran listove

nego chiquita - to ti je isto dobra solucija - ja sam u svom prijasnjem stanu imala neshto slicno za cijediti sudje - samo plasticno - jedina tlaka je shto se moralo jako cesto prati jer voda ovdje ostavlja neki crvenkast trag kad se sushi - ali shta se moze
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 16:13   #33
hvala vam svima na odgovorima...nisam ni sama više pametna što da radim...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 11:55   #34
sudoperi

jel ima tko sudopere od silgranita? Izgledom su mi puno lijepsi od celicnih, no nacuo sam da se na iste jako nakuplja kamenac kojeg je tada nemoguce uklonit?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 17:17   #35
Imam ja. Bijeli od Blanca. Linija Blancometra. nemam ga dugo, tako da za sad nema niti kamenca. Inače se jako lako čisti od svega živoga. Za kamenac imaš i odgovarajuću pastu za čišćenje i tablete tako da nema problema.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 14:59   #36
Ja bi isto sudoper od silgranita, ali me strah uzesti ga jer pojma nemam kako se održava, posebice oni svjetliji (bijeli ili jasmin). Nakuplja li se prljavština na njima, masnoća, kamenac. Voljela bih čuti još iskustava ako ih netko ima jer nije jeftina investicija, Tnx.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 20:53   #37
Pogledaj tzv. ''antigraffio'' inox sudopere. Talijanski su i famozni ne ostavljaju nikakav trag po sebi! Imaju ih renomirani saloni talijanskih kuhinja: Berloni, Scavolini, Aran!!! Čiste se s lakoćom od Arf-a do čelične vune, a cijeli sudoper kao da je posut malim točkicama po sebi! Ne samo de je izuzetno praktičan za održavanje nego je radi svog specifičnog površinskog izgleda i vizualno efektan!
zoranes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:03   #38
Imam bijelu Blancometru od Blanca. Istina nemam ga dugo, ali dva tri puta sam ga propisno zamazao crvenim vinom. Malo cif-a i očistio se u nekoliko sekundi.
Kamenac se i ne nakuplja, ako ga svako toliko malo očistiš, najbolje cifom. Inače za kamenac i jače fleke postoji i pasta i tablete tako da nema problema sa održavanjem.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 21:44   #39
Quote:
zoranes kaže:
Pogledaj tzv. ''antigraffio'' inox sudopere. Talijanski su i famozni ne ostavljaju nikakav trag po sebi! Imaju ih renomirani saloni talijanskih kuhinja: Berloni, Scavolini, Aran!!! Čiste se s lakoćom od Arf-a do čelične vune, a cijeli sudoper kao da je posut malim točkicama po sebi! Ne samo de je izuzetno praktičan za održavanje nego je radi svog specifičnog površinskog izgleda i vizualno efektan!
Tnx, ali inox je upravo ono što NE ŽELIM. Kupila sam pipu skroz retro izgleda (mesingana),pa bi bilo primjereno kupiti i nešto što barem podsjeća na stare kamene sudopere. Imaju od Gorenja baš imitacije starih, ali to uvjetuje prekid radne kuhinjske plohe, pa je to malo nezgodno. Stoga je kompromisna varijanta jedno korito s cjedilom od silgranita svjetle boje. (Stoga pitam kako se održava prije nego ga kupim)
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 11:15   #40
Ja isto imam bijeli silgranit od Blanca. Odlican je, jednostavan za odrzavanje, a uz to i prekrasan
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.