Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2013., 15:30   #2901
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ako je novootvoreno, onda ga nema na Stritvjuvu, koji je sniman prije godinudvije.
Imaš i br moba, dakle...
A nije li to lokacija slastičarne koja se reklamirala da koristi ekološki šečer?
Dlapek is offline  
Old 10.02.2013., 15:31   #2902
a što je to ekološki šećer?
edit: zar nijedna slastičarna u Zagrebu nema ništa sa pistacijama?
a oni libanonski restoran, libanonski dućan u pothodniku, Sofra, Bazar, bilo tko?

Zadnje uređivanje Krkimir : 10.02.2013. at 15:36.
Krkimir is offline  
Old 10.02.2013., 18:42   #2903
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a što je to ekološki šećer?
edit: zar nijedna slastičarna u Zagrebu nema ništa sa pistacijama?
a oni libanonski restoran, libanonski dućan u pothodniku, Sofra, Bazar, bilo tko?
to si trebao pitati postavljača reklame.Neslane pistacije su skupe.uvoz kompliciran.a i čemu kad nuteličarke i razni vjetrovi dobro idu.
Dlapek is offline  
Old 10.02.2013., 19:04   #2904
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Neslane pistacije su skupe.uvoz kompliciran.

a zbog čega bi bio problem uvesti parsto kila neslanih pistacija iz iste zemlje otkud dolaze i slane?
i zašto bi uostalom neslane bile skuplje od slanih?
Krkimir is offline  
Old 10.02.2013., 20:12   #2905
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A nije li to lokacija slastičarne koja se reklamirala da koristi ekološki šečer?
Stvarno nemam pojma, ne pratim trendove dućana u Jurišićevoj. Zapravo nikad nisam znao što se tamo događa osim nekih uredskih dućana u polupaučini, stare slastičarnice koja je kao imala super vanilija sladoled (nisam se oduševio prije 6, 7 god) i rotonde ili kako se već zove onaj ko fol posl. centar.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a što je to ekološki šećer?
edit: zar nijedna slastičarna u Zagrebu nema ništa sa pistacijama?
a oni libanonski restoran, libanonski dućan u pothodniku, Sofra, Bazar, bilo tko?
Znam da jedna forumašica radi odlične bakljave, pretpostavljam i s pistacijama, ali to košta. Mislim, ništa više od slastičarnice (kada bi imale!! baklave s pistacijama) po komadu i uzmeš pol kile ili kilu, ne znam točno.
I uživaš.
I držiš se za glavu jer si potrošio 80 kuna ili kolkoveć, ni to ne znam.
Deedy is offline  
Old 10.02.2013., 21:05   #2906
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Znam da jedna forumašica radi odlične bakljave, pretpostavljam i s pistacijama, ali to košta.
Dobro pretpostavljaš. Radi s pistacijama po prihvatljivoj cijeni obzirom da su savršene.

E da su mi sad dvije,tri....ahhhhhhhhhhhhhhhh
Pellaprat is offline  
Old 10.02.2013., 21:34   #2907
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post

a zbog čega bi bio problem uvesti parsto kila neslanih pistacija iz iste zemlje otkud dolaze i slane?
i zašto bi uostalom neslane bile skuplje od slanih?
Možda sa slanih uklanjaju sol, a postupak nije jeftin
Coco_Nut is online now  
Old 10.02.2013., 21:49   #2908
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A nije li to lokacija slastičarne koja se reklamirala da koristi ekološki šečer?
Baš ekološki ili možda veganski?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 10.02.2013., 21:54   #2909
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Baš ekološki ili možda veganski?


A kakav je neveganski šećer ?

Misliš, bez meda ?
Pellaprat is offline  
Old 10.02.2013., 22:01   #2910
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
A kakav je neveganski šećer ?

Misliš, bez meda ?
Šećer od trske prilikom procesa rafiniranja prolazi kroz filtre od ugljika, a taj ugljik zna biti životinjskog porijekla. Zato postoji i neveganski šećer
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 10.02.2013., 23:14   #2911
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Šećer od trske prilikom procesa rafiniranja prolazi kroz filtre od ugljika, a taj ugljik zna biti životinjskog porijekla. Zato postoji i neveganski šećer
To mi ne bi palo na pamet. Al vidiš i meni u akvariju u filteru je aktivni ugljen od kravljih kostiju.

Znači vegani ne smiju ni Carbo medicinalis ako im ne daj bože zatreba.
Pellaprat is offline  
Old 10.02.2013., 23:17   #2912
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Baš ekološki ili možda veganski?
piše već godinama na tabli da koriste eko šećer
već smo se sprdali na forumu oko toga
polly is offline  
Old 11.02.2013., 08:09   #2913
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
piše već godinama na tabli da koriste eko šećer
već smo se sprdali na forumu oko toga
da i sad se svi čude ko picek glisti.
Inače nema više ni table ni te slastičarne to je sad to nekaj s tim šmensi imenom,a tko zna možda i dalje koriste eko šećer.
hehehe
Dlapek is offline  
Old 11.02.2013., 14:38   #2914
Gdje ima u širem centru- Kvatrić - Maksimir za kupiti kremšnite što sličnije Samoborskima? Dakle onako napuhanije
I fine krafne s pekmezom?

Može i dućan i slastičarna

Po mogućnosti malo veće
Eve* is offline  
Old 11.02.2013., 15:12   #2915
U SKonzumu Svetice- Vukovarska imaju u zadnje vrijeme samoborske kremsnite. Ne znam ko proizvodi, uzeo sam dva puta i bile vrlo okej.
Treba paziti jer imaju 2, 3 vrste kremsnita- pa traziti samoborske. Prije su imali iz Interkontija odlicne (vise kremaste negi samoborske, te sam cesto uzimao), no nemaju ih vise. Zajeb je i sto razliciti SKonzumi u gradu imaju razlicite dobavljace, sto mi je malo cudno al okej.
U Mercatoru su mi prije mjesec dana odlucno rekli da ne rade s Vincekom vise vec dugo (a radili su godinama, ohohooo), a pitam ih ciji su kolaci, veli ona: Frumentum.
Odgovorio sam: O, Boze.


Deedy is offline  
Old 11.02.2013., 16:02   #2916
Ima li negdje bliže centru?
Eve* is offline  
Old 11.02.2013., 20:46   #2917
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
U Mercatoru su mi prije mjesec dana odlucno rekli da ne rade s Vincekom vise vec dugo (a radili su godinama, ohohooo), a pitam ih ciji su kolaci, veli ona: Frumentum.
Odgovorio sam: O, Boze.


U Mercatoru su malo-pomalo od vrlo dobrih i solidnih slastičara prešli na jadne anonimuse. Teško mi je shvatiti zašto.
Emericzy is offline  
Old 11.02.2013., 21:03   #2918
bit ce im nisu placali bas cesto.
Lola is offline  
Old 11.02.2013., 21:06   #2919
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
piše već godinama na tabli da koriste eko šećer
već smo se sprdali na forumu oko toga
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
da i sad se svi čude ko picek glisti.
Inače nema više ni table ni te slastičarne to je sad to nekaj s tim šmensi imenom,a tko zna možda i dalje koriste eko šećer.
hehehe
Eto, kad ne zalazim u metropolu pa nemam pojma o novim trendovima

Sad idem guglat eko šećer, ne da mi mira
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.02.2013., 21:09   #2920
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ima li negdje bliže centru?
Ima, u samom centru.




Samobora.
(daj odi od Kvatrića 3 stanice busom do Vukovarske i eto ti SKonzuma)

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
U Mercatoru su malo-pomalo od vrlo dobrih i solidnih slastičara prešli na jadne anonimuse. Teško mi je shvatiti zašto.
Pretpostavljam da je dio i u tome što ljudi u šoping centru nisu naviknuli kupovati kolače po tim cijenama i bez obzira što oni (Vincekovi) imaju neku razinu daleku iznad Frumentumove (koji je dno dna), potonji koštaju 4- 6 kn, što je u odnosu na 16kn- 18 kn za torte Vinceka za ljude sklone kvantiteti- win sučuejšn, nažalost.
Deedy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.