Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 22:24   #1
Upisivanje drugog fakulteta

Dakle, na Filozofskom fakultetu sam na dvopredmetnom studiju, i sve više razmišljam da ove godine ( kad dobijem prvostupanjsku diplomu ) to prekinem i upišem psihologiju, ALI znači li to da i ja moram polagati državnu maturu ili mogu na prijemni bez toga?
hvala
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:16   #2
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
Dakle, na Filozofskom fakultetu sam na dvopredmetnom studiju, i sve više razmišljam da ove godine ( kad dobijem prvostupanjsku diplomu ) to prekinem i upišem psihologiju, ALI znači li to da i ja moram polagati državnu maturu ili mogu na prijemni bez toga?
hvala
teoretski: mogao bi napisat knjigu o tome...
prakticki: moras na drzavnu maturu
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 14:17   #3
iewizdodighuewzzzzzggggggggggggggggrrrrrrrrrrrhhhh hhhhhhhhhhhhh:ma ma: toga sam se i bojala!!
dakle ne postoji nikakva mogućnost da iako sam super studentica (stvarno imam zavidne ocjene ) i nisam nikada ponavljala godinu, da pristupim prijemnom sa starom maturom??
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 14:27   #4
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
iewizdodighuewzzzzzggggggggggggggggrrrrrrrrrrrhhhh hhhhhhhhhhhhh:ma ma: toga sam se i bojala!!
dakle ne postoji nikakva mogućnost da iako sam super studentica (stvarno imam zavidne ocjene ) i nisam nikada ponavljala godinu, da pristupim prijemnom sa starom maturom??
nema te mogucnosti iz jednostavnog razloga sta ti se ocjene sa faksa mogu samo gledat za nastavak studiranja a nikako za ponovni upis. kad bi isla sada sa bakalarom se upisat na diplomski, to bi teoretski mogla, ali ni to ti ne ide jer bakalar sa filozofskog fakulteta se ne priznaje za diplomski na psihologiji
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 14:49   #5
da, ali psihologija je isto na filozofskom.

ma ugl, ovo mi je bilo bitno, dakle u svakom slučaju ja moram polagati maturu?? pi*** im materina! kako bit o u praksi izgledalo, i kada? moram ići u svoju matičnu srednju školu, i tamo polagati? Kada?
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:02   #6
nazovi njih pa pitaj --> http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/home

Maturu moš pisat ove godine tek na jesenkom roku, jer je u ovom prvom esej iz hrv. i eng. već prošo nekidan...
__________________
"Things are not what they seem, nor are they otherwise."
soadfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 19:30   #7
Žao mi je šta ti ovom moram reći,ali netko mora...dakle,zaboravi na upis psihologije ove godine,moraš čekat iduću.
Prijave za DM su bile do 1.2 ,možeš se prijavt za jesenski rok ali s obzirom da se na psihologiju na FFZG prijavilo oko 3500 ljudi (a prima koliko? manje od 100 ako se ne varam) šanse da ostane mjesta na jesenskom roku su pa čak i manje od 0...Psihologija je standardno jedan od najtraženijih fakseva,svako 3 učenik ima prijavljenu bar neku psihologiju(FFZG,ZD,Hrvatski studiji...)
tt_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:24   #8
ljuta sam, baš sam ljuta. ljuta sam na ovu državu i ljuta sam što moja matura ne vrijedi više apsolutno ništa. tako sam ljuta. to što ja sada moram polagati državnu maturu je kao da netko tko je apsolvent nebolonjac mora slušati i polagati petu godinu studija, jer je tako po novom zakonu, tj. po bolonji.
tako sam fucking ljuta.
tako sam facking ljuta, ljuta, ljuta, ljuta, ljuta.
to znači da prijemnog više nema, zar ne? i da ja zapravo , ako se odlučim polagati državnu maturu, moram ponavljati gradivo koje me ne zanima ( osim psihologije, naravno ). ah kako sam bijesna.
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 23:12   #9
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
ljuta sam, baš sam ljuta. ljuta sam na ovu državu i ljuta sam što moja matura ne vrijedi više apsolutno ništa. tako sam ljuta. to što ja sada moram polagati državnu maturu je kao da netko tko je apsolvent nebolonjac mora slušati i polagati petu godinu studija, jer je tako po novom zakonu, tj. po bolonji.
tako sam fucking ljuta.
tako sam facking ljuta, ljuta, ljuta, ljuta, ljuta.
to znači da prijemnog više nema, zar ne? i da ja zapravo , ako se odlučim polagati državnu maturu, moram ponavljati gradivo koje me ne zanima ( osim psihologije, naravno ). ah kako sam bijesna.
Prijemni više ne postoje,jer je većina fakulteta prihvatila Državnu maturu kao način upisa na fakultet (bez DM se možeš upisat na neka visoka učilišta,privatne škole... iako se i tu treba raspitat,ja konkretno znam za studij zaštite na radu u Splitu da ne treba DM) Ipak neki fakulteti ( njih 20-ak) se nisu željeli odreći novca kojeg su prije dobivali za prijmne pa su izmislili puste testove ( arhitektura,umjetničke akademije,grafički,pravo,filozofski,stomatologija, hrvatski studiji...) koje naravno trebaš platiti.
tt_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 07:22   #10
emanuela, mozes upisati diplomski studij!ne moras ic sve ponovo!sama velis da si imala dobre ocjene, a i to ti gledaju pri upisu na diplomski...sad si bacc, ovo samo nastavis dalje i nakon 2 god. si mag

osim ako bas hoces sve ponovo ...
lena15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 10:53   #11
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
Dakle, na Filozofskom fakultetu sam na dvopredmetnom studiju, i sve više razmišljam da ove godine ( kad dobijem prvostupanjsku diplomu ) to prekinem i upišem psihologiju, ALI znači li to da i ja moram polagati državnu maturu ili mogu na prijemni bez toga?
hvala
Ovo vrijedi za prelaz sa jednog faksa na drugi, pa mislim da bi trebalo vrijediti i za prelaz sa jednog studija na filozofskom na drugi:
možeš upisati diplomski na psihologiji uz polaganje razlikovnih kolegija (čak i ako su to svi kolegiji). Na taj način zaobilaziš prijamni. Tako ću ja ove god. sa informatike prijeći na grafički. Raspitaj se malo po faksu, ali mislim da bi ti to trebalo biti moguće i javi ovdje što saznaš. Sretno
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 11:18   #12
Ali ona ne pita za diplomski.
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 13:01   #13
Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Ali ona ne pita za diplomski.
Znam da ne pita za diplomski, ali da bi došla do diplomskog mora položiti sve ispite koje nije imala na svome studiju, dakle, mora završiti preddiplomski
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 18:13   #14
naravno, razmišljala sma o prebacivanju na diplomski na psihologiju, ali zar mi ne bi bilo malo preteško, tj. nikako ne bih mogla konkurirati onima koji su redovno slušali te tri godine predavanja, eto toga me malo strah. kad malo splasne gužva oko upisivanja semestra u referadi, otići ću tamo i pitati njih za savjet, u svakom slučaju javim vam
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 20:41   #15
ne mislim da bi ti bilo tesko...evo ja bih prva upisala diplomski umjesto da se za*ebavam sa sugavom drzavnom maturom!!al nebrem na diplomski jer sam upisala glupi strucni faks,a ne sveucilisni!!!
mogu nastavit al ne ono kaj ja hocu...
da sam znala prije par godina kad sam upisivala da s tim ne mogu dalje ne bih uopce isla na taj glupi"strucni" faks

moj savjet odi na diplomski!naravno ti budes odlucila kaj tebi vise odgovara, al ovo je moje misljenje
lena15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 13:42   #16
Upis MEF-a kao drugog fakulteta

Najesen upisujem 4. godinu ekonomije. Ove ću zime polagati državnu maturu, a iduće godine bih paralelno s (izvanrednim) diplomskim na ekonomiji upisao MEF (Zg).
Jedino što me može osujetiti u namjerama su financije. Zato je ono što me zanima za početak sljedeće:

Hoću li imati prava redovnog studenta i nakon što diplomiram na EFZG-u?

Hoću li plaćati punu cijenu studiranja na MEF-u bez obzira na rezultate postignute na državnoj maturi?

Zahvaljujem
commtaxpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 16:47   #17
Quote:
commtaxpol kaže: Pogledaj post
Najesen upisujem 4. godinu ekonomije. Ove ću zime polagati državnu maturu, a iduće godine bih paralelno s (izvanrednim) diplomskim na ekonomiji upisao MEF (Zg).
Jedino što me može osujetiti u namjerama su financije. Zato je ono što me zanima za početak sljedeće:

Hoću li imati prava redovnog studenta i nakon što diplomiram na EFZG-u?

Hoću li plaćati punu cijenu studiranja na MEF-u bez obzira na rezultate postignute na državnoj maturi?

Zahvaljujem
Hoćeš, jer ćeš na ekonomiji diplomirati kao izvanredni student, a na MEF-u ćeš svo vrijeme biti redovan.

Eh, to s plaćanjem je najbolje da pričekaš sljedeću akademsku godinu. Jer će se tek tada sigurno znati kako će to ići. Imaš temu "Financiranje studija 2011./2012." pa tamo pogledaj detaljnije kakav je trenutačan prijedlog. Prva godina bi svim trebala biti besplatna.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:12   #18
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Hoćeš, jer ćeš na ekonomiji diplomirati kao izvanredni student, a na MEF-u ćeš svo vrijeme biti redovan.

Eh, to s plaćanjem je najbolje da pričekaš sljedeću akademsku godinu. Jer će se tek tada sigurno znati kako će to ići. Imaš temu "Financiranje studija 2011./2012." pa tamo pogledaj detaljnije kakav je trenutačan prijedlog. Prva godina bi svim trebala biti besplatna.
Fala Kakvo je kod vas stanje s nešto starijim studentima? Imat ću 23 kad upišem.
commtaxpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 18:40   #19
Quote:
commtaxpol kaže: Pogledaj post
Fala Kakvo je kod vas stanje s nešto starijim studentima? Imat ću 23 kad upišem.
Malo ih je, ali ih ima. Ima i onih koji su prvi puta upisali faks nakon što su debelo prešli 30., tako da se ne moraš brinuti.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 00:20   #20
upis drugog fakulteta

ljudi molim vas za pomoć!
ispričavam se ako je to negdje već bilo objašnjeno,ali ja to nikako nemogu naći
znači redovno studiram na sveučilištu u zagrebu i planiram završiti svih 5 godina i diplomirati
nakon toga bi išla na dravnu maturu i htjela bi upisati Zdrastveno veleučilište,ali redovno.
Zanima me da li bi to trebala plaćati jer bi mi se to moglo računati kao drugi fakultet,ili ako upadnem preko državne nebi trebala plaćati jer to nije fakultet nego učilište ?
I do koje starosti možemo redovno studirati...ja bi tada imala 23 god

uglavnom,zbunjena sam
please help
Martinella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.