Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 20:53   #461
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
najvjerovatnije je to onda stiropor na kojem pise knauf. ja sam laik za gradjevinu koja ceka rjesenje o uvjetima gradjenja. meni je stiropor bijeli i sad vidim knauf pise pa mislila da je to nesto drugo....
Tako je.To je običan stiropor koji se radi za Knauf,Znači klasična stiropor fasada
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:13   #462
Poštovanje,

na kući imam postavljen stiropor, sad bi trebao staviti završnu boju. Imam ponudu za BEKAMENT BK - PLAST AKRILNA ŽBUKA, pastelna boja, cijena 7,93kn po kg. To je samo materijal, naravno. Da li se to čini ok cijenom za današnje vrijeme?
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 03:58   #463
Cool OBNOVA FASADE ZGRADE - ZADAR

Pozdrav,

Nedavno sam postala predstavnica u nasoj zgradi i napokon planiramo krenuti u obnovu fasade. Prijasnji predstavnik nije nikakav pomak napravio sto se obnove fasade tice, koja je u vrlo losem stanju. Zatrazila sam sanaciju zgrade od gradskih vlasti ali nije bilo nikakvog odgovora niti reakcije. Fasada je u toliko losem stanju da je opasnost za prolaznike. Dakle, prioritetno je da se popravi.

Dakle, zanima me sljedece:

1. popis ovlaštenih izvođača u Zadru ili okolici (vase preporuke kvalitetnih izvođača)

2. vasa pozitivna i negativna iskustva s obnovom fasada u Zadru te kljucni savjeti u vezi izvedbe ovog velikog projekta!

3. mogucnost subvenciranja obnove fasade u Zadru.

Zgrada je inace na Poluotoku u Zadru.

Hvala unaprijed, Ana

Zadnje uređivanje JuJan : 26.02.2014. at 04:33.
JuJan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 15:51   #464
Poštovanje,

ja sam se odlučio za JUB-ov program fasade sa njihovim stiroporom od 5cm(navodno je kvalitetniji) i dobio sam ponudu od 73 kn/m2 što mi je prihvatljivo, e sad kako radim novu kuću, sad sam načuo da imam nekakav minimum od 8 cm stiropora za taj energetski cetrifikat?Kao standard EU kod gradnje novih kuća. Trenutno nemogu do svog projektanta, pa ima tko kakve informacije oko te priče?
vinko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 10:48   #465
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

ja sam se odlučio za JUB-ov program fasade sa njihovim stiroporom od 5cm(navodno je kvalitetniji) i dobio sam ponudu od 73 kn/m2 što mi je prihvatljivo, e sad kako radim novu kuću, sad sam načuo da imam nekakav minimum od 8 cm stiropora za taj energetski cetrifikat?Kao standard EU kod gradnje novih kuća. Trenutno nemogu do svog projektanta, pa ima tko kakve informacije oko te priče?
Pa ako gradiš novu kuću moraš imati glavni projekt u kojem ti je i energetska iskaznica i piše točno koliko debelu izolaciju trebaš staviti. Za kontinentalnu hrvatsku je za ciglom građene kuće do nedavno bilo 10cm, a sad po novome je 12 ili 13cm stiropora normativ. Nemoj biti smiješan s 5cm, jer je cijena stiropora najmanja stavka kod izrade fasade, kvalitetan završni silikonski sloj često košta isto ili više nego stiropor. A ako ne staviš debljinu stiropora koja ti piše u projektu, nadzorni ti ne smije izdati završno izvješće i ne možeš upisati kuću u zemljišne knjige, to je propis.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:04   #466
Quote:
vinko3 kaže: Pogledaj post
Poštovanje,

ja sam se odlučio za JUB-ov program fasade sa njihovim stiroporom od 5cm(navodno je kvalitetniji) i dobio sam ponudu od 73 kn/m2 što mi je prihvatljivo, e sad kako radim novu kuću, sad sam načuo da imam nekakav minimum od 8 cm stiropora za taj energetski cetrifikat?Kao standard EU kod gradnje novih kuća. Trenutno nemogu do svog projektanta, pa ima tko kakve informacije oko te priče?
Ne znam u kojem dijelu Hrvatske si, ali ja u Zagrebu sam po savjetu arhitekta stavio 15cm, a kum iz Švicarska mi je rekao da on ima 20 cm, ali kod njega je hladne.
5cm pa i 8 mi je neozbiljno.
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 08:58   #467
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Pa ako gradiš novu kuću moraš imati glavni projekt u kojem ti je i energetska iskaznica i piše točno koliko debelu izolaciju trebaš staviti. Za kontinentalnu hrvatsku je za ciglom građene kuće do nedavno bilo 10cm, a sad po novome je 12 ili 13cm stiropora normativ. Nemoj biti smiješan s 5cm, jer je cijena stiropora najmanja stavka kod izrade fasade, kvalitetan završni silikonski sloj često košta isto ili više nego stiropor. A ako ne staviš debljinu stiropora koja ti piše u projektu, nadzorni ti ne smije izdati završno izvješće i ne možeš upisati kuću u zemljišne knjige, to je propis.
Evo ovako!

Po najnovijim propisima o toplinskoj zaštiti minimalna debljina toplinske fasade od stiropora je 12 cm Srbija, 13 cm Hrvatska i 14 cm Slovenija. Podaci se odnose na kontinentalni dio Hrvatske i Slovenije.

Sve manje od toga ne zadovoljava propise!

Naravno nije samo debljina stiropora u pitanju već je tu u pitanju i toplinska karakteristika ugrađenih prozora koja je također propisana ao minialno potrebna.

Pravilna ugradnja prozora je također bitna, a to je da dio debljine prozora ulazi u toplinsku izolaciju, tako da nema hladnih mostova.

Također se nesmije zaboraviti na toplinsku izolaciju krova, jer nije samo vertikalna fasada u pitanju što se tiče toplinskih gubitaka izolacija krova ili ploče iznad objekta je još važnija.

Ono što svi zaboravljaju da je kuća točka u odnosu na tlo oko nje i da se kroz temelje u kuću uvlači hladnoća, tako da je potrebno i temelje oko kuće toplinski izolirati i to do dubine smrzavanja a to je cca 80 do 100 cm a ispod površine tla, kako bi se prekinuo i taj hladni most. Ovdje je poželjno minimum 10 cm tvrdog stiropora, koji manje upija vodu u sebe. Kod toga je dobro prije toga izvršiti popravak hidroizolacije, a dobro je stavljeni stiropor zaštititi čepastom folijom.

Također oko kuće je dobro postaviti traku od krupnozrnatog zaobljenog šljunka veličine ljudske šake u sloju od 20 cm i širini 50 cm oko objekta, kako se ne bi odbijala kiša prema kući i time nepotrebno dodatno vlažila fasada i dodatno sa odbijenim kapljicama kiše nanosilo blato na fasadu, te stvarali uvjeti za pojavu vlage. Ispod ove trake od krupnozrnatog šljunka dobro je postaviti geotekstil koji je vrlo jefin a spiječava pojavu da kroz šljunak rastu trave i ostale biljke.

Na taj način će fasada duže zadržati svoj lijep izgled.

Naravno fasadu treba redovito čisiti i popravljati te u nekom periodu od 7 do 10 godina redovito nanovo osvježiti sa novim slojem boje, što košta daleko manje nego kada se fasada zapusti pa treba raditi daleko veće popravke. Jer i boja ima svoju funkciju u zaštiti slojeva ispod nje, nije samo radi lijepog izgleda, već spriječava prodor vlage u konstrukciju ispod i time osigurava ispravno funkcioniranje toplinske zaštite objekta. Druga funkcija sloja boje na fasadi je i smanjenje termičkih naprezanja u sloju toplinske izolacije, jer konstrukcija radi ovisno o vanjskoj temperaturi, a sloj boje ima funkciju smanjiti zagrijavanje i termičko istezanje toplinske zaštite, te time i nastajanje pukotina u završnom sloju fasade, kao i prodor vlage u knstrukciju.

Zadnje uređivanje mikoli : 25.03.2014. at 09:58.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 10:24   #468
Thumbs up fasada

ALUMINIJSKA FASADA
http://hr.prefa.com/hr/
system123 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.04.2014., 07:44   #469
Koliko bi koštala nova toplinska fasada na zgradi od 5 katova površine fasade 950 m2.
Debljina stiropora 10 cm ali da je neka srednja kvaliteta.
Koliko je inače cijena toplinskih fasada sa matrijalom i rukama.
drazen vr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:07   #470
pozdrav, zanima me ako ima ovdje neko ko zna, koliko bi kostala fasada po m2, kvalitetni materijal nekog od poznatih proizvođača, staklena vuna 16cm... pozz i hvala unaprijed
Kardinal75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 20:48   #471
tko zna

Quote:
Kardinal75 kaže: Pogledaj post
pozdrav, zanima me ako ima ovdje neko ko zna, koliko bi kostala fasada po m2, kvalitetni materijal nekog od poznatih proizvođača, staklena vuna 16cm... pozz i hvala unaprijed
nemaš mineralnu vunu te debljine
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 23:36   #472
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
nemaš mineralnu vunu te debljine
Ok, 12cm... ?
Kardinal75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 22:52   #473
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
nemaš mineralnu vunu te debljine
A kako onda u ponudi pojedinih proizvođača ETICS fasada ima sustav sa mineralnom vunom debljine 16cm? ...i ja sam čak i ponude pojedinih izvođača dobio sa minerlnom vunom debljine 16cm jer mi je tako projektirano Glavnim projektom...
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 09:47   #474
Pozdrav, da li za bušenje rupa (za šarafe) u fasadi (zgrada je pod garancijom), treba suglasnost sustanara (radi se o dijelu fasade koji je dio mog balkona). Hvala!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 17:50   #475
treba ti jer zadires u zajednicki dio zgrade
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 18:43   #476
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
treba ti jer zadires u zajednicki dio zgrade
Iako je taj dio na mom balkonu? Znaci isto vrijedi i za montazu klime...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 19:23   #477
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
treba ti jer zadires u zajednicki dio zgrade
slažem se u potpunosti sa tobom, i za postavu klima uređaja treba koncenzus vlasnika zgrade
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:27   #478
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Iako je taj dio na mom balkonu? Znaci isto vrijedi i za montazu klime...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tvoj balkon je tvoj balkon ali zidovi zgrade su zajednicki isto kao i procelje zgrade. bez obzira sto je tvoj balkon ne smijes ga zagradjivati sa prozorima jer mjenjas izgled zgrade. ista stvar je i sa klimama. to je tako po zakonu.
no ipak zivimo u hrvatistanu gdje se zakon ne postuje i ne provodi u velikom broju slucajeva pa se balkoni zatvaraju bez posljedica, vjesaju se klime kako kome padne na pamet (dok doista nekome ne padnu na pamet/glavu sa svojih trulih nosaca) antene i strikovi za ves su poput razgranatog drveca. komunalni redari to toleriraju dok netko stvarno ne digne galamu iako nebi smijeli
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 06:59   #479
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
tvoj balkon je tvoj balkon ali zidovi zgrade su zajednicki isto kao i procelje zgrade. bez obzira sto je tvoj balkon ne smijes ga zagradjivati sa prozorima jer mjenjas izgled zgrade. ista stvar je i sa klimama. to je tako po zakonu.
no ipak zivimo u hrvatistanu gdje se zakon ne postuje i ne provodi u velikom broju slucajeva pa se balkoni zatvaraju bez posljedica, vjesaju se klime kako kome padne na pamet (dok doista nekome ne padnu na pamet/glavu sa svojih trulih nosaca) antene i strikovi za ves su poput razgranatog drveca. komunalni redari to toleriraju dok netko stvarno ne digne galamu iako nebi smijeli
Ma meni trebaju samo 2 sarafa za kukice koje bi držale gotovo prozirnu mrežu da mi maca ne sleti sa terase :\ Oh well, idem pitati vlasnike zgrade s obzirom da je zgrada polu prazna, pa ne trebam skupljati potpise

Hvala na odgovorima!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:46   #480
Pozdrav forumašima.
Može savjet, pomoć ili sl.
Radim fasadu, izolacija 10 cm kamene vune do visine od oko pola metra od poda , gdje ide dalje stirodur, koji se nastavlja u zemlju (termoizolacija temelja).
Područje oko karlovca.
Koji tip žbuke: akrilat, silikat ili silikon.
Površina cca 150 m2.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.