Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2004., 00:29   #41
Quote:
wuk kaže:
dobro, koji je tebi *****?!

stvarno ne znam što da ti kažem na ovakvu izjavu. želim ti samo brz i lak oporavak.

ma kojem Zagrebu ona duguje šta? na čemu si ti?

mene su prije par godina napala 2 HrVata, pa nisam rekao da su svi HrVati šugavi. Daj oladi malo i odi u školu!
da,znao sam dace bit ovakvih reakcija na ovo moje.jednostavno me nervira kaj u Zagrebu uspjevaju svi osim Zagrepčana.Ne podrzavam nasilje,nebi nikad tuko curu,al ono..svi ti odozdola sam pljuju po Zgu a dobar im je za fax.

reko,da su me bar Hrvati našorali,opljackali,al Cigani...dote zgode uopce nisam mrzio Cigane,sad ih mrzim.

btw nisam skinjara al kaj ti imas nosit prekrizen kukasti kriz?izazivas ,znas.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 00:50   #42
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
da,znao sam dace bit ovakvih reakcija na ovo moje.jednostavno me nervira kaj u Zagrebu uspjevaju svi osim Zagrepčana.Ne podrzavam nasilje,nebi nikad tuko curu,al ono..svi ti odozdola sam pljuju po Zgu a dobar im je za fax.

reko,da su me bar Hrvati našorali,opljackali,al Cigani...dote zgode uopce nisam mrzio Cigane,sad ih mrzim.

btw nisam skinjara al kaj ti imas nosit prekrizen kukasti kriz?izazivas ,znas.
ma o čemu?
u zg se mora pričat "kak se šika"? ili dobiješ po glavi?

ovdje je riječ o nasilju na ulici i kako ćeš dobit trisku jer si nešto krivo rekao ili se nisi maknuo s puta.
meni su batine uvik batine; od rvata, cigana, skinjare, a to što ti radiš razliku među istim samo govori o tvojoj ksenofobiji.
nikad nisam dobila batine u zg zbog svog govora, ali da sam prisustvovala užasnim scenama jesam. dok sam ja pokušavala nazvat policiju i pozvat ikog upomoć tvoji sugrađani su okretali glave.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 01:31   #43
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
da,znao sam dace bit ovakvih reakcija na ovo moje.jednostavno me nervira kaj u Zagrebu uspjevaju svi osim Zagrepčana.
Nije istina. U Zagrebu (uglavnom) uspjevaju sposobni ljudi.

I mene nekada malo iznervira kada neki rođo preko veze dobije milijunski posao ili kada vidim kako funkcioniraju veze i poznanstva. Ali ako je čovjek došao u školu u ZG i pokazao se kao pametan i dobar radnik terba ga poticat!

Quote:
Hrvoje xyz kaže:
btw nisam skinjara al kaj ti imas nosit prekrizen kukasti kriz?izazivas ,znas.
slažem se. to je bio jedan jedini put da sam to stavio. nosio sam to možda 3 sata sve ukupno jer se već slijedeće jutro desilo što se desilo, pa sam prestao. do dana današnjeg to nisam izvuko iz kuće.
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 22:49   #44
Razgovaram s ljudima ovih dana. Manjina izražava nepovjerenje prema policiji. Većina izjavljuje kako bi bila spremna potpisati peticiju.

Moje trenutne ideje su sljedeće:

1) Napraviti Blog i web-site, povezati ih s forumskom temom. Skupljati priče o uličnim incidentima. Stvoriti sliku o stanju stvari.

2) Nakon što se dovoljno materijala skupi, stvoriti peticiju za bolje osiguranje centra grada i bolji rad policije - ako se većina ljudi izjasni za tako nešto, možda u anketi i slično.

3) Poslati kopije toga državnim organima i možda u novine.

Kako vam se čini? Imate li što za dodati?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 22:56   #45
Mogu pomoć oko sajta. I nadam se da ne misliš na internet peticiju, takve stvari ne zanimaju nikoga.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:04   #46
Quote:
*_spike kaže:
Mogu pomoć oko sajta. I nadam se da ne misliš na internet peticiju, takve stvari ne zanimaju nikoga.
Za sajt bi mi trebala pomoć, jer nemam prakse u html-u. Peticija bi trebala biti konkretna koliko to jedna peticija može biti - s imenom, prezimenom i JMBG-om. Internet bi služio kao sredstvo skupljanja priča i reklama za tu akciju.

Treba tu još dosta toga smisliti.

1) Koliko materijala treba i koje vrste da bi ta peticija imala težinu? Kome ju treba poslati?

2) S kim se treba povezati? Možda nekom udrugom?

Uglavnom, ne bi to sve gurao prebrzo jer je cijela ideja tek skicirana. Bilo bi mi jako korisno kad bi mogao razgovarati s ljudima koji već imaju iskustva s takvim stvarima.

Danas sam pričao s nekim aktivistima koji su organizirali demonstracije i peticiju protiv slanja hrvatskih vojnika u Irak, prošle godine. Prema njima, to je upalilo, jer

1) Nitko drugi nije ništa tako radio
2) Obrazloženje države je bilo da vojnici nisu poslati (i) zbog civilnih prosvjeda.

Jedino što su ti isti izrazili neslaganje s dovođenjem policije na ulice. Pitam se tko uopće razmišlja kao ja? S kim bi još trebao razgovarati?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:10   #47
Dok se nadaš da će neki aktivist ovo pročitati, aktiviraj se u RL-u, pričajući o ovom sa SVIMA koje poznaješ, jer se poznanstva granaju na neslućene grane. Vjerojatno će ti netko reći "imao sam ja frenda koji..." s kojim ćeš tada moći stupiti u kontakt i srediti koncept. Good luck.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:18   #48
Quote:
*_spike kaže:
Dok se nadaš da će neki aktivist ovo pročitati, aktiviraj se u RL-u, pričajući o ovom sa SVIMA koje poznaješ, jer se poznanstva granaju na neslućene grane. Vjerojatno će ti netko reći "imao sam ja frenda koji..." s kojim ćeš tada moći stupiti u kontakt i srediti koncept. Good luck.
Pa to već i radim, i dobio sam par korisnih savjeta

Ali mislim da treba napraviti web-stranicu - peticije su prolazne i ne moraju upaliti, web-stranice su trajnije.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 00:31   #49
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
svi ti odozdola sam pljuju po Zgu a dobar im je za fax.
aha
bas sam isla pljuvat po zagrebu ispred vidno retardniranih deckiju obrijanih glava jer sam jedva cekala da me nacipaju

Quote:
Hrvoje xyz kaže:
reko,da su me bar Hrvati našorali,opljackali,al Cigani..
no comment na ovo. treci isti smajlic
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 00:53   #50
Quote:
Blue kaže:
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot

Država prodaje spiku onom ko hoće kupit. A vojnici nisu poslani iz osamstopedeset drugih razloga. Između ostalog zato što, bez obzira kako neki od vas razmišljaju, u državnoj upravi sjedi i ponešto normalnih & pametnih ljudi.

Je, baš ih nisu poslali zbog deset prištavaca s arafatovkama koji su tri dana nosili pošarane kartone po cesti.
Malo ih podcjenjuješ. Ako je to ono čega se sjećam, radilo se o cjelodnevnim antiratnim demonstracijama na Trgu Bana Jelačića, s koncertom pred puno ljudi i sudjelovanjem medija, TV-reportažama i slično.

Naravno, ja sam prvi koji je tog istog aktivista pitao - kako može znati koliki je konkretni efekt imao taj prosvjed. Dakle, svjestan sam da se oni lako u cijeloj situaciji mogu precijeniti. Ipak, pa valjda država malo trza i na javno mišljenje!

Isto tako, bitno je znati koliko građani hrvatske mogu utjecati na vladu - osim zaokruživanjem broja na izbornom listiću.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 01:38   #51
Quote:
Kesten kaže:
Malo ih podcjenjuješ. Ako je to ono čega se sjećam, radilo se o cjelodnevnim antiratnim demonstracijama na Trgu Bana Jelačića, s koncertom pred puno ljudi i sudjelovanjem medija, TV-reportažama i slično.

Naravno, ja sam prvi koji je tog istog aktivista pitao - kako može znati koliki je konkretni efekt imao taj prosvjed. Dakle, svjestan sam da se oni lako u cijeloj situaciji mogu precijeniti. Ipak, pa valjda država malo trza i na javno mišljenje!

Isto tako, bitno je znati koliko građani hrvatske mogu utjecati na vladu - osim zaokruživanjem broja na izbornom listiću.
Dobro Kesten u kojem ti svijetu živiš

Taj prosvjed ili kako god ga nazivao može utjecat na vladu i pokretanje nečega isto kao oni vegani i ina smiješnoidejna društva na moj način prehrane
ili još bolje kao što neki prilog o siromašnoj djeci, kojima je sa 4 godine posao da pretveraju kamenje iz rijeke u šljunak sa nekim mikro čekićima, utječe na količinu Dom Perignona i jastoga u guzicama američkih bilijardera

Jel dovoljeno slikovito prokazano - let`s keep it real
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 02:03   #52
Slažem se da je realno bit pesimist u našoj državi. Ipak, osobno mi je draže preispitivati stvari i biti aktivan koliko mogu, za ono što smatram dobrom svrhom. Kao na primjer povećavanje sigurnosti na ulicama.

Nek se razumije - cijenim sve što ste napisali - jer mi to pomaže da shvatim kako stvari stoje. Ak nešto postignem, častite me jednom (1) pivom i ne više, da se ne napijem
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 09:21   #53
A onda kupiš kalaš na crno (utoka je debilana jer dok pokosiš jednog ostali su već na tebi) i hodaš po gradu u kaputu.

I onda: Oni -- 'imaaaaaa'š kunu?'; Ti -- (kulerski, bez 'Clint Eastwood' fora i neke naslade, ono, 'kameno lice') -- RRRRRRRRRT.

Školski primjer samoobrane.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 09:24   #54
Druga opcija: napraviš onak kak je Blue rekao samo probaš što više faca zapamtit, ili još bolje ak imaš mob s kamericom poslikat nekak iz tog donjeg rakursa o kom se radi. I onda klingonski -- 'Revenge is a meal best served frozen'.

Al ak pričamo o osveti onda nema milosti, nikakvi kalaši, dum dum metci ili ritualno sakaćenje. Otimica, podrum i vađenje bubrega bez anestezije i takve stvari. Pa ćemo vidimo čija nana crnu vunu prede i ko se pravi kul i glumi facu u bandi. Svi isto skviče kad krene prvi rez skalpelom ispod 20og kralješka
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:11   #55
Imao sam dva susreta bliske vrste od kada sam došao studirati u Zagreb.

SLUČAJ 1.


rano ljeto 2000. Vraćam se Zrinjevcem doma oko 3 ujutro. Tada sam još imao dugu kosu i bio sam popio poprilično tako da ne znam kako bi reagirao da je stvar išla do kraja. Ja idem jednom stranom ceste a dva obrijana tipa od kojih 2 metra idu u suprotnom smjeru drugom stranom ulice također dosta pod gasom. Kada smo došli u istu ravninu jedan je krenuo prema meni derući se: ''kaj si ti neki boy?'' Drugi ga je odmah zaustavio uz napomenu ''ma budalo pijana pusti je, zar ne vidiš da je to treba...''. Ja sam iskoristio situaciju i nastavio hodati (ne prebrzo) dok se tip br. 1 derao za mnom ''sorry bejbe kad si tako ružna'' Da su bili malo manje pijani vjerojatno bi završio iscipelaren jer sam bio poprilično pijan a i oni su bili jači i iskusniji od mene.

Policije nije bilo nigdje u blizini.


SLUČAJ 2.

Radni dan, oko 11 navečer, prolazim Importaneom na putu prema doma. Policajca koji inače tamo stoji ispred trafike nema. Ispred Konzuma (onog duguljastog, ne onog gdje je prije bila Jabuka). stoji grupica od desetak mladića, mislim da su bili srednjoškolci i piju pive. Iz grupe se izdvaja jedan i pita me imam li kunu. Imao sam nešto malo siće u sebe i to sam mu dao (cca. 3 kune). Tada iz grupe istupa drugi (dok svi pozorno gledaju), obrijani tip u spitki sa dinamovim prišivkom na rukavu, imao je nekakve ranice po licu, pretpostavljam od tučnjave.

Kreće agresivno prema meni, hvata me za jaknu i pritišče uz staklo uz riječi: ''Jesi li ti možda iz Splita?''. Shvativši koja je ura mrtav hladan mu odgovoram gledajući ga u oči ''Jesam, šta s tim?'' cijelo vrijeme održavajući kontakt očima. Možda je pomoglo što sam bio za glavu viši od njega ali vidio sam da ga je ovaj odgovor zbunio jer je vjerojatno očekivao neuvjerljivo nijekanje (nešto tipa ''nisan barba, nisan...). Gledao me netremice a ja sam kada sam vidio da je još uvijek zbunjen rekao: ''rođen sam u Zagrebu i ne pratim nogomet ako te to zanima''. Nakon ovoga me još neko vrijeme tako promatrao a onda je rekao: ''Ali imaš splitski jezik''. Stvarno nisam znao što da na to odgovorim pa sam ga nastavio promatrati (sam sam se čudio koliko sam hladnokrvno sve to podnijeo) sve dok me nije pustio uz riječi ''ajde, ipak idi''. Kada sam počeo hodati, nakon 3 koraka noge su mi se presjekle, srce mi je ubrzalo sto na sat, oznojio sam se kao stoka... počeo sam se bojati tek nakon što je ''bliski susret'' bio gotov.

Mislim da sam u ovom slučaju dobro postupio jer je mog ''napadaća'' koji se srećom pokazao kao vrlo glup zbunila moja hladnokrvnost i iskrenost. Ok, lagao sam da ne pratim nogomet ali to sada nije bitno. Da sam ga krenuo napasti mogao bi mu zadati dva tri udarca ali bi mu onda njegova ekipa priskočila u pomoć i izvukao bi deblji kraj. Trk je uvijek rizik ali mislim da bi i tu gore prošao...

Ne znam da li bi se ova situacija dogodila da je pandur bio na svom mjestu.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:14   #56
skalpelom?
ti si doktor ?


ok , ovako , imam nesto godina i nesto iskustva na cesti
i to iskustvo kaze: prvoga koji dode na dohvat izmasakriraj bez milosti i upozorenja i sa sto vise krvi i kreni na sljedeceg
u 90% slucajeva ce to rezultirati instant cistinom oko tebe
u onih 10% - ajoooj , bit ce gadno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:50   #57
Quote:
Hrvoje xyz kaže:
hahah jesu te.mogla bi naucit pricat naski ak si vec dosla tu studirat,zeno bozja.tolko,i jos 10X tolko dugujes Zagrebu
Koji je to jezik naški? Podsjećaš me na jednu prodavačicu u dučanu koja me je svaki put kada bi došao tamo zajebavala radi naglaska Koza jedna bahata... (npr. Na moje dajte mi kesicu ona mi s visoka odgovara književno se kaže VREČICA) Dan poslije mi mrtva hladna pita želim li škarnicl? Tad sam joj odgovorio - kad već želite govoriti književno kaže se papirnata vrečica.



Znam da ima budala koji se u tramvaju na sav glas žale da im je u Zagrebu grozno ali ne treba generalizirati. Tebe očito smeta što ljudi zamisli govore svojim narječjima a htjeli bi živjeti u Zagrebu. Ti vjerojatno kada si na moru govoriš kaj i naručuješ ''Žuju'', da je po tvome trebao bi i ti prilagoditi se mjestu gdje ljetuješ i ne govoriti kako govoriš u Zagrebu...


Mislim da to ne bi napravio, zar ne?
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:51   #58
Ma to je za ovaj 2. pristup, kad planiraš osvetu, postaneš luđak i sociopat, zakupiš podrum i onda ih dovlačiš jednog po jednog.

Meni je draži 1. pristup, tzv. Blade

RRRRRRRRRRT i ćao miki.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 16:53   #59
Quote:
zg_sash kaže:
skalpelom?
ti si doktor ?


ok , ovako , imam nesto godina i nesto iskustva na cesti
i to iskustvo kaze: prvoga koji dode na dohvat izmasakriraj bez milosti i upozorenja i sa sto vise krvi i kreni na sljedeceg
u 90% slucajeva ce to rezultirati instant cistinom oko tebe
u onih 10% - ajoooj , bit ce gadno
Ovo bi moglo upaliti kao zadnja opcija...
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 17:11   #60
Quote:
gabal kaže:
Koji je to jezik naški? Podsjećaš me na jednu prodavačicu u dučanu koja me je svaki put kada bi došao tamo zajebavala radi naglaska Koza jedna bahata... (npr. Na moje dajte mi kesicu ona mi s visoka odgovara književno se kaže VREČICA) Dan poslije mi mrtva hladna pita želim li škarnicl? Tad sam joj odgovorio - kad već želite govoriti književno kaže se papirnata vrečica.
kesica?????kakva crna kesica,vragu?dobro tije i rekla.dok si tu,probaj bar pricat knjizevno,ak vec neznas zagrebacki.

Quote:
gabal kaže:
Tebe očito smeta što ljudi zamisli govore svojim narječjima a htjeli bi živjeti u Zagrebu. Ti vjerojatno kada si na moru govoriš kaj i naručuješ ''Žuju'', da je po tvome trebao bi i ti prilagoditi se mjestu gdje ljetuješ i ne govoriti kako govoriš u Zagrebu...
ide mi na zifce kaj uspiju svi osim Zagrepčana.
ljudi božji,ova godina,radili smo statistiku,na novinarstvu ,prva godina,od 180 prisutnih ,130 ih jebilo iz "gradova na hrv. obali"

130/180!!!!!!
/
ja sam na moru 20 dana na godinu,znas.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.