Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2012., 11:07   #21
Mljekari(MEĐU KOJIMA JE O.G.R.O.M.A.N. BROJ ABOLIRANIH ČETNIKA ) su bezobrazni traže previše,blokiraju ceste sa traktorima ogromne vrijednosti (cca.80 000 e.) a stotine tisuća ljudi ostaju bez posla i takoreć gladuju ....Meni osobno to ide ne živce. NE MOŽEŠ OSTVARIVAT SVOJA PRAVA KRŠEĆI MOJA. Razmaženi bogati seljaci su posljedica koalicije hdz-sdss-hss I JA OSOBNO KREĆEM U BOJKOT MLIJEKA I MLIJEČNIH PROIZVODA SVIH FIRMI KOJE IM POPUSTE kupovat ću u Lidl-u tu je Njemačko mlijeko.
Ministru bi preporučio da pošalje policiju da im minira par traktora i poslije toga svi seljaci će držat traktore na sigurnom i divljanje po ulicama više NIKAD neće biti.
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.02.2012., 11:11   #22
Nažalost moram ponoviti misao s portala: Treba ljude dovesti u neizlazne prilike i onda je lakše s njima vladati.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 11:30   #23
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Ravnatelj agencije za placanje za tebe nije nesto vazno? Pa taj upravlja sa stotinama milijuna kuna drzavnog novca.
uh dotukao si me jednim radnim mjestom :-) ovo jakovina radi zbog 'sefova' poput nacelnika i voditelja odjela, vss ekipa koja ce sada raditi isti posao ali na funkcijama visih strucnih suradnika (ako se ne varam) i s manjom placom - i dalje ce biti 'sefovi' jer ce imati pod sobom nize rangirane sluzbenike tako da je ovo kaznjavanje onih koji rade zbog vlastite nesposobnosti da pronadju te koji su 'tromi, neradnici, nepotrebni, stranacki podeobnici' i slicno.

ali cujem da se sdp ne slaze s ministrom, misle da pretjeruje a nije ni jedina stvar koju mu zamjeraju tako da je sve moguce.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 20:40   #24
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Nažalost moram ponoviti misao s portala: Treba ljude dovesti u neizlazne prilike i onda je lakše s njima vladati.
Upravo suprotno, s ljudima mozes vladati dok ne postane bezizlazno. Kad netko nema djeci za staviti na stol nista, tad su sve karte otvorene.

Za sad u Hrvatskoj jos nije dotle doslo (bar velikoj vecini). Ali to vlast mora imati u kriznim vremenima na pameti.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:44   #25
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, s ljudima mozes vladati dok ne postane bezizlazno. Kad netko nema djeci za staviti na stol nista, tad su sve karte otvorene.

Za sad u Hrvatskoj jos nije dotle doslo (bar velikoj vecini). Ali to vlast mora imati u kriznim vremenima na pameti.
Primitive.Ljudi u ovom slučaju mljekari pomalo navješćuju izlazak na ulice (faktički već jesu na ulici) ali još nisu radikalni. Vlada očito potcjenjuje kroz nastupe Ministra snagu ljudi. Do sada se je ljudima manipuliralo, a izgleda da se više neće moći. Mljekari su digli kredite, založili svoj život, da bi bili ostavljeni od onih u koje su vjerovali. U stvari nisu oni političarima nikad puno vjerovali, već su vjerovali svojoj državi Hrvatskoj i njihovoj budućnosti u proizvodnji mlijeka.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 15:22   #26
jakovina je svoje rekao, nece on jos dugo iritirati ljude svojom pojavom i baljezganjem o pijanim prosvjednicima iza kojih je hdz.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 15:28   #27
Super ministar. Ukoliko popusti razočarat ću se jer bi time poslao signal svakakvim jebivjetrima da traže novac.
Matach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:05   #28
Glavno da prosvjendici koji građanima koji su u blokadi i nemogućnosti odlaska na posao pokazuju srednji prst...

I kako se odmah traži čak i ostavka ministra policije...hmmm,sigurno ni s time poltika veze nema...

Biti će d anikada prije nisu bili uhićivani,pa im je to novost...

Nego,koji je to (po nekima) solidan ministar prvi poslao specijalce na seljake?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:10   #29
Režim štiti režim. Ne štite oni nevine Zagrebčane, već svoju promašenu politiku.A što će biti ako se sutra povežu nezadovoljnici?
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:27   #30
Upoznao sam g. Jakovinu za vrijeme kampanje !Obećao sam mu pomoći jer Hrvatski sabor nije osigurao zakonske ni ekonomske uvjete za razvoj Hrvatske poljoprivrede ! Za to snosi krivnju i Vlada pod vodstvom pokojnog Ivice Račana ! Zakon o poljoprivrednom zemljištu koje je predložila Račanova Vlada kršili su ; općine , gradovi , županije i Ministarstvo poljoprivrede na način da u 182 jedinice lok. uprave nije raspisan ni jedan natječaj za državnu zemlju !Naputkom od 12.01. 2012. ministar Jakovina zabranio je raspolaganje sa državnom zemljom ! Odluku o prestanku Zakona ili primjeni donosi Sabor ,a ne Jakovina !Zato sada na Forumu - politička scena -odlučivanje referendumom i na Poljoprivrednom forumu - ostalo - Referendumom o poljoprivrednim zakonima ..........vodim informativnu kampanju sa punim imenom ! Vlasnik sam zemljišta i o budućim zakonima želim da odlučimo referendumom !! Poljoprivredu treba gledati kao dio gospodarstva u čijoj realizaciji sudjeluju ljudi različitih zanimanja !!Tu imamo prostora za više desetaka tisuća radnih mjesta !Molim sve koji , bez demagogije mogu pomoći da se uključe ! U planu 21 tema o poljoprivredi KUKURIKU koalicije je prodavanje magle !!Kao Slavonac , ja maglu neću prodavati !!!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:32   #31
Evo na vidiku nove afere Kukuriku koalicije:


MINISTAR poljoprivrede Tihomir Jakovina dobio je iz državnog proračuna 60.000 kuna poticaja za sadnju višanja, tvrdi Antun Janković, voćar iz Kruševice kod Slavonskog Broda.
Janković kaže da je Jakovina poticaj dobio za poljoprivrednu površinu od pet hektara, ali da se uzgojem višanja nikad nije bavio. "On je doista posadio sadnice višanja, ali nije ih nikada nije obrano, nije ih okopavao ni prskao. To je bilo prije osam godina i evo sada je na toj površini veliki korov", kazao je Janković za HTV.
Upravo je Jakovina, podsjetimo, otkad je imenovan ministrom poljoprivrede često isticao da se sustav državnih poticaja mora reformirati jer novac često završava u pogrešnim rukama. Današnje Jankovićeve optužbe Jakovina odlučno odbacuje.
"To su insinuacije, to nema veze s ničim", kazao je Jakovina novinarima u Splitu.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 23:58   #32
Bravo za ministra Jakovinu.
Izgleda da je jedan od rijetkih koji imaju stav i ne popuštaju.
Nadajmo se samo da ga neće smijeniti onaj papak Milanović koji se želi svidjeti svima kao da je na izboru ljepote
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 09:15   #33
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
uh dotukao si me jednim radnim mjestom :-) ....
Ahaaa, ti to onako samo pausalno nabrajas. Sorry, necu vise bas svako ime i poziciju citati sto ti navedes.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:55   #34
Taj drug Jakovina je bio poljoprivrednik, pa je od države dobio 60.000 kuna poticaja za nasad voćaka, pa je to na koncu prodao i posvetio se politici. Očito i očigledno da je rad u politici isplativiji od rada u poljoprivredi. I On je napustio poljoprivredu, postao član SDP-a, općinar i Ministar i On će ljudima koji su ostli na selu i dogli kredite i doveli u opasnost živote svojih porodica odmahivati rukama i pogledom, govoriti što: Mi s time nemamo veze? Ima li ova Vlada s ičim veze konkretno, osim sa postavljanjem svojih apartčika na mjesto pljena-državnih firmi.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:09   #35
Poštovani državljani RH , putem medija vidim nezadovoljstvo nekih protiv prosvjeda poljoprivrednika ! Ustav članak 42 ; Svakom se priznaje pravo na javno okupljanje i mirni prosvjed u skladu sa zakonom > U skladu sa zakonom znači Zakonom o javnom okupljanju građana ! Budući da sam bio organizator prosvjeda protiv Vlade i Sabora , seljacima predlažem rješenje u interesu vlasti i onih kojim prosvjed smeta .....
100 m dalje ; za vrijeme izgradnje autoputa Beograd - Zagreb , odlučio drug Broz provesti se i vidjeti kako napreduju radovi ! Znajući to seljaci Slavonije kleknuli su pokraj autoputa pasući travu ! Vidjevši to drug Broz naredi vozaču da stane , izađe i upita ; > Drugovi seljaci u čemuje problem > ? Druže Tito pomeli ste nam tavane , nemamo što jesti , zato pasemo travu ! Nasmija se drug Tito i predloži rješenje ; drugovi seljaci otiđite 100 m od ceste tamo vam je trava čistija ! Da li bi tada vlast vidjela seljake ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 12:19   #36
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Poštovani državljani RH , putem medija vidim nezadovoljstvo nekih protiv prosvjeda poljoprivrednika ! Ustav članak 42 ; Svakom se priznaje pravo na javno okupljanje i mirni prosvjed u skladu sa zakonom > U skladu sa zakonom znači Zakonom o javnom okupljanju građana ! Budući da sam bio organizator prosvjeda protiv Vlade i Sabora , seljacima predlažem rješenje u interesu vlasti i onih kojim prosvjed smeta .....
100 m dalje ; za vrijeme izgradnje autoputa Beograd - Zagreb , odlučio drug Broz provesti se i vidjeti kako napreduju radovi ! Znajući to seljaci Slavonije kleknuli su pokraj autoputa pasući travu ! Vidjevši to drug Broz naredi vozaču da stane , izađe i upita ; > Drugovi seljaci u čemuje problem > ? Druže Tito pomeli ste nam tavane , nemamo što jesti , zato pasemo travu ! Nasmija se drug Tito i predloži rješenje ; drugovi seljaci otiđite 100 m od ceste tamo vam je trava čistija ! Da li bi tada vlast vidjela seljake ?

Hahahahah,svaka ti čast na primjeru.
Al koliko grotesno zvučalo ima smisla.
Znaš kako kažu "sit gladnom neviruje"
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 08:05   #37
Ministarstvo poljoprivrede 12.01.2012.
Sukladno , članku 18. Zakona o sustavu državne uprave ; Pravilnici , naredbe , i napuci objavljuju se u Narodnim novinama , a stupaju na snagu najranije osmoga dana od dana objave , ako tim propisima nije iznimno određeno da zbog naročito važnih razloga stupaju na snagu danom objave ! Danom donošenja ministar je zabranio raspisivanje natječaja za zakup i prodaju državne zemlje općinama i gradovima ! Zabranio je Zakon kojeg je predložila SDP Vlada 2001. g. uz neke izmjene koje je predložila Vlada HDZ ! U isti tren ministar Jakovina nije uputio prijedlog izmjena ! Riječ je o neodgovornom ponašanju ! Budući da sa područja Slavonije i Baranje u Saboru imamo POSLUŠNIKE , može raditi što hoće !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:27   #38
ma đuro moj dragi, bas mene briga za drzavnu zemlju i kako ce ju djeliti. ja sam ti nepodobna za sve sustave i sisteme, poslusnici su oduvijek prisutni u politici jer samo tako mogu opstati i nesto usicariti a mi tu mozemo razglabati do besvijesti o nepravdama i svinjarijama kojima svjedocimo vec dugi niz godina.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:33   #39
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ma đuro moj dragi, bas mene briga za drzavnu zemlju i kako ce ju djeliti. ja sam ti nepodobna za sve sustave i sisteme, poslusnici su oduvijek prisutni u politici jer samo tako mogu opstati i nesto usicariti a mi tu mozemo razglabati do besvijesti o nepravdama i svinjarijama kojima svjedocimo vec dugi niz godina.
Tetka danas san ti posadija dva kila kumpira i posija po jednu kesicu blitve, špinjače, petrsimula i bosiljka.

Imam li prvo na poticaje i šta državne zemlje???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 21:42   #40
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Tetka danas san ti posadija dva kila kumpira i posija po jednu kesicu blitve, špinjače, petrsimula i bosiljka.

Imam li prvo na poticaje i šta državne zemlje???
cuka, ti to mene onak malo, jel kao prvo, od dva kila krumpira slabo ćeš jesti, blitva zanemarivo, spinjaca za dva kuvanja petrsimula taman za bacit u ulje i zalit po ribi kad budeš prčkao oko gradela. bosiljak li-la.


nemas pravo na poticaje. državna zemlja u tvojoj bližoj okolici? nisi poljoprivredni proizvođač, muči.

cuka, ti se sprdaš, ali da ti tetka kaže tko je sve dobio državnu zemlju na uživanje i kako raspolaže s njom prisjelo bi ti sve. samo, nije na meni da lajem okolo o tome. također nije na meni da upirem prstom u ljude koji dobivenu zemlju dalje preprodaju. njima nek se bave institucije. ako sam ja slučajno došla do nekih podataka i to od ljudi koji bi trebali odmah reagirati na takve svinjarije,nemamo što diskutirati na tu temu. znaš onu; ruka ruku mije......... možda će se netko sjetiti nekome postaviti nekakvo podpitanje, no u tu opciju čisto sumnjam.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.