Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 01:27   #21
Mjenjanje faksa

Zanima me koliko vas je promjenilo faks...odnosno dal vas ima koji ste nakon par mjeseci ili godina skužili da taj faks baš i nije za vas i da bi vi nešto drugo?

Koje ste fakseve mjenjali kojima i zašto?

Eto baš me zanima.......

Ja sam naime na četvrtoj godini sadašnjeg faksa..al mi se lagano zgadio i nisam sigurna da je to ono pravo za mene....sada namjeravam upisati novi faks i jednu godinu paralelno studirati..na svom zadnju,na novom prvu...
Užasno me muči dal radim ispravnu stvar,dal se sad isplati nešto krenuti iz početka..marljiva sam i vrijedna..i sve mogu npraviti...al eto jednostavno me sad strah tog svega... Imam 22 god dok završim to nešo novo ću imati 26-27...to mi se čini jako puno.. i kasno..iako bi eto,imala 2 završena faksa..al ono..dok netko bude radio nakon 23 godine ja bum još studirala....
Ah,na sto muka sam...
Bilo kakav savjet ili slična pričica je dobrodošla..
mala bluey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 01:29   #22
Po meni je najbitnije da ljudi dobro razmisle na koji će se faks upisati. Tic kaže da će se s papirom kad tad vrata otvoriti. Dijelom bih se složila s njime, dijelom ne. Vrata će vam se otvoriti ako upišete neki faks s kojim postoji neka perspektiva. Npr. tehničke znanosti, medicina i sl., ali jako teško s npr. filozofskim fakultetom. Spominjem baš filozofski, jer sam tamo diplomirala i posla s time ni za lijek. Elekrotehnika koju je studirao autor posta je pametna ideja, jer postoje daleko veće mogućnosti zaposlenja nego nešto tipa filozofski. Inače potičem autora posta da nastavi studij, jer s njim ima šanse za dobar posao. A inače mislim da je ponekad možda bolje završiti srednju školu s kojom ima posla, nego faks s kojim se ne možeš zaposliti.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:34   #23
Ja se uopće ne slažem s ticom. Ne želim ga obeshrabriti ili diskreditirati, no njemu je već sad ostalo jako malo perspektive.
Ako nije imao zahtjevan posao tokom studiranja, s 28-29 kad završi ovaj fakultet, svatko će ga pitati čime se bavio toliko dugo.
Starom studentu će u CV-u sutra faliti protraćene godine, te će mu to svaki poslodavac uzeti kao lošu stavku pri zaposlenju.

Ako nemaš radnog iskustva i staža, ti si s 30 godina i diplomom samo staro dijete izgubljeno u korporacijskom, još nepoznatom svijetu.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 12:59   #24
Ja sam na 2. godini shvatila da nije bas najsretniji izbor, ali nisam nista napravila po tom pitanju!
Sad sam apsolvent, i nemam pojma kako cu raditi taj posao.
Svaka ti cast, ako upises nesto paralelno, ja to nisam mogla.
Tesko bi mi bilo opet sve ispocetka. Nemam za to snage...
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:12   #25
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
Inače potičem autora posta da nastavi studij, jer s njim ima šanse za dobar posao.
Post je poslan 2003.godine...
Inače,ja sam svakako za to da kad netko dođe pred kraj sa fakultetom da ga i završi,u Hrvatskoj se vrlo teško zaposlit sa fakultetom a kamoli bez njega,ja kad sam birala svoj fax nisam samo gledala što me zanima nego što se traži tj.s kojim faxom ću se najlakše zaposlit i nisam zažalila
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:15   #26
Tvoja situacija je znatno različita ovisno o činjenici plaćaš li sama fakultet, ili te financiraju roditelji.

U prvom slučaju, novac je tvoj, te sama najbolje znaš koliko si izgubila, a koliko ćeš dugoročno dobiti mijenjanjem fakulteta.
U drugom slučaju si samo neodlučna i nezahvalna.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:38   #27
Quote:
W3DR4N kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne slažem s ticom. Ne želim ga obeshrabriti ili diskreditirati, no njemu je već sad ostalo jako malo perspektive.
Ako nije imao zahtjevan posao tokom studiranja, s 28-29 kad završi ovaj fakultet, svatko će ga pitati čime se bavio toliko dugo.
Starom studentu će u CV-u sutra faliti protraćene godine, te će mu to svaki poslodavac uzeti kao lošu stavku pri zaposlenju.

Ako nemaš radnog iskustva i staža, ti si s 30 godina i diplomom samo staro dijete izgubljeno u korporacijskom, još nepoznatom svijetu.
imam 15 mjeseci radnog iskustva u generalnom uvozniku jedne marke vozila u hrvatsku, i tražim posao jer mi nisu produžili ugovor zbog krize i bio sam zamjena za porodiljni. hvala bogu zbog koncepcije predavanja stignem radit od 8-16. imam neka poznanstva koja sam steko tokom godina tako da se nadam da će bit nešto. a te godine koje sam izgubio mi nažalost nitko neće vratit al ja se neću predavat, nema šanse.
__________________
...špijuniram...
tic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:43   #28
Quote:
helena24 kaže: Pogledaj post
Po meni je najbitnije da ljudi dobro razmisle na koji će se faks upisati. Tic kaže da će se s papirom kad tad vrata otvoriti. Dijelom bih se složila s njime, dijelom ne. Vrata će vam se otvoriti ako upišete neki faks s kojim postoji neka perspektiva. Npr. tehničke znanosti, medicina i sl., ali jako teško s npr. filozofskim fakultetom. Spominjem baš filozofski, jer sam tamo diplomirala i posla s time ni za lijek. Elekrotehnika koju je studirao autor posta je pametna ideja, jer postoje daleko veće mogućnosti zaposlenja nego nešto tipa filozofski. Inače potičem autora posta da nastavi studij, jer s njim ima šanse za dobar posao. A inače mislim da je ponekad možda bolje završiti srednju školu s kojom ima posla, nego faks s kojim se ne možeš zaposliti.
tehničke znanosti su na cijeni, tu se slažem s tobom. znači elektro, strojarstvo, informatika, građevina svakako u ovom trenutku jamče posao u dosta kratkom roku nakon diplome. isto je i s medicinom, stomatologijom, farmacijom. moj buraz je pri kraju strojarstva i već ima dosta ponuda. od svih ljudi koje znam da su završili gore navedene fakultete imaju dobra radna mjesta i dobre plaće.
__________________
...špijuniram...
tic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 14:11   #29
Cool

Je,tehničke znanosti su najbolje ali i najteže,ali se zbilja isplati pomučiti na faxu za kasniji dobar život
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 23:50   #30
Quote:
tic kaže: Pogledaj post
tehničke znanosti su na cijeni, tu se slažem s tobom. znači elektro, strojarstvo, informatika, građevina svakako u ovom trenutku jamče posao u dosta kratkom roku nakon diplome. isto je i s medicinom, stomatologijom, farmacijom. moj buraz je pri kraju strojarstva i već ima dosta ponuda. od svih ljudi koje znam da su završili gore navedene fakultete imaju dobra radna mjesta i dobre plaće.

Da, inace treba razmisljati u pravcu toga da se covjek moze zaposliti. Kad zavrsite neko sranje, tipa filozofski, mozete godinama sjediti na birou, jer je s filozofskim uglavnom posao moguće naći samo preko neke veze. Inače ljudima koje znam, a žele upisati filozofski ili nešto slično kažem da bježe čim ih dalje noge nose.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 23:53   #31
Quote:
W3DR4N kaže: Pogledaj post
Ja se uopće ne slažem s ticom. Ne želim ga obeshrabriti ili diskreditirati, no njemu je već sad ostalo jako malo perspektive.
Ako nije imao zahtjevan posao tokom studiranja, s 28-29 kad završi ovaj fakultet, svatko će ga pitati čime se bavio toliko dugo.
Starom studentu će u CV-u sutra faliti protraćene godine, te će mu to svaki poslodavac uzeti kao lošu stavku pri zaposlenju.

Ako nemaš radnog iskustva i staža, ti si s 30 godina i diplomom samo staro dijete izgubljeno u korporacijskom, još nepoznatom svijetu.

Pa šta ja znam, kod nas ti je ovako i onako uglavnom sve veza, pa uglavnom zna biti primljen i netko bez radnog iskustva prije onoga s radnim iskustvom. Makar s filozofskim je tako-tu ne znaš ni tko pije ni tko plaća. Sad, druga područja vjerojatno imaju druga pravila.
helena24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 04:25   #32
Odluka je na tebi, ali ja mislim da ti je bolji studentski život nego se dizat svaki dan u 7 i bit na poslu 8 sati zatim doć doma umoran i ić rano leć pa tako unedogled... sa srednjom školom si skoro ništa, a ni sa 3 godine bolonje nisi puno više, ali ipak je bolje završit bilo kakav fax nego ništa... po meni ti je najpametnije ako ti se zgadio fax, ljudi na njemu ili okolina da promjeniš fax. Npr., ako te zanima elektrotehnika upiši to ali nađi na internetu neki drugi fax. Naravno ako ti roditelji imaju financijska sredstva možeš se preselit u novi grad na primjer. Ponekad je čovjeku dosta svega i treba promjenit okolinu. Mislim da bi ti bilo bez veze odustat od školovanja ako si se na tom faxu naživcirao. Ima i drugih faxeva, upiši nešto što te otprilike zanima, budi optimističniji i kreni ispočetka. Vidjet ćeš da će ti tada biti puno bolje...
patrola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 12:41   #33
Problem je što više nikada ne može početi ispočetka. Ono što može jest nastaviti ispočetka.
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 14:28   #34
POZOR

Uvodni post je napisan 2003. godine.
Autor je dosad mogao zavrsit doticni faks ili odustat od njega i zavrsit drugi, a uvijek postoji i mogucnost da je u ovih sest godina preminuo. S obzirom na to, nema mu smisla davati izravne savjete.


Hvala na pozornosti
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:46   #35
I ja sam u "istoj kaši". Sada sam navršila 24 i na trećoj sam godini teškog, suhoparnog "društvenog" faksa. Ne znam što dalje. Stvar je u tome da vrlo rano sa 18, 19 godina moramo odlučiti o svojoj budućnosti, barem je tako u Hrvatskoj. Jedna stvar je zanositi se mišlju da želimo studirati neki faks, dakle željeti dokazati sami sebi da ga možemo uspješno upisati itd. Nešto drugo je kad se zahtjeva konkretan rad, disciplina i velik angažman da bi završili faks. Hoću reći da se često događa da želimo nešto studirati iz raznih razloga, a trebali bi se pitati je li to zaista ono što želimo raditi u budućnosti ili samo želimo kratkoročno reputaciju npr. studenta medicine? Puno toga (većina) ovisi o karakteru pojedinca i neki od nas nisu u mogućnosti reći čime se zaista žele baviti, barem ne dugoročno. Ne radi se o nezrelosti, već o osobini. Ne može svatko reći već sa četiri godine da želi biti veterinar i to isto željeti i u 20-ima (nažalost)!Još kada se tome pridodaju osobni problemi koji psihički mogu uzdrmati osobu, sve ode nizbrdo! Uglavnom, jedna pametna osoba mi reče:"Misliš da si jedina? Stvari se nikada ne ostavljaju nedovršenima, posebno ne nakon toliko položenih ispita. Koliko ljudi ima koji shvate da cijeli život rade poslove koje ne vole pa krenu iznova studirati, koliko njih shvati da su cijeli život u braku s krivom osobom? Ide se dalje, stvari se dovršava radi priznanja sebi samima. A ako ćeš željeti studirati nešto drugo, studiraj to do 40-e ako treba s time da će ti to biti drugi/treći završeni faks. Naposljetku, nećeš biti prva koja će možda raditi posao izvan struke". Nakon svega treba razmisliti, osobito ako se radi o studentu više godine, savjeti su uvijek dobrodošli. Znam da je post veličine Copacabane, ali baš sam se zalaufala
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 14:37   #36
Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
POZOR

Uvodni post je napisan 2003. godine.
Autor je dosad mogao zavrsit doticni faks ili odustat od njega i zavrsit drugi, a uvijek postoji i mogucnost da je u ovih sest godina preminuo. S obzirom na to, nema mu smisla davati izravne savjete.


Hvala na pozornosti
Ovo za mogucnost da je preminuo je skroz jadno.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 16:55   #37
Jel netko zna šta treba za vraćanje dokumenata,imam frenda koji je odustao od fakulteta,pa mora po dokumente,jel se plaća šta ili se samo dođe u referadu po dokumente i vrati indeks.
danijeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 23:03   #38
ma ne vjerujem da se plaća. samo dođe i pokupi
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 10:49   #39
Quote:
danijeel kaže: Pogledaj post
Jel netko zna šta treba za vraćanje dokumenata,imam frenda koji je odustao od fakulteta,pa mora po dokumente,jel se plaća šta ili se samo dođe u referadu po dokumente i vrati indeks.
Ja kad sam išao s prometnog faxa da uzmem dokumente trebao sma pisati neku molbu i platiti 50 kn...sad sam upisao splisku ekonomiju kod veterinarskog faxa i nadam se da nije težak....

Radije nemojte biti na faxu koji vas ne zanima....kao ja na prometu...samo sam sebi štetio i bacio godinu studiranja u vodu!
lacoste_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:26   #40
Bok.. studirala sam godinu dana na pbf-u i sad sam upisala farmaciju.međutim ona u referadi mi je rekla da ne mogu biti redovni student na dva faksa,pa sam se odma ispisala s pbf-a...uglavnom,ja bi htjela prenijeti neke predmete na farmaciju i trebat će mi neki prijepis ocjena...sad me zanima,budući da sam se ispisala hoću li moći dobiti taj prijepis ocjena..ako bude problema,trebat će mi savjeti da ipak uspijem prenijeti...
--@-- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.