Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 20:41   #181
90% glavobolja je uzrokovana nedovoljnim doticanjem kisika u mozak, to je naravno povezano sa polozajem kraljeznice

vise o tome mozete procitati ovdje (engleski jezik)
http://egoscueportland.wordpress.com.../29/migraines/

vjezbe koje rijesavaju taj problem mozete skiniti ovdje
http://egoscueportland.files.wordpre...w-headache.pdf
egoscue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 11:59   #182
Glavobolja-simptom

Dali mi moze netko objasniti ovo?
Jedne veceri se probudim i osjetm nekakvi cudan osjecaj kako ruzno,pocmen se znojiti i drhtati.Nakon toga mi se zablisti nista nisam vidio 4-5 sekundi
i jako sam se prepao.Nakon toga iman ucestale glavobolje.Nekad me boli na tjemenu kao da me nesto "zateze" onda povise vrata sa starne i tako se uvijek ponavlja.
Bio sam na snimanju i nekim sitnim pretragama i rekli su da neman nista sto bi moglo biti uzrok tim bolovima.
Lostt 33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:31   #183
Question Čudna, tupa glavobolja

Već par tjedana imam taj neki skroz čudan osjećaj u glavi. Točnije, iza desnog uha, tak negdje. Onak je kao neki tupi pritisak i skroz je neugodan. Ne bolan, već više ono neugodan. Ne znam od čega je to. Idem u 2. razred srednje škole i normalno da sam pod stresom. Vadila sam i krv prije kojih mjesec dana, možda dva i sve je ok. I za hormone sam isto vadila, isto sve ok. Prije mi je isto neko vrijeme bio neki pritisak i nisam išla neko vrijeme u školu. Nemam pojma od čega mi je to, a ne želim sad paničarit ni ništa takvo, ali je opet to malo zabrinjavajuće.
Jel to može biti zbog vremena ili lošeg jastuka ili čega već?
tototo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:01   #184
zdravlje.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 14:51   #185
Čudna glavobolja

Molim pomoć ako je netko imao iskustva sa sličnim.
Imam 32 godine. U zadnjih mjesec dana gotovo svakodnevno me boli glava-samo u području očiju, imam osjećaj kao da mi netko vuče očne mišiće i kao da ću početi gledati u križ i kao da su mi teški kapci.
Obavila pretrage-od laboratorija mi je jedino malo povišen CRP -6.6.
Rtg sinusa-uredan. Doppler vratnih žila i transkranijski -uredan. Bris nosa-uredan. MR glave uredan (rekli mi okvirno, čekam pisani nalaz).
Inače imam hipotireozu, Hashimoto, na Euthyroxu sam, hormoni uredni. I uzimam kontracepcijske Triquilar.
Neurolog misli da je tenzijska glavobolja.
Oftalmolog-očni tlak normalan, dioptrija -2,5, nosim nekad leće nekad naočale, a sad ispada da imam mali astigmatizam od 0.5 na 10 stupnjeva na oba oka ( ne znam jel to može davati takve simptome). Kaže dr da napravim nove naočale pa da vidim kak će biti.
Kaj je najgore ništa od lijekova protiv bolova ne pomaže, a probala sam stvarno svašta, čak i apaurin i niš! Po tome ispada da nije tenzijska glavobolja
Uglavnom, luda sam više, ne mogu normalno funkcionirati
Ima tko kakav prijedlog?

Zadnje uređivanje micek-jerry : 13.06.2010. at 14:53. Reason: dodatak
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 22:35   #186
teški kapci mogu doći od hipotireoze, ja sam jedno vrijeme konstantno izgledala pospano, i kapci su mi često znali biti natečeni, čak mi se znalo dešavati da mi cijela strana lica na kojoj spavam lagano natekne (sve posljedica lošije cirkulacije), malo mi pomaže spavanje na lagano povišenom (dva jastuka jedan za visinu, a drugi onaj anatomski da mi se vrat ne krivi previše),

ali taj umor mišića u očima ti je najvjerojatnije od astigmatizma, astigmatizam može izazvati više problema s očima nego dioptrije... nemam ja astigmatizam, ali mama mi je pričala da je prije nego je dobila te cilindre u stakla da je znala imati masu problema s očima od umora titranja, bolova, osjećaja pijeska u očima ... nove naočale bi ti trebale olakšati bar dio problema
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:35   #187
hooray, hvala ti puno na odgovoru!
danas idem još jednom za svaki slučaj provjeriti dioptriju (koma mi je kad stavljaju ona stakalca a ja se moram odlučiti ) pa ćemo vidjeti.
Sad mi je lakše kad vidim da je moguće da je to od astigmatizma, a i od hipotireoze.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 10:59   #188
Promijeni kontr. tablete
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 14:06   #189
Smile Tenzijska glavobolja

Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako je netko imao iskustva sa sličnim.
Imam 32 godine. U zadnjih mjesec dana gotovo svakodnevno me boli glava-samo u području očiju, imam osjećaj kao da mi netko vuče očne mišiće i kao da ću početi gledati u križ i kao da su mi teški kapci.
Obavila pretrage-od laboratorija mi je jedino malo povišen CRP -6.6.
Rtg sinusa-uredan. Doppler vratnih žila i transkranijski -uredan. Bris nosa-uredan. MR glave uredan (rekli mi okvirno, čekam pisani nalaz).
Inače imam hipotireozu, Hashimoto, na Euthyroxu sam, hormoni uredni. I uzimam kontracepcijske Triquilar.
Neurolog misli da je tenzijska glavobolja.
Oftalmolog-očni tlak normalan, dioptrija -2,5, nosim nekad leće nekad naočale, a sad ispada da imam mali astigmatizam od 0.5 na 10 stupnjeva na oba oka ( ne znam jel to može davati takve simptome). Kaže dr da napravim nove naočale pa da vidim kak će biti.
Kaj je najgore ništa od lijekova protiv bolova ne pomaže, a probala sam stvarno svašta, čak i apaurin i niš! Po tome ispada da nije tenzijska glavobolja
Uglavnom, luda sam više, ne mogu normalno funkcionirati
Ima tko kakav prijedlog?
Mislim das se ipak radi o tenzijskoj glavobolji, kojoj je uzrok prikrivena depresija. U pozadini svega je nezadovoljstvo samom sobom ili neispunjavanje obveza onako kako ih očekuješ. Zanimalo bi me imaš li jednake glavobolje dok spavaš. Ako nemaš, onda je to nesumnjivo to. Mislim da bi ti boljje od apaurina pomogao neki čisti miorelaksans (apaurin je u prvom redu anksiolitik iako ima i miorelaksantno djelovanje). Probaj sa manjom dozom Lexaurina (Lexillium, Lekotam- -samo različiti komercijalni nazivi za isti lijek). Ako ti imalo pomogne povećaj dozu i pređi na 3mg, pa eventulano na 6mg (najjača doza). Naravno , ttreba biti oprezan i ne uzimati ga predugo jer razvija ovisnost od koje se kasnije tešeko osloboditi. Ja sam Lexaurin uzimao godinama i izbacio sam ga prisilno prije 2 godine. Od tada sam bio na manjim dozama diazepama (Normabel,=Apaurin u kombinaciji sa Cseroksatom i Eglonilom. Izbacio sam sve iz grupe diazepama (benzodiazepina ( kroz dulji period laganim , odnosno postupnim smanjivanjem i sad sam na Rivotrilu od =0,5 mg iako je on antiepileptik, ali ima široku lepezu djelovanja i kao antidepresiv i i anksiolitik. I njega postupno smanjujem i nadam se da ću se rješiti tabletomanije, a glavobolje sličnog tipa su mi ovim nestale, a i bolje spavam. Malo po malo i nadam se da ću svoj rat sa kemijom nakon 30 godina konačno dobiti, odnsono da ću se definitivno osloboditi do kraja ove godine. Strpljen spašen. Dug je put do zvijezda. Preporučam dobrog psihoterapeuta.Ako je moguće grupnu psihoterapiju. Hektor_5
Hektor_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:46   #190
ema 007, Triquilar pijem godinama, pa ne kužim da bi mi utjecale na to sada,zadnjih mjesec dana, mada sam i ja nekak na to pomislila. ali uskoro ih namjeravam prestat piti pa ćemo vidjet
Hektor_5, nisam depresivna, dapače! imam dobar brak, posao koji obožavam, dovoljno novaca... a glava me boli stalno, tak da nije to.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 15:50   #191
e da, promijenit ću okulistu i otić nekom tko se bavi baš glaukomom.
jer ovo je nevjerojatno, da sam išla kod njih 10, valjda bi mi odredili 10 različitih dioptrija sa ili bez cilindra!
a danas sam naletila na neku super dr u optici Monokl, ispalo da mi cilindar ne treba i dobila neke preporuke za glaukom.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 18:28   #192
micek ako ga piješ godinama onda neće to biti uzrok. Idući mogući uzrok može biti vratna kralježnica.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 19:55   #193
ja sam imala strašne glavobolje u području očiju i ni jedne tablete mi nisu pomagale(poslije sam čula da tablete protiv bolova ne djeluju na oči, ne znam je li to točno al kod mene je bilo tako). otišla sam kod oftalmologa i izmjerila očni tlak koji je bio povišen i dijagnosticiran mi je glaukom. od toga me bolila glava i oči što je ustvari velika sreća jer glaukom je podmukao i često nema nikakve simptome, a nepovratno uništava očne živce, ja sam došla na vrijeme pa mi se nije stiglo previše oštetititi. ako si već mjerila očni tlak i bio je u granicama normale, onda ga vjerojatno nemaš jer glaukom nije bolest već sindrom a jedan od simptoma je povišen očni tlak.
ali svejedno, odi još jednom kod oftalmologa da budeš sigurna.
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 09:18   #194
angelhorse

Koliko često si imala te glavobolje? I u koje doba dana? Mene glava uglavnom boli navečer, uglavnom iznad lijevog oka, osjećam i pritisak u tom oku i to otprilike jednom mjesečno. Prošle godine u ljeto sam imala problema sa tim lijevim okom i bila sam na laserskoj fotokoagulaciji radi rupture mrežnice lijevog oka, ali tada me nije ništa bolilo. Na kontroli sam bila u bolnici u 2. mjesecu ove godine i bilo je sve u redu, a slijedeći puta sam naručena na kontrolu tek u 6. mjesecu slijedeće godine. Glava me počela boliti iznad lijevog oka sredinom 3. mjeseca ove godine i prvi puta sam tada osjetila dosta jaki pritisak u tom oku, tako da nisam pitala doktora za to kada sam bila na kontroli u 2. mjesecu ove godine, jer do tada nisam imala nekih problema. Očni tlak mi je bio prošle godine na gornjoj granici, 18 i 20 mm Hg. U bolnici mi nisu provjeravali očni tlak, ni ove niti prošle godine, čak niti prije lasera. Koliki je tebi očni tlak? Ja imam 32 godine.

Zadnje uređivanje prilika : 15.06.2010. at 09:47.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 15:48   #195
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
angelhorse

Koliko često si imala te glavobolje? I u koje doba dana? Mene glava uglavnom boli navečer, uglavnom iznad lijevog oka, osjećam i pritisak u tom oku i to otprilike jednom mjesečno. Prošle godine u ljeto sam imala problema sa tim lijevim okom i bila sam na laserskoj fotokoagulaciji radi rupture mrežnice lijevog oka, ali tada me nije ništa bolilo. Na kontroli sam bila u bolnici u 2. mjesecu ove godine i bilo je sve u redu, a slijedeći puta sam naručena na kontrolu tek u 6. mjesecu slijedeće godine. Glava me počela boliti iznad lijevog oka sredinom 3. mjeseca ove godine i prvi puta sam tada osjetila dosta jaki pritisak u tom oku, tako da nisam pitala doktora za to kada sam bila na kontroli u 2. mjesecu ove godine, jer do tada nisam imala nekih problema. Očni tlak mi je bio prošle godine na gornjoj granici, 18 i 20 mm Hg. U bolnici mi nisu provjeravali očni tlak, ni ove niti prošle godine, čak niti prije lasera. Koliki je tebi očni tlak? Ja imam 32 godine.
kad mi je izmjerila očni tlak taj prvi put, bio mi je 24 u oba oka i ona je rekla da mi je 'odvratno visok' uz takav krik da sam skoro skočila sa stolice jer sam se prepala, tada nisam pojma imala što je očni tlak i glaukom. razlog njene takve reakcije su bile moje godine, tad sam imala 22 a to je neuobičajeno. sad mi je 26g. i sve ove godine koristim kapi za oči svako jutro i večer i tlak mi je 12 u oba oka, idealan.

mene je bolila glava svakodnevno jedno mjesec dana, posebno u području očiju, osjećala sam veliki pritisak i bol je bila takva da sam mogla samo zatvorit oči, zabit glavu u jastuk i čekat da prođe(tablete nisu pomagale). u bilo koje doba dana, samo me skrši i ne mogu držat oči otvorene. na faksu, u domu, dok učim , vani, na kavi, dođe odjednom i ne pušta, nekad satima nekad pola sata. sad kad se sjetim, znala sam osjećat i mučninu u želucu i ljudi su mi govorili da je to obična migrena.što je najžalosnije, to mi je i moj doktor govorio, jedva sam ga namolila da mi da uputnicu za oftalmologa i dao mi ju je kad sam rekla da nosim naočale i da mi se možda dioptrija promijenila.

ti si imala operaciju na tom oku, možda te od toga boli, u svakom slučaju, tlak ti je bio na gornjoj granici, otiđi još jednom izmjerit, nemoj čekat tu kontrolu nego traži uputnicu i odi kod oftalmologa, za svaki slučaj.
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:00   #196
hm, ja danas obavila oftalmologa-kaže da nije očni tlak (sada mi je 14 bez kapi, a kad su mi dijagnosticirali glaukom bio je 21 i to mi je najviši ikad izmjeren). stvarno me detaljno pogledao i kaže da nemam glaukom (znači bezveze sam se kapala 2 godine ) i da je sve ok, ali da ipak dođem na kontrolu za 3 mjeseca.
angelhorse, ja baš znam imat ovakve glavobolje kao ti
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 16:23   #197
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
hm, ja danas obavila oftalmologa-kaže da nije očni tlak (sada mi je 14 bez kapi, a kad su mi dijagnosticirali glaukom bio je 21 i to mi je najviši ikad izmjeren). stvarno me detaljno pogledao i kaže da nemam glaukom (znači bezveze sam se kapala 2 godine ) i da je sve ok, ali da ipak dođem na kontrolu za 3 mjeseca.
angelhorse, ja baš znam imat ovakve glavobolje kao ti
znači, tebi je nekad dijagnosticiran glaukom? nisi to nigdje napisala. kako to da si se bezveze kapala, zar nisi išla na kontrolu u te 2 godine? meni je uz terapiju kapima tlak 12 već godinama samo jednom sam mjerila bez kapi i to taj prvi put kad mi je bio 24.

sad kad si rekla da si kapala oči 2 godine 'za bezveze', možda te baš od toga boli glava? ipak je to lijek...koliko dugo ne kapaš?
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 06:49   #198
ne kapam mjesec i pol.
da, prije 2 g su mi dijagnosticirali glaukom na osnovu jednog mjerenja tlaka koji je bio 21. redovno išla na kontrole. s kapima bio 12 i onda se dr odlučio da mi ukine kapi jer je mislio da je ono prvi put bilo od stresa.
i bez kapi mi je najviši tlak bio 16.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:18   #199
i meni je na osnovu jednog mjerenja dijagnosticiran glaukom. tlak mi taj put bio 24.
par puta sam zaboravila stavit kapi a izašla van i toliko su me bolile oči da sam se morala vratit kući i čim nakapam, bol prestane.

možda te oči bole jer si kapala 2 godine i sad prestala a oči se navikle na lijek.
možda ni ja nemam glaukom nego oči proživljavaju apst.krizu kad ne nakapam

ne znam, odi ti još jednom izmjerit taj tlak bez kapi.

EDIT: ustvari, mislim da oftalmolozi ne dijagnosticiraju glaukom samo iz jednog mjerenja tlaka. kao što sam već rekla, glaukom je sindrom, i očni tlak povišen nije jedini simptom. ona je meni gledala i očni živac i rekla da je jedan malo oštećen i poslije 3 mj. sam radila i vidno polje koje je na svu sreću bilo u redu. ali zadnji put kad sam ga radila, rekla mi je da mi se na lijevom oku nešto malo oštetilo al da to nije ništa

tako da, čudno mi je da je tvoj oftalmolog tebi tako ukinuo terapiju, to se ne radi
je li ti ikad gledao o.živce? pretraga vidnog polja?
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast

Zadnje uređivanje angelhorse : 16.06.2010. at 17:15.
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 17:00   #200
angelhorse

Hvala ti za odgovor. Valjda mi neće ove godine biti problem s okom kao prošle godine u ovo vrijeme. Ići ću provjeriti za svaki slučaj.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.