Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 18:57   #261
slučajno sam naletila na ovaj post pa neznam gdje bih pametnije postavila ovo pitanje, osim otvaranjem nove teme. ako je mjesto krivo, neka moderatori prebace post.

ja naime imam već 5 godina povremene "skotome" pred očima, kako su ih doktori nazvali. nisu bljeskanja, već mi se vid zamuti, no ne kao da imam dioptriju, nego kao da gledam kroz suze ili kao da imam mast u očima, i vidim kao neke iskrice, u obliku munje xD. to se javi u tolikoj mjeri da bih samo s velikim trudom mogla čitati. još tada kad se prvi put javilo bila sam kod neurologa, napravila sve pretrage i zaključili su da mi se grči živac, bez razloga i bez posljedica. javlja se postupno, u početku jako malo ali vidim naznake, pa sve jače i opet se postupno smanjuje, traje 30-40 min. a javlja se u prosjeku 1-2 mjesečno, neovisno o naporu, stresu i sl.glavobolje nisam nikada imala, osim prije 2 mj kada se javila glavobolja nakon tih skotoma, bila je jaka i nije prošla na voltaren, nego tek kad sam zaspala. bila sam i kod okulsite i sve je ok, imam diptriju 0.25 koja je neznatna. inače sam alergičar i imam problema sa sinusima, jutarnje hunjavice i sužene sinuse il tako nešto (bila sam i kod otorinolaringologa), no ništa strašno. sad se spremam opet na pretrage kad uhvatim vremena, iako sumnjam da će mi nešto više reći. zanima me ima li to netko ili zna nekog ko ima, bilo bi mi lakše? smeta mi jer neznam zašto mi se to javlja a i ponekad me ometa u velikoj mjeri, npr ako mi se dogodi dok pišem ispit, izgubim pol sata od vremana jer jednostavno ne mogu čitati, pisati ni koncentrirati se.. molim vaše mišljenje a pogotovo ako netko od doktora čita, neka mi kaže bar što misli o tome
catty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 20:47   #262
ovako, da se nadovežem na svoj post od prije. upravo se vratila sa pregleda.

stanje se zove; oftamološka aura ( ne obazirite se na terminologiju jer sam pregled obavila u italiji ).

Kolaps vidnog polja. Problem mikrocirkulacije. Znači dotok kisika u mozak pa tako i prema očima.

Terapija: Venorotun ( prašak ); 1 vrečica ujutro poslije doručka 2 mjeseca.

I obavezan pregled ekodoplerom vena vrata i nogu.
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 19:31   #263
Evo da se i ja ukljucim.
Imala sam slicne probleme kao moji prethodnici.
Prije 6-7 god. pocelo je sa zvjezdicama a zatim mi se vid na desnom oku poceo smanjivat do totalnog zamracenja,to je trajalo 8-10 min i onda se vid poceo vračat i vrati se u normalu ali me nakon toga boljela glava.To mi se dešavalo po desetak puta mjesečno,obavila sam sve pretrage ,čak i CT mozga ,
svi nalazi su bili uredni i na kraju mi je rečeno da mi se tako manifestira stres.
S vremenom mi se to dešavalo sve rijeđe pa čak bih mogla reč da je i prestalo ali i dalje mi se znaju pojavit te zvjezdice.
Prije dvije godine mi je neurolog dijagnosticirao migrenu a okulist astigmatizam.
Zanimljivo da prije 6 god kad sam obavljala te pretrage vezane za tu privremenu sljepocu ,kako su je nazvali nije bilo ni migrene i astigmatizma.
dukatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 23:59   #264
ja sam imao ovakve slične probleme, čini mi se da je povezano sa upalom sinusa
vrhovni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 12:06   #265
Glavobolja ujutro

Mene skoro svaki put glava počne bolit ako se naglo ustanem iz kreveta ujutro i prestane za kojih pola sata. Ali ako se izležavam bar 15-20 min još na krevetu onda ne. U čemu je tu problem?
adoni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 09:24   #266
Glavobolja

Imam problem sa glavoboljom i to jakom glavoboljom, uopće ne mogu funkcionirati, kao da sam na drogama.
Počela je prije negdje 2 3 mjeseca, ali ne svaki dan.
Obično radnim danom između pol 10 i 10 a vikendom u rano jutro
Čudna stvar kod te glavobolja je da se boli na spajanju kosti desnog oka sa nosom, i osjećaj je kao da boli kost iznutra. Ne znam kako to objasnit dobro, ako baš nitko ne zna nabavit ću nekakvu sliku.
Uglavnom, nekad boli, nekad ne, ovisi o situaciji, kao da ima volju samu od sebe, a za njom je popraćena bol ostalim dijelom kosti iznad oka do spajanja desne vilice sa lubanjom te na donju vilicu a i gornju :/
Svaka pomoć bi bila cijenjena
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2011., 14:43   #267
Svašta može biti; ne samo glavobolja, sinusi, zub.
Odi kod zubara i doktora opće prakse i kreni s obradom.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:37   #268
Molim te, ali MOLIM TE, idi provjeri vidno polje. Ne mora nista biti, a moze biti svasta. Moj bivsi decko je imao identicne glavobolje. Necu pisati o detaljima, jer ces se prepast.
Moguce da te uhvatio propuh, mozda se pojavio neki problem sa vidom, mozda su ti sinusi na toj strani upaljeni, samo idi ljecniku! hitno! i javi rezultate pretraga!

saljem pusu da prije prodje!
__________________
Ako me ne mozes podnijeti u mojim najgorim trenucima, onda me ne zasluzujes u onim najboljim!
Patricia_TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 21:51   #269
Rekao je zubar da možda izlaze osmi zubi, al naručen sam za slikanje tek u lipnju -.-'
Moram svakak ići doktoru, al tako mi je zauzet raspored! grrr...

Prepast ću se ovako ionako to me plaši svaki dan, ko naručeno...
Mislim da su ipak sinusi zbog toga jer me boljela prošle godine u proljeće i u jesen ove godine, vjerojatno problem s astmom i šmrcanjem (to sam ipak ja). Ali doktoru obavezno idem! (ps. hvala na pusi )
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 11:27   #270
Quote:
Volster kaže: Pogledaj post
Rekao je zubar da možda izlaze osmi zubi, al naručen sam za slikanje tek u lipnju -.-'
Moram svakak ići doktoru, al tako mi je zauzet raspored! grrr...

Prepast ću se ovako ionako to me plaši svaki dan, ko naručeno...
Mislim da su ipak sinusi zbog toga jer me boljela prošle godine u proljeće i u jesen ove godine, vjerojatno problem s astmom i šmrcanjem (to sam ipak ja). Ali doktoru obavezno idem! (ps. hvala na pusi )
meni je za sinuske glavobolje posebno pomagao TYLOL HOT! ajme, kako procepiiiiiiiii i glavobolja prodje!!!! Medjutim, mislim da TYLOL HOT mozes kupiti smao u Bosni, provjeri u ljekarnama, super je, pije se kao cajic, poput rastopljenog aspirina ili slicno, ali fora je sto je ovo barem ukusno ( ima okus narance).
Probaj i sa inhalacijama sa eukaliptusom. Ja sam u Zagrebu kupila inhalator i etericno ulje eukaliptusa i mogu ti reci da pomaze.
Dobro je da si otisao to provjeriti.

Neces vjerovat, ali sinoc sam ti pisala na Forumu i sanjala te, mislim sanjala sam da komuniciramo, vidi se da sam opterecena takvim stvarima. Neka samo sve bude u redu. Treba vodit racuna o zdravlju, pa kud puklo!
__________________
Ako me ne mozes podnijeti u mojim najgorim trenucima, onda me ne zasluzujes u onim najboljim!
Patricia_TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:31   #271
Quote:
Patricia_TZ kaže: Pogledaj post
Neces vjerovat, ali sinoc sam ti pisala na Forumu i sanjala te, mislim sanjala sam da komuniciramo, vidi se da sam opterecena takvim stvarima. Neka samo sve bude u redu. Treba vodit racuna o zdravlju, pa kud puklo!
ne trebaš sanjat o meni
idem sutra doktoru i vidjet ću. iako, hvala na brizi
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:25   #272
jel imaš možda problema sa sinusima?
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:48   #273
Imam, i najveća vjerojatnost da je to.
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:12   #274
Pozdrav, imam jake glavobolje već 8 dana koje traju stalno bez prestanka. Imam 18 godina i imam problem sa leđima koja me konstano bole već par godina, vjerojatno radi krivog držanja tijela, prevelikog vremena provedenog nad knjigom i računalom i radi slabe tjelesne aktivnosti. Bio sam na CT-u, EEG-u i očnome pregledu. Svi nalazi su uredni. Upalu sinusa nemam i doktor mi je isključio bol u glavi radi zuba, iako sam imao problema sa šesticom prije par tjedana. Zub je popravljen i nema nikakve upale u glavi radi njega. Bolovi u glavi su prvih 4-5 dana bili na frontalnom dijelu, i na tjemenu, ali sada me više boli stražnji dio glave, potiljak, i područje oko sljepooočnica. Ponekad me uhvate i trnci koji mi prođu po rukama i leđima. Uzimao sam u početku Lekadol koji mi nije ništa pomogao, a sada pijem Neofen koji se također nije baš proslavio. Masiraju me Diklonatom svakodnevno jedan put, i pomogne mi što se tiče bolova u leđima ali za glavu jako malo. Ortoped mi je preporučio prije par mjeseci da kupim uloške za stopala, ali obaveze su me u tome sputavale, ali to bi trebao obaviti u sljedećih mjesec dana. Što da radim? Da odem fizijatru na pregled i da mi propiše neke terapije ili? Doma radim neke vježbe za leđa jednom na dan i znaju pomoći, ali ova bol u glavi me sputava od svakodnevnih aktivnosti, nemogu glavu nad knjigom držati u miru ni ništa.
crimsjeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 01:06   #275
Quote:
Volster kaže: Pogledaj post
Imam, i najveća vjerojatnost da je to.
prema mjestu koje navodiš (područje između nosa i oka) mogla bi biti upala etmoidalnih sinusa. moja preporuka ti je da ako se stanje nastavi odeš kod dr pa neka pogleda šta je no mislim da nije ništa strašno kod tebe

Quote:
crimsjeee kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jake glavobolje već 8 dana koje traju stalno bez prestanka. Imam 18 godina i imam problem sa leđima koja me konstano bole već par godina, vjerojatno radi krivog držanja tijela, prevelikog vremena provedenog nad knjigom i računalom i radi slabe tjelesne aktivnosti. Bio sam na CT-u, EEG-u i očnome pregledu. Svi nalazi su uredni. Upalu sinusa nemam i doktor mi je isključio bol u glavi radi zuba, iako sam imao problema sa šesticom prije par tjedana. Zub je popravljen i nema nikakve upale u glavi radi njega. Bolovi u glavi su prvih 4-5 dana bili na frontalnom dijelu, i na tjemenu, ali sada me više boli stražnji dio glave, potiljak, i područje oko sljepooočnica. Ponekad me uhvate i trnci koji mi prođu po rukama i leđima. Uzimao sam u početku Lekadol koji mi nije ništa pomogao, a sada pijem Neofen koji se također nije baš proslavio. Masiraju me Diklonatom svakodnevno jedan put, i pomogne mi što se tiče bolova u leđima ali za glavu jako malo. Ortoped mi je preporučio prije par mjeseci da kupim uloške za stopala, ali obaveze su me u tome sputavale, ali to bi trebao obaviti u sljedećih mjesec dana. Što da radim? Da odem fizijatru na pregled i da mi propiše neke terapije ili? Doma radim neke vježbe za leđa jednom na dan i znaju pomoći, ali ova bol u glavi me sputava od svakodnevnih aktivnosti, nemogu glavu nad knjigom držati u miru ni ništa.
hej
moje mišljenje je da se kod tebe radi o glavobolji koja je izazvana mišićnom napetošću i da bol potječe od vratne kralježnice. do nje dolazi zbog kontrakcije vratnih mišića. navodiš i bol u leđima, predpostavljam da te boli i vratni dio kralježnice? stražnji dio glave najčešće boli zbog problema sa vratnom kralježnicom. u prilog tome idu i trnci koji se šire u ruke. ct, eeg i očni pregled su uredni i to je bitno. dakle, moj savjet ti je da odeš na rtg vratne kralježnice jer zaista opisano najviše "vuče" na nju. budi uporan sa vježbama koje imaš, nemoj ih preskakati, a do tada probaj potražiti vježbe za vratni dio kralježnice. (ima super linkova na netu, no ne znam jel se smiju ovdje stavljati linkovi, ako hoćeš poslat ću ti na pp). ako se dokaže problem sa kralježnicom vjerovatno će ti biti prepisane terapije i vježbe.
sretno
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 15:21   #276
nitko nema sličan problem?
adoni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 18:03   #277
Quote:
adoni7 kaže: Pogledaj post
Mene skoro svaki put glava počne bolit ako se naglo ustanem iz kreveta ujutro i prestane za kojih pola sata. Ali ako se izležavam bar 15-20 min još na krevetu onda ne. U čemu je tu problem?
Točno tak i meni samo kaj meni treba pol sata i kasnije ko da nije bilo ništa!,ma sigurno to ima veze s dosta buljenja na komp-barem meni,ali se previše ne zamaram.Ak se ne naspavam barem 6 sati glava mi puca ujutro..al to je normalno
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:56   #278
Quote:
adoni7 kaže: Pogledaj post
Mene skoro svaki put glava počne bolit ako se naglo ustanem iz kreveta ujutro i prestane za kojih pola sata. Ali ako se izležavam bar 15-20 min još na krevetu onda ne. U čemu je tu problem?
u naglom ustajanju.
lamy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 18:20   #279
Quote:
milka_18 kaže: Pogledaj post
prema mjestu koje navodiš (područje između nosa i oka) mogla bi biti upala etmoidalnih sinusa. moja preporuka ti je da ako se stanje nastavi odeš kod dr pa neka pogleda šta je no mislim da nije ništa strašno kod tebe



hej
moje mišljenje je da se kod tebe radi o glavobolji koja je izazvana mišićnom napetošću i da bol potječe od vratne kralježnice. do nje dolazi zbog kontrakcije vratnih mišića. navodiš i bol u leđima, predpostavljam da te boli i vratni dio kralježnice? stražnji dio glave najčešće boli zbog problema sa vratnom kralježnicom. u prilog tome idu i trnci koji se šire u ruke. ct, eeg i očni pregled su uredni i to je bitno. dakle, moj savjet ti je da odeš na rtg vratne kralježnice jer zaista opisano najviše "vuče" na nju. budi uporan sa vježbama koje imaš, nemoj ih preskakati, a do tada probaj potražiti vježbe za vratni dio kralježnice. (ima super linkova na netu, no ne znam jel se smiju ovdje stavljati linkovi, ako hoćeš poslat ću ti na pp). ako se dokaže problem sa kralježnicom vjerovatno će ti biti prepisane terapije i vježbe.
sretno
Zahvaljujem ti, ajde možeš mi poslati te vježbe na [email protected]
crimsjeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 17:02   #280
"glavobolja"

u zadnje vrijeme imam neke čudne glavobolje. nije to baš ni prava bol, nego neki pritisak u području oka i iznad oka. imala sam ih i prije. točnije, to je ujedno i jedini oblik glavobolje koji poznajem!
pa od čega to može biti?
mislila sam da je od umora, jer učim dosta, ali svejedno i kad napravim pauzu od sat-dva, ništa se ne mijenja.
sunshine-girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.