Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2013., 17:25   #1
Najhumanije ubojstvo za meso

Možda je OT, prije bi išlo na psihologiju ili filozofiju, ali zapravo trebam stručno mišljenje, ako ima koga na ovom forumu da je povezan sa strukom, tj medicinom ili barem veterinom.

Već dulje vrijeme me kopka to pitanje, a to je iduće:
neminovno je da ćemo i ove godine kao i dosad kupovat svinju tj svinjske polovice, ali me iz dva razloga ovo kopkanje potiče na istraživanje:
1. ne volim gledati kako išta pati, a iako sam mnogo puta nazočio i sudjelovao, ne mislim se nikad naviknuti na klanje svinja. Pištolj je humanija opcija ali iz više razloga neizvediv, dakle ostaje samo nož, skvičanje, krv, hroptanje i smrt.
to je osnovni i glavni razlog.

2. sporedni je novac, jeftinije je kupiti živu svinju nego polovice.

Vidio sam prije par godina u nekom dokumentarcu 'spravicu' koja me ponukala na razmišljanje imam li ja opciju nešto promijeniti, pa me sad zanima vaše mišljenje.

U nekom ekspeimentu u dokumentarcu o ljudskom tijelu, doveli su svinju u neku komoru i u toj komori, ako se dobro sjećam, izvukli kisik (možda su napravili obrnuto i nadrukali ga napretek, ne sjećam se više, ispravite me vi koji znate), te su gledali, hoće li svinja iz te komore, znajući da u njoj nešto ne štima, uzimati hranu, stavili su hranu u tu komoru i čekali, svinja je i kad je skužila da nešto ne štima i dalje nastavila jesti i doživjela nekakvu 'euforiju'.

to se dešava i kad u avionima ostanu bez kisika na visinama, pa valjda taj manjak kisika izazove ta neka mentalna stanja, prvo smanjenje mentalnih sposobnosti, onda tu neku euforiju i na kraju smrt.

što kada bi se svinju dovelu živu doma, prebacilo je u tu neku doma sklepanu komoricu (čelični okvir, drvene stranice, silikonom popunjeni rubovi i rupe) i pustilo svinju da uđe u nju i samo upalilo pumpu koja bi iz te komore izvlačila zrak?

bi li to bilo najhumanije ubojstvo, izazvalo tu neku 'euforiju' ili barem ravnodušje svinje prema svemu oko sebe? bi li umrla 'sretna'? bi li uopće umrla?

1. ubojstvo nožem mi je najgori način ubojstva za hranu
2. metak je ok, ali je problem
3. plinovi su neizvedivi, npr neki otrovi kojima uspavljuju svinje ili injekcije
4. idealno bi bilo ubojstvo, da svinja umire sretna i ne znajući što joj se događa, što bi to bilo i kako bi to išlo?

znam da je tema bizarna ali je problem jako realan i događa se svake godine masovno, tj to samo po kućama, a što je tek s industrijom? pogotovo onom nedovoljno kontroliranom.
NMT is offline  
Old 23.11.2013., 00:00   #2
Ovo je podforum o zdravlju. Ljudskom zdravlju. Zatvaram.
lahor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.