Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2022., 14:21   #1
NAC (N-acetil cistein) - magičan suplement?

Quote:
NAC – N-acetil-cistein stabilan je oblik neesencijalne aminokiseline cistein. Djeluje kao stabilizator u stvaranju proteinskih struktura i glutationa koji se smatra jakim borcem protiv slobodnih radikala. Proizvod ne sadrži životinjske tvari, pa je pogodan i za vegane. Uz to, ne sadrži GMO.

Cistein je aminokiselina, osnovna sastavnica tjelesnih proteina. Uzimana kao suplement unosi se u obliku N-acetil-L-cisteina (NAC) koji tijelo pretvara u cistein pa u glutation – snažni antioksidans. NAC pomaže sprečavanju nuspojava pri uzimanju lijekova i izloženosti toksičnim kemikalijama i pomaže smanjiti sluz u tijelu (pomoć kod respiratornih bolesti).

NAC je acetilirani oblik aminokiseline cisteina, cistin i cistein su tijesno povezane i smatraju se jednom aminokiselinom, a NAC je znatno stabilniji oblik ovih aminokiselina. Pored važne uloge u sintezi proteina, NAC ima značajnu ulogu što čini sastavni dio aminokiseline glutation, najjačeg antioksidansa u našem tijelu, kojega ima svaka stanica, neophodnog za održavanje imunosnog sustava. Niska razina glutationa povezuje se s brojnim bolestima, a posebno bolesti jetre, respiratornih infekcija i prehlada (manjak ovog oblika aminokiseline je najčešće uzrok početka kroničnih opstruktivnih plućnih bolesti)… kad umiremo, umiremo uvijek zbog izuzetno niske razine glutationa, kad jetra više nije u stanju da ga sintetizira.

Uzimanjem NAC-a kao dopune podiže se prirodna razina glutationa u tijelu osobito nakon bolesti i fizičkih napora .

NAC pruža zaštitu od toksičnog dijelovanja lijekova i kemikalija, npr. acetaminofena, ugljentetraklorida, etanola, ugljenmonoksida, citostatika , aerozagađenja…

NAC podiže snagu i izdržljivost organizma i smanjuje nivo homocisteina , aminokiseline čija visoka razina uzrokuje srčana oboljenja, moždane udare i karcinome. Smanjuje i razine LDL kolesterol.

Dodaci NAC-a pridonose popravljanju krvnog tlaka (opuštaju krvne žile).

Uzima se po potrebi od 1 do 3 kapsule na dan iza jela uz C vitamin.

Najbolji je uzimati ga 5 dana za redom pa dva dana pauzirati. Razlog ovoga je da NAC povećava razine glutationa. No, ako je vaša razina kronično povišena, vaše tijelo može početi smanjivati ​​razinu glutationa kako bi zadržalo normalnu razinu (to se naziva homeostaza). Zato ga treba prestati uzimati barem 2 dana u tjednu da vaše tijelo ne smanji prirodnu proizvodnju glutationa.

NAC je odavno korišten kao specifični protuotrov acetaminofen predoziranja, a također je uobičajena terapija za mnoge vrste raka. Pomaže kod trovanja teškim metalima, infekcija i ubrzava zacjeljivanje rana. Odličan je u terapiji HIV-a, također ima važne ulogu u području psihijatrijskih bolesti zbog svog utjecaja na razine glutationa i dopamina u mozgu. U tom kontekstu se koristi za liječenje neuroloških poremećaja kao što je shizofrenija, Alzheimerova bolest, bolesti ovisnosti, depresija, i mnogi drugi. Snažan je antioksidans s jakim neuro zaštitnim djelovanjem.

JEDINA PREPREKA ZA UZIMANJE JE AKO IMATE AMALGAMSKE ISPUNE U USTIMA AKO JE OSTALO JOŠ ŽIVE IZVLAČIT ĆE JE VAN!

Dokazani benefiti:


https://youtu.be/oPdGOrqTfhA
https://youtu.be/0uwIMjIVfI4

Suplement kojeg imam u daily režimu.Uzima se 5dana u tjednu(idealno započet u ponedjeljak).

Sve aminokiseline je najbolje uzimat na prazni želudac, no ako loše reagira želudac može se uzeti poslije nekog laganog doručka.

Najbolje je kupit NAC koji odmah sadrži i glavne kofaktore brzeg pretvaranja u glutation poput selena i molibdena.
Takodje djeluje sinergijski sa ALA-alfa lipoična kiselina.

Moja preporuka je NAC od Doctor's Best.Ima kod nas na proteini si, al je puno skuplji nego primjerice na Iherbu.

Moj daily stack koji mi daje benefite uz terapiju u smislu detoxa, protuupalno, energije, kognitivno i mentalno, smanjenje neuroloških senzacija i općenito cjelokupnog zdravlja.
https://postimg.cc/gallery/KG2ZsTT
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 11.03.2022., 18:45   #2
Taman sam nekidan htjela naručiti i onda sam vidjela na drugoj temi da se ne preporučuje ukoliko imamo amalgamske plombe. Ja ih imam još čak 6, prastare su, nekih 20 ako ne i više godina
Silom prilike sam prije 2 godine zamijenila jednu i mogu si misliti što mi je sve dospjelo u organizam. Problem je što imam ogroman strah od zubara i ne podnosim takve vrste bolova čak ni uz anesteziju. Nisam ni sigurna je l' mi pametno uopće ulaziti u zamjenu pošto ih imam tako puno.
Malo sam zastranila, isprike, zaintrigirao me onaj dio "ako je ostalo još žive"... kako to znati (moguće da sad ispadam glupa )?
Charka is offline  
Old 11.03.2022., 19:00   #3
Quote:
Charka kaže: Pogledaj post
Taman sam nekidan htjela naručiti i onda sam vidjela na drugoj temi da se ne preporučuje ukoliko imamo amalgamske plombe. Ja ih imam još čak 6, prastare su, nekih 20 ako ne i više godina
Silom prilike sam prije 2 godine zamijenila jednu i mogu si misliti što mi je sve dospjelo u organizam. Problem je što imam ogroman strah od zubara i ne podnosim takve vrste bolova čak ni uz anesteziju. Nisam ni sigurna je l' mi pametno uopće ulaziti u zamjenu pošto ih imam tako puno.
Malo sam zastranila, isprike, zaintrigirao me onaj dio "ako je ostalo još žive"... kako to znati (moguće da sad ispadam glupa )?
Bok.Ja sam imao 5.Sjecam se da mi je sa cca 15.godina napuknuo kutnjak, tj.ta plomba i bio mi stalno oduran okus u ustima ko po metalu i odprilike odonda dobivam orve simptome, al jbga isto se onda bojao zubara i zanemario to, a iovako kod nas tu zubari i doktori opće medicine zanemaruju stetnost amalgama koji ima cak 54% žive iako se manipulira podatcima i svagdje piše da ima 50%.
Amalgam je jeftinjava toxicna i zato danas ima toliko autoimunih bolesti i psihijatrijskih stanja.
Nazalost to je surova istina koja se u skandinavskim drzavama zna, a tu zataskavaju to.

Da.istina je da prilikom mijenjanja dolazi do jaceg isparavanja pa da i netko nije zatrovan onda će se sigurno.

Ja sam prvo privatno u dvije sesije zamjenio plombe, ali to nije radio kako vani bio-zubar sa zaštitama nego običan.čak mi je i ona rekla da bi bilo dobro da jedno tjedan dana pijem selen.
Onda poceo piti NAC sa selenom i mobildenom od dr.'s Besta i adam multivitamin od NOW koji ima isto vazne antioxidante alfa lipoična kiselina i coq10.
Prije toga svega dobro san se informirao na redditu i naišao na mnogo sličnih slucajeva i iskustva.
Prakticki sam riskirao jer me uništavali simptomi.sada mjesec dana kasnije ide na bolje.

Zanimljivo da nit jedan neurolog, imunolog nije posumnjao na to, a simptomi su ko iz knjige 1/1.

Nakon zadnje sesije popio prvi nac i taj multivitamin i za pola sata urinirao cijelih valjda 5min i parilo se i oduran miris reko wtffff.ko u sauni.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 17.04.2022., 13:40   #4
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Čitao sam o nac, vidim da pomaže ljudima koji imaju psorijazu, žena ima problema sa niskim vitaminom d i psorijaza joj divlja zadnjih mjeseci, pa ću probati sa nac.
Nac je odličan za kožu, tako da joj svakako uzmi to. Odličan je za puno stvari, to je No1 supplement koji bi ja preporučila nekome. No2 bi bila Ashwanganda.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Old 05.05.2022., 11:00   #5
Quote:
WarKO kaže: Pogledaj post
Evo skoro sve moje znanje oko autoimunih bolesti, neurologije, psihijatrije itd.nadam se da će nekome pomoći.
Ne šalji mi linkove na dućane; ako citiraš neku znanstvenu studiju, stavi link na nju.
Reklama mi ne predstavlja baš ništa.

Otkud si iščupao citat koji si mi poslao u pp -inače, slobodno to stavi na temu SLE, da vide svi koji imaju lupus, valjda nije tajna? - ne znam, ali je, koliko vidim iz to malo teksta, studija na životinjama. Što nije isto kao na ljudima.
Drugo, ne uzimam sve i svašta, jer ne pada mi na pamet uzimati nešto sto podiže imunitet, škoditi si ne želim.

Btw., koja je tvoja dijagnoza, na koncu?

Odgovaram ti ovdje, jer se ne javljaš na temu, niti mi je jasno zašto meni to šalješ - ako misliš da je važno za osobe s lupusom - staviš javno. Osim ako imaš biznis s tim.
Vidim, doduše, da propagiraš masu toga, i to za sve, svima.

Sori kaj malo uzurpiram temu.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Old 05.05.2022., 13:05   #6
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Ne šalji mi linkove na dućane; ako citiraš neku znanstvenu studiju, stavi link na nju.
Reklama mi ne predstavlja baš ništa.

Otkud si iščupao citat koji si mi poslao u pp -inače, slobodno to stavi na temu SLE, da vide svi koji imaju lupus, valjda nije tajna? - ne znam, ali je, koliko vidim iz to malo teksta, studija na životinjama. Što nije isto kao na ljudima.
Drugo, ne uzimam sve i svašta, jer ne pada mi na pamet uzimati nešto sto podiže imunitet, škoditi si ne želim.

Btw., koja je tvoja dijagnoza, na koncu?

Odgovaram ti ovdje, jer se ne javljaš na temu, niti mi je jasno zašto meni to šalješ - ako misliš da je važno za osobe s lupusom - staviš javno. Osim ako imaš biznis s tim.
Vidim, doduše, da propagiraš masu toga, i to za sve, svima.

Sori kaj malo uzurpiram temu.
looool, a bokte i budale, to ti je dok hoćeš nekome pomoći hvala.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3411859/

https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00775476

Quote:
Conclusions
This pilot study suggests that NAC safely improves lupus disease activity by blocking mTOR in T lymphocytes.
https://www.reddit.com/r/lupus/comme...at_nac_safely/

Imat koristi od necega šta vani koristi milijun ljudi s autoimunim bolestima, neurološkim i psihijatrijskim stanjima. jedino cro 20godina unazađena u svemu.prije 5g se znalo na redditu da je MS od EBV i teškim metalima.
Da imam koristi 5% od NOW firme vjerojatno bi bio milijunaš pošto su oni u biznisu suplemenata top5.nebi bogami bilo loše.

Moj dg: kronicna anksioznost sa znakovima fibromijalgije, neutvrđene lezije na mozgu, benigni fascikulacijski sindrom,odkada uz terapiju ubacio 1gram NAC preporodio se ko da mi zamjenili sve organe u tijelu i mozak.totalni preporod.

Stavio sam to na ms, fibromijalgiju i Tebi(jer jedino pišeš na lupusu), a za sve troje ima studija i tisuće pozitivnih komentara koji koriste za bas ta stanja.
https://postlmg.cc/mPmNBkJR
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Received Infraction
Old 05.05.2022., 19:29   #7
Evo studije NAC-a za lupus
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3411859
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00775476

Quote:
Conclusions
This pilot study suggests that NAC safely improves lupus disease activity by blocking mTOR in T lymphocytes.
za MS
https://www.frontiersin.org/articles...020.00088/full
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT05122559

https://multiplesclerosisnewstoday.c...study-reports/

Quote:
“The current study using FDG PET imaging suggests that NAC might positively impact cerebral glucose metabolism in MS patients, and this appears to be associated with improved symptoms related to cognition and attention,” the researchers said.

In the future, larger and placebo-controlled studies will help better define the clinical benefits of NAC treatment during MS progression, the team noted. Such studies also will determine the best dosage and treatment regimen, they said.

“This study is an important step in understanding how NAC might work as a potentially new avenue for managing multiple sclerosis patients,” said Daniel Monti, MD, director of the Marcus Institute of Integrative Health at Thomas Jefferson University, and the study’s first author.

“The NAC appears to enable neurons to recover some of their metabolic function,” Monti concluded.


__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 05.05.2022., 20:04   #8
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Otkud si iščupao citat koji si mi poslao u pp -inače, slobodno to stavi na temu SLE, da vide svi koji imaju lupus, valjda nije tajna?
Ne, lijepo molim da se rasprava o ovom pripravku odvija SAMO na ovoj temi, a ne po svim temama na Zdravlju!

Ako i kada ovaj pripravak bude uvršten u smjernice za liječenje lupusa, multiple skleroze i drugih bolesti, onda će biti dopuštena rasprava i na tim temama. Do tada, ako se ne radi o reguliranju produktivnog kašlja ili trovanju paracetamolom, o pripravku raspravljajte na ovoj temi!

Zahvaljujem!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 05.05.2022., 20:17   #9
Realno neće bit nikada jer bi farmacije lijekova izgubile valjda 80% lijekova.ipak je to veliki biznis.posebno i psihofarmacija.

Svjetska zdravstvena snake organizacija najavljajue da će do 2030 depra biti bolest br 1 i sukladno tome lobiji ulažu milijarde u antidepresive jer vide priliku za zaradu...umjesto da liječe uzroke oni se bogate na tuđim patnjama.

N-Acetylcysteine for the Treatment of Psychiatric Disorders: A Review of Current Evidence

Quote:
This article reviews the current evidence for the promising use of N-acetylcysteine in the treatment of psychiatric disorders. N-acetylcysteine shows potential to be able to modulate several neurological pathways, including glutamate dysregulation, oxidative stress and inflammation to bring about relief from the troubling symptoms of addictions and substance abuse disorders, schizophrenia, obsessive-compulsive and related disorders, and mood disorders.

Given that it has achieved an excellent safety profile and is readily accessible and inexpensive, N-acetylcysteine may well prove to be an exciting and novel treatment with which to tackle the mental health epidemic currently affecting the whole world. Further research is needed to ascertain the capability of N-acetylcysteine as a standard treatment for the conditions reviewed, both as an adjunctive as well as a monotherapy, in addition to its neuroprotective potential which may extend to other disorders of the brain.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 06.05.2022., 15:22   #10
Ja sam kupio NAC od Now ali neki od 600mg jel to to? Piše da se pije jedna tableta dva puta dnevno.
Jusernejm is offline  
Old 06.05.2022., 15:29   #11
Quote:
Jusernejm kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio NAC od Now ali neki od 600mg jel to to? Piše da se pije jedna tableta dva puta dnevno.
To je sa selenom?, ja koristim iskljucivo od NOW 1gram tablete samo NAC.
Vidim jedino problem s ovime da s vremenom korištenja unosiš previše selena iako navodno do 75mcg dnevno je sigurno.
Popijes na prazni stomak ujutro i poslije ručka 2-3h razmaka da bude.ili ako hoćeš dvije odjednom ujutro.

sa NAC odlicno ti dodati whey protein i glicin.mada glicin je isplatljiviji kao magnezij glicinat.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 21.06.2022., 12:33   #12
Ovako.možda sam ja i imao neki oblik SFN, no zasigurno anksioznost sa znakovima fibromijalgije i BFS.

Ono šta pomaže brutalno i praktički stavlja u remisiju su ovi suplementi/nootropici koje uzimam uz pregabalin.

1.Benfotiamin 300mg
2.R-ALA 100mg
3.ALCAR 1gram
4.TAURIN 3grama
5.magnezij glicinat 200mg prije spavanja sa 200mg l-theanin(suntheanin).

Ako imate amalgamske plombe nije baš preporucljivo koristit R-ALA.onda u zamjenu NAC.

SFN ima neke poveznice sa deficitom tiamina i povišenog glutamata.moguće i trovanje nekim teškim metalima.

*Navodno i Lions Mane je čudo za ovakve neurološke simptome.ne mogu puno pričati o tome jer juče tek naručio.to ima samo jedno 2 branda koja prodaju pravi ljekoviti lions mane sa beta glukanima, pa obratit pažnju tko će kupovati.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 22.06.2022., 09:32   #13
kod konzumiranja NACa - sto jos treba uzimati (osim vitaminaC) za sto vecu iskoristivost u tijelu?
uzima se ujutro na taste ili poslije jela - jer naso sam podijeljene upute na internetu
Degliorsi is offline  
Old 22.06.2022., 10:49   #14
Quote:
Degliorsi kaže: Pogledaj post
kod konzumiranja NACa - sto jos treba uzimati (osim vitaminaC) za sto vecu iskoristivost u tijelu?
uzima se ujutro na taste ili poslije jela - jer naso sam podijeljene upute na internetu
Glicin.imaš u prahu jeftin.
Multi sa aktivnim b-complexom i selenom

I OptiZinc(zinc sa malim dozama bakra).
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 22.06.2022., 16:58   #15
hvala na info!
Degliorsi is offline  
Old 23.07.2022., 09:27   #16
Evo iskoristit ću ovdje priliku pričat i o nekim drugim suplementima/nootropicima osim NAC.

To šta mi radi myo-Inositol zadnjih dana je najbolji lijek/droga ikada.uzimam u prahu 2x2,5g.ujutro i naveče sa pregabalinom.
To je takva šuska na živčani sistem da svi simptomi praktički se ili značajno reduciraju ili nestanu.
Ja imam neko čudno stanje neuropatije tankih vlakana i djeluje jedino ono za inzulinsku rezistenciju i antihistamini.

Takodje alfa lipoična kiselina sa benfotiaminom(kupujem bočicu od 90 kapsula u kojima su odmah oba dva u jedan).
Imam dokazan nedostatak b1.jedan od glavnih simptoma nedostatka b1 je mravinjanje po glavi, takodje može bit i od nedostatka karnitina.
Te 3 komponente: Inozitol, tiamin i karnitin su ključni sa komunikaciju između neurotransmitera i živaca.
Ako tu nešta se pošemeri you're fucked.

Myo-inozitol je takidje najbolja remedija za OCD.mnogi uzimaju MYO sa NAC i to se snatra najbokjom terapijom za OCD.osim toga mebi i skroz schilla anxiozu.

MEGA STVAR JE OVAJ MYO-INOSITOL!!
GAME CHANGER!

Proveo sam vjerojatno stotine sati na redditu da bih našao neku soluciju za onomad kritičnu situaciju.
Vrlo jednostavno tražio sam.po simptomima šta bi moglo djelivati, takodje iskustva drugih ljudi koji se godinama bore sa ovakvim ili sličnim stanjima su najdragocjenija posto ti kjudi vani imaju veće resurse i za informirat se i obavit neke endemske pretrage.komunicirao sam i sa neurologom iz mayo klinike i tako sam sve zapisivajući krenuo nabavljat malo po malo suplemente i stvari su krenule na drastično bolje dok sam sa pregabalinom i zoloftom totalno stagnirao.

Hvala Bogu sa toga smeća niškoristi zolofta se uspješno skinuo bez posljedica.
Pregabalin je već drukčiji lijek jer iako maskira simptome djeluje na CNS blokirajući suvišak kalcija da ulazi.naime velika je razlika djelivat direjtno na uzrok boli ili samo na percepciju boli.to nažalost neurolozi u cro ne shvaćaju.čast izuzetcima.

U jednom momentu uzimao sam cca 35tableta na dan.
Vjerojatno najjača terapija ikada mi je bila pregabalin 150mg sa 500mg rhodiole i 1g lions mane.

Jos jedan jako dobar kombo je bio pregabalin sa litij orotatom i NAC.

NAC mi je jos uvijek u vrhu, meni sa extra glutamatom NAC je osnova praktički.

Neznam mogao bi još tonu pisati, koga će šta zanimat čujemo se.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 23.07.2022., 09:36   #17
Rekao je @Mathematicar da mu NAC nije nikako pomogao sa vidljivim promjenama. Tako da to ovisi od čovjeka do čovjeka te koliko dugo se tablete troše. Svakako nije čudotvoran za svakoga.
Fanehowler is online now  
Old 23.07.2022., 09:45   #18
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Rekao je @Mathematicar da mu NAC nije nikako pomogao sa vidljivim promjenama. Tako da to ovisi od čovjeka do čovjeka te koliko dugo se tablete troše. Svakako nije čudotvoran za svakoga.
Sve ovisi o dozi.ja uzimam jednu tabletu od 1g.a i štos je da je on na još 2 farma lijeka i sad je tu teško procjeniti šta gura jedno drugo.
Postoje 3 solucije i varijable u takvom slucaju.
Pod 1.pregabalin je djelovao najbolje i raznesao ovo drugo dvoje
Pod2.cymbalta je ili djelovala nes malo ili ništa
Pod3.NAC je sa pregabalinom sinergijski ubijao

Ako je prestao uzimat NAC i ako mu se malo pogoršalo znat će u čemu je kvaka.

Ja iskrenom dok uzmem NAC mozak moj hyper prelazi u chill.osjetim ko da mi povjetarac u glavi, baime NAC ima u dozi od 1g unikatan način aktiviranja dopamina.
Dok se sve sagkeda NAC pruža multibenefita i kao antioxidant, kao dooamin antagonist i kao abti-glutamat.realno gledano to je extra jako oružje.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 23.07.2022., 10:39   #19
Par slija moje kolekcije.

https://postimg.cc/gallery/q6MmzMz

Već sam prije oričao da litij čuvam ko najjaču rezervu.nesnije se zaboravit da u velikom.postotku depra je zbog deficita inozitola i litija u mozgu.

Moja ultimativna komba bi bila pregabalin+myo, sat kasnije litij i NAC odjednom i sat kasnije ALA+benfo+b12 methyl ispod jezika.

Ako stvari slucajno malo izmaknu kontroli bit ću iskklučivo na ovome

Naime litij je realno gledajući najbolji lijek jer djeluje na sve neurotransmitere i neuroprotektivan je.inozitol i litij su elixir za mozak.

Jedini mali problem sa LO je da dumpa too much dopamina i onda se ru radi momentalni counterattack sa NAC.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Old 23.07.2022., 13:09   #20
https://youtu.be/J7VB6fOh9XE

Strašan kanal: naklon :
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.