Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 15:56   #1001
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
fakat ovak nekaj dugo nis čula

A rodjak je prije bil normalan?
Neznam kaj sad da ti velim. Čitala sam lani o onom tipu-bilo je u svim novinama- koji je tako isto poludio zbog svoje žene koja ga je htjela ostaviti, i onda je jednoga dana sjeo u auto, ponašao i ubio jednu njenu prijateljicu, pa drugu, pa zatim ženu, i onda se predao policiji. Kako mi je sve sličilo na urok ili takvo što, čitala sam opširnije, i u dužem članku sam, naravno, pronašla što sam tražila: tip je godinu dana tražio pomoć i tvrdio da ga "vrazi napadaju" da ih ubije (to su onako posprdno napisali), i šta: svećenik ga je praktički odbio, baš ništa mu nije pomogao, nitko mu nije htio pomoći, jedino su ga poslali psihijatru, a izvan je psihijatrove moći da mu pomogne. Čovjek je u panici otrčao u zatvor tražeći pomoć... da li su mu pomogli? Od onda o njemu ne pišu...
Neznam ti pomoći, jer prvo treba naći svećenika koji zna svoj posao, a onda rođak treba otići kod njega i tražiti da mu se to skine, a nekako sumnjam da bi on to učinio?
ma nece ni da cuje za crkvu...tj. smatra da je to glupost.probali smo ga nagovoriti da ide na razgovor sa svecenikom,al on ni cut...ali u trenucima kad je ok pricali smo malo o tim urocima gdje sam ja rekla da sam
uvjerena da on ima urok...a nakon toga mi je rekao kako sestra njegovog djeda( s njegove tatine strane)je par puta bacala uroke na njegovog tatu i obitelj.tipa pronalazili su crne carape zakopane u zemlju u njihovom dvoristu itd.
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 03:14   #1002
znate li nekoga tko skida uroke , kod koga bi se moglo otici ...
nnina2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 12:22   #1003
Ima toliko jednostavnih recepata za skidanje uroka da mi nije jasno kako to ekipa voli puniti depove sarlatanima
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:17   #1004
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
Ima toliko jednostavnih recepata za skidanje uroka da mi nije jasno kako to ekipa voli puniti depove sarlatanima
npr..kao??
cula sam da slika ureknutog kada gori da ima plavi plamen,je to tocno??
malty16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:31   #1005
Quote:
malty16 kaže: Pogledaj post
npr..kao??
cula sam da slika ureknutog kada gori da ima plavi plamen,je to tocno??
nije tocno jer slika moze sadrzavat kemikalije (koje se koriste kor razvijanja) koje daju plavu boju plamenu...

ali evo jednostavan eksperiment zapalis dvije potpuno jednake bijele svijece jednu nad slikom za njega a drugu u istoj prostoriji ali onako za nikog samo tako.... ako svijeca koja je namjenjena osobi gori duze od one druge znaci da osoba ima urok ili neku kletvu (ali ako gori znatno duze)...
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:43   #1006
Znam osobu koja radi uroke (provjereno!), dok je s druge strane jako angažirana u crkvenoj zajednici, kako bi rekli liže oltare. Što učiniti takvima? Je li pretjerana angažiranost u Crkvi njeno iskajavanje grijeha i treba li i kako reagirati? Prijaviti ju biskupu, župniku, papi?
Kad dođem na misu i vidim ju kako skrušeno čita s oltara, dođe mi da vrisnem!
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:58   #1007
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Znam osobu koja radi uroke (provjereno!), dok je s druge strane jako angažirana u crkvenoj zajednici, kako bi rekli liže oltare. Što učiniti takvima? Je li pretjerana angažiranost u Crkvi njeno iskajavanje grijeha i treba li i kako reagirati? Prijaviti ju biskupu, župniku, papi?
Kad dođem na misu i vidim ju kako skrušeno čita s oltara, dođe mi da vrisnem!
jao da ima samo jedna takva osoba bilo bi super ja sam naisao na stotine takvih ali nikakva prijava ti tu nece pomoc (crkva stioti svoje) pa pogledaj koliko pedofilije ima pa nikom nis samo ih se premjesta iz jedne zupe u drugu...

baci ti urok na nju
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:05   #1008
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
jao da ima samo jedna takva osoba bilo bi super ja sam naisao na stotine takvih ali nikakva prijava ti tu nece pomoc (crkva stioti svoje) pa pogledaj koliko pedofilije ima pa nikom nis samo ih se premjesta iz jedne zupe u drugu...

baci ti urok na nju

Bih, al ne dam lovu na kojekakve babe!

Imaš nekakav instant urok iz kućne radinosti?
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:07   #1009
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Bih, al ne dam lovu na kojekakve babe!

Imaš nekakav instant urok iz kućne radinosti?
Da jedan imam ih milion kakav i za sto oces?
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:13   #1010
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
Da jedan imam ih milion kakav i za sto oces?

Nešto sitno...čisto da ju malo bocne, jer je zla do srži. Mene je dovodila do ludila. Ja ne bih bila toliko zla. Da napravim vudu lutkicu??
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:17   #1011
Quote:
alive_soul kaže: Pogledaj post
Žulaj osvrni se oko sebe jos jednom...uroci itekako postoje,kao i dobre stvari... tako postoji Bog i necastivi, zar ti stvarno vjerujes da su takve stvari samo slucajnost... wake up honey, cak i ono slucajno događa se s razlogom, da je Bog s tobom to je sigurno samo je stvar toga koliko ti Njemu dopustas da bude uz tebe, i naravno da ce se svaka osoba koja shvati da joj se takve stvari događaju zapitati "zasto bas meni?" i ne radi se o krivici koliko o djelu onoga koji baca urok, taj koji ga baca radi to svjesno i zna da ce se njemu najdrazim osobama vratit, znaci ne mora biti direktno njemu nego neduznim (ili duznim nije vazno) ljudima koji su mu najcesce u srodstvu ili su mu bliske.
a za ovu curu nemozes reci da je krivo njeno ponasanje, jer nisi ti bio u toj vezi nego ona, i njegova majka je mogla itekako bacit urok na nju i to iz cistog razloga jer joj ta cura ne pase ili je karma te djevojke nepovoljna za blizinu njegove majke ili nesto sasvim deseto...
a na tebe ako nije bacen jos ni jedan urok onda mozes biti sretan, mada se takve stvari ne primjete odmah, neki ljudi ce bas kao i ti na takve stvari reagirati, i cijelo vrijeme ce biti ograniceni i zivjeti u totalno materijalnom svijetu... baziraj se malo vise na duhovne vrijednosti i bezvrijednosti , ponekad probaj citati između redova, mozda se tada probudis...

all respect
prvo, ženskog sam roda.

a drugo, objasni mi bacanje kletvi i uroka kao dio duhovnih vrijednosti!?

učiniti štetu drugome radi svoje sreće je duhovna vrijednost? hm...ok

Čini mi se da ljudi počesto duhovnost tumače na patetičan i djetinjast način s puno naglasaka na fenomene i izvanjsku formu, a stvarni život i odnosi s drugim živim bićima trpaju u drugi plan. a argumenti u raspravama su "trebalo bi" i kojekakve apstrakcije, ne logična uvjerenja i nekritično prihvaćanje svačega.
Uz to, prilično je često moraliziranje i netrpeljivost prema ljudima koji razmišljaju drugačije, a to je ne zrela duhovnost.

i možeš ti reći što god želiš, no i dalje vjerujem da je ideja o urocima samo sugestivna metoda za unošenje nemira u nekoga. to može naštetiti, jer kad je čovjek u paranojama onda mu se i događaju loše stvari jer griješi, posrće i ne radi apsolutno ništa da bi okrenuo "kolo sreće" zbog svog vjerovanja da ionako tu ništa ne može, "jadan ja, ureknut sam "

kvragu pa kud bi stigla da vjerujem da su sve loše stvari koje mi se događaju u životu posljedica uroka! pa odavno bi ispalila na živčeke, i živjela u sobici s pogledom na prekrasan kvart Vrapče

iako bi ponekada bilo puno lakše vjerovati da je netko drugi skrivio moje nesreće.

Zadnje uređivanje Žulaj : 07.05.2009. at 14:42.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:19   #1012
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Nešto sitno...čisto da ju malo bocne, jer je zla do srži. Mene je dovodila do ludila. Ja ne bih bila toliko zla. Da napravim vudu lutkicu??
eto recimo voodo lutka se radi od slame ili nekog takvog materijala ali za izradu ti je potrebna kosa nokti koza i /ili krv osobe kome se namjenjuje
nakon sto se napravi lutka se posvecuje toj osobi i potom u ritualnom krugu bode kune ili sto te vec volja...
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:26   #1013
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
kvragu pa kud bi stigla da vjerujem da su sve loše stvari koje mi se događaju u životu posljedica uroka! pa odavno bi ispalila na živčeke, i živjela u sobici s pogledom na prekrasan kvart Vrapče

iako bi ponekada bilo puno lakše vjerovati da je netko drugi skrivio moje nesreće.
s ovim se slazem ali cinjenica je da ljudi uvjek lakse krive druge nego sebe za svoju nesrecu...

Ali uroka ima ima i to jako puno nazalost jer smo mi destruktivna bica i necemo se promjenit...
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:27   #1014
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
eto recimo voodo lutka se radi od slame ili nekog takvog materijala ali za izradu ti je potrebna kosa nokti koza i /ili krv osobe kome se namjenjuje
nakon sto se napravi lutka se posvecuje toj osobi i potom u ritualnom krugu bode kune ili sto te vec volja...
Do tih materijala mogu doći jedino da ju počupam ili nalupan u prolazu

Mislim da ću joj sasuti auto jajima (neurečenim, onim iz mog frižidera ). Uroka nema, ali vjerujem da će biti efekta, bar na psihu. Makar to!
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:38   #1015
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Do tih materijala mogu doći jedino da ju počupam ili nalupan u prolazu

Mislim da ću joj sasuti auto jajima (neurečenim, onim iz mog frižidera ). Uroka nema, ali vjerujem da će biti efekta, bar na psihu. Makar to!
imas bolju foru i jacu

ulje za kocnice pospi preko krova i haube i da vidis veselja
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:40   #1016
Quote:
Mag888 kaže: Pogledaj post
imas bolju foru i jacu

ulje za kocnice pospi preko krova i haube i da vidis veselja
Viš, viš...neloša ideja
peper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 14:56   #1017
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Viš, viš...neloša ideja
ma samo pitaj ja sam uvjek za ove prakticne osvete s magijom i urocima ima dosta prckanja i komplicirano a onda jos i kad bacis pa cekas da vidis jel radi ili neradi pa to sve koma
ovako zaspes auto onima kojima se osvecujes i gotovo on odma zna i odma ga strefi u zivac
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 15:43   #1018
Quote:
peper kaže: Pogledaj post
Do tih materijala mogu doći jedino da ju počupam ili nalupan u prolazu

Mislim da ću joj sasuti auto jajima (neurečenim, onim iz mog frižidera ). Uroka nema, ali vjerujem da će biti efekta, bar na psihu. Makar to!
hm... iduću nedjelju kad budeš na misi.. a ona bude čitala... zaskoči ju! ha ha ha! I uzmi potrebne sastojke za lutku!

Takve ne reagiraju na ništa....
LittleBeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 15:50   #1019
Quote:
LittleBeast kaže: Pogledaj post
hm... iduću nedjelju kad budeš na misi.. a ona bude čitala... zaskoči ju! ha ha ha! I uzmi potrebne sastojke za lutku!

Takve ne reagiraju na ništa....
Tako je a kad te pitaju sto si ju cupala tako i grebala ti reci ma imala je nesto na kosi pa sam htjela maknut a bila je nestzo prljava po licu pa sam ju htjela ocistit

iako nakon te scene ni nemoras radit lutku jer ce zena bit van sebe i uplasena te ce od tebe bjezat ko od vraga
Mag888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:36   #1020
Šalu na stranu.
Jedno me zanima.
Kao veliki vjernici (u što se ja iskreno ne bih imala srca uvrstiti , jer ne ližem oltare), ali pokušavam živjeti pošteno i zaista mi je modus vivendi: ne činiti drugima ono što ne želim da drugi čine meni, kakav propuh i poremećaj moraju takvi imati u glavi i direktno se baviti nečemu što katolička vjera svrstava pod grijeh? Kako se usude stati na oltar?
Mene bi bilo strah da me tamo na licu mjesta Bog ne zgromi!
peper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.